25 استراتژی برای زنده ماندن در آخرالزمان زامبی‌ها

برای بسیاری از افراد زامبی‌ها اصلاً وجود ندارند و احتمال حمله آن‌ها صفر است. اما از آنجاییکه سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا درباره حملات زامبی‌ها مقالاتی می‌نویسد، بنابراین برخی معتقدند که باید به آن توجه کرد. خوشبختانه فیلم‌ها و سریال‌های مختلف زامبی به ما نشان داده‌اند که در این شرایط چه کار کنیم و چگونه جانمان را نجات دهیم. در اینجا می‌خواهیم 25 استراتژی برای زنده ماندن در هنگام حمله زامبی‌ها را به شما معرفی کنیم. با پروشات همراه باشید.

(یادداشت مترجم: شاید موضوع این مقاله خنده‌دار به نظر برسد و حتی با موازین دینی ما اختلاف داشته باشد، اما همانطور که در پاراگراف بالا نیز اشاره شد، سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا نیز مقاله‌ای در خصوص نجات از حمله زامبی‌ها منتشر کرده که در این لینک می‌توانید مشاهده کنید. اما احتمالا موضوع بحث فراتر از حمله زامبی‌هاست. در واقع در سال‌های اخیر پیشرفت‌های حوزه پزشکی و نانو بسیار چشمگیر بوده و تجهیزات استفاده شده در این حوزه نیز بسیار تکنولوژیک است. به همین دلیل ممکن است در انجام آزمایشات ژنتیک، یک اشتباه کوچک منجر به یک فاجعه بزرگ گردد و ویروس جدیدی تولید شود که نسل موجودات زنده را تهدید کند. به همین دلیل در این مقاله منظور از ویروس زامبی، نوعی ویروس است که ممکن است (با احتمال بسیار اندک) در آینده فراگیر شود.)


25. استراتژی فرار از شهر

اگر در یک شهر یا منطقه شلوغ زندگی می‌کنید و پس از حمله زامبی‌ها در آن بمانید، هر ثانیه احتمال مرگتان افزایش می‌یابد. اما پیش از خروج از شهر باید به فروشگاه‌های سلاح و اسلحه سری بزنید و چندین سلاح بردارید. سپس به مناطق روستایی بروید. دور شدن از تمدن شما را از زامبی‌ها دور می‌کند. اما قرار گرفتن در مرکز حیات وحش شما را در معرض خطر موجودات دیگری قرار می‌دهد: گرگ، گوزن و یا حتی خرس زامبی.


24. استراتژی پنهان شدن در جمعیت

فرار از شهر و دور شدن از جمعیت ممکن است برای عده‌ای راه حل مناسبی نباشد. به جای آن باید در لا به لای جمعیت خود را پنهان کنید. اما چگونه؟ فرض کنید در یک شهر که پر از زامبی است قرار دارید. می‌توانید یکی از تاکتیک‌های “مردگان متحرک” (The Walking Dead) را به کار برده، بدنتان را به خون آغشته کرده و لا به لای زامبی‌ها راه بروید. زامبی‌ها احمق‌تر از آن هستند که انسان و زامبی را از هم تشخیص دهند. پس به زحمت اش می‌ارزد.


23. استراتژی پلمپ کردن خانه

گاهی اوقات خارج شدن از خانه می‌تواند خطرناک باشد، علاوه بر آن مطمئناً شما عزیزانی دارید که به خانه‌تان آمده و دنبالتان می‌گردند. بنابراین اگر می‌خواهید این استراتژی را به کار ببرید باید خوب آماده باشید. باید غذا، آب، کمک‌های اولیه، رادیو و لوازم ضروری دیگر را آماده کرده باشید. در این زمان باید سلاح‌های مختلف داشته باشید، همچنین درب و پنجره خانه را با چوب پلمپ کنید تا زامبی‌ها نتوانند وارد شوند. بنابراین با کتاب و بازی خود را سرگرم کنید تا افرادی برای نجاتتان بیایند. اگر کسی به سراغتان نیاید این ایده کمکتان نمی‌کند، مگر اینکه اندوخته غذایی بسیار زیادی داشته باشید.


22. استراتژی دیوار

این استراتژی که از سریال “مردگان متحرک” گرفته شده کارساز است. می‌توانید دیوارهای موجود را مجهز کنید، دیوار بسازید یا اینکه دیوار پیدا کنید. شاید برای این کار به نزدیک‌ترین کارخانه، زندان یا اردوگاه بروید. در هر صورت دیوارها باعث دورشدن زامبی‌ها می‌شوند. یا اینکه برای مدتی آن‌ها را دور نگه می‌دارند. اما همه ما می دانیم که زامبی‌ها حمله کرده و به دیوار فشار وارد می‌کنند. در هر صورت این دیوارها به شما زمان کافی را می‌دهند تا به راه حل بعدی فکر کنید.


21. استراتژی نفرات

مبارزه به تنهایی شاید مهیج باشد اما در زندگی واقعی کارساز نیست. هیچ کس به تنهایی نمی‌تواند زنده بماند، حتی اگر یک نیروی ارتشی ورزیده باشید بازهم نمی‌توانید به تنهایی مبارزه کنید. بنابراین یا به یک گروه وارد شوید و یا یک گروه تشکیل دهید تا از شر زامبی‌ها یا مزاحمان دیگر دور شوید. پس همیشه به یاد داشته باشید که بودن در جمع به نفعتان است.


20. استراتژی انگلی

اگر آنقدر ریزبین نیستید که جزئیات برنامه بقای خود را مشخص کرده باشید در آن صورت بهتر است این ایده را دنبال کنید. در اینجا به عنوان یک فرد بی پناه و ضعیف به یک گروه پناه می‌برید. سپس از آن‌ها تقاضای کمک کرده و خود را مفید جلوه می‌دهید، در حالی که در حقیقت کار خاصی نمی‌کنید و تا جای ممکن با تمام اعضای گروه طرح دوستی می‌ریزید. در این صورت بزرگ‌ترین خطری که تهدیدتان می‌کند این است که متوجه شوند که شما یک مزاحم هستید.


19. استراتژی کوهستان

با توجه به سرعت، قدرت و توانایی زامبی‌های اطراف خود می‌توانید نزدیک‌ترین کوهستان را یافته و در آن جا زندگی کنید. اگر زامبی‌های اطرافتان تنبل و کند هستند پس کوهستان بهترین گزینه ممکن است. تعداد کمی از آن‌ها ممکن است بتوانند از کوه بالا بیایند و اگر هم این کار را انجام دهند آنقدر کند است که فرصت کافی برای مقابله یا فرار در اختیارتان قرار خواهد گرفت. بنابراین یک روستای کوهستانی پیدا کنید که منابع غذایی کافی داشته باشد و سپس عازم شوید.


18. استراتژی سوپر مارکت

قبول کنید که پس از خورده شدن توسط یک زامبی، تهدید دیگر این است که از گرسنگی و تشنگی تلف شوید، بنابراین گزینه سوپرمارکت بهترین گزینه است. مسلماً عده دیگری هم این استراتژی را دنبال می‌کنند. بنابراین باید با افراد دیگر هم رقابت کنید. علاوه بر این، خالی کردن سوپرمارکت‌های متروک از زامبی‌ها به خودی خود خطرناک است. اما بهتر از آن است که از گرسنگی و تشنگی بمیرید، بنابراین اگر در گروه زندگی می‌کنید بهتر است برای مدتی در یک سوپرمارکت اسکان داشته باشید.


17. استراتژی ظالمانه

مبارزه با زامبی‌ها و آخرالزمان به این معناست که شاید مجبور شوید برخی از قوانین و هنجارهای تمدن را زیر پا بگذارید. در طی این روش فرد به هر کاری دست می زند تا زنده بماند: قتل، دروغ، تقلب، دزدی و یا هر کار دیگری. در این صورت شاید زنده بمانید اما آنقدر از انسانیت دور می‌شوید که در نهایت از خودتان می‌پرسید که چرا زنده مانده‌اید.


16. استراتژی بدون تفنگ

در زمان حمله زامبی‌ها شاید نداشتن تفنگ دیوانگی محض باشد، اما باید این را در نظر بگیرید. زیرا شلیک تفنگ صدای بلندی داشته و ناخواسته توجه زامبی‌ها و دیگران را جلب می‌کند. اگرچه این تصمیم به خودتان بستگی دارد اما بهتر است از سلاح‌هایی مانند چاقو، شمشیر، چوب بیسبال و غیره استفاده کنید. در این صورت اگر برای مبارزه رودررو آماده نیستید، باید در زمان استراحت خود تمرین کنید.


