25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر

اگر در حال خواندن این پست هستید احتمالا طرفدار کامیک‌بوک‌ها (Comic book) می‌باشید. کامیک‌ها کتابچه‌هایی هستند که داستان‌های ابرقهرمانی را نقل می‌کنند. مارول (Marvel) و دیجیتال کامیک (DC) جزو معروف‌ترین شرکت‌هایی هستند که از زمان‌های قدیم (اوایل قرن بیستم) کامیک‌ها را منتشر می‌کرده‌اند و اکثر ابرقهرمانانی که در فیلم‌های معروف ابرقهرمانی دیده‌ایم (مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی، ثور، کاپیتان امریکا، واندروومن و …)، در یکی از این دو شرکت متولد شده‌اند. البته برخی ابرقهرمان‌ها (مثل ثور، اودین و …) از داستان‌های اساطیری فرهنگ‌های مختلف جهان (از جمله شمال اسکاندیناوی) نشئت گرفته‌اند. تعداد ابرقهرمان‌ها و ابرشرورهایی که تا بحال در کامیک‌ها معرفی شده بسیار زیاد است و انتخاب قوی‌ترین آن‌ها کار دشواری است. در این مطلب 25 ابرقهرمان و ابرشرور پرطرفدار که قدرت‌های خاص دارند معرفی شده‌ند، البته اگر فقط طرفدار سینما باشید شاید همه آنها را نشناسید، زیرا تابحال تنها بخش کوچکی از ابرقهرمان‌ها به دنیای سینما راه پیدا کرده‌اند. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات او را معرفی کنید. با پروشات همراه باشید.


25. کاپیتان مارول – Captain Marvel

کاپیتان مارول که در ابتدا خانم مارول (کارول دانورز) بود یک خلبان نیروهای هوایی، مأمور سیا و مدیر امنیتی ناسا محسوب می‌شد که پس از به دست آوردن قدرت از نیروهای فضایی به کاپیتان مارول تبدیل شد. او در قسمت چهارم فیلم انتقامجویان (Avengers 4) حضور خواهد داشت (با بازی بری لارسون) و امیدواریم که با قدرت مبارزه و انرژی‌اش، در انتقام جویان 4 بتواند از پس تانوس (Thanos) با بازی جاش برولین بربیاید.


24. فایراستورم – Firestorm

برخلاف قهرمان‌های دیگر، فایراستورم دو نفر است که باهم ترکیب شده و به قدرتی می‌رسند که می‌توانند مواد را از سطح مولکولی مجدداً با هم ترکیب کرده و یک ماده جدید بسازند. اما از آنجاییکه قدرت او به مواد غیرارگانیک محدود شده بنابراین نمی‌تواند در جایگاه اول قرار بگیرد.


23. مرد آهنی – Iron Man

اگرچه مرد آهنی هم نقاط ضعف خود را دارد اما اما قدرت او در مقابل قهرمان‌هایی مانند ثور، هالک و غیره در این لیست، ثابت شده است. همچنین او آنقدر جذاب است که بتواند در این لیست قرار بگیرد. از آنجاییکه او دائم در تکامل است بنابراین شاید در آینده قدرت‌های او افزایش پیدا کند. یکی از دلایل محبوبیت بالای این شخصیت، بازی زیبای رابرت داونی جونیور در نقش مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول است.


22. آکوآمن – Aqua Man

آکوآمن یکی دیگر از قهرمان‌های آتلانتیس است که قدرت‌هایش همواره دست کم گرفته شد. شخصیتی که در چنین مکانی متولد شده و بتواند هر تکنولوژی انسانی را نابود کند مطمئناً باید در این لیست قرار بگیرد. در دنیای سینما، جیسون موموآ نقش آکوامن را ایفا میکند.


21. دکتر منهتن – Dr. Manhattan

زمانی که از قدرت ناب، خالص و بی نظیر صحبت می‌کنیم تنها چند نفر می‌توانند با او رقابت کنند. در حقیقت توانایی‌های او محدودیت ندارد. قرار گرفتن او در جایگاه 20 ، به دلیل بی عاطفگی اوست که یک ضعف درونی می‌باشد. اگرچه او آنقدر قدرتمند است که می‌تواند جهان را نابود کند اما چیزی برایش مهم نیست و ترجیح می‌دهد تنها باشد.


20. ققنوس – Phoenix

فینیکس یا ققنوس یکی از قدرتمندترین تله پات های جهان است که جین گری (با بازی سوفی ترنر در دنیای سینما) گاهی اوقات در کنترل قدرت ذهنی نامحدود او دچار مشکل است. پروفسور ایکس هم مجبور شد در کودکی در ذهن او یک محافظ روانی بسازد تا پیش از بلوغ و کنترل قدرت‌هایش از آن‌ها آگاه نشود.


