25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر

اگر در حال خواندن این پست هستید احتمالا طرفدار کامیک‌بوک‌ها (Comic book) می‌باشید. کامیک‌ها کتابچه‌هایی هستند که داستان‌های ابرقهرمانی را نقل می‌کنند. مارول (Marvel) و دیجیتال کامیک (DC) جزو معروف‌ترین شرکت‌هایی هستند که از زمان‌های قدیم (اوایل قرن بیستم) کامیک‌ها را منتشر می‌کرده‌اند و اکثر ابرقهرمانانی که در فیلم‌های معروف ابرقهرمانی دیده‌ایم (مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی، ثور، کاپیتان امریکا، واندروومن و …)، در یکی از این دو شرکت متولد شده‌اند. البته برخی ابرقهرمان‌ها (مثل ثور، اودین و …) از داستان‌های اساطیری فرهنگ‌های مختلف جهان (از جمله شمال اسکاندیناوی) نشئت گرفته‌اند. تعداد ابرقهرمان‌ها و ابرشرورهایی که تا بحال در کامیک‌ها معرفی شده بسیار زیاد است و انتخاب قوی‌ترین آن‌ها کار دشواری است. در این مطلب 25 ابرقهرمان و ابرشرور پرطرفدار که قدرت‌های خاص دارند معرفی شده‌ند، البته اگر فقط طرفدار سینما باشید شاید همه آنها را نشناسید، زیرا تابحال تنها بخش کوچکی از ابرقهرمان‌ها به دنیای سینما راه پیدا کرده‌اند. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات او را معرفی کنید. با پروشات همراه باشید.


25. کاپیتان مارول – Captain Marvel

کاپیتان مارول که در ابتدا خانم مارول (کارول دانورز) بود یک خلبان نیروهای هوایی، مأمور سیا و مدیر امنیتی ناسا محسوب می‌شد که پس از به دست آوردن قدرت از نیروهای فضایی به کاپیتان مارول تبدیل شد. او در قسمت چهارم فیلم انتقامجویان (Avengers 4) حضور خواهد داشت (با بازی بری لارسون) و امیدواریم که با قدرت مبارزه و انرژی‌اش، در انتقام جویان 4 بتواند از پس تانوس (Thanos) با بازی جاش برولین بربیاید.


24. فایراستورم – Firestorm

برخلاف قهرمان‌های دیگر، فایراستورم دو نفر است که باهم ترکیب شده و به قدرتی می‌رسند که می‌توانند مواد را از سطح مولکولی مجدداً با هم ترکیب کرده و یک ماده جدید بسازند. اما از آنجاییکه قدرت او به مواد غیرارگانیک محدود شده بنابراین نمی‌تواند در جایگاه اول قرار بگیرد.


23. مرد آهنی – Iron Man

اگرچه مرد آهنی هم نقاط ضعف خود را دارد اما اما قدرت او در مقابل قهرمان‌هایی مانند ثور، هالک و غیره در این لیست، ثابت شده است. همچنین او آنقدر جذاب است که بتواند در این لیست قرار بگیرد. از آنجاییکه او دائم در تکامل است بنابراین شاید در آینده قدرت‌های او افزایش پیدا کند. یکی از دلایل محبوبیت بالای این شخصیت، بازی زیبای رابرت داونی جونیور در نقش مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول است.


22. آکوآمن – Aqua Man

آکوآمن یکی دیگر از قهرمان‌های آتلانتیس است که قدرت‌هایش همواره دست کم گرفته شد. شخصیتی که در چنین مکانی متولد شده و بتواند هر تکنولوژی انسانی را نابود کند مطمئناً باید در این لیست قرار بگیرد. در دنیای سینما، جیسون موموآ نقش آکوامن را ایفا میکند.


21. دکتر منهتن – Dr. Manhattan

زمانی که از قدرت ناب، خالص و بی نظیر صحبت می‌کنیم تنها چند نفر می‌توانند با او رقابت کنند. در حقیقت توانایی‌های او محدودیت ندارد. قرار گرفتن او در جایگاه 20 ، به دلیل بی عاطفگی اوست که یک ضعف درونی می‌باشد. اگرچه او آنقدر قدرتمند است که می‌تواند جهان را نابود کند اما چیزی برایش مهم نیست و ترجیح می‌دهد تنها باشد.


