10 ابزار آنلاین فری‌میوم برای استارت آپ ها و کارآفرینان

در این مقاله می‌خواهیم 10 ابزار و اپلیکیشن آنلاین برتر را به شما معرفی کنیم که در ایجاد وب‌سایت تا حسابرسی، بازاریابی ایمیلی و بسیاری از فعالیت‌های دیگر به شما کمک می‌کنند.


1. Keyword Tool

همه ما با Google Adwords Keyword Planner Tool آشنا هستیم اما بهتر است کارآفرینان تازه‌کار از آن استفاده نکنند زیرا تعداد جستجوها صحیح نبوده و جزئیات مفید را نادیده می‌گیرد. اما Keyword Tool در عین جستجوی بهترین کلیدواژه‌ها برای محتوای وب‌سایت، فرا داده، وبلاگ نویسی و افزودن PPC به شما کمک می‌کند. تنها کافی است کلیدواژه لازم برای جستجو را وارد کرده تا نتایج به ترتیب حروف الفبا برایتان ظاهر شوند.


2. Grammarly

در دنیای وب مدرن محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باعث بالا رفتن رتبه یک وب‌سایت خواهد شد. Grammarly به شما کمک می‌کند تا اشتباهات تلفظ و گرامری نداشته باشید. همچنین می‌توانید از سرقت محتوا پیشگیری کنید. اگر می‌خواهید برای وب‌سایت یا وبلاگ خود محتوا بنویسید آن را در Grammarly قرار دهید تا به‌خوبی تصحیح شود. می‌توانید افزونه آن را در مرورگرهای موزیلا، MS Word و Outlook نصب کرده و با اعتمادبه‌نفس محتوا نویسی کنید.


3. Site123

در عصر دیجیتال نه‌فقط شرکت‌های بزرگ بلکه تجارت‌های کوچک هم باید وب‌سایت خود را داشته باشند. چه یک نویسنده فریلانسر باشید یا طراح گرافیک، به یک وب‌سایت نیاز خواهید داشت. در اغلب مواد کارآفرینان از طراحان بومی خود کمک می‌گیرند تا در زمان کوتاه یک وب‌سایت خود ایجاد کنند. اپلیکیشن رایگان ایجادکننده وب‌سایت SITE123 هم یک گزینه خوب است.

برای استفاده از این اپلیکیشن به مهارت‌های کدگذاری، نرم‌افزاری یا فتوشاپ نیاز ندارید. زیرا این اپلیکیشن بر اساس نیازهایتان یک وب‌سایت خوب ایجاد می‌کند. برای شروع می‌توانید از نمونه آماده استفاده کرده و محتوای خود را آپلود کنید، تا یک وب‌سایت مناسب داشته باشید.


4. Google Search Console

این اپلیکیشن برای بهینه‌سازی سئو بهترین گزینه است و ازآنجایی‌که رایگان می‌باشد تنها برای تنظیمات بوت های گوگل کاربرد دارد. گوگل برای Bing و Yandex هم خدمات رایگان این‌چنینی ارائه می‌دهد. اما در اینجا می‌خواهیم درباره Google Search Console صحبت کنیم:

در ابتدا باید وب‌سایت خود را ایجاد کرده و ثابت کنید شما مالک آن هستید (یا به وب‌سایت دسترسی دارید)، که از طریق پنج روش – متا تگ، فایل HTML، گوگل آنالیتیکز، C Name record یا با استفاده از Google Tag Manager، می‌توانید این کار را انجام دهید.

پس از شناسایی آن می‌توانید:

  • کشور هدف را انتخاب کنید (جایی که می‌خواهید در آن رتبه بالایی در گوگل داشته باشید، مانند موقعیت جغرافیایی‌تان)
  • موقعیت XML Sitemap را مشخص کنید
  • فایل txt را بررسی کنید
  • Crawl Stats، Crawl errors، خطای سرور و بهبود HTML را بررسی کنید
  • غربالگری وب‌سایت خود را بررسی کنید
  • تأثیر بدافزارها را در وب‌سایت خود بررسی کنید
  • اشتباهات سهوی را بررسی کنید

5. Google Analytics

گوگل انالیتکز برخلاف Google Search Console در بهبود سئو یا ارسال پیام از گوگل به شما کمکی نمی‌کند اما به کمک آن می‌توانید آمار ترافیک را بررسی کنید. زمانی که می‌خواهید از طریق GA property وب‌سایت خود را ارتقا دهید باید کد جاوا را به آن اضافه کنید. نبود این کد تمام اطلاعات داشبورد GA property را گزارش می‌دهد.