19. کاپیتان اتم – Captain Atom

او که ترکیبی از سوپرمن و موج‌سوار نقره‌ای است گاهی اوقات مرد پولادین درجه دو محسوب می‌شود. قدرت‌های او مهیب هستند به گونه‌ای که می‌تواند میزان نامحدودی از انرژی را دستکاری کند.


18. ولورین – Wolverine

اگرچه ولورین قدرت‌های ابرقهرمانی خاصی ندارد اما قدرت شفایافتن او باعث شده که در این لیست قرار بگیرد. او کمبود قدرت خود را با خشم و پیشینه پیچیده حماسی خود جبران می‌کند و همانطور که درباره دکتر منهتن دیدیم همین ویژگی‌ها هم می‌تواند کافی باشد. قطعا او یکی از به یادماندنی‌ترین و محبوب‌ترین قهرمان‌های دنیای مارول و حتی کل جهان ابرقهرمانان است. بازی فوق‌العاده هیو جکمن که بیش از 17 سال در نقش ولورین ظاهر شد هیچگاه از ذهن طرفداران سینما پاک نخواهد شد.


17. آقای مجستیک – Mister Majestic

آقای مجسیک یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای وایداستورم است که به سوپرمن شباهت دارد. او با وجود تمام قدرت‌هایش یک شخصیت ویژه است.


16. پروفسور ایکس – Professor X

پروفسور ایکس به عنوان قدرتمندترین تله پات این جهان نه تنها جهش یافته‌های بسیاری را تربیت کرد بلکه از آن‌ها محافظت نیز نمود.


15. زن شگفت انگیز – Wonder Woman

زن شگفت انگیز با بازی (گَل گدوت) توانست در ژانر فیلم‌های ابرقهرمانی یک فیلم ابرقهرمانی زنانه بسازد. او با وجود بهره بردن از ترکیبی از قدرت سوپرمن و مهارت‌های مبارزه بتمن به دلیل آسیب پذیری خود نتوانسته در جایگاه بالاتر قرار بگیرد. اگرچه او در برابر قدرت‌های مهیب ایمن است اما یک سلاح خطرناک می‌تواند به او آسیب برساند.


14. اسپاون – Spawn

آل سیمونز که توسط افراد خود اعدام شد زمانی برترین سرباز دولت و قدرتمندترین قاتل بود. زمانی که در جهنم بود با شیطان شرط بست که بتواند هر کاری که از دستش برمی آید را انجام دهد. در نهایت قدرتش به پایان رسیده و او دوباره به جهنم بازمی گردد.


13. مارشن من هانتر – Martian Manhunter

مارشن من هانتر با وجود قدرت‌هایش مافوق طبیعی بسیار پس از دکتر منهتن در مقام دوم قرار دارد. اما اهمیت اش در همین خلاصه نمی‌شود. او نه حواس مختلف، مهارت‌های قدرتمند تله پاتی و توانایی‌ترمیم، دارد.


12. هالک – Hulk

باوجود قدرت‌های نامحدود، توانایی‌ترمیم سریع و استقامت خستگی ناپذیرش، به سختی می‌توان در برابر او مبارزه کرد. اگرچه توانایی‌های او از همه بالاتر است اما شاید افراد قوی‌تر بتوانند در برابرش مقاومت کنند. همانگونه که در فیلم انتقامجویان: جنگ بینهایت دیدیم که تانوس به سادگی او را شکست داد که البته صدای هواداران هالک را درآورد. در دنیای سینما، مارک روفالو (Mark Ruffalo) نقش هالک را ایفا می‌کند، قبل از او نیز ادوارد نورتون این نقش را ایفا نموده است.


11. گرین لانترن – The Green Lantern

او با وجود داشتن حلقه قدرت که قدرتمندترین سلاح جهان است می‌تواند هر قدرتی که تصور می‌کند را داشته باشد. او همچنین یکی از شخصیت‌های کلیدی جهان DC است. اما نقطه ضعف او همانند گجت های دیگر این است که باید شارژ شود و معمولاً در مواقع لزوم این ضعف او به چشم می‌آید. در فیلم مخصوص این شخصیت، رایان رینولدز نقش او را ایفا نمود که البته بازخوردهای چندان مثبتی را به همراه نداشت.


10. فلش – Flash

فلش می‌تواند از نور سریع‌تر دویده، فکر کرده و عمل کند، اگرچه این ویژگی‌ها خارق العاده هستند اما توانایی‌های او به همین محدود نمی‌شوند. او می‌تواند در زمان حرکت کرده، از اجسام عبور کند و حتی دانش را با سرعت بسیار بالا خوانده و درک نماید.


9. بتمن – Batman

بتمن که در دنیای DC متولد شده تقریبا پرطرفدارترین شخصیت این شرکت می‌باشد. در فیلم لیگ عدالت (Justice League) دیدیم که وقتی فلش از او پرسید که قدرت ابرقهرمانی‌اش چیست؟ بتمن پاسخ داد که «من ثروتمند هستم!». او واقعا ثروتمند است، اما مهم‌ترین برگ برنده او قدرت تمرکز بالا و استراتژی‌های بسیار کاربردی است که در مبارزات به کارش می‌آید. او به دنیای سینما هم راه پیدا کرده است؛ حتما سه‌گانه بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان را دیده‌اید و با بزرگ‌ترین دشمن بتمن در کامیک‌ها یعنی جوکر هم آشنا شده ‌اید! تاکنون افراد مختلفی در سینما نقش بتمن را بازی کرده اند که از جمله آنان می‌توان به مایکل کیتون، کریستین بیل و بن افلک اشاره نمود.


8. صاعقه سیاه – Black Bolt

صاعقه سیاه که رهبر گروهی از بازماندگان انسان به نام ناانسان ها را برعهده دارد حتی توسط ابرقهرمان‌های دیگر هم به عنوان قدرتمندترین موجود جهان نام گذاری می‌شود. او که می‌تواند انرژی را دستکاری کند قادر است قدرت‌های خود را تا میزان بسیار زیادی افزایش دهد. با این حال، قوی‌ترین سلاح او صدای طوفانی‌اش است. حتی یک زمزمه او استخوان‌های هالک را به لرزه انداخته و فریاد او می‌تواند کل جهان را نابود کند.


7. فرانکلین ریچاردز – Franklin Richards

فرانکلین به عنوان پسر آقای شگفت انگیز و زن نامرئی به دلیل توانایی‌هایش تا مدت‌ها قدرتمندترین جهش یافته دنیای مارول محسوب می‌شد. جایگاه او می‌تواند بالاتر هم باشد.


6. دکتر استرنج – Dr. Strange

قدرت‌های دکتر استرنج یا جادوگر عالی رتبه با قدرت‌های دکتر منهتن برابر است. اما او یک انسان عادی است که با جادو بازی می‌کند. ایفای نقش او در سینما را بندیکت کامبربچ برعهده دارد.


5. سنتری – Sentry

سنتری آنقدر قدرتمند است که گاهی اوقات خودش هم از توانایی‌هایش شگفت زده می‌شود. اما ذهن ضعیف او نقطه ضعفش محسوب می‌شود. با اینکه او یک بار موجودیت خود را از حافظه انسان‌ها و ابرقهرمان‌های جهان پاک کرد، اما مشکلات روحی روانی شخصی‌اش نقطه ضعف او محسوب می‌شوند.


4. موج سوار نقره‌ای – Silver Surfer

زمانی که از  این شخصیت حرف میزنیم باید بیشتر درباره کارهایی که او نمی‌تواند انجام دهد صحبت کنیم نه کارهایی که می‌تواند. او با وجود دسترسی به توانایی جهانی می‌تواند به قدرت نامحدود دست پیدا کند. اما عدم انسجام او باعث شده که در این جایگاه قرار بگیرد. گاهی اوقات او آنقدر خوب است که می‌تواند در جایگاه یک، دو یا سه قرار بگیرد و گاهی اوقات اصلاً مطمئن نیستیم که می‌توانیم او را در این لیست قرار دهیم یا خیر.


3. سوپرمن – Superman

سوپرمن یکی از شناخته شده ترین و قدرتمندترین قهرمان‌های دنیای DC است. او به راحتی می‌تواند در جایگاه اول باشد زیرا هیچ کس دقیقاً نمی‌داند که قدرت‌های سوپرمن تا چه اندازه است. او به عنوان یکی از محترم‌ترین ابرقهرمان‌های این جهان یک کریپتونی واقعی است. هنری کویل به خوبی توانسته نقش او را در سینما بازی کند اگرچه منتقدانی نیز دارد.


2. گوکو – Goku

گوکو یکی از بزرگ‌ترین ابرقهرمان‌های دنیای تخیلی است که نام او به دنیای واقعی هم راه یافته است و تصور می‌شود که هیچ چیز نمی‌تواند قدرت‌های او را محدود کند.