15. استراتژی پناهگاه رادیواکتیوی

در ایالات متحده چندین پناهگاه بلایای طبیعی یا انفجارهای رادیواکتیوی وجود دارد. مسلماً عقل حکم می‌کند که در زمان حمله زامبی به این پناهگاه‌ها برویم. برای این کار باید مکان دقیق آن‌ها را روی نقشه یافته و سریع‌ترین مسیر را انتخاب کنید. این مکان‌ها به ندرت به اطلاع عموم می‌رسند یا درباره‌شان تبلیغ می‌شود. زمانی که به آن جا رسیدید مسلماً افراد و سلاح‌های بیشتری یافت می‌شود که می‌تواند کمکتان کند.


14. استراتژی نظامی

در زمان حمله زامبی‌ها اگرچه آشوب بسیاری به پا می‌شود اما هنوز هم تمدن وجود خواهد داشت. ارتش در حفظ نظم و برقراری دولت تلاش خواهد کرد. حتی پنتاگون برای حملات زامبی برنامه ریزی کرده است. در این زمان بهترین راه این است که به نزدیک‌ترین مقر ارتش رفته و در آنجا پناه بگیرید. در آن جا هم از شما محافظت می‌شود و هم امنیت خواهید داشت. اما این امکان وجود دارد که ارتش قدرت را به دست گرفته و از زامبی هم خطرناک‌تر شود.


13. استراتژی شبانه

شاید بهترین استراتژی این باشد که روزها پنهان شده و شب‌ها خارج شوید. اگر این کار را با دقت انجام داده و تجهیزات لازم را داشته باشید، این استراتژی به کمکتان خواهد آمد. با داشتن عینک دید در شب و لوازم تاکتیکی می‌توانید شب‌ها خارج شده و به خانه‌های متروک یا فروشگاه‌ها بروید. اگر در سکوت کار خود را انجام دهید زامبی‌ها متوجه شما نخواهند شد.


12. استراتژی اندوختن

در جامعه مدرن افرادی که منابع را اندوخته و انبار می‌کنند، با تحقیر مواجه می‌شوند. اما در زمان حمله زامبی‌ها این افراد هستند که شما را مسخره می‌کنند. با حمله زامبی‌ها و آشوب ایجاد شده منابع غذایی به اتمام رسیده و افرادی که اندوخته غذایی دارند در شرایط خوبی به سر خواهند برد. در این زمان پول دیگر اهمیت ندارد. تنها تجهیزات و مواد غذایی کمکتان می‌کند. اگر تجهیزات و مواد غذایی بسیار زیادی انبار کرده باشید، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پس یادتان باشد که این لوازم را در خانه‌تان انبار کنید تا بعدها به بقای شما کمک کنند.


11. استراتژی قایق

تصور کنید در کنار رودخانه یا دریا قرار دارید و یک قایق هم در نزدیکی‌تان است. در این صورت بهترین کار این است که سوار قایق شده و تا زمانی که می‌توانید در آب بمانید. در این صورت قایق به آرامی جریان داشته و می‌توانید به مکان‌های مختلف بروید. خوشبختانه، زامبی‌ها نمی‌توانند شنا کنند، یا حداقل امیدواریم که نتوانند.


10. استراتژی ارتفاع

این استراتژی بسیار راحت است. اگر در شهر یا مزرعه زندگی می‌کنید بهترین راه زنده ماندن این است که به یک مکان مرتفع مانند بالای یک برج، ساختمان، مخزن آب، برج دیدبانی یا سیلو، بروید. البته در انتخاب این مکان‌ها دقت کنید زیرا باید جایی را انتخاب کنید که در صورت حمله زامبی‌ها به آن جا بتوانید فرار کنید.


9. استراتژی کتابخانه

به این گزینه فکر کنید زیرا در زمان حمله زامبی‌ها آخرین جایی که مردم به آن فکر می‌کنند کتابخانه است. کتاب‌ها نه تنها می‌توانند شما را سرگرم کنند بلکه در برخی از کتابخانه‌ها محافظ‌ها و پناهگاه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کمکتان کند. بنابراین کمی کتاب بردارید، در یک جای امن پنهان شوید و نقشه بعدی خود را برنامه ریزی کنید.


