20 حقیقت جالب و عجیب درباره پابلو اسکوبار

پابلو اسکوبار (Pablo Escobar) با نام کامل «پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا» که “شاه کوکائین” هم نامیده می‌شود، یک ارباب مواد مخدر کلمبیا بود که در زمان اوج فعالیتش مسئول قاچاق حدود 80% کل کوکائین ایالات‌متحده بود. این مرد با درآمد خالص 30 میلیارد دلار یکی از ده مرد ثروتمند جهان بود. اخیراً یک سریال ده‌قسمتی به نام نارسوز تولید شد که داستان زندگی او را به تصویر می‌کشد. در اینجا می‌خواهیم 20 حقیقت عجیب از زندگی او را به شما نشان دهیم. با پروشات همراه باشید.

این مقاله تنها جهت معرفی این شخصیت نگارش شده و دلیلی بر حمایت یا مخالفت با او نمی‌باشد.

1. این مرد که از فقر به ثروت رسید در زمان اوج فعالیت کاری خود هفته‌ای 429 میلیون دلار درآمد داشت.

2. او در پورتو ترینفو دارای یک ایالت شخصی بود که در آن یک باغ‌وحش خصوصی وجود داشت. حیوانات مهم این باغ‌وحش کرگدن، زرافه و فیل بودند.

3. اگرچه فعالیت‌های غیرقانونی او باعث مرگ هزاران تن شد اما فقرای کلمبیا او را یک مسیح می‌دانستند. او بیشتر درآمد خود را برای کلیسا و بیمارستان‌ها صرف می‌کرد و سازه‌های این‌چنینی می‌ساخت.

پیشنهاد مطالعه: 30 حقیقت تاریخی درباره چه گوارا و زندگی پر فراز و نشیب او

4. اسکوبار تمام افرادی که بر سر راهش قرار می‌گرفتند را از سر راه برمی‌داشت و همین باعث موفقیت اش شد. گفته می‌شود که به دستور او حدود 4000 تن کشته شدند. قربانیان او عبارت‌اند از حدود 200 قاضی، حدود 1000 تن پلیس، خبرنگار یا مقامات دولتی.

5. او از حکم استرداد مجرمین وحشت داشت و به همین دلیل دوست نداشت در زندان‌های آمریکا حبس باشد.

6. او پیش از شروع قاچاق مواد مخدر عادت داشت سنگ‌های دزدیده‌شده گورستان را بفروش برساند و خودرو بدزدد.

7. شاه کوکائین کلمبیا از یک خانواده متوسط بود. پدرش یک کشاورز و مادرش معلم مدرسه بود.

پیشنهاد مطالعه: 10 حقیقت عجیب درباره مرگ رازآلود راسپوتین

8. زمانی که به دنبال او بودند مجبور بود با خانواده‌اش پنهان شود. در این زمان دخترش بیمار شد و او مجبور شد برای گرم نگه‌داشتن دخترش اسکناس‌های دلار را بسوزاند. او در این زمان حدود دو میلیون دلار را سوزاند.

9. گفته می‌شود که او یک جت شخصی داشت که تنها برای نقل‌وانتقال پول‌هایش استفاده می‌شد.

10. او از کمک‌های مختلفی استفاده می‌کرد و معتقد بود که می‌توان با قیمت مناسب هر کس را خریداری نمود. خلبان‌ها برای او مواد مخدر نقل‌وانتقال می‌دادند و از اسکوبار پاداش دریافت می‌کردند. میزان پاداش به وزن کوکائین منتقل شده بستگی داشت و گاهی اوقات در یک‌بار 500،000 دلار پاداش داده می‌شد.

11. اگر یادتان باشد گفتیم که او از استرداد در زندان‌های آمریکا می‌ترسید و برای این‌که از این کار جلوگیری کند گاهی اوقات با مقامات کلمبیا در ازای آزادی خود همکاری می‌کرد و حتی یک‌بار در ازای آزادی خود بدهی کلمبیا را که حدود 10 میلیارد دلار بود را پرداخت کرد.

پیشنهاد مطالعه: 30 حقیقت جالب و خواندنی درباره مصطفی کمال آتاترک

12. حالا دیگر باید متوجه شده باشید که او چقدر پول داشت. درآمد و دارایی او آن‌قدر زیاد بود که مخارج ماهیانه خرید نوارهای لاستیکی برای بستن پول‌هایش حدود 2500 دلار بود.

13. پابلو اسکوبار در زمان زندگی‌اش حدود 30 میلیارد دلار درامد کسب نمود.

14. میزان مواد قاچاق شده توسط او آن‌قدر زیاد بود که گفته می‌شود در طی یک روز حدود چند تن مواد مخدر جابه‌جا می‌کرد.

15. اگرچه درآمد او از راه‌های خلاف به دست می‌آمد اما حجم زیادی از درآمد خود را برای کمک به فقرا و نیازمندان خرج می‌کرد. به همین دلیل او را رابین‌هود می‌نامیدند.

16. همچنین او به نام‌های “دون پابلو” و “آل پاترون” هم نامیده می‌شود.

17. از آنجاییکه او پول هایش را در لای دیوار پنهان می کرد سالانه حدود ده درصد پولهایش توسط موش ها خورده می شد.

پیشنهاد مطالعه: حقایق تاریخی درباره ترور جان اف کندی + تصاویر مستند

18. او با دولت کلمبیا قراردادی داشت که به‌جای فرستادن او به زندان‌های آمریکا حداکثر پنج سال زندانی‌اش می‌کردند. اما او آزاد بود که خودش زندان و زندانبان‌ها را انتخاب کند. او برای خود یک زندان لوکس ساخت که “کتدرال” نامیده می‌شود. در این زندان یک زمین فوتبال، بار، جکوزی و حتی آبشار مصنوعی وجود داشت.

19. بیش از 80 درصد کوکائین قاچاق شده به ایالات‌متحده در سال‌های 1980 توسط اسکوبار انجام می‌شد.

20. پس‌ازاینکه دولت کلمبیا با دولت آمریکا همدست شد تصمیم گرفتند با کمک هم اسکوبار را دستگیر کنند. برای یافتن او یک تیم 600 نفره اعزام شدند. در 2 دسامبر 1993 (1 آذر 1372) او در یک حمله کشته شد. بسیاری معتقدند او پیش از دستگیری خود را کشت تا به دست قانون نیفتد.

                               

دیدگاه‌ها (32)

بستن فرم

  1. نرگس

    شهریور 15, 1402

    پلیساروکشت دمش گرم.لذت بردم 😁😁زندگیشوشاهم نداشت .واقعا دست مریزاد دارا انقدگولاخ شی شیصد نفربیفتن پی ات.بی عقلی کرد باخونواده اش تماس میگرفت.خودشوفناداد.همین ک کلی کارخوب کرده دمش گرم مهم نی چندتا پلیس کشته.پلیسا ازهمه فاسدترن

    پاسخ