50 استارت آپ برتر سال 2018 که به سرعت ترقی خواهند کرد

اگر بخواهیم پر رونق ترین استارت آپ های 2018 را معرفی کنیم بهتر است از متخصصین این زمینه و شرکت‌های سرمایه گذار سؤال کنیم. برای ایجاد این فهرست از برترین شرکت‌های سرمایه گذار و سرمایه گذاران مختلف در زمینه‌های مختلف کمک گرفتیم، مانند برترین شرکت‌های سرمایه گذار دره سیلیکون (Accel, Andreessen Horowitz, Battery Ventures, Bessemer, Greylock Ventures, Kleiner Perkins, Sequoia).

برای این کار از شرکت‌های سرمایه گذار که درباره سرمایه مراحل اولیه و کشت ایده تخصص داشتند نیز کمک گرفتیم (8VC, Bloomberg Beta, BBG Ventures — which backs startups with at least one female founder.) همچنین از برخی از برترین شرکت‌های سرمایه گذار استارت آپ اسرائیل (JVP, OurCrowd) و شرکت‌های سرمایه گذاری که در انتخاب بهترین گزینه‌ها شهرت دارند (مانند Somash Dash مرتبط با پیلوگرام داخل وریدی) سؤال کردیم.

از آن‌ها خواسته شد تا نام یک کمپانی که در سال 2018 بسیار پر رونق خواهد شد را ذکر کنند. آن‌ها آنقدر به موفقیت این شرکت‌ها ایمان داشتند که در آن‌ها سرمایه گذاری کرده بودند. همچنین از آن‌ها خواستیم یک استارت آپ دیگر نام ببرند که به نظرشان جالب است اما برای سرمایه گذاری در آن راغب نیستند.

بنابراین آن‌ها به عنوان علاقه مندان به استارت آپ این فهرست را در اختیار ما قرار دادند که پر از استارت آپ های نوین در زمینه تکنولوژی تجارت، بازی، سلامت، ربات، سرمایه گذاری، انواع جدید ابرکامپیوترها و غیره است.


Nauto: یک داش‌کم هوش مصنوعی برای خودروها

نام کمپانی: Nauto

شرکت سرمایه گذار: Reid Hoffman at Greylock

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 173.9 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Nauto برای خودروها دوربین شبکه سازی شده هوش مصنوعی رایانش ابری می‌سازد. این دوربین خطرات احتمالی برای رانندگان را تشخیص داده، در پایان مسیر پیشنهادات خود را ارائه داده و دلایل تصادف را تحلیل می‌کند تا از بروز ادعاهای غلط پیشگیری شود.

چرا محبوب است: هافمن می‌گوید: “به زودی رانندگی به یک فعالیت شبکه سازی شده و تیمی تبدیل می‌شود و خودروها می‌توانند از آموزه‌های خودروهای دیگر استفاده کنند. Nauto با استفاده از هوش مصنوعی عبور و مرور ایمن را مهیا کرده و مؤسس آن استفان هک به دنبال این است که تعریف جدیدی از شبکه عبور و مرور ارائه دهد. ”

هک 20 سال است که در زمینه عبور و مرور فعالیت داشته، در استنفورد محقق و مدرس است و عضو اتحادیه تبدیل انرژی می‌باشد.


Rigetti Computing: یک استارت آپ در زمینه رایانش کوانتومی

نام کمپانی: Rigetti Computing

شرکت سرمایه گذار: Reid Hoffman at Greylock

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 69.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Rigetti Computing به دنبال ایجاد یک تکنولوژی برای راه اندازی یک کامپیوتر قدرتمند به نام رایانش کوانتومی است.

چرا محبوب است: هافمن می‌گوید: “رایانش کوانتومی به یک صنعت بسیار بزرگ تبدیل خواهد شد و یک کامپیوتر کوانتومی عظیم و قدرتمند به وجود خواهد آورد. شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، گوگل و Intel کامپیوترهای کوانتومی را آزمایش کرده‌اند، اما رایانش Rigetti از روش منحصربه فردی استفاده می‌کند. این استارت آپ می‌خواهد از صفر آغاز کرده و یک تراشه رایانش کوانتومی بسازد.


Pindrop: توقف کلاهبرداران صوتی

نام کمپانی: Pindrop

شرکت‌های سرمایه گذار: Martin Casado در Andreessen Horowitz و Somesh Dash در IVP

ارتباط: هردو شرکت‌های سرمایه گذار هستند

سرمایه گذاری: 122.8 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Pindrop توسط مراکز تماس استفاده می‌شود تا صدای یک فرد را تحلیل کرده و کلاهبردار را شناسایی کنند. حتی می‌تواند تشخیص دهد یک صدا واقعیست یا توسط کامپیوتر ایجاد شده است.

چرا محبوب است: کاسادو می‌گوید: “امروزه استفاده از صدا برای ارتباط با سیستم‌های کامپیوتر بسیار رایج شده است، به صورتی که نه تنها می‌توانید با اشخاص حقیقی صحبت کنید بلکه می‌توانید با یک سیستم اتوماتیک آنلاین هم ارتباط برقرار نمایید.” او همچنین کلاهبرداری صوتی را یک شکاف در سیستم‌های امنیتی می‌داند.

دش می‌گوید: “آن‌ها میزان بسیار زیادی از تماس‌های کلاهبردارانه را شناسایی کرده و سالانه از اتلاف ده‌ها میلیون دلار ضرر مالی پیشگیری می‌کنند.”

اخیراً مدیرعامل افسانه‌های سابق Cisco، یعنی جان چمبرز در این استارت آپ سرمایه گذاری کرده و یکی از اعضای هیئت مدیره آن است.


Relativity Space: راکت‌های چاپ سه بعدی

نام کمپانی: Relativity Space

سرمایه گذار: Martin Casado در Andreessen Horowitz

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 8.4 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک کارخانه اتوماتیک ساخت راکت برای تولید راکت‌های کم هزینه تا هزینه حمل و نقل اشیا به فضا کاهش پیدا کند.

چرا محبوب است: کاسادو می‌گوید: “این شرکت کشتی‌های فضایی سه بعدی چاپ می‌کند. شوخی نمی‌کنیم. همچنین آن‌ها تصمیم دارند با بودجه کم بزرگ‌ترین چاپ گر سه بعدی جهان را بسازند. قبلاً ماهواره‌های میکرو ساخته شدند، به طوریکه طراحی و ساخت آن‌ها تنها به اندازه بخشی از هزینه ماهواره‌های قدیمی بود. درباره راکت‌ها هم همین اتفاق در حال رخ دادن است و به نظر Relativity در این کار موفق خواهد بود.”


Reflektive: بازخورد مداوم عملکرد کارمندان

نام کمپانی: Reflektive

شرکت سرمایه گذار: Somesh Dash در IVP

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 41.6 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ نرم افزار مرور عملکرد را ارائه می‌دهد که با اپلیکیشن های بهره وری دیگر مانند Outlook, Slack, Gmail ادغام می‌شود.

چرا محبوب است: داش می‌گوید: “این استارت آپ به مدیران این امکان را می‌دهد تا برای اهداف و مقاصد اجرایی خود فهرست وظایف ایجاد نموده و آن‌ها را برای هر گزارش مستقیم خود به کار ببرند. همچنین گزارش مداوم عملکرد کارمندان را نیز در اختیار یک مدیر قرار می‌دهد. این کمپانی در سال 2018 رونق خواهد یافت.”


MoveWith: کلاس‌های فیتنس جهانی بر روی گوشی‌تان

نام کمپانی: MoveWith

شرکت سرمایه گذار: Eurie Kim در Forerunner Ventures

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 3.8 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک اپلیکیشن شخصی فیتنس که تمرینات صوتی مربیان شناخته شده را در اختیارتان قرار می‌دهد. این اپلیکیشن این کلاس‌ها را شامل می‌شود: کلاس‌هایی برای جسم (دو/دوچرخه سواری/باراسل)، ذهن (یوگا) و روح (مدیتیشن/گفتگو).

چرا محبوب است: کیم می‌گوید: “یک نرم افزار قدرتمند که هر ماه بیشتر رشد کرده و تمام ویژگی‌های لازم برای افزایش سلامت جسم و روح را داراست، از جمله: برنامه‌های فیتنس، برنامه‌های تمرینی با میزان فعالیت مختلف، برنامه‌های مدیتیشن در راستای تمرینات فیزیکی و غیره… MoveWith باشگاه مدرن امروز است که هم کاملاً شخصی بوده و هم دیجیتال.”


Zume Pizza: ربات‌های پیتزا پز

نام کمپانی: Zume Pizza

شرکت سرمایه گذار: Eurie Kim در Forerunner Ventures

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 48 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: استارت آپی که یک کامیون را به سیستم اتوماتیک مجهز کرده تا ربات‌ها در آشپزخانه آن پیتزا تهیه کرده و آن را به صورت داغ تحویل دهند. این استارت آپ می‌تواند در صنعت تحویل غذا تحول ایجاد کند.

چرا محبوب است: کیم می‌گوید: “ربات‌ها پیتزا بسازند؟ آیا این جالب نیست؟ این گروه در تلاش هستند تا این غذای تازه و با کیفیت را با قیمت مقرون به صرفه تحویل داده و در صنعت تهیه و تحویل فست فود تحول ایجاد نمایند.”


Earny: بازپرداخت‌های خودکار

نام کمپانی: Earny

شرکت سرمایه گذار: Michael Jones مدیرعامل Science

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 2.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک سرویس بازپرداخت اتوماتیک که در مواقع کاهش قیمت در فروشگاه‌ها یا شرکت‌های کارت اعتباری، آن را به کاربران اطلاع می‌دهد.

چرا محبوب است: جونز می‌گوید: ” Earny به کاربران کمک می‌کند که با استفاده از سیاست بازپرداخت فروشگاه‌ها که توسط برخی از فروشگاه‌های مهم و شرکت‌های کارت اعتباری انجام می‌شود، از کاهش قیمت باخبر شوند، زیرا این کاهش قیمت‌ها اغلب اعلام نمی‌شود، تا مشتری‌ها برای دریافت بازپرداخت مراجعه نکنند.”


Ripple: استفاده از بلوک چین برای پرداخت‌های جهانی

نام کمپانی: Ripple

شرکت سرمایه گذار: Michael Jones مدیرعامل Scienc

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 93.6 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ شبکه‌ای است که با استفاده از بلوک چین، تکنولوژی مؤثر در بیت کوین، به بانک‌ها و فرایندهای پرداخت اجازه می‌دهد تا با کمک یک واسطه پول را به شیوه امن در سراسر جهان به یکدیگر ارسال کنند. برد گارلینگهوس مدیر اجرایی سابق ای او آل و یاهو مدیرعامل این استارت آپ است.

چرا محبوب است: جونز می‌گوید: “امروزه استارت آپ های مربوط بلوک چین بسیار پررونق هستند که دلیل آن هم مشخص است. بلوک چین قابل استفاده و امن است و اگرچه در حال حاضر توسط عده‌ای استفاده می‌شود مسلماً استفاده از آن رفته رفته افزایش می‌یابد.”


Duo Security: امنیت بیشتر رمزعبور

نام کمپانی: Duo Security

شرکت سرمایه گذار: Avery Rosin سرپرست Lead Edge Capital

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 121.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک سرویس ابری که خدمات مدیریت رمزعبور ارائه داده و اطمینان حاصل می‌کنید که دستگاه‌ها پیش از اتصال به شرکت‌های حقوقی به ویروس آلوده نباشند.

چرا محبوب است: روسین می‌گوید: “ارزش این استارت آپ از سه سال پیش که با آن‌ها همکاری کردیم، با رشد مالی اخیر به بیش از 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.”

این کمپانی با سرعت رشد می‌کند، در زمینه سلامت تکنولوژی‌های جدید معرفی نموده، با شرکت‌های بزرگ همکاری کرده و اخیراً سرپرست سابق قسمت امنیتی فیسبوک، جاش یاور را استخدام کرده است.