8. استراتژی فروشگاه ابزارآلات

شاید بهترین گزینه برای زنده ماندن این باشد که به یک فروشگاه ابزارآلات بروید. در بیشتر این فروشگاه‌ها ابزار لازم برای محافظت، تولید انرژی و باغبانی و کشاورزی وجود دارد، تا بتوانید غذای خود را تهیه کنید. البته درست همانند سوپرمارکت، در اینجا هم ممکن است تنها نباشید و با عده دیگری مواجه شوید.


7. استراتژی شمال

بسته به محل زندگی‌تان این گزینه ممکن است از گزینه‌های دیگر دشوارتر باشد. یافتن یک قطب نما، یک نقشه و حرکت به سمت شمال می‌تواند بهترین گزینه باشد، البته در صورتی که در نزدیکی قطب زندگی کنید. هرچقدر بیشتر به سمت قطب بروید با افراد کمتری مواجه می‌شوید، بنابراین زامبی‌های کمتری دیده شده و احتمال مرگتان کمتر است. همچنین در آن جا هوا بسیار سرد است، بنابراین زامبی‌ها یخ زده و یا حداقل سرعتشان کم می‌شود.


6. استراتژی مزرعه

افرادی که در مزرعه زندگی می‌کنند در زمان حمله زامبی‌ها بسیار خوش شانس هستند. در مناطق روستایی زمین‌های بسیاری وجود دارد و با حمله زامبی‌ها به سرعت متوجه خواهید شد. همچنین می‌توانید قلمرو خود را مجهز کرده و زندگی ساده‌ای را در پیش بگیرید. اگر در مزرعه زندگی نمی‌کنید شاید بهتر باشد هر چه زودتر یک مزرعه پیدا کنید.


5. استراتژی کماندو

اگر آدمی نیستید که به فرار و پنهان شدن فکر کنید بنابراین باید استراتژی کماندو را پیش بگیرید. برای این کار باید در حد نیاز تجهیزات نظامی، سلاح و مهمات داشته باشید. حتی می‌توانید یک خودروی هامر برداشته و به شکار زامبی‌ها بروید و تا جای ممکن آن‌ها را به قتل برسانید. مبارزه پر افتخار بسیار بهتر است از فرار کردن و بزدلی است.


4. استراتژی اتوبوس زرهی

اتوبوس‌های زرهی بخش جدایی ناپذیر فیلم‌های زامبی هستند. برای این کار تنها کافی است یک اتوبوس مدرسه یافته و آن را با فلزات، میخ و لوازم دیگر تجهیز کنید تا برای مدت زمان طولانی کمکتان کند. کمربند صندلی ها را جدا کنید تا بتوانید فضای راحتی برای زندگی داشته باشید. برای محافظت بهتر آن را به سقف یک پارکینگ برده و در سقف آن باغبانی کنید و غذای خود را پرورش دهید.


3. استراتژی مرکز خرید

همانطور که در فیلم کلاسیک زامبی، “طلوع مردگان” (Dawn of the Dead)، دیدیم، ایده مرکز خرید همانند ایده سوپرمارکت است. مراکز خرید نه تنها بسیار بزرگ و امن هستند بلکه اندوخته غذایی، پوشاک و تجهیزات را هم در اختیارتان قرار می‌دهند. با این حال باید مراقب باشید. زیرا ممکن است یک زامبی درون یک کمد حبس شده باشد و به شما حمله کند. اما اگر به همراه گروه باشید و بتوانید درب‌ها را قفل کنید می‌توانید در مرکز خرید اقامت کرده و فضای امنی داشته باشید.


2. استراتژی کشتی تفریحی

این ایده همانند ایده قایق مفید بوده و در حین حال امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. اگر به کشتی تفریحی دسترسی دارید یا خودتان صاحب آن هستید، یک دریاچه یا اقیانوس می‌تواند امن‌ترین جای ممکن باشد. تا زمانی که غذا، آب و تجهیزات دیگر به همراه داشته باشید، می‌توانید روی عرشه دراز کشیده و استراحت کنید. ماهیگیری کنید، کتاب بخوانید و بی خیال باشید. باید مدت زمانی روی آب بمانید تا آشوب از بین برود.


