50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر

20. کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی – Captain America: The Winter Soldier – 2014

به کارگردانی جو و آنتونی روسو

روسو با تولید این فیلم از کاپیتان آمریکا از کاری که جو جانستون در فیلم “نخستین انتقام جو” انجام داد، موفق تر بود و به همین دلیل کارگردانی “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی” (Captain America: Civil War) و ” انتقام‌جویان: جنگ ابدیت” (Avengers: Infinity War) را نیز به او سپردند.


19. مردان ایکس: روزهای گذشته آینده – X-Men: Days of Future Past – 2014

به کارگردانی برایان سینگر

جدایی برایان سینگر از سری فیلم های “مردان ایکس” باعث شد که برت رتنر فیلم سوم “مردان ایکس: آخرین ایستادگی” (X-Men: The Last Stand) را نابود کند. خوشبختانه سینگر به پروژه بازگشت و سری “کلاس اول” را کارگردانی کرد. گرچه این فیلم ارتباط فیلم های دیگر را از بین برد و نسخه ای را به وجود آورد که فیلم های دیگر آن را دنبال کنند، بنابراین بهترین فیلم از چندگانه مردان ایکس محسوب می شود. همچنین در این فیلم بازیگران کلاسیکی که در “کلاس اول” استفاده شد، نیز دیده می شوند.


18. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی – Captain America: Civil War – 2016

به کارگردانی جو و آنتونی روسو

این فیلم پیچیدگی های بسیار زیادی دارد زیرا باید میان شخصیت های مختلف سینمای مارول تعادل ایجاد کرده و آن ها را در مقابل هم قرار دهد، و همچنین بیشتر به فیلم “کاپیتان آمریکا” شباهت دارد تا فیلم “انتقام جویان”. ناگفته نماند که این فیلم یک اقتباس آزاد از وقایع کامیک مارول محسوب می شود. لازم به ذکر نیست که این فیلم می توانست ادامه دار باشد اما برادران روسو تصمیم گرفتند ادامه آن را نسازند.


17. مرد آهنی – Iron Man – 2008

به کارگردانی جان فاورو

اگرچه نسخه “مرد آهنی 2” از جان فاورو یکی از بدترین فیلم های سینمای مارول است، اما او با تولید فیلم “مرد آهنی” به موفقیت بزرگی دست یافته بود. این فیلم آغازگر مرد آهنی بود و هنوز هم در مقایسه با بسیاری از فیلم های مارول یک موفقیت به شمار می رود. همچنین اجرای رابرت داونی جونیور بسیار عالی بود.


16. شگفت انگیزان – The Incredibles – 2004

به کارگردانی برد برد

اگرچه “چهار شگفت انگیز” (Fantastic Four) در این فهرست نیست اما “شگفت انگیزان” بهترین فیلم از این مجموعه است. این فیلم ابرقهرمانی از شرکت پیکسار یک ماجراجویی خانوادگی-دوستانه است که به داستان یک خانواده ابرقهرمانی می پردازد و به نوعی اکشن بوده و تماشای آن لذت بخش است. “شگفت انگیزان” حاوی صحنه های آشنا در فیلم های ابرقهرمانی دیگر است (مانند اقدام دولت در برابر ابرقهرمان ها، مانند “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی”). نسخه دیگر آن امسال به نمایش درخواهد آمد و احتمالا پس از 14 سال ارزش این همه انتظار را داشته باشد.


15. نگهبانان کهکشان – Guardians of the Galaxy – 2014

به کارگردانی جیمز گان

نگهبانان کهکشان یک اثر عجیب است. یکی از شخصیت ها یک راکون است که ژنتیک آن تغییر یافته بود. یکی دیگر یک درخت جهش یافته است. این فیلم پر از شخصیت های عجیب است که شاید در آثار دیگر چندان به چشم نمی آمدند. اما خوشبختانه با کارگردانی جیمز گان بسیار موفق بودند. به همین دلیل است که تماشاگران یاد گرفتند که باید به دنیای مارول اعتماد کنند.


14. بتمن آغاز می‌کند – Batman Begins – 2005

به کارگردانی کریستوفر نولان

پس از شکست چندگانه بتمن با فیلم “بتمن و رابین” به کارگردانی جوئل شوماخر، حدود یک دهه به طول انجامید تا این شخصیت دوباره بازگردد. نولان پیش از این فیلم “یادگاری” (Memento) و “بی خوابی” (Insomnia) را ساخته بود. به نظر می رسید که او برای کارگردانی این شخصیت در نسل جدید بهترین انتخاب باشد و اینگونه هم بود. نولان ویژگی گوتیک تیم برتون و عناصر لشکری او را کنار گذاشت و نوع جدیدی از بتمن را خلق کرد که الهام بخش فیلم های دیگر بتمن بود.


13. ایکس ۲: مردان متحد – X2: X-Men United – 2003

به کارگردانی برایان سینگر

ایکس 2 هنوز هم بهترین صحنه های چندگانه مردان ایکس را دارد، مانند تجاوز شبگرد به کاخ سفید در لحظات آغازین تا خشم رها شده ولورین، زمانی که سربازان استرایکر به صومعه ایکس حمله کردند. اما علاوه بر آن، تاریخچه ولورین به شکل های مختلف به نمایش گذاشته شده و تعداد زیاد شخصیت ها، با وجود تمام مشکلات و انگیزه هایشان، تعادل یافته اند، به طوریکه زمینه ای برای فیلم های انتقام جویان امروزی بوده اند.


12. مرد عنکبوتی – Spider-Man – 2002

به کارگردانی سم ریمی

“مرد عنکبوتی” اصلی صحنه های لشکری کمتری داشت و به همین دلیل بهتر بود. این فیلم کاملا مختص به سم ریمی بود و در آن زمان فروش بسیار زیادی داشت. “تیغه” و “مردان ایکس” فضا را برای ساخت آن آماده کردند، اما مرد عنکبوتی به خوبی توانست از ویژگی های یک فیلم ابرقهرمانی در قرن جدید استفاده کند. بدون وجود این فیلم، این ژانر امروز کاملا متفاوت بود.


11. بتمن – Batman – 1989

به کارگردانی تیم برتون

با ورود به 10 فیلم برتر باید بدانیم که این فیلم ها بهترین نمونه ژانر ابرقهرمانی هستند: فیلم هایی که راه را باز کرده و به این ژانر هویت تازه ای بخشیدند یا به کارهایی دست زدند که تا به حال انجام نشده بود. بتمن تیم برتون نشان دهنده تخیل یک کارگردان در یک فیلم ابرقهرمانی است، به خصوص امروز که فیلم ها توسط استودیوها کنترل می شوند تا فیلم سازان.

ادامه این مقاله را در صفحه پنجم بخوانید.دیدگاه‌ها (9)

بستن فرم

 1. Tttt

  اسفند 11, 1398

  خوبه اشتباه از من بود

  پاسخ

 2. دنیلو

  آبان 10, 1398

  به نظر من ونوم هم فرصت قرار داشتن تو لیست رو داره

  پاسخ

 3. ارشام

  مرداد 4, 1398

  من فکر می کنم فیلم انتقام جویان پایان بازی برازنده مقام اول بود

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به ارشام

   مرداد 4, 1398

   اینفینیتی وار شاید ولی اندگیم فکر نکنم!

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به آریو

    مرداد 27, 1398

    موافقم. پایان بازی واقعا چیزی نبود که منتظرش بودم. جنگ ابدیت خیلی سرگرم کننده تر بود

    پاسخ

  • پروشا در پاسخ به ارشام

   فروردین 5, 1399

   مشتی بازی هیث لجر برا جوکر فوق العاده بود من خودم از بتمن بدم میاد ولی بخاطره لجر هزار بار دیدمش

   پاسخ

 4. امیرحسین

  خرداد 9, 1398

  با پلنگ سیاه و سوپرمن موافق نیستم ولی با تمام وجود با شوالیه تاریکی موافقم . هیث لجر واقعا نقش جوکر رو زنده کرد و من تا الان جوکری به این خوبی ندیده بودم واقعا خدا رحمتش کنه ممنون از سایت خوبتون موفق باشین

  پاسخ

 5. komeil

  تیر 26, 1397

  تقریبا رتبه بندی خوبیه …
  رتبه اول و دوم که واقعا درسته… شوالیه تاریکی فوق العاده و لوگان هم واقعه محشره …
  فقط شاید زن شگفت انگیز سوم چهارم بود بهتر بود … پلنگ سیاه کمی روند فیلمش کند و خسته کنندس بنظرم …
  اسپایدرمن هم واقعا با بازی توبی مگوایر خیلی جذاب بود

  پاسخ

  • آریو در پاسخ به komeil

   مرداد 4, 1398

   اتفاقا من به نظرم یکی از مهمترین ویژگیهای بلک پنتر این بود که حوصله ی آدم سر نمیرفت!
   اما واندرومن دوتا ویژگی بسیار بد داشت :
   به نظرم یه کم حوصله سربر بود
   بازی گل گدوت واقعا مصنوعی بود!

   پاسخ