Signal Sciences: کمک به ارتباط میان توسعه دهندگان و تیم‌های امنیتی

نام کمپانی: Signal Sciences

شرکت سرمایه گذار: Avery Rosin در Lead Edge Capital

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 26.7 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Signal Sciences با ایجاد همکاری میان توسعه دهندگان و تیم‌های امنیتی از هجوم هکرها به وب سایت‌ها و اپلیکیشن ها خودداری می‌کند.

چرا محبوب است: روسین می‌گوید: “این تیم از Etsy می‌آید، جایی که در ابتدا مشکلات را یافته و سپس برای حل آن برنامه ریزی می‌کنند. Signal Sciences قسمت‌هایی از وب سایت یا اپلیکیشن که آسیب پذیر است را شناسایی کرده و امکانات امنیتی آن را افزایش می‌دهد. این استارت آپ یکی از نرم افزارهای تجاری رو به گسترش لس آنجلس است و قطعاً در سال 2018 پیشرفت خواهد کرد.”


Hudl: تحلیل حرفه‌ای ورزشکاران در تمام سطوح

نام کمپانی: Hudl

شرکت سرمایه گذار: Miles Clements در Accel

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 108.9 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: نرم افزار تحلیل عملکرد ورزش کاران و مربیان در تمام سطوح. ورزشکاران فیلم‌های خود را برای تحلیل آپلود کرده و نقد و بررسی می‌کنند.

چرا محبوب است: کلمنتز می‌گوید: “یک استارت آپ که توسط دو هم اتاقی سابق در لینکلن، نبراسکا، و زمانی که به عنوان دستیار فارغ التحصیل تیم فوتبال هاسکر محصول اولیه را ساختند، راه اندازی شد. امروزه وب سایت Hudl توسط بیش از 6 میلیون ورزشکار و 150،000 تیم از 30 ورزش، از لیگ‌های کوچک تا سازمان‌های شناخته مانند منچستر یونایتد، نیو انگلند پتریوتس و تیم بسکتبال ایالات متحده، مورد استفاده قرار می‌گیرد. ”

این استارت آپ آنقدر محبوب شده که قرار است به عنوان بخشی از استودیوی تولید ویدیوی فیس بوک یک برنامه به نام Hudl Contenders بسازد.


JustWorks: منابع انسانی بهتر برای تجارت‌های کوچک

نام کمپانی: JustWorks

شرکت سرمایه گذار: Miles Clements در Accel

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 53 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: نرم افزار منابع انسانی تجارت‌های کوچک مانند Payroll از این استارت آپ بهره می‌برد.

چرا محبوب است: کلمنتز می‌گوید: ” JustWorks یک طرح تجاری هوشمندانه و مدرن است که در مقابل سازمان‌های کارفرمای حرفه‌ای سنتی قرار دارد. این استارت آپ تجارت‌های کوچک را به هم نزدیک می‌کند تا قدرت خرید یک مجموعه بزرگ را داشته، در عین حال مشکلات پشت پرده را از بین برده و به فواید موردنظر نیروهای کاری جوان‌تر دست یابند.”


Deepmap: نقشه‌های مخصوص خودروهای بدون راننده

نام کمپانی: Deepmap

شرکت سرمایه گذار: Vas Natarajan در Accel

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 32 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: به زودی تمام خودروها به خودروهای بدون راننده تبدیل خواهند شد اما در ابتدا باید بدانند به کجا می‌روند. Deepmap نقشه‌های با کیفیت در اختیار خودروهای بدون راننده گذاشته و از حسگرهایی استفاده می‌کند که جاده را دیده و می‌توانند پیش‌بینی کنند که در نبش خیابان چه خبر است.

چرا محبوب است: ناتارجان می‌گوید: “خودروهای بدون راننده با هر سیستم نقشه یابی کار نمی‌کنند، زیرا برای جهت یابی ایمن به یک نقشه با کیفیت و چند بعدی نیاز دارند.”

علاوه براین، Deepmap توسط تیمی راه اندازی شده که از Google Earth, Google Maps, Apple Maps و Baidu Maps الهام گرفته‌اند.


Remix: حمل و نقل عمومی بهتر

نام کمپانی: Remix

شرکت سرمایه گذار: Vas Natarajan در Accel

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 12 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Remix به برنامه ریزهای شهری کمک می‌کند تا سیستم حمل و نقل بهتری را طراحی کنند. آن‌ها می‌توانند مسیرها را برنامه ریزی کرده و هزینه یا تأثیر جمعیت شناسی تغییر احتمالی را به سرعت دریابند.

چرا محبوب است: ناتارجان می‌گوید: ” Remix یک درگاه برنامه ریزی است تا به کمک آن شهرها سیستم‌های حمل و نقل خود را تصویرسازی و برنامه ریزی کنند. این استارت آپ یک مثال جالب از یک کمپانی تکنولوژی است که بر برنامه ریزی شهری تأثیر حقیقی داشته و در کنار این کار به تجارت هم می‌پردازد.”


Smash.gg: کمک به سازمان‌های ورزش‌های الکترونیکی برای برنامه ریزی و اجرای تورنمنت و رویداد

نام کمپانی: Smash.gg

شرکت سرمایه گذار: Amit Kumar در Accel

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 14 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک نرم افزار که برای برنامه ریزی و اجرای تورنمنت و رویداد به سازمان‌های ورزش‌های الکترونیکی کمک می‌کند.

چرا محبوب است: کومار می‌گوید: “امروزه ورزش‌های الکترونیکی با کمک بینندگانی که تعداد آن‌ها از رویدادهای مهم ورزشی مانند سوپر بول و قهرمانی NBA فراتر رفته و در سراسر جهان میلیاردها بازیکن دارد، به یک صنعت 500 میلیون دلاری تبدیل شده است.” با این حال برگزارکنندگان این رویدادها برای برنامه ریزی آن هنوز از کاغذ و قلم استفاده می‌کنند. Smash.gg ابزارهای نرم افزاری بهتر را در اختیار سازمان دهندگان این صنعت رو به رشد قرار می‌دهد.