1. استراتژی جزیره کوچک

ایده جزیره در کنار ایده کشتی تفریحی بهترین گزینه ممکن است. شاید نمی‌توانید برای مدت زمان طولانی در کشتی تفریحی بمانید یا عده بیشتری با شما هستند و در کشتی جای نمی‌گیرند. در این شرایط، یافتن یک جزیره آرام و امن بهترین گزینه ممکن است. اگر آب تازه و غذا هم وجود داشته باشد، دیگر بهتر از این نمی‌شود.

                               

دیدگاه‌ها (108)

بستن فرم

 1. رویام 😐👑

  دی 29, 1400

  منتظرم بیان تا با گان برم بکشمشون و اینکه یا جاقو چیزی بدن درسته ترسناکه اما باید قوی باشیم باید بکشیمشون تا از بین برن و راحت شیم 😐👑

  پاسخ

 2. ناشناس

  دی 25, 1400

  زامبی ها از چین دارن میان و تا الان اینگیلیسو گرفتن و کلی کشور دیگه تا میتونید غذا بخرید تا نهایت چند روز دیگه تمومه

  پاسخ

  • یه بنده خدا در پاسخ به ناشناس

   بهمن 1, 1400

   اوکی ولی فک نکنم لازم باشه کودکی که انگلیس رو اینگیلیس مینویسه اظهار نظر کنه

   پاسخ

  • Milad king(; در پاسخ به ناشناس

   بهمن 1, 1400

   سلام داش گلم.(:منم خیلی ویدیو در مورد این ویروس زامبی دیدم و خیلی ام شنیدم امّْا…..

   پاسخ

 3. امیرامیری

  دی 24, 1400

  هی خدا دیکه این دنیا به درد نمیخره

  پاسخ

 4. 🗿

  دی 22, 1400

  من از آینده میام اینا درسته خدافظ.

  پاسخ

  • رویا در پاسخ به 🗿

   دی 29, 1400

   موافقم

   پاسخ

 5. مهدی

  دی 21, 1400

  امروز من هم کلی این مورد از علائم های آخرالزمان رو دیدم تک تک دارن اخبار ها بیرون میان نقشه های شهر های خود را بیرون بیاورید و مکان های خوب برای ساکن شدن رو لیست کنید و در ضمن آب ها نرید چون یخ های قطبی شروع به آب شدن خواهد شد و آب اقیانوس ها بالا میاد و یک سرمای شدید هم خواهیم داشت که بیشتر کشور ها در زیر یخ خواهند موند بعدش این بیماری خواهد رفت فوقش تا ۲۰۲۴ وقت مونده و به فیلم های زامبی هم نگاه نکنید چون رفتار هاشون تو ناخودآگاهتون میشینه بعد بیماری شبیه اونا رفتار میکنید و زیاد توجه نکنید تا تا جذب شون نکنید و به چیز های دیگه فکر کنید ، مراقب خودتان باشید. ایران از بیشتر کشور ها شانس در امان موندن این حوادث رو داره چون یک بار تکرار نشده در تاریخ در هر بازه زمانی تکرار میشه ، طوفان نوح و….

  پاسخ

 6. توی چین شهر ژیان یا خیان یه همچین چیزی هست اسمش دولت داره یکی یکی مردم رو از شهر میاره بیرون سالم ها رو در و پنجره ها همشون جلوشون با تخته و زنجیر قفل شده
  سایت های معتبر هی دارن روش های زنده موندن در مقابل آخرالزمان زامبی میزارن

  پاسخ

  • رضا در پاسخ به دانیال مسعودی

   دی 21, 1400

   داداش منم دیدم انگار واقعیه

   پاسخ

   • Pegah در پاسخ به رضا

    دی 21, 1400

    متاسفانه انگار واقعا شروع شده فقط باید اماده بود

    پاسخ

  • n در پاسخ به دانیال مسعودی

   دی 21, 1400

   فیلمشو کجا دیدید ؟

   پاسخ

 7. امیرسام

  آذر 15, 1400

  هروقت شیوع بیماری زامبی شروع شد
  همین جمع یک گروه کماندویی

  پاسخ

  • Mariya در پاسخ به امیرسام

   دی 3, 1400

   موافقم

   پاسخ

  • خاتون در پاسخ به امیرسام

   دی 23, 1400

   سلاح رو شما جمع کن . ما پشتت صف میکشیم

   پاسخ

  • مائده در پاسخ به امیرسام

   دی 26, 1400

   من پایه ام ولی شلاح برام بیارید
   من دخترم عب نداره؟

   پاسخ

  • بی نام در پاسخ به امیرسام

   بهمن 1, 1400

   منم هستم اطلاعات کاملی درباره زامبی ها و اخر زمان دارم

   پاسخ

 8. P.

  آبان 11, 1400

  دوستان از نظر من زامبی واقعیه
  ماده ای مخدر به نام فلاکا وجود داره که شما بعد مصرف تبدیل به زامبی می شید و به دیگران حمله می کنید کنترل خودتون رو ندارین البته اول حال سرخوشی داره ولی بعدش زامبی می شین تا چند ساعت فکر کنید حالا ایک چند ساعت همیشه گی باشه یا کلی بیماری شبیه زامبی وجود داره مثل زمبور جواهر این یه نوع سوسکه که با نیش زدن به دیگر حسرات اول قدرت تفکر و دوم قدرت اراده رو از اون می گیره فکرشو کنین اگه یه چیز انسانه باشه زامبی نه قدرت تفکر و نه اراده داره کلی چیز دیگه که می تونین تحقیق کنین من ۱ سال و نیمه تحقیق می کنم و می دونم حالا چند تا چیز دیگه میگم که برین تحقیق کنین
  کرم یال اسبی
  نوروتوکسین ها (ماده ی مرده ی متحرک)
  جنون گاوی (بزای تحقیق فیلم ۲۸ روز بعد رو ببینید در مورد جنون گاوی)
  توکسوپلاسما گوندی (یه انگل که توی مغز موش میره که قدرت اراده ی اون رو کاملا جا به جا می کنه به طوری که اگه قبلا از گربه می ترسیده حالا بهش حمله می کنه و یا باید بمیره یا بکشه)
  سرچماقیان ماری (یه نوع قارچه که حشرات وقتی مصرف می کنن کنترل مغز رو ندارن و قدرچ کنترل مغز اون ها رو میگیره پیشنهاد می شه تحقیق کنین)
  این ها حمه حیوانات یا موجودات یا حشرات رو تبدیل به زامبی می کنه حالا فکرشو کنین این تبدیل به انسان ها بشه

  پاسخ

  • جوکر در پاسخ به P.

   آبان 13, 1400

   اینا که یه سال نیم وقت نمیگیره که توی یه عالمه ویدیو تویوتیوب هس کلا فوقش نیم ساعت وقت میگیره

   پاسخ

 9. یک کاربر

  مرداد 20, 1400

  من با اینکه خانوادم همیشه مسخرم میکنن وقتی میرم بیرون با خودم همیشه یه بطری آب، یکم غذا، چاقو و قطب نما دارم