20. ققنوس – Phoenix

فینیکس یا ققنوس یکی از قدرتمندترین تله پات های جهان است که جین گری (با بازی سوفی ترنر در دنیای سینما) گاهی اوقات در کنترل قدرت ذهنی نامحدود او دچار مشکل است. پروفسور ایکس هم مجبور شد در کودکی در ذهن او یک محافظ روانی بسازد تا پیش از بلوغ و کنترل قدرت‌هایش از آن‌ها آگاه نشود.


19. کاپیتان اتم – Captain Atom

او که ترکیبی از سوپرمن و موج‌سوار نقره‌ای است گاهی اوقات مرد پولادین درجه دو محسوب می‌شود. قدرت‌های او مهیب هستند به گونه‌ای که می‌تواند میزان نامحدودی از انرژی را دستکاری کند.


18. ولورین – Wolverine

اگرچه ولورین قدرت‌های ابرقهرمانی خاصی ندارد اما قدرت شفایافتن او باعث شده که در این لیست قرار بگیرد. او کمبود قدرت خود را با خشم و پیشینه پیچیده حماسی خود جبران می‌کند و همانطور که درباره دکتر منهتن دیدیم همین ویژگی‌ها هم می‌تواند کافی باشد. قطعا او یکی از به یادماندنی‌ترین و محبوب‌ترین قهرمان‌های دنیای مارول و حتی کل جهان ابرقهرمانان است. بازی فوق‌العاده هیو جکمن که بیش از 17 سال در نقش ولورین ظاهر شد هیچگاه از ذهن طرفداران سینما پاک نخواهد شد.


17. آقای مجستیک – Mister Majestic

آقای مجسیک یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای وایداستورم است که به سوپرمن شباهت دارد. او با وجود تمام قدرت‌هایش یک شخصیت ویژه است.


16. پروفسور ایکس – Professor X

پروفسور ایکس به عنوان قدرتمندترین تله پات این جهان نه تنها جهش یافته‌های بسیاری را تربیت کرد بلکه از آن‌ها محافظت نیز نمود.


15. زن شگفت انگیز – Wonder Woman

زن شگفت انگیز با بازی (گَل گدوت) توانست در ژانر فیلم‌های ابرقهرمانی یک فیلم ابرقهرمانی زنانه بسازد. او با وجود بهره بردن از ترکیبی از قدرت سوپرمن و مهارت‌های مبارزه بتمن به دلیل آسیب پذیری خود نتوانسته در جایگاه بالاتر قرار بگیرد. اگرچه او در برابر قدرت‌های مهیب ایمن است اما یک سلاح خطرناک می‌تواند به او آسیب برساند.


14. اسپاون – Spawn

آل سیمونز که توسط افراد خود اعدام شد زمانی برترین سرباز دولت و قدرتمندترین قاتل بود. زمانی که در جهنم بود با شیطان شرط بست که بتواند هر کاری که از دستش برمی آید را انجام دهد. در نهایت قدرتش به پایان رسیده و او دوباره به جهنم بازمی گردد.


13. مارشن من هانتر – Martian Manhunter

مارشن من هانتر با وجود قدرت‌هایش مافوق طبیعی بسیار پس از دکتر منهتن در مقام دوم قرار دارد. اما اهمیت اش در همین خلاصه نمی‌شود. او نه حواس مختلف، مهارت‌های قدرتمند تله پاتی و توانایی‌ترمیم، دارد.


12. هالک – Hulk

باوجود قدرت‌های نامحدود، توانایی‌ترمیم سریع و استقامت خستگی ناپذیرش، به سختی می‌توان در برابر او مبارزه کرد. اگرچه توانایی‌های او از همه بالاتر است اما شاید افراد قوی‌تر بتوانند در برابرش مقاومت کنند. همانگونه که در فیلم انتقامجویان: جنگ بینهایت دیدیم که تانوس به سادگی او را شکست داد که البته صدای هواداران هالک را درآورد. در دنیای سینما، مارک روفالو (Mark Ruffalo) نقش هالک را ایفا می‌کند، قبل از او نیز ادوارد نورتون این نقش را ایفا نموده است.