Dia&Co: مد برای زنان واقعی

نام کمپانی: Dia&Co

شرکت سرمایه گذار: Amit Kumar در Accel

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 20 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: سرویس خریدار آنلاین برای فروش پوشاک و تجهیزات جانبی به زنانی که پوشاک سایز بزرگ می‌پوشند.

چرا محبوب است: کومار می‌گوید: ” Dia&Co می‌تواند به یکی از بهترین برندهای محبوب نسل بعد تبدیل شود؛ آن‌ها مهارت‌های اجرایی خود را با درک عمیق نیازهای مشتری ادغام کرده‌اند. آن‌ها می‌توانند نیازهای بازار پوشاک را رفع کنند، نیازهایی که در گذشته تجارت خرده فروشی و استارت آپ های معمول به آن می‌پرداختند.”


Narvar: نرم افزار تجارت الکترونیک برای خدمات پس از فروش

نام کمپانی: Narvar

شرکت سرمایه گذار: Brian O’ Malley در Accel

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 34 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت نرم افزار مورد نیاز برای پیگیری ارسال و مرجوعی بیش از 400 سایت الکترونیک برتر از جمله 50% خرده فروشی اینترنتی و 250 میلیون مشتری سالانه، را فراهم می‌کند.

چرا محبوب است: اومالی می‌گوید: “از آنجاییکه آمازون دنیای تجارت الکترونیک را از آن خود نموده است بنابراین خرده فروشان سنتی باید استراتژی ارتباط با مشتری خود را تکامل دهند تا بتوانند در این میان پیروز باشند. این ارتباط از تلفن به ایمیل و حالا به پیامک تبدیل شده است. Narvar در این کانال مهم ارتباطی که رفته رفته پیچیده‌تر می‌شود، پیشتاز است.”


Molekule: تمیز کردن آلودگی با تکنولوژی نانو

نام کمپانی: Molekule

شرکت سرمایه گذار: Brian O’ Malley در Accel

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 13.4 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ دستگاه‌های تصفیه کننده هوا به فروش می‌رساند که با استفاده از تکنولوژی نانو آلاینده‌ها را در سطح مولوکلی تجزیه کرده و تمیز می‌کنند.

چرا محبوب است: اومالی می‌گوید: ” Molekule برخلاف سیستم‌های قدیمی که مانع ورود ذرات ناسالم می‌شوند، این ذرات را از بین می‌برد. امروزه به دلیل آلوده شدن هوا میلیون‌ها نفر به آسم و حساسیت‌های شدید دچار شده‌اند. در این شرایط ماندن در خانه هم ایده خوبی نیست زیرا هوای فضاهای داخلی از هوای بیرون 5 برابر آلوده‌تر است. Molekule اولین شرکتی است که به جای مسکن دارو تجویز می‌کند.”


Handshake: لینکدین دانشجوهای کالج

نام کمپانی: Handshake

شرکت سرمایه گذار: Eric Feng در Kleiner Perkins

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 34 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک شبکه کاریابی برای دانشجویان کالج و فارغ التحصیلان جوان.

چرا محبوب است: فنگ می‌گوید: “رشد Handshake در بازار دانشگاهشان شگفت انگیز بوده است. این وب سایت در حال حاضر مرکز کاریابی 450 کالج، 6 میلیون دانشجو صدها هزار کارفرما محسوب می‌شود.”


Roblox: جهان بازی کودکان برای کودکان

نام کمپانی: Roblox

شرکت سرمایه گذار: Eric Feng در Kleiner Perkins و Josh Elman در Greylock

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 99.2 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک بازی آنلاین برای کودکان که ماهانه بیش از 64 میلیون بازیکن فعال دارد. کودکان از آن برای ایجاد دنیای 3 بعدی استفاده کرده و در آن باهم بازی می‌کنند.

چرا محبوب است: فنگ می‌گوید: “چند سال قبل اگر برای یافتن محبوب‌ترین بازی‌های ویدیویی کودکان جستجو می‌کردید مسلماً جستجوهایتان به Minecraft ختم می‌شد. امروز اگر همین جستجو را انجام دهید به Roblox می‌رسید. این بازی تنها محبوب نیست بلکه به نقطه‌ای رسیده که خود به خود رشد می‌کند، چیزی که حقیقتاً شگفت انگیز است.”

المن می‌گوید: ” Roblox بزرگ‌ترین درگاه بازی آنلاین تولیدی کاربر است که در سراسر جهان بیش از 64 میلیون بازیکن فعال و بیش از 29 میلیون بازی دارد که توسط کاربران ایجاد شده‌اند.”


Lola: یک برند جالب برای محصولات زنانه

نام کمپانی: Lola

شرکت سرمایه گذار: Susan Lyne در BBG Ventures

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 11.2 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک سرویس اشتراکی برای محصولات نخی زنانه 100% ارگانیک که مستقیماً به در خانه مشتری ارسال می‌شود.

چرا محبوب است: لین می‌گوید: “چه کسی تصور می‌کرد که یک برند جالب تنها به فروش محصولات بهداشتی زنانه اختصاص داده شود؟ جوردنا کیر و الکس فریدمن تحت عنوان برند LOLA این کار را انجام می‌دهند. آن‌ها سیاست ارسال محصولات را در کنار صراحت خود درباره مسائل مربوط بهداشت زنان قرار داده و به یک بازار پر رونق تبدیل شده‌اند که در اینستاگرام هشتگ های فراوانی دارند.”


Function of Beauty: شامپوی شخصی

نام کمپانی: Function of Beauty

شرکت سرمایه گذار: Susan Lyne در BBG ventures

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 9.6 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Function of Beauty با استفاده از الگوریتم‌های ماشینی و بر اساس سلایق و نوع موی مشتری‌ها برای هر کدام شان یک شامپوی شخصی تولید می‌کند.

چرا محبوب است: لین می‌گوید: ” Function of Beauty به عنوان یک ایده در زمینه تکنولوژی زیبایی از Y combinator ایجاد شد: فرمولاسیون منحصر به فرد شامپو نرم کننده برای موی هر مشتری. اما شیوه ارائه این محصولات دلیل عمده موفقیت آن بود. هر بطری با نام مشتری همراه است – زیرا با وجود ترکیبات منحصربه فرد به کار رفته، این شامپو حقیقتاً برای خودتان است.”


Citizen: اخطار به افراد معمولی درباره شرایط اضطراری

نام کمپانی: Citizen

شرکت سرمایه گذار: Mike Vernal در Sequoia

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 12.16 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک اپلیکیشن که تصادفات و حوادث محله‌تان را به شما گزارش می‌کند. این اپلیکیشن در گذشته Vigilante نامیده می‌شد، اما پس از یک شروع محبوب اما بحث برانگیز درباره نامش تجدیدنظر کرد زیرا نمی‌خواست به عنوان یک اپلیکیشن که مانع جرائم شده شناخته شود.

چرا محبوب است: ورنال می‌گوید: “امروزه اطلاعات موجود بر امنیت افراد تأثیر مستقیم دارد اما افراد کمی به آن دسترسی دارند. Citizen با گزارش زنده از حوادث و اتفاقات اضطراری اطراف خانه‌تان که به 911 اطلاع داده شده به امنیت شما کمک می‌کند. این اپلیکیشن جز اپلیکیشن هایی است که باید در تمام گوشی‌ها دیده شود.”


Aurora Innovation: خودروهای بدون راننده نابغه که برنامه ریزی شده‌اند

نام کمپانی: Aurora Innovation

شرکت سرمایه گذار: Mike Vernal در Sequoia

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 6.11 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک استارت آپ سری که توسط فعالان سابق در زمینه خودروهای بدون راننده شرکت‌های گوگل (کریس آرمسان)، تسلا (استرلینگ اندرسون) و Uber (درو باگنل) راه اندازی شده و در ماه اوت مجوز آزمایش این خودروهای بدون راننده در جاده‌های کالیفرنیا را کسب نموده است.

چرا محبوب است: ورنال می‌گوید: “پس از اینترنت خودروهای بدون راننده می‌توانند بزرگ‌ترین تحول اقتصادی باشند. امروزه حمل و نقل 10% تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و بر 50% تولید ناخالص ملی دیگر تأثیر مستقیم دارد. تیم‌های با استعداد مختلف در این حوزه کار می‌کنند اما کریس و تیم او در Aurora یکی از بهترین‌ها هستند.”


Knotel: رقابت با WeWorks

نام کمپانی: Knotel

شرکت سرمایه گذار: Roy Bahat در Bloomberg Beta

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 25 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یکی از رقبای WeWorks که فضای کار در اختیار کارکنان قرار می‌دهد، فضایی که از نظر اجاره بها و میزان راحتی نقطه قوت این استارت آپ محسوب می‌شود. این استارت آپ در حال گسترش بوده و اکنون بیش از 46،451 متر مربع در منهتن، بروکلین و سان فرانسیسکو را تحت کنترل دارد.

چرا محبوب است: باهات می‌گوید: “این استارت آپ می‌تواند یک تجربه جالب در اختیار تاجرانی قرار دهد که به دنبال فضای کاری با اجاره مناسب هستند. در حال حاضر مشاور املاک صنعتی آنچنان فعالیت ندارد بنابراین فرصتی در اختیار استارت آپ ها قرار می‌گیرد تا این مشکل را رفع کنند، زیرا افراد برای کار به یک محیط کاری نیاز دارند.”


Guild Education: مدرک کالج برای آمریکایی‌های شاغل

نام کمپانی: Guild Education

شرکت سرمایه گذار: Roy Bahat در Bloomberg Beta و Byron Deeter در Bessemer Venture Partners

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 31.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این شرکت به کارفرماهای بزرگی نظیر Chipotle، Taco Bell و DaVita کمک می‌کند تا فرصت تحصیلات کالج و بازپرداخت شهریه را در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

چرا محبوب است: دیتر می‌گوید: “آن‌ها به بزرگ‌ترین کارفرمایان جهان کمک می‌کنند تا فرصت تحصیلات کالج و بازپرداخت شهریه را به عنوان یکی از مزایای کاری به 64 میلیون فرد بزرگسال که مدرک تحصیلی ندارند، ارائه دهند.”

باهات می‌گوید: “ما می‌خواهیم به شرکت‌ها این مسئولیت را بدهیم تا در آماده سازی آمریکایی‌ها برای محیط‌های کاری آینده سهیم باشند و Guild یکی از سازمان‌هایی است که در این راه قدم برداشته است.”


Periscope Data: افزایش قدرت تحلیل داده‌ها

نام کمپانی: Periscope Data

شرکت سرمایه گذار: Ethan Kurzweil در Bessemer VP

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 34.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: ابزار بزرگ تحلیل و بررسی داده‌ها که باعث می‌شود تمام داده‌ها را تحلیل کرد و به نتایج مهم دست یافت.

چرا محبوب است: کورزول می‌گوید: “به تحلیل گر کسب و کار و داده‌ها این فرصت را می‌دهد که به سرعت به داده‌ها دسترسی داشته و به نتیجه برسند. یک تیم قدرتمند از کارمندان سابق گوگل.”


Carta: مدیریت سهام

نام کمپانی: Carta

شرکت سرمایه گذار: Ethan Kurzweil در Bessemer VP

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 67.8 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: استارت آپ فعال در زمینه مدیریت سهام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در شرکت‌های خصوصی، که اوراق سهام، مجوزها و اسناد را به صورت دیجیتال نگهداری می‌کند افراد بتوانند به راحتی ببینند که در یک استارت آپ هر کس چه سهامی دارد.

چرا محبوب است: کورزول می‌گوید: “در گذشته مدیریت سهام یک کار پیچیده و دردسرساز بود اما با کمک این استارت آپ همه توانند در مدیریت و نظارت آن سهم برابر داشته باشند.”


Toast: نرم افزاری برای مدیریت رستوران‌ها

نام کمپانی: Toast

شرکت سرمایه گذار: Kent Bennett در Bessemer VP و Avery Rosin در Lead Edge Capital

ارتباط: سرمایه گذاران

سرمایه گذاری: 134 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک اپلیکیشن موبایل برای رستوران‌ها که همه چیز از سفارش گرفتن تا سفارش دادن را مدیریت کرده و تجربه خوبی در اختیارتان قرار می‌دهد.