  پاسخ

  • Mariya در پاسخ به یک کاربر

   دی 3, 1400

   جررر دیقا منم همینطورم بلاخره ینفر که مسه خودم هست رو پیدا کردمم

   پاسخ

   • زامبی در پاسخ به Mariya

    دی 26, 1400

    عه چه تفاهمی بعد از ظهور زامبی ها میام خواستگاریت

    پاسخ

 10. Arad

  تیر 25, 1400

  1_میتونیم قبل از شیوع ویروس دستگاه اکسیژن تهیه کنیم
  2_داوینچی 500 سال پیش نظریه ساخت وسیله ای که انسان بتونه با استفاده از اون پرواز کنه رو مطرح کرده بود ولی اکثر مردم پرواز انسان رو غیر ممکن میدونستن درست مثل الان که شما حقیقی شدن این نظریه شیوع ویروس زامبی رو غیرممکن میدونی
  3_اگر این چیزا خرافاته داخل این سایت چیکار میکنی؟
  4_بهتره بدونی که دانشمندای روسی ویروسی شبیه به ویروس زامبی کشف کردن
  5_خرافات کسی مثل شماست که باور میکنین چند هزار سال پیش یک ادمی که شما بهش میگین امام میتونسته چوپ دستیش رو تبدیل به اژدها بکنه ولی باور نمیکنین که ویروسی به وجود بیاد که روی مغز انسان تأثیر بزاره و انسان رو تبدیل به زامبی بکنه
  6_بشر قبل از ساخت هر ویروسی اول فیلمش رو میسازه تا ذهن مردم کم کم به اون قضیه عادت کنه و بعد اون ویروس رو تولید میکنه درست مثل فیلم شیوع که چند سال قبل از شیوع ویروس کرونا ساخته شد
  7_این فقط یک فرضیه اس و لازم نیست بترسیم یا تمام وقت خودمون رو واسه این فرضیه تلف کنیم ولی بهتره که امادگی داشته باشیم
  8_بشر رو به افزایشه و منابع رو به اتمام حتی ممکنه جنگ جهانی بعدی به خاطر آب باشه و این یعنی به خطر افتادن نسل بشر پس نتیجه میگیرم امکان این وجود داره که ابر قدرت های جهان ویروسی رو بسازن که باعث کاهش جمعیت بشر بشه اینم یک دلیل منطقی امیدوارم که شما هم مثل من به وقایع منطقی تر و علمی نگاه کنی (2 سال دیگه میفهمین چرا ترامپ به هر قیمتی که شده دیوار کشید بین مرز امریکا و مکزیک)

  پاسخ

  • خدا بهت عقل بده در پاسخ به Arad

   تیر 31, 1400

   داداش اون امام نبوده پیامبر بود

   پاسخ

  • یک نفر در پاسخ به Arad

   شهریور 23, 1400

   نمیدونم با کی هستی آقای منطقی. اما در کل، من که بی صبرانه منتظر دو سال دیگه هستم. لینک این مقاله رو یک جایی سیو کردم که انشالله دو سال دیگه، همین موقع بیام بهتون به عنوان یک آدم( نه یک زامبی یا هیولا!!!) پیام بدم و بگم هیچ اتفاقی نیافتاده. ر ضمن در جواب اون سوال شماره ۳ شما، خیلی ها همینطوری میان توی سایت و اکثرا هم برای مقاله های انیمه میان. حالا بعضی ها چشمشون میخوره به این مقاله. عزیز برار، منتظرم باش. انشالله دو سال دیگه، با چند تا کامنت در خدمت شما هستم.

   پاسخ

   • یک نفر در پاسخ به یک نفر

    مهر 2, 1400

    شما پیش بینی های بزرگ ترین پیشگوی جهان ، آقای نوستراداموس رو رب اره سال 2021 مطالعه کردین ؟!
    پیشنهاد میکنم مطالعه کنید

    پاسخ

   • جوکر در پاسخ به یک نفر

    آبان 13, 1400

    اگه یادت بمونه بیا بگو

    پاسخ

   • ناشناس شماره ۲۱۱ در پاسخ به یک نفر

    آبان 14, 1400

    دوست عزیزم!
    برنامه بچین، غذا تهیه کن و منتظر ۱ دسامبر باش.
    مطمئنم بعدا ازم تشکر میکنی!

    پاسخ

    • یک نفر در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 15, 1400

     بله منتظرم، یک بار عرض کردم خدمت اون دوست عزیز، به شما هم میگم. کاملا آماده، حی و حاضر تا اون روز صبر میکنم و بعدش میام باهاتون به عنوان یک انسان( فقط انسان، نه یک زامبی انسان نما!) صحبت میکنم.

     پاسخ

    • WOLF در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 29, 1400

     باسلام میگم من زامبی ها قبول دارم میگم یکم. دسامبرمگه چیمیشه هرکی درمورد زامبی ها سوال داره بیاد بپرسه بیایید یه گروه بزنیم تجروبیات خودمونو درمورد زامبیا به هم بگیم این اسم پروفال منه@wolfjfkd6

     پاسخ

     • امیر در پاسخ به WOLF

      آذر 12, 1400

      در اینستا ؟؟؟

      پاسخ

    • WOLF در پاسخ به ناشناس شماره ۲۱۱

     آبان 29, 1400

     زامبیا واقعی هستن@wolfjfkd6

     پاسخ

   • خاتون در پاسخ به یک نفر

    دی 23, 1400

    منم خدمت شما عرض میکنم اگر تا چندین سال دیگه هم زامبی ها حمله نکردند این برد شما نسبت به معتقدان زامبی نیست اینا همش فرضیه هست و حتیییی نظر خود شما هم که میگی زامبیا به وجود نمیان یه نظریه هست .

    پاسخ