1. ثور – Thor

ثور به عنوان خدای رعد اسکاندیناوی یکی از ابرقهرمان‌های مارول است. او نه تنها یک ابرقهرمان به معنای واقعی، بلکه یک مبارز با مهارت رزمی بالا نیز می‌باشد. همچنین او یک چکش (به نام میولنیر یا Mjölnir) دارد که باعث می‌شود بر مکان و زمان کنترل مطلق داشته باشد. در حقیقت ثور آنقدر قدرتمند است که به سادگی نمی‌توان او را در فیلم‌های کامیک خلاصه کرد. ثور از جمله ابرقهرمان‌هایی است که به دنیای سینما راه پیدا کرده و البته طرفداران بسیار زیادی دارد. بازیگر ثور در دنیای سینما کریس همسورث است که انگار کاملا برای این نقش ساخته شده است!


امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات برای ما بنویسید!

دیدگاه‌ها (43)

بستن فرم

 1. Ramtin

  آبان 18, 1397

  اگه این جوری باشه که مرد تک مشتی مرگ نداره و یا ملیوداس داخل انیمه هفت گناه کبیر نفرین زد مرگ داره همینا میان گوکو و ثور و هالک رو …. میترکونن. در ضمن اگه گوکو میمیره از حریفش قویتر میشه پس چه جوری مرد تک مشتی و ملیوداس رو میخواد شکست بده که مرگ ندارن ؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

 2. Goku

  آبان 12, 1397

  گوكو وقتي موهاش سفيد بود هر حمله اي حتي سريع تر از نور هم جا خالي مي داد گوكو در ضمن هر مبارزه قدرتش از قبل بيشتر مي شه .وجيتا و وان پانچ من هم مي تونستن توي ليست باشن

  پاسخ

 3. علی

  آبان 10, 1397

  بنظرم اگه هالک مث فیلم یکش ک هرچی عصبانی تر شه
  قوی تر و بزرگ تر میشه ثور رو هم شکست میده

  پاسخ

 4. علی

  آبان 10, 1397

  سلام
  بنظرم که هیچکس مث هالک نمیشه چون اگه میخواستن قدرت هالک تو فیلم اونجرز رو مث فیلم یک هالک درست میکردن هیچکس جلوی هالکو نمیگرفت چون هرچی عصبی تر شه قوی تر و بزرگ تر میشه خود شرکت مارول هم گفت ک ما اینکارو نکردیم تا قدرتو هالکو محدودتر کنیم

  پاسخ

 5. مرد اهنی

  مهر 27, 1397

  مرد اهنی از همه بهتره اون حتی تور هم شکست داده

  پاسخ

  • همه شون عالی هستند در نحوه خودشون …..پس بینشون قدرت نمایی نکنید هر کدام قدرت فوق العادی دارنند تموم و بحث تموم کنید …..هر کدام توی یه چیزی مهارت قدرتی داره که کاربرد نیرو خاصی داره …..

   پاسخ

  • فیلم مرد مورچه ای و زنبورک 2018 را دیدن اخر فیلم اسکات وارد دنیا اکونتمی شد و دکتر هنگ و دختر ش هوپ و زنش پودر شدن ذارات پودر شده در زمین و هواه دیده می شدند ….

   اگر فیلم انتقام جویان جنگ بی نهایت را دیدی باشید متوجه می شوید

   پاسخ

  • آریا

   مهر 28, 1397

   جان؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟!؟؟!!!!!!!!!

   پاسخ

 6. ttaa1079@ taha

  شهریور 24, 1397

  سلام.. همه کسانی که گفتید خوب هستند ولی لیست اگر قرار است به ترتیب باشد اصلا منصفانه نیست.. اینجوری باشه کوکو از همه قوی تره و حتی اگه یه بار از ثور شکست بخوره دوباره زنده میشه و قدرتش بیشتر میشه.. اگه شما (مرد عنکبوتی علیه مارول ها) رو دیده باشید می‌بینید که مرد عنکبوتی همه ی آنها را میزند .. لیست از نظر من این است.
  1-گوکو
  2-مرد عنکبوتی
  3-ثور
  4-رعد سیاه
  5-مرد آهنی
  6-سوپر من
  7-دکتر دسترنج
  8-بتمن
  9-فلش
  10-مارشن من هانتر
  11-زن شگفت انگیز

  پاسخ

  • آریا

   مهر 28, 1397

   لطفا هر وقت متوجه شدید که تمام اطلاعاتتون درسته بیاین نظر بدین
   ببین پسر من ، اگه بخوای اینجوری بگی ،میشه گفت پانیشر و ددپول از همه قوی ترن چون اونا هم تو کمیک های what if همه ی شخصیت های مارولو کشتن!
   استن لی ، خالق بیشتر شخصیت های معروف مارول گفته وقتی داشت شخصیت تور رو خلق میکرد تو فکرش این بود که یه شخصیت خلق کنه که از تمامی شخصیت های مارول قوی تر باشه!!!وقتی هم داشت شخصیت اسپایدرمن رو خلق میکرد تو دهنش یه پسر بامسئولیت دست و پا چلفتی بدشانس بود نه قوی ترین شخصیت مارول!
   لیستت یه مشکل دیگه هم داره و اونم اینه که بتمن نفر هشتمه!!!میتونم بالای 90 تا شخصیت بگم که از بتمن قوی ترن ولی حال ندارم!

   پاسخ

   • Thor

    آبان 27, 1397

    دقیقا وقتی اطلاعاتی درباره کمیک ها ندارن الکی میان چرت و پرت مینویسن و یه چیز دیگه وقتی استن داشت تور رو خلق میکرد ب این فکر میکرد ک فقط ی خدا میتونه هالک رو متوقف کنه و قویتر باشه ن اینکه تمام دنیای مارول اگه میدونستی one above all کیه اونوقت میفهمیدی ک قویترین شخصیت مارول کیه! با اینکه خودم شخصیت تور رو دوس دارم ولی قویترین نیس میشه گفت بعد از one above all اون قوی ترین شخصیت ماروله. تو سری کمیک های رگناروک ک تور دو تا چشمشو فدا میکنه اونجا ب قدرتی میرسه ک با هیچیکی قابل مقایسه نیس و البته داناترین فرد ک چرخه ی بی پایان رگناروک رو متوقف میکنه

    پاسخ

  • Røhülläh

   آبان 15, 1397

   اگه میشه محترم اسم اون فیلمی رو به انگلیسی بنویسی 😕
   مرد عنکبوتی در مقابل مارول

   پاسخ

 7. علیرضا

  شهریور 18, 1397

  اون آقاهی که میگه سوپر من از ثور قویتر هست ببین باز هم ثور اول شد ثور خیلی قویتره به نظر من باید سنتری رو جای سوپرمن می زاشتن چون سنتری مثل تیکه ای از خورشیده هست خیلی هم رتبه بندی عالی بود ممنونم مثل همیشه ثور از سوپر من قوی تر هست

  پاسخ

  • RezaScorpian

   مهر 19, 1397

   خیر ثور هیچ وقت نمی تواند از سوپرمن قوی باشد. هیچ کی نمی تواند سوپرمن را شکست بدهد. او خیلی قوی است. قدرت او از خورشید است و اگه صبح یا ظهر باشد او خیلی قوی می شود، ولی وقتی شب باشد او خیلی قوی نیست و درسته که سنتری مثل سوپرمن است ولی می دونید که سنتری قدرت کافی ذهن و این چیز ها را ندارد. پس او نمی تواند سوپر من را شکست بدهد. ثانوس بدون دستکشش نمی تواند سوپر من را شکست بدهد. ولی با دستکشش می تواند سوپر من را شکست دهد. دارک ساید، ثانوس با دستکشش، دکتر منهتن، اسپکتر،گوکوو مرد تک مشتی می توانند سوپر من را شکست دهند.

   پاسخ

 8. amin

  شهریور 18, 1397

  به نظره من گوكو از همه قوي تره چون قابليت جنگي جالبي داره اگه با كسي قوي تر از خودش بجنگه و شكست بخوره ولي نميره وقتي بدنش بهبود پيدا ميكنه قدرتش از طرف مقابل بالا تر ميره

  پاسخ

  • RezaScorpian

   مهر 19, 1397

   ولی از دکترمنهتن قویتر نیست. اگه تا حالا دکتر منهتن رو ندیدی یا قدرتش رو نمی دونی. نگو که گوکو از همه قویتره. گوکو از یک نفر به نام دکتر منهتن قویتر نیست.

   پاسخ

 9. محمد متین

  شهریور 9, 1397

  نمیدونم چرا کاپیتان آمریکا تو این لیست قرار نگرفته؟

  پاسخ

  • آریا

   مهر 28, 1397

   چون از همه ی افراد این لیست ضعیف تره

   پاسخ

 10. شک نکن کاپیتان مارول از پس تانوس بر میاد خیلی قوی هستش خیلی ویژگی داره …..خوبه که توضیح هم دادی …ثور هم قوی هست این دوتا می کشند تانوس شکن نکید

  پاسخ

  • RezaScorpian

   مهر 19, 1397

   تو که قدرته ثانوس رو نمیدونی الکی نگو کاپیتان آمریکا ثانوس رو میکشه. فقط ثور اگه خیلی خیلی عصبانی بشه شاید بتونه ثانوس رو بکشه

   پاسخ

   • محسن

    آبان 11, 1397

    کاپیتان امریکارو با کاپیتان مارول یکی نکنید

    پاسخ

 11. مسعود

  شهریور 3, 1397

  هیچکدوم هالک نمیشه….البته ثور فوق العادست…ولی از نظر زور و بازو هالک ازهمه قویتره ورقیب نداره

  پاسخ

  • RezaScorpian

   مهر 19, 1397

   یعنی تو سوپر من و دکتر منهتن و گوکو و سنتری و ثور و کسای دیگه رو حساب نکردی😐

   پاسخ

 12. احمد

  مرداد 3, 1397

  دوستان چنان کل کل میکنن انگار اینها واقعی هستن!
  قدرتمند واقعی اون شهید حججی لاغر بود که از بچه و خانواده اش گذشت و وقتی اسیر داعش بود کوچکترین ضعف و ترسی نداشت نه این یانکی ها که وقتی تو واقعیت در خلیج فارس گرفتیمشون خودشون رو از ترس خیس کردن

  پاسخ

  • تکبیر

   مرداد 6, 1397

   الله واکبر

   پاسخ

  • ahad

   مرداد 8, 1397

   خوبه خودت گفتی اینا واقعی نیستند.

   پاسخ

  • RezaScorpian

   مهر 19, 1397

   به تو چه که ما داریم در مورد اینا حرف می زنیم تو اگه خوشت نمیاد برو و **** و اینجا هم حرف نزن

   پاسخ

  • آریا

   مهر 28, 1397

   یه مکالمه ی کوتاه تلخ بگم:
   +چرا کشتیش
   ـمیگفت کمیک واسه بچه هاست
   +تو آزادی

   پاسخ

 13. Arsalan

  تیر 19, 1397

  با سلام
  این لیست اگه به ترتیب گفته باشه ایراد داره اما درمورده سه نفره اول کاملا درسته من خیلی کامیک میخونم ، تور از لحاظ قدرت بدنی ضعیف تر از سوپر منه اما نقطه ضعف نداره و حتی بی چکش هم (که البته الان استورم بریکر داره )میتونه خیلی قوی باشه چون قدرته تور از خودشه ، اما سوپر من به کرپتون حساسه و وقتی کریپتون بهش بخوره منم میزنمش⁦⁦⁦:-)⁩ ، اما بدون کریپتون هم چون تور قدرته کنترل رعد و برق داره میتونه با رعد و برق زدن سوپر منو ضعیف کنه ، تور توی حالتی که رعدو برقو به کنترله دستاش در بیاره حدودا شکست ناپذیره و قابلیته ترمیم داره اما نه در حده ولورینو هالک ، درحقه کاپیتان مارول و سنتری و هالک و ققنوس یا جین گری و اسپکتر (که اصلا تو لیست نیست و بتمن هست⁦:-|⁩) اجحاف شده ، کاپیتان مارول اونقدر قویه که با سوپر من راحت مبارزه میکنه و در مقایسه هایی که دیدم حتی بعضی وقتا ، توی کامیک گفته شده که کاپیتان مارول قدرته بلند کردن هفتاد تن رو هم داره!!!!!!که سوپر من بالاترینش سی تن بوده ، هالک هم که باید خیلی بالاتر میبود ، اخه هالک ابن همه تو سرو مغزه خودش زد است لی که قویترین شخصیته مارول تا قبله اینکه تور بیاد و هالک حتی خیلی جاها ثابت شده که خیلی قویه ، اما حداقل باید رتبه هفت میزاشتینش ، اسپکتر هم که نمیدونم مشناسین یا نه اما از شخیتای خیلی خفنه دی سیه ، بتمن ، گرین لنترن و واندروامن در این جا زیادن تا وقتی اسکارلت ویچ و آدام وارلاک در این لیست نیستن ، چون آدام وارلاک میتونه از دستکش بی نهایت هم استفاده کنه اما بی اون هم خیلیییی قویه ، بعده اون سه تا اولی باید به ترتیب هالک ، جین گری(ققنوس خودش یه شخصیته جداس ) ،سنتری ، دکتر استرنج ، فلش و اسپکتر و آدام وارلاک و اسکارلت ویچ قرار می‌گرفتن ، لطفا نظرمو حذف نکنید⁦:-)⁩

  پاسخ

  • حمید

   شهریور 27, 1397

   با نظراتت موافقم ولی سوپرمن خیلی بیشتر از سی تنو بلند کرده (شاید باورت نشه ولی یه بار تونست زمینو جابه جا کنه البته نه به طور دقیق)

   پاسخ

   • Reza

    مهر 19, 1397

    زمین رو جا به جا نکرد. ماه رو جابه جا کرد

    پاسخ

 14. Nasir

  خرداد 31, 1397

  سلام، ممنون از شما
  اما این جدول غلط است چون سوپرمن قوی تر از گوکو و تور است ققنوس یا فینیکس با داکتر منهتن باید در صدر جدل باشند

  پاسخ

  • ادمین

   خرداد 31, 1397

   سلام،
   از اونجاییکه نمیشه واقعا قدرت ابرقهرمان هارو با هم مقایسه کرد، شماره آیتم های این لیست زیاد به ترتیب قدرت ها نیست و فقط 25 تا ابرقهرمان قدرتمند رو معرفی کردیم.
   ممنون از توجه شما

   پاسخ

  • Eli

   تیر 13, 1397

   کاملا درسته

   پاسخ

  • امیر

   مرداد 2, 1397

   کی گفته سوپرمن از ثور قوی تره همش که به قدرت فیزیکی نیست. ثور به بسیاری از جادو ها و عرفان ها مسلط است در حالیکه سوپرمن در سیاره خودش فقط یک انسان عادی است و جلوی خورشید قرمز هم دیگه هیچی. تازه به کریپتونایت هم حساسه و ثور قدرت رعد و برق داره. در ضمن تو یکی از کمیک ها خوندم که ثور با یک نژاد فضایی مبارزه می کرد و چنان مشتی به رهبر اون ها زد که رفت به فضا اسم کمیکش نمی دونم چی بود. خلاصه کلاممم اینکه قدرت فقط به زور بازو و یا پرتاب اشعه نیست؛ بلکه ثور قدرت هایی مانند اودین فورس یا قدرت های رونز و صد البته استورم بریکر را داراست که شرح همه ی این قدرت ها یک مقاله دیگه می خواد، بازم بگین سوپرمن قوی تره

   پاسخ

   • پارسا

    شهریور 7, 1397

    تو داری میگی نمیدونم اسم کمیک چی بود بعد میگی یه فضایی رو زد رفت به فضا‌‌‌‌(حتما اون فضایی یکی مثل گامورا ی نگهبانان کهکشان بوده)دوست عزیز سوپرمن دارکساید رو همیشه له کرده کسی زیر دستاش خدان در حالیه ثور خودش خداست! پس الی …. مفت نزن مارول فن نادون وقتی چیزی رو نمی دونی الکی نظر نده که بقیه فکر کنن ثور چه خَریه در ضمن من رطبه بندی رو قبول ندارم

    پاسخ

    • علیرضا حسن زاده

     شهریور 17, 1397

     کاملا درسته ولی گوکو رو نباید تو لیست میزاشتن و در ضمن کاپیتان مارول چرا تو لیست نیست تو ‌‌‌رتبه بندی هم هالک باید نفر ۷ یا ۸ میبود ثور هم از سوپرمن قوی تر هس

     پاسخ

    • آریو

     شهریور 19, 1397

     1-رتبه درستشه نه رطبه 2-چرا فحش میدی سوم 3-سوپرمن همیشه دارکسایدو له نکرده 4-اینکه یکی ندونه اسم کمیک کمیک چی بود دلیل نمیشه ندونه تو اون کمیک چه اتفاقاتی افتاد 5-کسی نگفت تور از سوپرمن قوی تره همه گفتن سوپرمن چون به کریپتونایت حساسه بهترین نیست ولی تور نقطه ضعفی نداره . اگه سوپرمن به کریپتونایت حساس نباشه از تور یه کم قوی تره .

     پاسخ

    • آریو

     شهریور 19, 1397

     به نظرم ددپول و مارک اسپکتر و اسکارلت ویچ و اودین و ویژن و آدام وارلاک و گوست رایدر باید تو لیست باشن.
     واقعا هرجور حساب میکنم میبینم اینا همشون از ولورین و بتمن و پروفسور ایکس قوی ترن!!!
     میتونم 50 تا شخصیت بگم که از بتمن قوی ترن ولی حال ندارم بگم.
     لطفا یه همچین مقاله ای رو واسه ابر خبیث ها هم بذارین

