10 دلیل برای شروع وبلاگ نویسی، اگر هنوز وبلاگ ندارید!

در اینترنت میلیون‌ها وبلاگ وجود دارد. بر اساس گزارشی که در سال 2013 انجام گرفت، بیش از 152 میلیون وبلاگ وجود دارد و در هر ثانیه 2 وبلاگ ایجاد می‌شود. جالب است بدانید که تنها 1% از کاربران اینترنت برای فضای وب محتوا تولید می‌کنند، که وبلاگ نویسان یکی از آن‌ها هستند.

چرا وبلاگ نویسی؟ زیرا وبلاگ‌ها می‌توانند به روش‌های بسیاری به مردم کمک کنند. در این مقاله دلایل وبلاگ نویسی را برایتان آورده‌ایم:

 1. چیزهای جدیدی یاد خواهید گرفت

یادگیری یک روند ثابت است که باعث رشد شما می‌شود. زمانی که به یک وبلاگ نویسی حرفه‌ای تبدیل شدید، در زمینه‌های موردعلاقه‌تان اطلاعات زیادی به دست خواهید آورد. به این صورت که نه‌تنها اطلاعات خودتان را به اشتراک می‌گذارید بلکه برای ارائه مطالب جدید اطلاعات جدیدتری به دست خواهید آورد.

به‌مرورزمان کتاب‌های زیادی می‌خوانید، مقالات مختلف را جستجو می‌کنید و به یک فرد مطلع و باسواد تبدیل می‌شوید. درنتیجه وبلاگ نویسی به شما کمک می‌کند که به اطلاعات جدیدی دست پیدا کنید که توجهتان را جلب کند و درعین‌حال مهارت‌های جدیدی کسب کنید.

2. نویسنده بهتری خواهید شد

نویسندگی اولین مشخصه یک وبلاگ نویس است، اما بااین‌حال اصلاً کار آسانی نیست. گاهی اوقات حتی بهترین نویسندگان هم در یافتن کلمات مناسب با مشکل مواجه می‌شوند. به همین صورت، وبلاگ نویسان هم ممکن است برای انتخاب کلمات مناسب یا حتی موضوعات مناسب با مشکل روبه‌رو شوند.

اما خوشبختانه همانند هر کار دیگری، با تکرار و تمرین می‌توان نویسنده بهتری شد. بنابراین وبلاگ نویسی شما را به نویسنده بهتری تبدیل می‌کند. پس به وبلاگ نویسی ادامه دهید و روزی به خودتان می‌آیید که بدون هیچ مشکلی کلمات مختلف را کنارهم قرار داده و عقاید خود را به خواننده‌ها منتقل می‌کنید. بدون شک وبلاگ نویسی مهارت‌های نویسندگی شما را افزایش می‌دهد.

3. اعتمادبه‌نفستان افزایش خواهد یافت

وبلاگ نویسی به شما این امکان را می‌دهد که با اعتمادبه‌نفس عقاید و دیدگاه‌های خود را مطرح کنید، و از موردانتقاد قرار گرفتن یا اشتباه کردن ترسی نداشته باشید. به‌مرورزمان یاد می‌گیرید که شاید همه با عقاید شما موافق نباشند، که نباید تحت تأثیر تعریف یا چاپلوسی‌ها قرار بگیرید. وبلاگ نویسی به شما کمک می‌کند که نقاط ضعف خود را بشناسید، نقاط قوت خود را تشخیص دهید و یاد بگیرید که از چالش‌ها استقبال کنید.

4. خلاق‌تر خواهید شد

وبلاگ نویسی و انتشار مطالب جدید، نه‌تنها مهارت‌های شما را تقویت می‌کند، بلکه خلاقیت شما را نیز افزایش می‌دهد. این کار به شما این فرصت را می‌دهد تا از تخیلات خود استفاده کرده و سپس خلاقیت به خرج دهید. به‌مرورزمان فکرتان پر از ایده‌های جدید و خلاقانه خواهد شد و تلاش می‌کنید که مطالب جدید و نو را در اختیار خوانندگان خود قرار دهید.

5. منظم‌تر خواهید شد

وبلاگ نویسی به شما این فرصت را می‌دهد که افکار و عقاید خود را سازمان‌دهی کنید. معمولاً در هنگام نوشتن مغز ما پر از عقاید مختلف و درهم‌برهم است. اما همین‌که شروع به نوشتن می‌کنیم، افکار ما جان گرفته و به طرز منظمی سازمان‌دهی می‌شوند. این کار به شما این فرصت را می‌دهد که در تمام جوانب زندگی فرد منظمی باشید.

6. می‌توانید به یک متخصص تبدیل شوید

زمانی که درباره موضوع موردعلاقه خود تحقیق کرده و می‌نویسید، به‌مرورزمان در آن حیطه تسلط بسیاری کسب خواهید کرد و به یک فرد متخصص و بامعلومات تبدیل خواهید شد. درنتیجه اعتبارتان افزایش‌یافته و یک نقطه قوت در رزومه شما ایجاد می‌شود. سپس فرصت‌های جدیدی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

7. الهام‌بخش دیگران خواهید بود

وبلاگ نویسان این فرصت را دارند که الهام‌بخش دیگران باشند. شاید برخی از خوانندگان با خواندن مطالب شما مسیر زندگی‌شان را تغییر دهند. این‌که انسان بتواند الهام‌بخش دیگران باشد و تغییرات مثبتی را ایجاد کند، یکی از بهترین حس‌های دنیاست. این الهام‌بخشی‌ها بر زندگی شما هم تأثیر خواهند گذاشت. به‌تدریج فرد منظم‌تری خواهید شد، و عادت‌های سالم‌تری انتخاب خواهید کرد تا بتوانید الهام‌بخش تعداد بیشتر یاز مردم باشید. وبلاگ نویسان این قدرت را دارند که بر میلیون‌ها نفر تأثیر بگذارند و تغییرات مثبتی را ایجاد کنند.

 8. با افراد جدیدی آشنا خواهید شد

گاهی اوقات ممکن است که خوانندگان بخواهند مستقیماً با شما ارتباط برقرار کنند. درنتیجه ممکن است دوستان جدیدی پیدا کنید. می‌توانید با افرادی که شبیه خودتان هستند و علایق مشترکی دارید، آشنا شوید و شبکه‌تان را گسترده‌تر کنید. آشنا شدن با افرادی که شبیه ما هستند، حس خوبی دارد. بنابراین وبلاگ نویسی این فرصت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

9. سرمایه‌ای به دست خواهید آورد

وبلاگ نویسان بسیاری هستند که از این راه پول خوبی به دست می‌آورند. اگر وبلاگ خوبی دارید که خوانندگان بسیاری دارد، به‌راحتی می‌توانید از آن را صاحب درآمد شوید. می‌توانید تبلیغات انجام دهید و محصولات موردعلاقه خوانندگان را به آن‌ها معرفی کنید. حتی ممکن است کارهایی نظیر مقاله‌نویسی یا تصحیح آن به شما پیشنهاد شود. بنابراین از این راه می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید. و کسب درآمد از کاری که به آن علاقه‌مند هستید بسیار لذت‌بخش است.

10. فرصت‌های تجاری به دست خواهید آورد

وبلاگ نویسی شما را با میلیون‌ها کاربر مرتبط می‌کند. به شما این فرصت را می‌دهد که کشف شوید. اگر در حیطه موردعلاقه خود به یک متخصص تبدیل شوید، ممکن است مردم برای مشاوره در آن مورد، به شما مراجعه کنند. بنابراین می‌توانید تجارت خودتان را راه‌اندازی کرده و آن را به بیلیون‌ها نفر معرفی کنید.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم