50 فیلم ابرقهرمانی برتر تاریخ سینما تا به امروز + تصاویر

20. مردان ایکس: روزهای گذشته آینده – 2014 – X-Men: Days of Future Past

به کارگردانی برایان سینگر

جدایی برایان سینگر از سری فیلم های “مردان ایکس” باعث شد که برت رتنر فیلم سوم “مردان ایکس: آخرین ایستادگی” (X-Men: The Last Stand) را نابود کند. خوشبختانه سینگر به پروژه بازگشت و سری “کلاس اول” را کارگردانی کرد. گرچه این فیلم ارتباط فیلم های دیگر را از بین برد و نسخه ای را به وجود آورد که فیلم های دیگر آن را دنبال کنند، بنابراین بهترین فیلم از چندگانه مردان ایکس محسوب می شود. همچنین در این فیلم بازیگران کلاسیکی که در “کلاس اول” استفاده شد، نیز دیده می شوند.


19. کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی – Captain America: Civil War – 2016

به کارگردانی جو و آنتونی روسو

این فیلم پیچیدگی های بسیار زیادی دارد زیرا باید میان شخصیت های مختلف سینمای مارول تعادل ایجاد کرده و آن ها را در مقابل هم قرار دهد، و همچنین بیشتر به فیلم “کاپیتان آمریکا” شباهت دارد تا فیلم “انتقام جویان”. ناگفته نماند که این فیلم یک اقتباس آزاد از وقایع کامیک مارول محسوب می شود. لازم به ذکر نیست که این فیلم می توانست ادامه دار باشد اما برادران روسو تصمیم گرفتند ادامه آن را نسازند.


18. مرد آهنی – Iron Man – 2008

به کارگردانی جان فاورو

اگرچه نسخه “مرد آهنی 2” از جان فاورو یکی از بدترین فیلم های سینمای مارول است، اما او با تولید فیلم “مرد آهنی” به موفقیت بزرگی دست یافته بود. این فیلم آغازگر مرد آهنی بود و هنوز هم در مقایسه با بسیاری از فیلم های مارول یک موفقیت به شمار می رود. همچنین اجرای رابرت داونی جونیور بسیار عالی بود.


17. شگفت انگیزان – The Incredibles – 2004

به کارگردانی برد برد

اگرچه “چهار شگفت انگیز” (Fantastic Four) در این فهرست نیست اما “شگفت انگیزان” بهترین فیلم از این مجموعه است. این فیلم ابرقهرمانی از شرکت پیکسار یک ماجراجویی خانوادگی-دوستانه است که به داستان یک خانواده ابرقهرمانی می پردازد و به نوعی اکشن بوده و تماشای آن لذت بخش است. “شگفت انگیزان” حاوی صحنه های آشنا در فیلم های ابرقهرمانی دیگر است (مانند اقدام دولت در برابر ابرقهرمان ها، مانند “کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی”). نسخه دیگر آن امسال به نمایش درخواهد آمد و احتمالا پس از 14 سال ارزش این همه انتظار را داشته باشد.


16. نگهبانان کهکشان – Guardians of the Galaxy – 2014

به کارگردانی جیمز گان

نگهبانان کهکشان یک اثر عجیب است. یکی از شخصیت ها یک راکون است که ژنتیک آن تغییر یافته بود. یکی دیگر یک درخت جهش یافته است. این فیلم پر از شخصیت های عجیب است که شاید در آثار دیگر چندان به چشم نمی آمدند. اما خوشبختانه با کارگردانی جیمز گان بسیار موفق بودند. به همین دلیل است که تماشاگران یاد گرفتند که باید به دنیای مارول اعتماد کنند.


15. بتمن آغاز می‌کند – Batman Begins – 2005

به کارگردانی کریستوفر نولان

پس از شکست چندگانه بتمن با فیلم “بتمن و رابین” به کارگردانی جوئل شوماخر، حدود یک دهه به طول انجامید تا این شخصیت دوباره بازگردد. نولان پیش از این فیلم “یادگاری” (Memento) و “بی خوابی” (Insomnia) را ساخته بود. به نظر می رسید که او برای کارگردانی این شخصیت در نسل جدید بهترین انتخاب باشد و اینگونه هم بود. نولان ویژگی گوتیک تیم برتون و عناصر لشکری او را کنار گذاشت و نوع جدیدی از بتمن را خلق کرد که الهام بخش فیلم های دیگر بتمن بود.