11. گرین لانترن – The Green Lantern

او با وجود داشتن حلقه قدرت که قدرتمندترین سلاح جهان است می‌تواند هر قدرتی که تصور می‌کند را داشته باشد. او همچنین یکی از شخصیت‌های کلیدی جهان DC است. اما نقطه ضعف او همانند گجت های دیگر این است که باید شارژ شود و معمولاً در مواقع لزوم این ضعف او به چشم می‌آید. در فیلم مخصوص این شخصیت، رایان رینولدز نقش او را ایفا نمود که البته بازخوردهای چندان مثبتی را به همراه نداشت.


10. فلش – Flash

فلش می‌تواند از نور سریع‌تر دویده، فکر کرده و عمل کند، اگرچه این ویژگی‌ها خارق العاده هستند اما توانایی‌های او به همین محدود نمی‌شوند. او می‌تواند در زمان حرکت کرده، از اجسام عبور کند و حتی دانش را با سرعت بسیار بالا خوانده و درک نماید.


9. بتمن – Batman

بتمن که در دنیای DC متولد شده تقریبا پرطرفدارترین شخصیت این شرکت می‌باشد. در فیلم لیگ عدالت (Justice League) دیدیم که وقتی فلش از او پرسید که قدرت ابرقهرمانی‌اش چیست؟ بتمن پاسخ داد که «من ثروتمند هستم!». او واقعا ثروتمند است، اما مهم‌ترین برگ برنده او قدرت تمرکز بالا و استراتژی‌های بسیار کاربردی است که در مبارزات به کارش می‌آید. او به دنیای سینما هم راه پیدا کرده است؛ حتما سه‌گانه بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان را دیده‌اید و با بزرگ‌ترین دشمن بتمن در کامیک‌ها یعنی جوکر هم آشنا شده ‌اید! تاکنون افراد مختلفی در سینما نقش بتمن را بازی کرده اند که از جمله آنان می‌توان به مایکل کیتون، کریستین بیل و بن افلک اشاره نمود.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


8. صاعقه سیاه – Black Bolt

صاعقه سیاه که رهبر گروهی از بازماندگان انسان به نام ناانسان ها را برعهده دارد حتی توسط ابرقهرمان‌های دیگر هم به عنوان قدرتمندترین موجود جهان نام گذاری می‌شود. او که می‌تواند انرژی را دستکاری کند قادر است قدرت‌های خود را تا میزان بسیار زیادی افزایش دهد. با این حال، قوی‌ترین سلاح او صدای طوفانی‌اش است. حتی یک زمزمه او استخوان‌های هالک را به لرزه انداخته و فریاد او می‌تواند کل جهان را نابود کند.


7. فرانکلین ریچاردز – Franklin Richards

فرانکلین به عنوان پسر آقای شگفت انگیز و زن نامرئی به دلیل توانایی‌هایش تا مدت‌ها قدرتمندترین جهش یافته دنیای مارول محسوب می‌شد. جایگاه او می‌تواند بالاتر هم باشد.


6. دکتر استرنج – Dr. Strange

قدرت‌های دکتر استرنج یا جادوگر عالی رتبه با قدرت‌های دکتر منهتن برابر است. اما او یک انسان عادی است که با جادو بازی می‌کند. ایفای نقش او در سینما را بندیکت کامبربچ برعهده دارد.


5. سنتری – Sentry

سنتری آنقدر قدرتمند است که گاهی اوقات خودش هم از توانایی‌هایش شگفت زده می‌شود. اما ذهن ضعیف او نقطه ضعفش محسوب می‌شود. با اینکه او یک بار موجودیت خود را از حافظه انسان‌ها و ابرقهرمان‌های جهان پاک کرد، اما مشکلات روحی روانی شخصی‌اش نقطه ضعف او محسوب می‌شوند.


4. موج سوار نقره‌ای – Silver Surfer

زمانی که از  این شخصیت حرف میزنیم باید بیشتر درباره کارهایی که او نمی‌تواند انجام دهد صحبت کنیم نه کارهایی که می‌تواند. او با وجود دسترسی به توانایی جهانی می‌تواند به قدرت نامحدود دست پیدا کند. اما عدم انسجام او باعث شده که در این جایگاه قرار بگیرد. گاهی اوقات او آنقدر خوب است که می‌تواند در جایگاه یک، دو یا سه قرار بگیرد و گاهی اوقات اصلاً مطمئن نیستیم که می‌توانیم او را در این لیست قرار دهیم یا خیر.


3. سوپرمن – Superman

سوپرمن یکی از شناخته شده ترین و قدرتمندترین قهرمان‌های دنیای DC است. او به راحتی می‌تواند در جایگاه اول باشد زیرا هیچ کس دقیقاً نمی‌داند که قدرت‌های سوپرمن تا چه اندازه است. او به عنوان یکی از محترم‌ترین ابرقهرمان‌های این جهان یک کریپتونی واقعی است. هنری کویل به خوبی توانسته نقش او را در سینما بازی کند اگرچه منتقدانی نیز دارد.


2. گوکو – Goku

گوکو یکی از بزرگ‌ترین ابرقهرمان‌های دنیای تخیلی است که نام او به دنیای واقعی هم راه یافته است و تصور می‌شود که هیچ چیز نمی‌تواند قدرت‌های او را محدود کند.


1. ثور – Thor

ثور به عنوان خدای رعد اسکاندیناوی یکی از ابرقهرمان‌های مارول است. او نه تنها یک ابرقهرمان به معنای واقعی، بلکه یک مبارز با مهارت رزمی بالا نیز می‌باشد. همچنین او یک چکش (به نام میولنیر یا Mjölnir) دارد که باعث می‌شود بر مکان و زمان کنترل مطلق داشته باشد. در حقیقت ثور آنقدر قدرتمند است که به سادگی نمی‌توان او را در فیلم‌های کامیک خلاصه کرد. ثور از جمله ابرقهرمان‌هایی است که به دنیای سینما راه پیدا کرده و البته طرفداران بسیار زیادی دارد. بازیگر ثور در دنیای سینما کریس همسورث است که انگار کاملا برای این نقش ساخته شده است!


امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات برای ما بنویسید!

                               

دیدگاه‌ها (1610)

بستن فرم

 1. امیر

  مهر 22, 1400

  اقایون اصلا یک کلمه همه اولن از مارول تا دی سی همه قوی ترینن

  پاسخ

 2. امیر

  مهر 22, 1400

  اقایون.اصلا یک کلمه همه اولن! از مارول تا دی سی همه قوی ترینن

  پاسخ

 3. امیر

  مهر 17, 1400

  بدون شک سوپرمن باید رتبه اول داشت نمیدونم معیار شما برا رتبه بندی چیه ولی همه اینا با هم هم نمیتونن سوپرمن شکست بدن

  پاسخ

  • بنده خدا در پاسخ به امیر

   مهر 17, 1400

   بهتره بدونی این مقاله بر اساس رتبه بندی نوشته نشده.و اینکه سوپر من از خیلی از افرادی که توی این لیست هستن شکست میخوره

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به بنده خدا

    مهر 18, 1400

    تنها کسی ک تو این لیست با سوپرمن برابری میکنه دکتر منهتن هست ک اونم ازش شکست میخوره بقیه هم حتما ثور باهاش برابری میکنه😅

    پاسخ

    • بنده خدا در پاسخ به امیر

     مهر 19, 1400

     هیچ کدوم از افراد توی این لیست با دکتر منهتن برابری نمیکنن،چه سوپر من و چه ثور.حتی قویترین نسخه سوپر من هم جلوی دکتر منهتن عددی نیست.
     فقط احتمالا کاپیتان اتم بتونه یه کارایی بکنه

     پاسخ

     • امیر در پاسخ به بنده خدا

      مهر 19, 1400

      سوپرمن کازمیک ارمور اگه اسمشو اشتباه نگفته باشم خیلی قدرتش بیشتره از دکتر منهتن

      پاسخ

      • بنده خدا در پاسخ به امیر

       مهر 19, 1400

       نه اصلا
       دکتر منهتن فقط کافیه توی ذهنش به نابودی کازمیک آرمور یا وان پرایم فکر کنه و اونوقت اونا به راحتی نابود میشن

       پاسخ

     • رهام در پاسخ به بنده خدا

      مهر 19, 1400

      داش کاراکتر زیاده که بزنه دکتر منهتنو و سوپر من کازمیک و میلک به رتحتی منهتنو می زنن
      لوسیفر میکاییل پرزنس رایتر پرایمال وان ابو ال بیاندر و…

      پاسخ

      • بنده خدا در پاسخ به رهام

       مهر 20, 1400

       آره خب افرادی هستن که بتونن شکستش بدن ولی کازمیک آرمور رو خیلی راحت شکست میده.شاید وان پرایم بتونه کارای جلوی دکتر منهتن بکنه.میلک من هم که اطلاعات خیلی زیادی ازش ندارم و نمیدونم میتونه شکستش بده یا نه

       پاسخ

    • اوتاکو * در پاسخ به امیر

     مهر 19, 1400

     فقط سوپر من میلکمن که آواتار پرزنس رو خیلی آسون نابود کرد قدرتش به منهتن میرسه و از اون فراتر رفته

     پاسخ

     • امیر در پاسخ به اوتاکو *

      مهر 20, 1400

      دکتر منهتن قویه ولی درمقابل سوپرمن کازمیک ارمور وسوپرمن میلک من هیچی نیست

      پاسخ

  • ایران در پاسخ به امیر

   مهر 18, 1400

   ببین قبول دارم رتبه بندی اشتباه است ولی با وجود کسایی مثل دکتر منهتن یا کاپیتان اتم سوپرمن اصلا اول نیست دکتر منهتن راحت با یک اشاره نصف لیستو پودر میکنه اگه میخوای خودت تو گوگل سرچ کن شاهکارای دکتر منهتنو ببین تا بفهمی نفر اول واقعی لیست باید کی باشه

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به ایران

    مهر 18, 1400

    بله قبول دارم ک دکتر منهتن واقعا قویه ولی نسخه های دیگه سوپرمن هست ک به راحتی دکتر منهتن شکست میدن

    پاسخ

    • Ozymandias در پاسخ به امیر

     مهر 18, 1400

     بیا پایین بابا شخصیتی که برابر با پرپچوا هست و ۵ سال تاریخچه دی سی رو جویده شخصیتی مثل سوپرمن و سوپرمن پرایم و باقی جد و آبادش چیزی جز تکه کاغذ نیستن برابی دکتر منهتن

     پاسخ

     • امیر در پاسخ به Ozymandias

      مهر 19, 1400

      باشه ت راس میگی

      پاسخ

     • رهام در پاسخ به Ozymandias

      مهر 19, 1400

      داش سوپرمن کازمیک مولتیورسو رو انگشتش گذاشت 😂😂😂😂😂از لوسیفرم قوی تره و منهتنو در جیبش قرار میده و میلک منم که دیکه هیچی این بشر اواتار پرزنسم زده

      پاسخ

  • علی در پاسخ به امیر

   مهر 19, 1400

   نه سوپر من تا حالا ثور شکست نداده از لحاظ هوش هم باز ثور برندس سوپرمن فقط مشت داره ثور با امثر سلاح ها کار کرده و تو کمیک هم همیشه برابر بودن تو فقط فیلم دیدی گفتی اه سوپرمن قویتره

   پاسخ

   • امیر در پاسخ به علی

    مهر 20, 1400

    😂😂عجب ثور قویترین نسخش ک میشه رون کینگ ثور در مقابل سوپرمن پرایم ک جز سه تا نسخه قوی سوپرمن هم‌نیست نمیتونه جواب بده حالا وقتی چیزی نمیدونی ادعا نکن بچه برو مشقاتو بنویس

    پاسخ

   • امیر در پاسخ به علی

    مهر 20, 1400

    😂😂ببین ک به کی میگه فیلم نگاه میکنه ثور حتی قویترین نسخش که میشه رون کینک ثور با سوپرمن پرایم ک جز چهارنسخه قوی سوپرمن هم نیست برابری نمیکنه پس حالا برو مشقاتو بنویش

    پاسخ

  • فاضل در پاسخ به امیر

   مهر 22, 1400

   همین سنتری می‌تونه سوپر من شکست بده دیگه بلوف همه قهرمانان رو نمی خاد بزنی

   پاسخ

   • حسین در پاسخ به فاضل

    مهر 22, 1400

    سنتری … سوپرمن هم نیست

    پاسخ

 4. Amirhossein

  مهر 16, 1400

  من با بقیه کاری ندا م اما جایگاه اول واقعا حق توره

  پاسخ