25 ابر قهرمان قدرتمند تمام زمان‌ها به همراه تصاویر

اگر در حال خواندن این پست هستید احتمالا طرفدار کامیک‌بوک‌ها (Comic book) می‌باشید. کامیک‌ها کتابچه‌هایی هستند که داستان‌های ابرقهرمانی را نقل می‌کنند. مارول (Marvel) و دیجیتال کامیک (DC) جزو معروف‌ترین شرکت‌هایی هستند که از زمان‌های قدیم (اوایل قرن بیستم) کامیک‌ها را منتشر می‌کرده‌اند و اکثر ابرقهرمانانی که در فیلم‌های معروف ابرقهرمانی دیده‌ایم (مانند بتمن، سوپرمن، مرد آهنی، ثور، کاپیتان امریکا، واندروومن و …)، در یکی از این دو شرکت متولد شده‌اند. البته برخی ابرقهرمان‌ها (مثل ثور، اودین و …) از داستان‌های اساطیری فرهنگ‌های مختلف جهان (از جمله شمال اسکاندیناوی) نشئت گرفته‌اند. تعداد ابرقهرمان‌ها و ابرشرورهایی که تا بحال در کامیک‌ها معرفی شده بسیار زیاد است و انتخاب قوی‌ترین آن‌ها کار دشواری است. در این مطلب 25 ابرقهرمان و ابرشرور پرطرفدار که قدرت‌های خاص دارند معرفی شده‌ند، البته اگر فقط طرفدار سینما باشید شاید همه آنها را نشناسید، زیرا تابحال تنها بخش کوچکی از ابرقهرمان‌ها به دنیای سینما راه پیدا کرده‌اند. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات او را معرفی کنید. با پروشات همراه باشید.


25. کاپیتان مارول – Captain Marvel

کاپیتان مارول که در ابتدا خانم مارول (کارول دانورز) بود یک خلبان نیروهای هوایی، مأمور سیا و مدیر امنیتی ناسا محسوب می‌شد که پس از به دست آوردن قدرت از نیروهای فضایی به کاپیتان مارول تبدیل شد. او در قسمت چهارم فیلم انتقامجویان (Avengers 4) حضور خواهد داشت (با بازی بری لارسون) و امیدواریم که با قدرت مبارزه و انرژی‌اش، در انتقام جویان 4 بتواند از پس تانوس (Thanos) با بازی جاش برولین بربیاید.


24. فایراستورم – Firestorm

برخلاف قهرمان‌های دیگر، فایراستورم دو نفر است که باهم ترکیب شده و به قدرتی می‌رسند که می‌توانند مواد را از سطح مولکولی مجدداً با هم ترکیب کرده و یک ماده جدید بسازند. اما از آنجاییکه قدرت او به مواد غیرارگانیک محدود شده بنابراین نمی‌تواند در جایگاه اول قرار بگیرد.


23. مرد آهنی – Iron Man

اگرچه مرد آهنی هم نقاط ضعف خود را دارد اما اما قدرت او در مقابل قهرمان‌هایی مانند ثور، هالک و غیره در این لیست، ثابت شده است. همچنین او آنقدر جذاب است که بتواند در این لیست قرار بگیرد. از آنجاییکه او دائم در تکامل است بنابراین شاید در آینده قدرت‌های او افزایش پیدا کند. یکی از دلایل محبوبیت بالای این شخصیت، بازی زیبای رابرت داونی جونیور در نقش مرد آهنی در دنیای سینمایی مارول است.


22. آکوآمن – Aqua Man

آکوآمن یکی دیگر از قهرمان‌های آتلانتیس است که قدرت‌هایش همواره دست کم گرفته شد. شخصیتی که در چنین مکانی متولد شده و بتواند هر تکنولوژی انسانی را نابود کند مطمئناً باید در این لیست قرار بگیرد. در دنیای سینما، جیسون موموآ نقش آکوامن را ایفا میکند.


21. دکتر منهتن – Dr. Manhattan

زمانی که از قدرت ناب، خالص و بی نظیر صحبت می‌کنیم تنها چند نفر می‌توانند با او رقابت کنند. در حقیقت توانایی‌های او محدودیت ندارد. قرار گرفتن او در جایگاه 20 ، به دلیل بی عاطفگی اوست که یک ضعف درونی می‌باشد. اگرچه او آنقدر قدرتمند است که می‌تواند جهان را نابود کند اما چیزی برایش مهم نیست و ترجیح می‌دهد تنها باشد.


20. ققنوس – Phoenix

فینیکس یا ققنوس یکی از قدرتمندترین تله پات های جهان است که جین گری (با بازی سوفی ترنر در دنیای سینما) گاهی اوقات در کنترل قدرت ذهنی نامحدود او دچار مشکل است. پروفسور ایکس هم مجبور شد در کودکی در ذهن او یک محافظ روانی بسازد تا پیش از بلوغ و کنترل قدرت‌هایش از آن‌ها آگاه نشود.


19. کاپیتان اتم – Captain Atom

او که ترکیبی از سوپرمن و موج‌سوار نقره‌ای است گاهی اوقات مرد پولادین درجه دو محسوب می‌شود. قدرت‌های او مهیب هستند به گونه‌ای که می‌تواند میزان نامحدودی از انرژی را دستکاری کند.


18. ولورین – Wolverine

اگرچه ولورین قدرت‌های ابرقهرمانی خاصی ندارد اما قدرت شفایافتن او باعث شده که در این لیست قرار بگیرد. او کمبود قدرت خود را با خشم و پیشینه پیچیده حماسی خود جبران می‌کند و همانطور که درباره دکتر منهتن دیدیم همین ویژگی‌ها هم می‌تواند کافی باشد. قطعا او یکی از به یادماندنی‌ترین و محبوب‌ترین قهرمان‌های دنیای مارول و حتی کل جهان ابرقهرمانان است. بازی فوق‌العاده هیو جکمن که بیش از 17 سال در نقش ولورین ظاهر شد هیچگاه از ذهن طرفداران سینما پاک نخواهد شد.


17. آقای مجستیک – Mister Majestic

آقای مجسیک یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای وایداستورم است که به سوپرمن شباهت دارد. او با وجود تمام قدرت‌هایش یک شخصیت ویژه است.


16. پروفسور ایکس – Professor X

پروفسور ایکس به عنوان قدرتمندترین تله پات این جهان نه تنها جهش یافته‌های بسیاری را تربیت کرد بلکه از آن‌ها محافظت نیز نمود.


15. زن شگفت انگیز – Wonder Woman

زن شگفت انگیز با بازی (گَل گدوت) توانست در ژانر فیلم‌های ابرقهرمانی یک فیلم ابرقهرمانی زنانه بسازد. او با وجود بهره بردن از ترکیبی از قدرت سوپرمن و مهارت‌های مبارزه بتمن به دلیل آسیب پذیری خود نتوانسته در جایگاه بالاتر قرار بگیرد. اگرچه او در برابر قدرت‌های مهیب ایمن است اما یک سلاح خطرناک می‌تواند به او آسیب برساند.


14. اسپاون – Spawn

آل سیمونز که توسط افراد خود اعدام شد زمانی برترین سرباز دولت و قدرتمندترین قاتل بود. زمانی که در جهنم بود با شیطان شرط بست که بتواند هر کاری که از دستش برمی آید را انجام دهد. در نهایت قدرتش به پایان رسیده و او دوباره به جهنم بازمی گردد.


13. مارشن من هانتر – Martian Manhunter

مارشن من هانتر با وجود قدرت‌هایش مافوق طبیعی بسیار پس از دکتر منهتن در مقام دوم قرار دارد. اما اهمیت اش در همین خلاصه نمی‌شود. او نه حواس مختلف، مهارت‌های قدرتمند تله پاتی و توانایی‌ترمیم، دارد.


12. هالک – Hulk

باوجود قدرت‌های نامحدود، توانایی‌ترمیم سریع و استقامت خستگی ناپذیرش، به سختی می‌توان در برابر او مبارزه کرد. اگرچه توانایی‌های او از همه بالاتر است اما شاید افراد قوی‌تر بتوانند در برابرش مقاومت کنند. همانگونه که در فیلم انتقامجویان: جنگ بینهایت دیدیم که تانوس به سادگی او را شکست داد که البته صدای هواداران هالک را درآورد. در دنیای سینما، مارک روفالو (Mark Ruffalo) نقش هالک را ایفا می‌کند، قبل از او نیز ادوارد نورتون این نقش را ایفا نموده است.


11. گرین لانترن – The Green Lantern

او با وجود داشتن حلقه قدرت که قدرتمندترین سلاح جهان است می‌تواند هر قدرتی که تصور می‌کند را داشته باشد. او همچنین یکی از شخصیت‌های کلیدی جهان DC است. اما نقطه ضعف او همانند گجت های دیگر این است که باید شارژ شود و معمولاً در مواقع لزوم این ضعف او به چشم می‌آید. در فیلم مخصوص این شخصیت، رایان رینولدز نقش او را ایفا نمود که البته بازخوردهای چندان مثبتی را به همراه نداشت.


10. فلش – Flash

فلش می‌تواند از نور سریع‌تر دویده، فکر کرده و عمل کند، اگرچه این ویژگی‌ها خارق العاده هستند اما توانایی‌های او به همین محدود نمی‌شوند. او می‌تواند در زمان حرکت کرده، از اجسام عبور کند و حتی دانش را با سرعت بسیار بالا خوانده و درک نماید.


9. بتمن – Batman

بتمن که در دنیای DC متولد شده تقریبا پرطرفدارترین شخصیت این شرکت می‌باشد. در فیلم لیگ عدالت (Justice League) دیدیم که وقتی فلش از او پرسید که قدرت ابرقهرمانی‌اش چیست؟ بتمن پاسخ داد که «من ثروتمند هستم!». او واقعا ثروتمند است، اما مهم‌ترین برگ برنده او قدرت تمرکز بالا و استراتژی‌های بسیار کاربردی است که در مبارزات به کارش می‌آید. او به دنیای سینما هم راه پیدا کرده است؛ حتما سه‌گانه بتمن به کارگردانی کریستوفر نولان را دیده‌اید و با بزرگ‌ترین دشمن بتمن در کامیک‌ها یعنی جوکر هم آشنا شده ‌اید! تاکنون افراد مختلفی در سینما نقش بتمن را بازی کرده اند که از جمله آنان می‌توان به مایکل کیتون، کریستین بیل و بن افلک اشاره نمود.

همچنین بخوانید: مقایسه ابرقهرمان های سینما: بتمن در برابر مرد عنکبوتی. کدام یک قویتر است؟


8. صاعقه سیاه – Black Bolt

صاعقه سیاه که رهبر گروهی از بازماندگان انسان به نام ناانسان ها را برعهده دارد حتی توسط ابرقهرمان‌های دیگر هم به عنوان قدرتمندترین موجود جهان نام گذاری می‌شود. او که می‌تواند انرژی را دستکاری کند قادر است قدرت‌های خود را تا میزان بسیار زیادی افزایش دهد. با این حال، قوی‌ترین سلاح او صدای طوفانی‌اش است. حتی یک زمزمه او استخوان‌های هالک را به لرزه انداخته و فریاد او می‌تواند کل جهان را نابود کند.


7. فرانکلین ریچاردز – Franklin Richards

فرانکلین به عنوان پسر آقای شگفت انگیز و زن نامرئی به دلیل توانایی‌هایش تا مدت‌ها قدرتمندترین جهش یافته دنیای مارول محسوب می‌شد. جایگاه او می‌تواند بالاتر هم باشد.


6. دکتر استرنج – Dr. Strange

قدرت‌های دکتر استرنج یا جادوگر عالی رتبه با قدرت‌های دکتر منهتن برابر است. اما او یک انسان عادی است که با جادو بازی می‌کند. ایفای نقش او در سینما را بندیکت کامبربچ برعهده دارد.