14. ایکس ۲: مردان متحد – X2: X-Men United – 2003

به کارگردانی برایان سینگر

ایکس 2 هنوز هم بهترین صحنه های چندگانه مردان ایکس را دارد، مانند تجاوز شبگرد به کاخ سفید در لحظات آغازین تا خشم رها شده ولورین، زمانی که سربازان استرایکر به صومعه ایکس حمله کردند. اما علاوه بر آن، تاریخچه ولورین به شکل های مختلف به نمایش گذاشته شده و تعداد زیاد شخصیت ها، با وجود تمام مشکلات و انگیزه هایشان، تعادل یافته اند، به طوریکه زمینه ای برای فیلم های انتقام جویان امروزی بوده اند.


13. مرد عنکبوتی – Spider-Man – 2002

به کارگردانی سم ریمی

“مرد عنکبوتی” اصلی صحنه های لشکری کمتری داشت و به همین دلیل بهتر بود. این فیلم کاملا مختص به سم ریمی بود و در آن زمان فروش بسیار زیادی داشت. “تیغه” و “مردان ایکس” فضا را برای ساخت آن آماده کردند، اما مرد عنکبوتی به خوبی توانست از ویژگی های یک فیلم ابرقهرمانی در قرن جدید استفاده کند. بدون وجود این فیلم، این ژانر امروز کاملا متفاوت بود.


12. کاپیتان مارول – 2019 – Captain Marvel

به کارگردانی آنا بودن و رایان فلک

دنیای سینمایی مارول در طی زمانی ده ساله داستان‌های زیادی از شخصیت‌هایش ساخته است. مارول آهسته و پیوسته امپراطوری خود را ساخت، و با فیلم‌های جدید رکورد جدید ثبت کرده و هنجارها را در هم شکسته است. مارول با وجود داشتن شخصیت‌های زن بسیار قوی، فیلمی دارای شخصیت مرکزی زن نداشت، تا اینکه در سال ۲۰۱۹ “کاپیتان مارول” چشم بینندگان را مزین کرد.

این فیلم به دلایل مختلفی فوق العاده بود، اما جدای از قدرت‌های ماورایی و منحصر به فرد “کارول دانورز”، مهم‌ترین ویژگی آن انسانیت و شجاعت او بوده است. مارول یک جنگنده فضایی بسیار قویست، و کارول دنوس یک شخصیت فوق العاده جذاب است. حتی قبل از اینکه او به یک ابرقهرمان تبدیل شود، زندگیش مانند یک زن فوق العاده بوده و برای خانم‌هایی که برای قدرت گرفتن به دنبال شخصیتی هستند، منبع الهام می‌باشد.


11. شزم – 2019 – Shazam

به کارگردانی دیوید اف. سندبرگ

جدای از دیگر فیلم‌های غم انگیز کمپانی دی سی، “شزم!” ا در سال 2019 اکران شد و شگفتی آفرید. “زکری لیوای” که سالها تحت حمایت مارول قرار داشت، به عنوان یک قهرمان در کنترل یک نوجوان می‌درخشد. معلوم شد “دیوید اف. سندبرگ” که فیلم‌هایی مانند “در تاریکی” (Lights Out) را کارگردانی کرد، برای این فیلم ترکیبی برگرفنه از فیلم “بزرگ” (Big) انتخابی بسیار مناسب است. به نظر کمپانی دی سی با وجود “شزم!” و “جوکر” (Joker) ایده و سبکی جدیدی از فیلم‌های برگرفته از کتاب‌های مصور را کشف کرده‌اند که هر بار به طرزی فوق‌العاده آن را به تصویر می‌کشند. خوشبختانه روال برنده شدن این کمپانی همچنان ادامه دارد.

ادامه این مقاله را در صفحه پنجم بخوانید.                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (151)

بستن فرم

 1. M

  تیر 12, 1400

  فیلم شوالیه تاریکی در وبسایت imdb با امتیاز ۹رتبه سومین فیلم برتر تاریخو داره
  رتبه اول هم فیلم رستگاری در شاوشنگ و رتبه دوم رو هم فیلم پدرخوانده داره
  خداوکیلی حقش نبود بهترین فیلم ابرقهرمانی باشه؟

  پاسخ

 2. ناشماس

  خرداد 18, 1400

  اسپایدرمن سم ریمی از شوالیه تاریکی بهتر بود من همشونو دیدم

  پاسخ

  • دکترمنهتن در پاسخ به ناشماس

   خرداد 25, 1400

   نبود نمره هارو نگاه کنید متوجه میشید سه گانه نولان قطعا برتر ،جذاب تر بود شوالیه تاریکی هم از مرد عنکبوتی ۲ برتر بود

   پاسخ

   • پاسا در پاسخ به دکترمنهتن

    تیر 2, 1400

    من دیدم اسپایدرمن سم ریمی بهتر بود بتمن نولان فقط شوالیه تاریکیش جذاب بود

    پاسخ

   • خلیل در پاسخ به دکترمنهتن

    تیر 2, 1400

    اصلا رتبه بندیتون درست نیست اخه جنگ ابدیت بهتر از پایان بازیه ؟

    پاسخ

 3. army

  خرداد 3, 1400

  همه شونو دیدم واقعا این فیلما بی نظیرن لنگشون نیست، نمیتونم بگم وای اون از چقد خوب بود چون همشون تو ی رده هستن و واقعا بی نظیرن، من واقعاااااااااا از ته دل عاشق(Tiny Starck(iron man و Spider Man هستم واقعا بی تظیرن توی Avenger چهار واقعا حق نبود استارک بمیره من ک خیلی گریه کردم این خقش نبود عرررررر خیلی بد تموم شد 😭😭

  پاسخ

 4. حضرت اسطوخودوس

  اردیبهشت 19, 1400

  همتون فقط به شوالیه تاریکی مینازین واقعا عالی بود خیلی عالی بود. ولی فقط یه فیلم در حد رتبه اوله اونم انتقامجویان: پایان بازی هستش

  پاسخ

 5. پارسا

  فروردین 31, 1400

  انتقامجویان عصر التران باید دوم میشد و انتقامجویان جنگ ابدیت اول
  راستی فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر چرا داخل فهرست نبود همونی که استپن ولف داخلش بود

  پاسخ

 6. مجید پیری زاده

  فروردین 28, 1400

  برو بابا انتقام جویان پایان بازی باید اول باشه حالا اول هم نه دوم

  پاسخ

  • Randall spector در پاسخ به مجید پیری زاده

   فروردین 28, 1400

   هاااا باز اینا اومدن چهارتا فن تعصبی که تا حالا فیلم ندیدن
   این اندگیم مزخرف در برابر فیلمی مثل دارک نایت و لوگان چیزی نیست

   پاسخ

  • مارول در پاسخ به مجید پیری زاده

   اردیبهشت 6, 1400

   اره انتقام جویان پایان بازی پرفروش ترین فیلم سینمایی تاریخ است

   پاسخ

   • maker در پاسخ به مارول

    اردیبهشت 6, 1400

    خب که چی ؟
    فروش فیلم چه ربطی داره به کیفیت ؟
    پر فروش ترینم نیست آواتار بیشتر فروخته

    پاسخ

    • کارو در پاسخ به maker

     اردیبهشت 18, 1400

     رکورد آواتارو زد تو که نمیدونی چه فیلمی پر فروش ترین بوده الکی نظر نده

     با مقاله کاملا موفقم

     پاسخ

     • Maker در پاسخ به کارو

      اردیبهشت 19, 1400

      یکم سینما رو دنبال میکردی می‌فهمیدی جدیدا باز اکرانش کردند و از آن. گیم پر فروش تره پس الکی نظر نده

      پاسخ

      • حامی در پاسخ به Maker

       مرداد 18, 1400

       اندگیم یکبارم اکران دوباره نکردن
       ولی آواتارو خدا میدونه چند بار از ۲۰۰۹ اکرانش کردن که تونسته بره باز بالای انتقام جویان

       پاسخ