25 فرد با نقص عضوهای عجیب‌وغریب

آیا از ظاهر خود راضی نیستید؟ بسیاری از ما از این مشکل رنج می‌بریم اما با خودمان کنار می‌آییم. در اینجا می‌خواهیم 25 فرد را به شما معرفی کنیم که از نقص عضو و اختلالات عجیب‌وغریب رنج می‌برند.


25. خانواده اولاس

این خانواده روستایی ترکی از یک بیماری نامشخص رنج می‌برند که باعث شده بر روی چهار دست‌وپا راه رفته و همانند انسان‌های اولیه حرف بزنند. بدن آن‌ها همانند بوزینه‌هاست. دانشمندان هنوز دلیل مشکل این خانواده را نمی‌دانند اما برخی از آن‌ها مشکلات ژنتیکی را عامل این مسئله می‌دانند.


24. خانواده آسیوز

این خانواده مکزیکی از سندرم گرگینه رنج می‌بردند و تمام صورتشان پوشیده از مو بود.


23. خوزه مستر

این مرد پرتقالی یک تومور بزرگ داشت که تمام صورتش را احاطه کرده و نفس کشیدن را برای او دشوار ساخته بود. سرانجام یک جراح شیکاگویی اعلام کرد که می‌توانست عمل‌های خطرناک را انجام دهد. دولت پرتقال هزینه جراحی او را پرداخت کرد و او اکنون یک زندگی طبیعی دارد.


22. یک مرد ناشناس

شاید برایتان مسخره به نظر برسد اما برخی افراد شاخ دارند. این شاخ‌ها که از تجمع کراتین پوست ایجاد می‌شوند همانند شاخ حیوانات می‌باشند. خوشبختانه می‌توان این شاخ‌ها را برداشت.


21. دست خرچنگی

در سال 2007 درباره یک مجری تلویزیونی لس‌آنجلسی که با بیماری دست خرچنگی زندگی می‌کرد مقاله‌ای منتشر شد. در این بیماری بین انگشتان دست یا پای فرد پرده‌ای وجود دارد.


20. خاویر بوتت

این بازیگر مشکلی دارد که سندرم مارفان نام داشته و باعث می‌شود انگشتان فرد بیشتر رشد کرده و مفاصل اش ظریف‌تر باشند. این افراد قدبلندی داشته و دست، پا و انگشتانشان کشیده‌تر هستند.


19. پترو بایاکاتوندا

پترو از یک روستای کوچک از اوگاندا آمده و از سندرم کروزون رنج می‌برد. این بیماری بر جمجمه تأثیر گذاشته و مردمک‌های چشم را به طرفین می‌کشاند. او در تگزاس عمل شد و حالا زندگی طبیعی دارد.


18. رودی سانتوس

رودی در شکم مادر یک قل دیگر داشت اما قل دیگر به بدن او فرو رفت و حالا از مشکلی که دوقلوی انگلی نام دارد رنج می‌برد. بنابراین یک جفت دست‌وپا از بدنش بیرون زده است.


17. هری ایستلاک

مرد سنگی معروف، هری، به بیماری فیبرودیسپلازی استخوانی‌شونده (اسیفیکان) پیشرونده مبتلا بود. به این معنا که استخوان‌هایش سنگ شده و تنها می‌توانست لب‌های خود را تکان دهد. او در زمان مرگ در سال‌های 70 جسد خود را به دانشمندان اهدا کرد تا بتوانند برای این مشکل درمان پیدا کنند.


16. پائول کاراسون

پائول به بیماری آرگیریا مبتلاست به‌طوری‌که پوست اش به رنگ خاکستری یا آبی درمی‌آید. این مشکل در اثر قرار گرفتن در معرض نقره ایجاد می‌شود.


15. دد کاسوارا

دد یا مرد درختی یک مرد اندونزیایی است که از نوعی عفونت قارچی به نام اپیدرمودیسپلیژا وروسفورمیس رنج می‌برد. این مسئله باعث ایجاد قارچ‌های درخت مانند روی پوست او می‌شود. او در سال 2008 در ایالات‌متحده درمان شد اما قارچ‌ها برگشتند. بنابراین برای این بیماری درمان دائمی وجود ندارد.


14. دیدیر مونتالوو

دیدیر که همکلاسی‌هایش در کلمبیا او را پسر لاک‌پشتی می‌نامند به یک بیماری دچار است که باعث می‌شود خال‌های گوشتی در بدن اش با سرعت زیاد رشد کنند. یکی از این خال‌ها آن‌قدر بزرگ شد که همانند لاک می‌باشد. او در محل زندگی‌اش طرد شده بود تا اینکه یک جراح بریتانیایی به نام نیل بالسترود به کلمبیا رفت و خال را خارج کرد، او اکنون زندگی طبیعی دارد.


13. تسا ایوانز

تسا با بیماری آریهینیا متولد شد، به این معنا که او به‌طور مادرزادی بینی ندارد. خوشبختانه این بیماران می‌توانند از بینی پلاستیکی استفاده کنند. بااین‌حال او نمی‌تواند چیزی را بو کند و حس بویایی ندارد.


12. دین اندروز

دین از پیری زودرس رنج می‌برد. این بیماران زود پیر شده و به‌ندرت از سنین نوجوانی عبور می‌کنند. اگرچه او کانون 20 سال دارد اما بدنش همانند پیرمردهای 100 ساله است.


11. یک دختر ناشناس

سندرم تریچر کالینز یک بیماری نادر است که باعث تغییر شکل صورت می‌شود و می‌تواند بر رشد چانه، فک، گونه و گوش تأثیر بگذارد. در برخی موارد جراحی پلاستیک مؤثر می‌باشد.


10. دکلان هایتون

پسربچه‌ای از بریتانیا در نزدیکی لنکستر به سندرم موبیوس مبتلا است. او نمی‌تواند ماهیچه‌های صورت ازجمله چشم‌هایش را حرکت دهد. در اغلب موارد این سندرم با نقص عضو بدنی همراه است.


9. ورن ترویر

این بازیگر معروف به بیماری غضروف مو هیپوپلازی مبتلاست که باعث شده یکی از قدکوتاه‌ترین مردان جهان باشد.


8. مانار مگد

مانار هم همانند رودی از سندرم دوقلوی انگلی رنج می‌برد. متأسفانه در اثر پیچیدگی این جراحی برای جداسازی دوقلوها مانار از بین رفت.


7. سلطان کوسن

یک کشاورز ترکی به قد 251 سانتی‌متر بلندقدترین مرد زنده جهان است. قدبلند او به دلیل وجود تومور در غده هیپوفیز اوست.


6. جوزف مریک

جوزف یا مرد فیل نما احتمالاً معروف‌ترین شخصیت این فهرست است. او در سال‌های 1830 در لندن به دنیا آمد و به سندرم پروتئوس مبتلا بود که باعث می‌شود توده‌های بزرگ در بدنش رشد کند.


5. یک پسر چینی ناشناس

پرانگشتی نوعی بیماری است که در آن فرد انگشت‌های اضافه دارد. این پسر چینی 5 انگشت اضافه در دست و 6 انگشت اضافه در پا دارد. خوشبختانه پزشکان توانستند انگشت‌های اضافه او را بردارند تا این پسر زندگی طبیعی داشته باشد.


4. یک مرد اتریشی ناشناس

یک مرد اتریشی به دلیل ضربه در صورتش در چشم خود یک ستاره حقیقی دارد. طبق مقاله‌ای که در ژورنال پزشکی چاپ شده ضربه به‌صورت به ایجاد آب‌مروارید منجر می‌شود که در این مورد خاص آب‌مروارید به شکل ستاره درآمده است.


3. مندی سلارز

مندی هم به بیماری جوزف مریک یعنی سندرم پروتئوس مبتلاست. بااین‌حال در مورد او بیماری روی پاهایش تأثیر گذاشته است. پاهای او آن‌قدر بزرگ هستند که مجبور شد یکی از آن‌ها را قطع کند.


2. یک مرد ایرانی 27 ساله

اگر تصور می‌کنید داشتن ستاره در چشم عجیب است، آن‌وقت رشد مو در چشم می‌تواند چگونه باشد. طبق گزارش ژورنال پزشکی در چشم یک مرد ایرانی یک تومور درآمد که روی آن مو رشد می‌کند. خوشبختانه پزشکان آن را خارج کردند.


1. مینح آنح

این پسر که به ماهی معروف است به مشکلی دچار است که روی پوست اش فلس ایجاد می‌شود. پزشکان معتقدند که این حالت به دلیل استفاده از عامل نارنجی توسط ارتش آمریکا در جنگ ویتنام ایجاد شده است.

دیدگاه‌ها

بستن فرم