5. سنتری – Sentry

سنتری آنقدر قدرتمند است که گاهی اوقات خودش هم از توانایی‌هایش شگفت زده می‌شود. اما ذهن ضعیف او نقطه ضعفش محسوب می‌شود. با اینکه او یک بار موجودیت خود را از حافظه انسان‌ها و ابرقهرمان‌های جهان پاک کرد، اما مشکلات روحی روانی شخصی‌اش نقطه ضعف او محسوب می‌شوند.


4. موج سوار نقره‌ای – Silver Surfer

زمانی که از  این شخصیت حرف میزنیم باید بیشتر درباره کارهایی که او نمی‌تواند انجام دهد صحبت کنیم نه کارهایی که می‌تواند. او با وجود دسترسی به توانایی جهانی می‌تواند به قدرت نامحدود دست پیدا کند. اما عدم انسجام او باعث شده که در این جایگاه قرار بگیرد. گاهی اوقات او آنقدر خوب است که می‌تواند در جایگاه یک، دو یا سه قرار بگیرد و گاهی اوقات اصلاً مطمئن نیستیم که می‌توانیم او را در این لیست قرار دهیم یا خیر.


3. سوپرمن – Superman

سوپرمن یکی از شناخته شده ترین و قدرتمندترین قهرمان‌های دنیای DC است. او به راحتی می‌تواند در جایگاه اول باشد زیرا هیچ کس دقیقاً نمی‌داند که قدرت‌های سوپرمن تا چه اندازه است. او به عنوان یکی از محترم‌ترین ابرقهرمان‌های این جهان یک کریپتونی واقعی است. هنری کویل به خوبی توانسته نقش او را در سینما بازی کند اگرچه منتقدانی نیز دارد.


2. گوکو – Goku

گوکو یکی از بزرگ‌ترین ابرقهرمان‌های دنیای تخیلی است که نام او به دنیای واقعی هم راه یافته است و تصور می‌شود که هیچ چیز نمی‌تواند قدرت‌های او را محدود کند.


1. ثور – Thor

ثور به عنوان خدای رعد اسکاندیناوی یکی از ابرقهرمان‌های مارول است. او نه تنها یک ابرقهرمان به معنای واقعی، بلکه یک مبارز با مهارت رزمی بالا نیز می‌باشد. همچنین او یک چکش (به نام میولنیر یا Mjölnir) دارد که باعث می‌شود بر مکان و زمان کنترل مطلق داشته باشد. در حقیقت ثور آنقدر قدرتمند است که به سادگی نمی‌توان او را در فیلم‌های کامیک خلاصه کرد. ثور از جمله ابرقهرمان‌هایی است که به دنیای سینما راه پیدا کرده و البته طرفداران بسیار زیادی دارد. بازیگر ثور در دنیای سینما کریس همسورث است که انگار کاملا برای این نقش ساخته شده است!


امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید. اگر ابرقهرمان مورد نظر شما در این لیست نبود لطفا در بخش نظرات برای ما بنویسید!

                               
بوتکمپ پایتون

دیدگاه‌ها (1541)

بستن فرم

 1. حسین

  تیر 31, 1400

  ۱هالک
  ۲سوپرمن
  بقیه مهم نیست

  پاسخ

 2. نظر من
  1 رون کینگ ثور
  2 دکتر منتهن
  3 سوپرمن
  4 جین گری ( با نیروی فینیکس )
  5 موج سوار نقره ای
  6 فرانکین ریچاردز
  7 سنتری
  8 واندرومن
  9 کاپیتان مارول
  مارشن ممنهانتر

  پاسخ

 3. مم

  خرداد 11, 1400

  داداش همه میدونن اسپایدر من و فلش قوی ترینان

  فلش تبدیل به خدای مرگ شد
  اسپایدر من هم که کل مردان ایکس رو شکست داد

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به مم

   خرداد 11, 1400

   مرسی که مطالب طنز زیاد میزارید 😹

   پاسخ

 4. MFT

  خرداد 6, 1400

  مقاله فوق العاده عالی بود . با نتیجه هم موافقم . با تشکر . 🌺🌺🌺

  پاسخ

  • حسین در پاسخ به MFT

   خرداد 8, 1400

   یه بچه ۱۰ ساله هم میتونه بفهمه این مقاله اشتباه است😂😂😂😂😂😂دکترمنهتن رتبه۲۱و بتمن رتبه۹ خوب یعنی الان بتمن از دکترمنهتن و ققنوس قویتره😃😃😉و همه هم میدونن که سوپرمن خیلی قویتر از ثوره، این مقاله رتبه بندی نیست، فقط معرفی شدن.

   پاسخ

   • محمد در پاسخ به حسین

    خرداد 11, 1400

    آقای حسین شما این رو ول کن فقط امد ببینه تو این سایت ثور اول هست یا نه دیگه اصلا نیومد که ببینه دکتر منهتن کجاست ایشون رو ثور خیلی تعصب داره واقعا کار هاش خنده دار هست میگه ثور کسایی رو که با سرعت نور حرکت می کنن رو می تونه ببینه خخخخخخخخ

    پاسخ

    • MFT در پاسخ به محمد

     خرداد 12, 1400

     تو داری میگی تعصب بعد خودت اومدی میگی به طور غیر مستقیم واندا و استرنج می تونن اسپکتر رو بزنن . ههههههههههههههه 🤣😂😂😂😂🤣🤣😭😂🤣🤣 واقعا چیزی میزنی . یا میگی دکتر فیت از واندا و استرنج شکست می خوره . عزیزم شما از تعصب حرف نزن که خودت از مرزش عبور کردی . هر کسی هم این کامنت رو میخونه بره به صفحه رده بندی انتقام جویان از …… اونجا کامنتش هست . ببین تعصب تا کجا . حتی قویتر تونستن واندا از دکتر فیت هم تعصب بی حد و مرز می خواد .

     پاسخ

    • MFT در پاسخ به محمد

     خرداد 12, 1400

     شما لطفاً از تعصب حرف نزن . البته از کسی که واندا و استرنج رو قویتر از اسپکتر می دونه هیچی بعید نیست . تعصب تو کارش از جا گذشته . بله یکی از قدرت های ثور هست . برو سرچ کن . کار سختی نیست ثور حتی می تونه ناپدید و لمس ناپذیر بشه . ضد نانرژی هم که دیگه نگم . گاد بلست هم ولش کن . و ……………… بله متاسفانه شما هیچی از ثور نمی‌دونید . برو یکم کمیک بخون تا اینطوری سوژت نکنم . 🤣🤣🤣🤣🤣 اون میگگگگگگگگگههههههه واندا و استرنج از اسپکتر قویترین .

     پاسخ

   • MFT در پاسخ به حسین

    خرداد 12, 1400

    بله من و نویسنده این مقاله ثور رو قویتر از سوپرمن میدونیم .

    پاسخ

    • رهام در پاسخ به MFT

     خرداد 12, 1400

     رطبه بندی نی اشناییه

     پاسخ

     • MFT در پاسخ به رهام

      خرداد 12, 1400

      خوب دیگه . آشنایی بود .

      پاسخ

   • سلطان در پاسخ به حسین

    تیر 23, 1400

    ببین حرف حساب حالیت نی مجبورم فش بدن ببین اسکل گوه نخور ثور بخواد با برزگترین رعدش سومر منو پاره میکنه شاید ۵ درصد نتونه ولی دلیلی به تعصب نداره قهرمان مورد علاقه من مرد عنکبوتیه ولی داری زر میزنی گفتم جواب بدم ددهنتو ببندی

    پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به سلطان

     تیر 30, 1400

     ببین حرف الکی نزن وقتی نه سوپرمن و نه دیسیو میشناسی

     پاسخ

   • ناتاشا در پاسخ به حسین

    تیر 29, 1400

    سوپر من خدا نیست در حالی که ثور یه خدا و یک پادشا هست اون نمیتونه پتک رو بلند یا از بین ببره ولی من موندم واندا کجاست

    پاسخ

    • دکترمنهتن در پاسخ به ناتاشا

     تیر 30, 1400

     ببخشید که چی؟!دکترمنهتن هم خدا نیست اما ثور رو با یه اشاره نابود میکنه البته به نظر من سوپرمن به نوعی یک خداست

     پاسخ

 5. دادمهر

  اردیبهشت 25, 1400

  مگه موج سوار نقره ای ابر قهرمانه؟ اگه هم منظورتون از ابر قهرمان تمام شخصیت هاست باید شخصیت هایی مثل والای همگان، پرزنس و گالاکتوس هم تو این لیست میبودند

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به دادمهر

   خرداد 6, 1400

   داوش اصلا گالاکتوس اصلا ادم خوبی نی
   دوما اونایی که میگی خدان نه هیرو

   پاسخ

 6. ناشناس

  اردیبهشت 24, 1400

  شما ولورین و مینوسید بعد اسپایدرمن و نمینویسید
  اگه کمیک خونده باشد میفهمید اسپایدرمن مردان ایکس رو شکست داده و موج سوار نقره ای و فایر استورمم شکست داده

  پاسخ

 7. ممد

  فروردین 31, 1400

  حاجی وان پانچ من نیستت خوووووو

  پاسخ

  • رهام در پاسخ به ممد

   خرداد 6, 1400

   واقعا قبول دارم باید سایتامارو به حای گوکو می ذاشتن با احتساب مانگای وی اس گاد

   پاسخ

   • هاجیمه ایسایاما در پاسخ به رهام

    خرداد 8, 1400

    ارن خیلی قویتر از سایتامائه

    پاسخ

    • رهام در پاسخ به هاجیمه ایسایاما

     خرداد 9, 1400

     مطالب طنز نذار بشر ارن خودشم ثابت کرده که فقط زمینو با تایتانا نی تونه نابود کنه بعد سایتاما برای تفریح با یه مشت از ۱۵ درصد قدرتش زد یونیورسو جر داد ابعاد ذو هم پاره کرد و زمانو مکانو به هم ریخت و یه فرشترو کشت ارن تو موابشم قادر نیست ابن کارو بکنه
     انقدر بدم میاد میگید فلانه بعد دلیلم ندارید و جوابم نمیدید

     پاسخ

     • هاجیمه ایسایاما در پاسخ به رهام

      خرداد 9, 1400

      نظرات تو کاملا غیر منطقیه ارن خیلی راحت سایتاما رو شکست میده

      پاسخ

      • رهام در پاسخ به هاجیمه ایسایاما

       خرداد 9, 1400

       د بگو چجپری شکستش میده ؟ سایتامایی که می تونه در برابر نابود شدن یه هستی مقاومت کنرو ارن چجوری می خواد روش خش یندازه نظر توعه که غیر منطقیه نه من

       پاسخ

      • اوتاکو⁦✌️⁩ در پاسخ به هاجیمه ایسایاما

       خرداد 12, 1400

       بحث با تو یکی که کاملا بی فایده هست

       پاسخ

   • mb در پاسخ به رهام

    خرداد 9, 1400

    سایتاما ابر قهرمان نبود
    فقط برای تفریح اینکارهارو میکرد و برای اینکه یه حریف واس خودش پیدا کنه

    پاسخ

    • رهام در پاسخ به mb

     خرداد 9, 1400

     نه دیگه خدایی قهرمانه حتی رفت تو سازمانشم ثبت نام کرد دیگه چه کنه 😹

     پاسخ

 8. علیرضا

  فروردین 31, 1400

  از نظر من
  ۱ مرد آهنی قوی بودنش توی انتقام جویان معلوم شد

  پاسخ

  • تحلیل گر در پاسخ به علیرضا

   فروردین 31, 1400

   خب کسی نمیگه قوی نیس ولی جلو سوپرمن یا ثور حریفی نیست!!!!

   پاسخ

  • مارول در پاسخ به علیرضا

   اردیبهشت 23, 1400

   صحیح

   پاسخ

 9. خشایار

  فروردین 28, 1400

  آرتای خودمون از همه قویتره

  پاسخ

 10. خشایار

  فروردین 28, 1400

  به نظرم همین آرتای خودمون از همشون قویتره

  پاسخ