چرا محبوب است: بنت می‌گوید: ” Toast آنقدر پیشرفت کرده که در لیست 500 تکنولوژی سریع در جایگاه سوم قرار دارد. یک محصول فوق العاده که هزاران رستوران از آن استقبال کرده‌اند. ”


Wag: اپلیکیشن پیاده روی سگ‌ها

نام کمپانی: Wag

شرکت سرمایه گذار: Kent Bennett در Bessemer VP

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 8.9 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Wag به صاحبین سگ‌ها کمک می‌کند تا افراد قابل اعتماد و دارای مجوز را پیدا کنند که سگ‌های آن‌ها را به پیاده روی ببرد.

چرا محبوب است: بنت می‌گوید: “شاید در نگاه اول این کار احمقانه به نظر برسد اما باید بدانید حدود 40 میلیون شهروند امریکایی به دلیل عدم رسیدگی به حیوانات خانگی‌شان دچار مشکل خواهند شد. آن‌ها آنقدر وقت ندارند که حیوانات خود را برای پیاده روی بیرون ببرند و اینجاست که Wag کمک رسان خواهد بود.”


uBiome: ساخت بزرگ‌ترین دیتابیس میکروبی جهان

نام کمپانی: uBiome

شرکت سرمایه گذار: Kimmy Scotti در 8VC

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 27 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: uBiome می‌خواهد بزرگ‌ترین دیتابیس میکروبی جهان را بسازد. میکروب‌ها باکتری‌های زنده بدنمان هستند که بسیاری از آن‌ها مفید بوده و باعث سلامتمان خواهند شد. uBiome دیتابیس خود را در اختیار آزمایش‌های پزشکی قرار می‌دهد تا پزشکان بتوانند به کمک آن باکتری ویروس‌ها را بررسی و شناسایی کنند. این آزمایشات عبارت‌اند از SmartGut برای معده و SmartJane برای ناحیه واژینال.

چرا محبوب است: اسکاتی می‌گوید: “آزمایش‌های uBiome اطلاعاتی از بیمار را نشان می‌دهد که در هیچ کدام از آزمایشات دیگر دیده نمی‌شوند. علم میکروبی جدید در عرصه سلامت، تغذیه، آرایشی بهداشتی و کشاورزی انقلاب به پا خواهد کرد و برترین دانشمندان این عرصه در آن مشغول به کار هستند.


Celmatix: دروازه‌ای به سوی سلامت شخصی بانوان

نام کمپانی: Celmatix

شرکت سرمایه گذار: Kimmy Scotti در 8VC

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 47.1 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Celmatix با کمک دیتای بالا و علم ژنومیک درباره سلامت باروری هر زن توصیه‌های شخصی در اختیارش قرار می‌دهد. این استارت آپ در ژانویه اولین نمایش ژنتیکی را وارد بازار کرد که دلایل ناباروری را نشان می‌دهد.

چرا محبوب است: اسکاتی می‌گوید: “این استارت آپ یک مشکل بسیار بزرگ را حل می‌کند: عدم دسترسی به اطلاعات شخصی درباره سلامت باروری‌مان.”


ServiceTitan: نرم افزاری برای خدمات خانگی

نام کمپانی: ServiceTitan

شرکت سرمایه گذار: Michael Brown در Battery Ventures و Byron Deeter در Bessemer

ارتباط: سرمایه گذاران

سرمایه گذاری: 99 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: ارائه دهنده نرم افزار موبایل رایانش ابری برای تجارت‌های خدمات خانگی مانند شرکت‌های لوله کشی، گرمایش و تهویه و الکتریکی.

چرا محبوب است: براون می‌گوید: “این شرکت با نشانه گیری شاغلان آزاد که در خارج از دفاتر اداری مشغول هستند در عرصه نوآوری نرم افزاری موج جدیدی ایجاد نموده است. زیرا این افراد شاغل 60% از اشتغال را به خود اختصاص می‌دهند اما هنوز اتحادیه یا دفتر ندارند.


Crew: اپلیکیشنی برای کارگران ساعتی

نام کمپانی: Crew

شرکت سرمایه گذار: Michael Brown در Battery Ventures

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 24.9 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: کمک به میلیون‌ها فرد شاغل که ساعتی کار می‌کنند و هنوز ایمیل آدرس مشخص ندارند.

چرا محبوب است: براون می‌گوید: “درگاه ارتباط و پیام رسان موبایل کارگران، به خصوص در صنایع فراموش شده‌ای مانند ساخت و ساز، خرده فروشی، تعمیرات، پذیرایی و غیره. این برنامه تقریباً شبیه Slack یا WhatsApp است اما ویژگی‌های خاصی مانند جدول بندی و مبادلات دارد.


Vayyar: تبدیل دستگاه هوشمند به دستگاه‌های تصویربرداری 3 بعدی

نام کمپانی: Vayyar

شرکت سرمایه گذار: Scott Tobin در Battery Ventures

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 34 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ حسگرهای تصویربرداری 3 بعدی می‌سازد که می‌توانند “داخل” اشیا، مایعات و اجسام را ببینند. تکنولوژیان در غربال گری سرطان سینه، تشخیص نشت آب، نظارت بر سالم بودن غذا و غیره استفاده می‌شود.

چرا محبوب است: توبین می‌گوید: “حسگرهای Vayyar می‌توانند تلفن همراه یا تبلت را به سیستم تصویربرداری 3 بعدی تبدیل کنند. حسگرهای آن به سرعت و به راحتی درون اشیا را دیده، ساختار اجسام را تحلیل نموده و تغییرات و حرکات را پیگیری می‌کنند.”


Keybase: یک اپلیکیشن رایگان برای رمزگذاری ارتباطات

نام کمپانی: Keybase

شرکت سرمایه گذار: Scott Tobin در Battery Ventures

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 10.8 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک اپلیکیشن رایگان برای رمزگذاری پیام‌ها، چت‌ها و اشتراک گذاری فایل‌ها بین تلفن‌های همراه و کامپیوتر.