     پاسخ

    • استیو راجرز

     شهریور 21, 1397

     لیست واقعا خوبی. هرچند که بی نقص نیست ولی واقعا خوبه. در ضمن هیچ لیستی نیست که همه باهاش موافق باشن.
     در این موضوع که ثور قدرتمندتر از سوپرمن هست شکی نیست.( چه در کمیک و چه در سینما ) .
     1-خوب ثور یک خدا حساب میاد ( خدای صاعقه ) و دارای قدرت فیزیکی ابرانسانی ( هرچند که شاید قدرت فیزیکی سوپرمن بیشتر باشد ) ، 2-و البته حواس ابرانسانی به گونه ای که میتواند صداها را از انسوی سیاره بشنود ( در کمیک Thor #341) و مسیر حرکت اجسام با سرعت نور را تشخیص دهدو نسبت به ان واکنش نشان دهد (در کمیک (در کمیک Thor #337) .
     3-همچنین ثور دارای طول عمر ابر انسانی به اندازه چندین هزاره است . ( گفته میشود در کمیک طول عمر او ( دقت کنین که منظور از طول عمر، سن نیست!!!) بیشتر از 10 هزار سال است. 4- ثور برای سلیان طولانی به طور ویژه در ازگارد اموزش جنگ دیده است و به به عبارتی مهارت جنگ بالایی دارد و به تمام فنون جنگ به سبک قدیم و مدرن اشناست. ثور نسبت به تمام بیماری های زمینی و اکثر جادو ها ایمن و مقاوم است.
     علاوه بر تمام ایها ثور دارای پتک قدرتمندی به نام میولنیر میباشد که میتواند با آن پرواز کند ، آب و هوای قسمت زیادی از زمین را کنترل کند ، صاعقه را فرا بخواند و بین دنیا ها تلپورت کند ( البته در کمیک و در صورتی که ثور انرژی کافی برای اینکار رو داشته باشه . در سینما ثور فقط با استورم بریکر میتونست تلپورت کنه. ) ، همچنین در زمان سفر کند ( که البته این قدرت بعد از مدتی از چکش ثور سلب شد و دیگه الان این قدرت رو نداره ولی مثلا در کمیک شماره 86# Journey into Mystery ثور در زمان سفر کرد .)
     علاوه بر اینها ثور در کمیک و سینما ثابت کرده است که توانایی کنترل صاعقه و اب و هوا را بدون پتک مخصوصش دارد که البته در سینما این قدرت کنترل صاعقه ثور به ازگارد وابسته بود و با از بین رفتن ازگارد ثور این قدرت رو از دست داد و به همین دلیل بود که ابتدای فیلم جنگ بینهایت نتوانست از ان بر علیه تانوس استفاده کند. لازم به زکر است که ثور در کمیک توانسته بدون پتک مخصوصش پرواز کند.
     همه اینها در حالی است که ثور واقعا نقطه ضعف خاصی ندارد.
     ادامه در کامنت بعدی

     پاسخ

    • استیو راجرز

     شهریور 21, 1397

     خوب قدرت های سوپرمن رو هم به طور کلی میگم :
     1-قدرت فیزیکی فوق ابر انسانی ( قدرت فیزیکی او بیشتر از قدرت فیزیکی ثور براورد شده است )، 2-حواس شنوایی و بویایی ابر انسانی ، 3-پرواز ، 4-سرعت ابر انسانی ،5- مقاومت نسبت به انواع بیماری های زمینی و تعداد محدودی از جادو ها ،6-قدرت دید ماوراء طبیعی، از جمله دید لیزری، میکروسکوپی، پرتو ایکس و گرما 7- تنفس منجمد کننده و شلیک اشعه لیزری از چشم
     سوپرمن که یک موجود کریپتونی است این قدرت های خود را از دو چیز به دست میاورد 1- کره زمین و شدت جاذبه و اب و هوا و به طور کلی شرایط خاص ان 2 – خورشید که یک ستاره زرد است . یعنی او میتواند انرژی خورشید را جذب کند و با ان اشعه لیزری شلیک کند و یا تنفس منجمد کننده داشته باشد. زمانی که سوپرمن در معرض نور خورشید باشد دیگر نیازی به غذا و اب ندارد و میتواند تا مدتی که زنده است چیزی نخورد. البته اگر تا مدت طولانی از نور خورشید دور بماند شرایط تغیر میکند و ضعیف میشود.
     نکته مهم اینجاست که سوپرمن نقطه ضعف دارد و نسبت به ماده کریپتون فوق العاده حساس و اسیب پذیر است . در ضمن سوپرمن اگر به سیاره دیگری برده شود که شرایط به گونه زمین نباشد و خورشید ( ستاره زرد) نداشته باشد ( مثل ازگارد که در کمیک ستاره ندارد و نور روشنایی ان از خودش است ولی در سینما به خوبی این موضوع مشخص نیست .) قدرتی در مقیاس قدرت زمینیش به هیچ وج نخواهد داشت.
     با مجموع اینها من ثور را پیروز میدانم.

     پاسخ

  • مسعود

   شهریور 19, 1397

   خخخخ سوپر** قویتر از ثور؟؟؟😂😂😂😂…ثور یه صاعقه بزنه سوپر**ت از وسط نصف میشه

   پاسخ

  • بام

   مهر 19, 1397

   تو گوکو رو با موی سفید ندیدی. چقدر قوی بود. گوکو می تونه از همه قویتر باشه جز دکتر منهتن

   پاسخ