می‌توانید ترافیک‌هایی را که از کانال‌ها، صفحات اجتماعی، لینک‌ها و ایمیل‌ها به وب‌سایتتان می‌آیند را بررسی کنید. از این طریق می‌توانید آمار بصری و گرافیکی وب‌سایت خود را مشاهده کرده و برنامه‌ریزی‌های بازاریابی آتی را آماده کنید.


6. Canva

تصویر بهتر نتایج را نشان می‌دهد. به همین دلیل بخش اصلی وب‌سایت‌ها و صفحات اجتماعی محسوب می‌شوند. همچنین ثابت شده که ذهن انسان اطلاعات تصویری را در مقایسه با اطلاعات متنی با سرعت 10 برابر بیشتر پردازش می‌کند. تنها افراد متخصص می‌توانند با کمک فتوشاپ یک وب‌سایت کامل طراحی کنند اما باید بدانید Canva این کار را برایتان انجام می‌دهد. با کمک آن می‌توانید گرافیک وبلاگ، لوگو، پوستر، تصاویر کلاژ، جلد مجله، رزومه، و چیزهای دیگر را طراحی کنید. بنابراین این اپلیکیشن برای شروع استارت آپ ضروری است.


7. Open Site Explorer

یک وب‌سایت برای اینکه در گوگل جایگاه بالاتری داشته باشد به لینک‌های مرتبط نیاز دارد. لازمه بازاریابی موفق داشتن لینک است. داشتن لینک‌های مختلف شانس معرفی وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. این اپلیکیشن برای هر دامنه‌ای لینک در اختیارتان می‌دهد. شما می‌توانید پیوند یکتای صفحه موردنظر، متن استفاده شده، لینک پیوند یکتای مربوطه و ضوابط DA/PA هر صفحه را در اختیارتان قرار دهد. می‌توانید فایل سابقه هر دامنه را تقاضا کنید. برای این کار باید ثبت‌نام رایگان انجام دهید.


8. Hootsuite

اکنون مطالب سیستم داشبورد شبکه‌های اجتماعی را در خود دارند که به کمک آن از طریق یک صفحه می‌توانید صفحات اجتماعی مختلف را مدیریت کنید. در بررسی آمار پاسخ به مطالب مربوطه و مشاهده آن‌ها زمان‌بندی مطالب مهم است. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید مطالب مربوط به 30 شبکه اجتماعی را از یک داشبورد بررسی کنید که در زمان و انرژی‌تان صرفه‌جویی می‌کند. اما ازآنجایی‌که در اینجا از فری‌میوم صحبت می‌کنیم برای یک تجارت می‌توانید سه شبکه اجتماعی را مدیریت کنید.


9. (Blog Ideas Generator (Hubspot

لازم به گفتن نیست که مطالب خوب نه‌تنها رتبه‌تان را بالا برده بلکه بازدید کاربران از وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. یکی از مشکلات وب‌سایت‌ها کمبود ایده‌های خوب برای نوشتن مطالب است. زیرا نویسندگان نمی‌توانند همیشه برای نوشتن مطالب ایده‌های نو داشته باشند. بنابراین این اپلیکیشن می‌تواند در این امر به شما کمک کند.


10. MailChimp

امروزه بیش از 80% شرکت‌ها و استارت آپ ها برای موفقیت خود به بازاریابی از طریق ایمیل متکی هستند. بهتر است از روز اول فعالیت خود از این فرصت استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده نمایید. در سراسر جهان بیش از 12 میلیون نفر از این اپلیکیشن استفاده کرده و با خدمات رایگان ماهانه به کمتر از 2 هزار مشترک 12 هزار ایمیل ارسال می‌کند. برای شروع می‌توانید از خدمات رایگان این اپلیکیشن استفاده کنید.

موفقیت بازاریابی آنلاین شما به استفاده از تمامی این ابزار وابسته است. این ابزار فری‌میوم می‌توانند نیازهای بازاریابی شما را برآورده کنند. اگر از ابزار دیگری استفاده می‌کنید می‌توانید آن را به ما معرفی نمایید. پس منتظر نظرات شما هستیم.

دیدگاه‌ها

بستن فرم