چرا محبوب است: تصور کنید این اپلیکیشن نسخه شخصی و رمزگذاری شده Slack باشد. توبین می‌گوید: “این اپلیکیشن توسط بنیان گذاران OkCupid و SparkNotes ایجاد شده و می‌خواهد تکنولوژی رمزگذاری را در اختیار همگان قرار دهد.”


Mira Labs: ایجاد محتوای واقعیت افزوده توسط دستگاه هوشمند

نام کمپانی: Mira Labs

شرکت سرمایه گذار: Cyan Banister در Founder’s Fund

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 2.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ هدست های واقعیت افزوده می‌سازد که با کمک قدرت تلفن همراه می‌توانید دنیای اطراف خود را به صورت تصاویر هولوگرافیک و سه بعدی ببینید.

چرا محبوب است: بانیستر می‌گوید: ” Mira هدست های کم هزینه‌ای به نام Prism می‌سازد که با کمک یک اپلیکیشن دستگاه هوشمند محتویات واقعیت افزوده باکیفیت ایجاد می‌شود.”


Omni: نگهداری و اجاره کالاهای استفاده نشده

نام کمپانی: Omni

شرکت سرمایه گذار: Cyan Banister در Founder’s Fund

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 14.8 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Omni فضایی در اختیارتان قرار می‌دهد تا وسایل خود را نگهداری کرده و آن‌ها را به دیگران اجاره دهید و یا وسایل مورد علاقه خود را یافته و اجاره کنید.

چرا محبوب است: بانیستر می‌گوید: “شاید تاکنون شرکت‌های مختلف در زمینه نگهداری کالاها فعالیت داشته‌اند اما این شرکت اولین شرکتی است که یک گراف شبکه اجتماعی از آن پدید می‌آورد. می‌توانید از این درگاه کالاهای خود را اجاره داده و یا کالاهای دیگر را اجاره کنید.”


Zebra Medical Vision: اسکن‌های پزشکی هوش مصنوعی در رایانش ابری

نام کمپانی: Zebra Medical Vision

شرکت سرمایه گذار: John Medved در OurCrowd

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 20 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: استفاده از هوش مصنوعی برای اسکن تصاویر پزشکی و کمک به بررسی هر اسکن و مشکلاتی که ممکن است نادیده گرفته شده باشند. همچنین برای هر اسکن 1 دلار دریافت می‌کند.

چرا محبوب است: مدود می‌گوید: “این استارت آپ با تجهیزات هوش مصنوعی خود در عرصه رادیولوژی انقلابی به پا خواهد کرد. همچنین با شرکت گوگل قرارداد بسته تا اسکن تصاویر پزشکی را با رایانش ابری گوگل انجام دهد.”


OverOps: ارائه پاسخ صریح به برنامه نویس ها

نام کمپانی: OverOps (نام قبلی Takipi)

شرکت سرمایه گذار: Jon Medved در OurCrowd

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 49.5 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: OverOps به توسعه دهندگان می‌گوید که چه زمانی و چرا کدهایشان پذیرفته نمی‌شود، در مشکل زدایی به آن‌ها کمک می‌کند و به آن‌ها توصیه می‌کند که به چه مشکلاتی سریع‌تر رسیدگی کنند و چرا.

چرا محبوب است: مدود می‌گوید: “به کمک OverOps شرکت‌ها می‌توانند محصولات را با اعتماد بیشتری ارسال نموده و توسعه دهندگان هم می‌توانند به جای صرف زمان روی تعیین کدها آن‌ها را ارسال کنند.”


Coda: ایجاد نوع جدید از اسناد

نام کمپانی: Coda

شرکت سرمایه گذار: John Lily در Greylock

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 60 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Coda توسط شیرشیر مهروترا کارمند سابق یوتیوب و مایکروسافت، و الکس دنوی، کارمند سابق گوگل، راه اندازی شده است. آن‌ها نوع جدیدی از اسناد را ایجاد کرده‌اند که انعطاف پذیری اسناد ورد، قدرت صفحات گسترده و عملکرد اپلیکیشن، را داراست.

چرا محبوب است: لیلی می‌گوید: “اگرچه امروزه ابزارهای مختلفی ساخته شده‌اند اما ما هنوز با همان تکنولوژی دو دهه گذشته کارهایمان را انجام می‌دهیم. در عصر شبکه سازی شده جدید به ابزارهای مشارکتی نیاز داریم و Coda یکی از آنهاست که به تیم‌ها اجازه می‌دهد یک سند که به اندازه اپلیکیشن قدرتمند است بسازند.


Sigma Computing: چارت‌های زیبا. بدون برنامه نویسی

نام کمپانی: Sigma Computing

شرکت سرمایه گذار: John Lily در Greylock

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذار: غیرقابل دسترس

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ به مردم اجازه می‌دهد تا در بزرگ‌ترین دیتابیس‌های رایانش ابری خود به راحتی و بدون نیاز به برنامه نویسی، به تجزیه و تحلیل پرداخته، چارت ایجاد کرده و داده‌ها را به نمودار تبدیل کنند.

چرا محبوب است: لیلی می‌گوید: “تعجبی ندارد که امروزه بخش عظیمی از داده‌ها به سیستم رایانش منتقل می‌شوند. این کار بسیار سریع و پربازده است و همچنین نشان می‌دهد که برای تصویرسازی و مدیریت این داده‌ها به روش‌های جدید نیاز داریم. محصول Sigma یک محصول جالب و قدرتمند است.


Discord: گفتگوی گیمر ها

نام کمپانی: Discord

شرکت سرمایه گذار: Josh Elman در Greylock و Cyan Banister در Founder’s Fund

ارتباط: المن سرمایه گذار است اما بانیستر نه، او تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 79.3 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: یک اپلیکیشن رایگان و امن برای تلفن و کامپیوتر که گیمر ها می‌توانند در آن چت و گفتگوی صوتی داشته باشند.

چرا محبوب است: المن می‌گوید: “تاکنون ندیده‌ام یک محصول در مدت زمان کوتاه اینچنین توسعه پیدا کند. بیش از 45 میلیون کاربر در آن عضو شده و روزانه بیش از 200 میلیون پیام در آن رد و بدل می‌شود. هر روز 9 میلیون نفر از آن استفاده کرده و هر هفته 1.1 میلیون عضو به آن اضافه می‌شوند. همه گیمرها این اپلیکیشن را می‌شناسند.”

بانیستر می‌گوید: “چت صوتی و تصویری گیمرها. اگر همیشه به بازی‌های ویدیویی مشغول هستید می‌توانید با کمک این ابزار با دوستان خود ارتباط برقرار کنید. دیگر به اسکایپ و دردسرهای دیگر نیاز ندارید.”


Gladly: نرم افزار هوشمند خدمات مشتری

نام کمپانی: Gladly

شرکت سرمایه گذار: Jerry Chen در Greylock

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 63 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: نرم افزار خدمات مشتری که می‌تواند یک مشتری را بر اساس صدا، ایمیل، پیامک، چت و شبکه اجتماعی، تشخیص دهد.

چرا محبوب است: چن می‌گوید: ” Gladly مکالمات تلفنی، ایمیل، پیامک و مسنجر فیسبوک را با هم ادغام می‌کند تا شرکت‌ها تاریخچه کامل مشتری خود را داشته باشند. در سال جدید Gladly از JetBlue به عنوان یک مشتری استفاده کرد تا دردسرسازترین بخش سفر یعنی خدمات هواپیمایی را تسهیل کند.”


Frame.IO: مشارکت در پروژه‌های ویدیوی پیش از ارائه آن

نام کمپانی: Frame.IO

شرکت سرمایه گذار: Jerry Chen در Greylock

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 32.2 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Frame.io به کمپانی‌ها اجازه می‌دهد تا فیلم یا فایل صوتی پروژه کاری خود را در محیط‌های کاری خصوصی آپلود کنند تا تیم‌ها و مشتری‌ها بتوانند باهم همکاری کنند.

چرا محبوب است: چن می‌گوید: “آن‌ها همکاری و مشارکت را به عرصه ساخت ویرایش فیلم می‌آورند. با فراگیرشدن فیلم روی گوشی و تکنولوژی‌های پوشیدنی، ایجاد یک محیط کاری تیمی می‌تواند بسیار مفید باشد.”


Kryon Systems: ربات نرم افزاری نیروی کار

نام کمپانی: Kryon Systems

شرکت سرمایه گذار: Yoav Tzruya در JVP

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 13 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: ربات‌های نرم افزار هوش مصنوعی که وظایف آنلاین یا نرم افزاری را به طور خودکار

چرا محبوب است: تزرویا می‌گوید: ” Kryon یک راه حل منحصربه فرد ارائه می‌دهد که ارتباط میان نیروی کار انسانی و مجازی را تسهیل و بی دردسر می‌کند. امروزه اتوماسیون اداری بازار بزرگی را در اختیار گرفته و درنتیجه این استارت آپ در سال 2018 رونق می‌یابد.”


Secret Double Octopus: دیگر به رمزعبور احتیاجی نیست

نام کمپانی: Secret Double Octopus

شرکت سرمایه گذار: Yoav Tzruya در JVP

ارتباط: سرمایه گذار

چه کاری انجام می‌دهد: Secret Double Octopus شرکت Octopus Authenticator است، نرم افزاری که بدون رمزعبور می‌توانید وارد سایت‌ها شوید.

چرا محبوب است: تزرویا می‌گوید: “با داشتن Secret Double Octopus دیگر لازم نیست با رمزعبور، فراموشی رمزعبور، رمز عبورهای امن و هک شدن رمزعبور، دست و پنجه نرم کنید.”


Pymetrics: استفاده از علوم اعصاب برای استخدام افراد و خودداری از قضاوت ناخودگاه

نام کمپانی: Pymetrics

شرکت سرمایه گذار: Susan Lyne در BBG ventures

ارتباط: سرمایه گذار

سرمایه گذاری: 16.3 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: این استارت آپ که توسط فارغ التحصیلان دکترای هاروارد و مؤسسهٔ فناوری ماساچوست راه اندازی شده به شرکت‌ها کمک می‌کنید تا با بازی‌های وابسته به علوم اعصاب نیروهای مستعد را استخدام نموده و در این فرایند از قضاوت و پیش فرض ناخوادگاه خود استفاده نکنند.

چرا محبوب است: لین می‌گوید: “با گسترش شرکت‌های جهانی و افزایش نیاز به نیروی کار، این استارت آپ به شرکت‌ها کمک می‌کند تا با کمک هوش مصنوعی بهترین گزینه‌ها را استخدام کنند.”


Accompany: ارائه اطلاعات درست درباره افرادی که با آن ها ملاقات می کنید

نام کمپانی: Accompany

شرکت سرمایه گذار: Susan Lyne در BBG ventures

ارتباط: عدم وجود ارتباط. شرکت سرمایه گذار تنها ایده این استارت آپ را جالب می‌داند.

سرمایه گذاری: 40.6 میلیون دلار

چه کاری انجام می‌دهد: Accompany که توسط رئیس پیشین تحلیلگر گوگل، یعنی امی چانگ راه اندازی شده است، از اطلاعات جمعی استفاده کرده و برای بیش از 300 میلیون نفر پروفایل ایجاد می‌کند. سپس به کمک هوش مصنوعی به شما می‌گوید که در حال حاضر چه کسی برایتان مهم‌تر است.

چرا محبوب است: لین می‌گوید: ” Accompany تمام فکرم را درگیر خود کرده است، زیرا با ارائه اطلاعات مهم و حقیقی درباره افرادی که آن روز می‌بینیم، روز کاری‌ام را تغییر می‌دهد. دیگر لازم نیست درباره کسی که قرار است ملاقات کنم تحقیق کرده باشم. آرزو می‌کردم کاش من هم سرمایه گذار این استارت آپ بودم اما تنها یکی از طرفدارانش هستم.”

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم