راهنمای خرید دوربین مداربسته، مرحله به مرحله

از آنجایی که رفته رفته دوربین‌های مدار بسته فراگیرتر می‌شوند بنابراین صاحب خانه‌ها، تجار و صاحبین مشاغل می‌توانند با استفاده از آن امنیت دارایی خود را حفظ نمایند. بنابراین با ما همراه باشید تا با راهنمای خرید دوربین مداربسته آشنا شوید.


مراحل

1. نیازهای خود را ارزیابی کنید: آیا می‌خواهید تمام رفت و آمدها را کنترل کنید؟ آیا می‌خواهید چهره‌ها، اجناس و افراد را ببینید؟ آیا به سیستم دوربین مدار بسته بی سیم نیاز دارید یا سیم دار؟ به سیستم دوربین مدار بسته داخلی نیاز دارید یا خارجی؟ آیا دوربین تحت شبکه (آی پی کمرا) به دردتان می‌خورد؟ می‌خواهید سیستمتان چند دوربین داشته باشد؟ بودجه‌تان چقدر است؟


2. نوع دوربین را انتخاب کنید: بر اساس نیازها و محیط اطراف خود می‌توانید بهترین دوربین مورد نظر را خریداری کنید:

  • سیم دار: یک دوربین استاندارد سیم دار. امروزه اغلب دوربین‌های امنیتی سیم دار برای فضاهای داخلی و خارجی موجود بوده و به تکنولوژی فیلتر مادون قرمز دید در شب مجهز هستند (تصاویر شب سیاه و سفید شده تا کانتراست تصویر بیشتر بوده و جزئیات را بهتر نشان دهد). دوربین‌ها با رابط BNC یا DIN موجود هستند.
  • بی سیم: امروزه بیشتر افراد از دوربین‌های مداربسته بی سیم استفاده می‌کنند زیرا می‌توانند در قسمت‌های مختلف خانه یا کسب و کارشان آن را متصل کرده و هزینه‌ها کمتر است. جدیدترین دوربینهای دیجیتال بی سیم بوده، و قابلیت اتصال به دستگاه‌های دیگر و کیفیت شفاف کریستالی و ضبط صدا را دارا هستند.
  • آی پی / شبکه: دوربین‌های آی پی (پروتکل اینترنت) یا تحت شبکه گزینه‌های دیگر محسوب می‌شوند. این دوربین‌ها همانند یک کامپیوتر یا دستگاه‌های شبکه‌ای دیگر به روتر کامپیوتر متصل می‌شوند. دوربین‌های تحت شبکه آی پی به شما این اجازه را می‌دهند که از راه دور از طریق اینترنت به آن متصل شوید. همچنین برخی از آن‌ها فیلم را مستقیماً روی کامپیوتر یا دستگاه ضبط ویدئویی تحت شبکه ضبط می‌کنند.

3. نوع و کیفیت تراشه تصویربرداری در دوربین: دوربین‌های امنیتی مداربسته با استفاده از تراشه CCD یا CMOS تصویربرداری می‌کنند. دوربین‌های مداربسته کوچک‌تر و ارزان‌تر معمولاً از تکنولوژی CMOS استفاده می‌کنند درنتیجه کیفیت فیلم ضعیف بوده و حسگر نور آن نیز ضعیف است. دوربین‌های مداربسته جدیدتر و باکیفیت‌تر از تراشه CCD استفاده می‌کنند. اندازه این تراشه‌ها حدود 6.5، 8.5 میلی متر یا 1.27 سانتی متر است. به طور کلی هرچقدر اندازه تراشه بزرگ‌تر باشد، کیفیت تصویر بهتر و قیمت بالاتر خواهد بود. با این حال کیفیت تصاویر تراشه‌های CCD پرتراکم 6.5 یا 8.5 میلی متری به خوبی تراشه‌های 8.5 میلی متری یا 1.27 سانتی متری قدیمی است.


4. نوع سیاه و سفید یا رنگی را انتخاب کنید: اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته را برای محیطی خریداری کنید که نور آن کم باشد بهتر است نوع سیاه و سفید را انتخاب کنید. دوربین‌های رنگی برای محیط‌های داخلی با نور کافی مناسب است. دوربین‌های مدار بسته با قیمت مقرون به صرفه، حتی نوع رنگی‌شان هم برای محیط‌های داخلی و خارجی مناسب می‌باشد. بسیاری از دوربین‌های رنگی جدید با رزولوشن بالا از فیلتر مادون قرمز مخصوص تصویربرداری در شب استفاده می‌کنند.


5. میزان نور را درک کنید: این مورد بسیار مهم است. میزان نور با واحد شدت روشنایی (Lux) مشخص می‌شود. هر چقدر این عدد کم‌تر باشد، برای ایجاد یک تصویر شفاف از نور کمتر استفاده می‌کند.


6. رزولوشن را بررسی کنید: هرچقدر رزولوشن بالاتر باشد، تصویر شفاف‌تر خواهد بود. رزولوشن دوربین‌های اولیه 330 خط است در صورتی که دوربین‌های با رزولوشن بالا از 400 خط بیشتر خواهند بود.


7. یک مانیتور را انتخاب کنید که رزولوشن آن با سیستم دوربین مداربسته یکی باشد.


8. ضبط کننده سیستم دوربین مدار بسته: ضبط کننده‌های ویدیوی دیجیتال بهترین گزینه هستند که تصویر را در درایو خارجی ضبط می‌کنند.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم