10 پرنسس محبوب دخترها در دنیای انیمیشن های دیزنی

دیزنی در سال‌های گذشته فیلم‌های انیمیشن مختلف تولید نموده که شخصیت‌های آن با لباس‌های رنگارنگ و جذاب نه فقط توجه کودکان بلکه بزرگ‌سالان را نیز به خود جلب می‌کرد. پرنسس‌های این فیلم‌ها همگی جذاب، زیبا، مهربان و البته فروتن بودند و درس شجاعت و وفاداری را به ما می‌آموختند. اگرچه هرکدام از آن‌ها داستان جداگانه‌ای داشتند اما همگی آن‌ها چند نقطه مشترک داشتند: قوی بودن، استقلال و شجاعت. برای اینکه بدانید دختران جوان به کدام پرنسس‌های دیزنی علاقه داشتند، مقاله زیر را بخوانید.

10. سفیدبرفی

سفیدبرفی با موهایی به سیاهی شبق، لب های سرخ و پوست سفید، اولین پرنسس دیزنی است

سفیدبرفی اولین پرنسس دیزنی است. این پرنسس با موهایی به سیاهی شب، لب‌هایی به سرخی رز و پوستی به سفیدی برف که در آینه جادویی دیده می‌شد، دوست‌داشتنی‌ترین و بخشنده‌ترین پرنسس دیزنی نامیده می‌شود. او با وجود پرنسس بودن فروتن و خاکی است. او با صدای زیبا و لبخند شیرینش به دیگران کمک می‌کند. عشق او به حیوانات، آشپزی و نظافت و شوخ‌طبعی‌اش هم قابل‌توجه هستند. او ذاتاً خوب است و به غم‌هایش اجازه نمی‌دهد که بر او چیره شوند، او از زندگی لذت می‌برد و دوست دارد دیگران را خوشحال کند.

9. سیندرلا

دختران جوان به دلیل مهربانی، بزرگی و خوش‌بینی سیندرلا، او را دوست داشتند

سیندرلا یک دختر 19 ساله بود که به همراه نامادری بدجنس و دو خواهر ناتنی‌اش زندگی می‌کرد. او پس از مرگ پدرش مجبور شد در اتاق زیرشیروانی خانه زندگی کند و آن‌ها با او همچون خدمتکار رفتار می‌کردند، اما با وجود مشکلات شخصیت خوب و مهربان اش هرگز تغییر نکرد. او باوجوداین مشکلات شخصیت قوی خود را حفظ می‌کرد و با مهربانی‌اش با حیوانات خانه دوست شده بود. تنها آرزوی او در زندگی این بود که ازآنجا فرار کند. دختران جوان به دلیل مهربانی، بزرگی و خوش‌بینی سیندرلا، او را دوست داشتند. شخصیت فروتن و خاکی او نیز بر جذابیت اش می‌افزاید.

8. اورورا – زیبای خفته

عشق ابدی او را بیدار کرد

او توسط سه پری بزرگ شد و به مدت 16 سال در جنگل زندگی می‌کرد. ازآنجایی‌که همیشه کسی مراقب او بود بی‌خیال و ساده است. او علاوه بر مهربانی و وقار، بسیار مطیع است و به سه عمه‌اش احترام می‌گذارد.

7. راپونزل – گیسو کمند

او مصمم و با اعتمادبه‌نفس است. او معتقد است که برای رسیدن به خواسته‌ات باید تمام موانع را پشت سر بگذاری

این پرنسس زیبا با موهای بلند طلایی تنها هدفش در زندگی این است که از برجی که در آن زندانی است فرار کرده و جهان اطراف خود را ببیند. او زمانی که یک نوزاد بود توسط مادر گاتل دزدیده شد و به مدت 18 سال در یک برج زندانی شد. او در تولد 18 سالگی‌اش توسط فلین ریدر نجات پیدا کرد. ممنوعیت خروج از آن برج باعث شد که کنجکاوی‌اش برای دیدن جهان اطراف بیشتر شود. او مصمم و با اعتمادبه‌نفس است. او معتقد است که برای رسیدن به خواسته‌ات باید تمام موانع را پشت سر بگذاری. با دیدن این انیمیشن این سؤال در ذهنتان ایجاد می‌شود، “اگر می‌توانید بلند شوید چرا باید تسلیم شوید؟”

6. تیانا – شاهدخت و قورباغه

او اولین شاهزاده آفریقایی آمریکایی دیزنی است

تیانا یا پرنسس کارگر نمونه بارز یک زن مدرن از طبقه کارگر است که می‌خواهد روی پای خودش بایستد. او اولین پرنسس آفریقایی آمریکایی دیزنی است که همانند پرنسس‌های دیگر ثروتمند نیست اما اراده او مانع از نرسیدن به رؤیاهایش می‌شود. او بسیار کاری است و دوست دارد رستوران خودش را باز کند. او معتقد است که تنها راه رسیدن به رؤیاها تلاش و پشتکار است.

5. آریل – پری دریایی

او تنها پرنسس غیر انسان دیزنی است

آریل یا پری دریایی نشان‌دهنده علاقه انسان به دنیای زیر آب است و به دوره‌ای تعلق دارد که انسان درباره زندگی زیرآب بسیار تحقیق می‌کرد. او به این مسئله که همه انسان‌ها وحشی خو و خودخواه هستند اعتقاد ندارد. علاقه او به کشف دنیای روی آب باعث شد که از جادوگری به نام اورسلا بخواهد تا او را به یک انسان تبدیل نماید. این موضوع قوی بودن و نترس بودن او را نشان می‌دهد. علاوه بر این، او تنها پرنسس غیر انسان دیزنی است و این بر جذابیت او نزد تماشاگر می‌افزاید. اگرچه او حق انتخاب ندارد اما همیشه در مقابل آن می‌جنگد و تسلیم نمی‌شود. نوجوانان می‌توانند با او همزادپنداری کنند زیرا در آن سن عصیان کرد و برای یادگیری چیزهای جدید یک ماجراجویی را آغاز نمود.

4. مریدا – شجاع

او در اسب‌سواری، شمشیربازی و تیراندازی با کمان بسیار ماهر است

مریدا، فرزند ملکه الینور و شاه فرگوس اسکاتلند، یک دختر 16 ساله سرسخت، بااراده، آزاد و البته با روحیه پسرانه است. برخلاف مادرش که می‌خواهد از او یک پرنسس باوقار بسازد او ترجیح می‌دهد خودش سرنوشتش را کنترل کند و ذاتا سرکش است. او در اسب‌سواری، شمشیربازی و تیراندازی با کمان بسیار ماهر است. وجه تمایز او این است که نمی‌خواهد شبیه دیگران باشد و متفاوت است. او روحیه پسرانه دارد و علیه رسم و رسوم و قواعد اجتماعی مخصوص پرنسس‌ها، عصیان می‌کند. این دختر آزاد روی پاهای خود می‌ایستد.

3. جاسمین – علائه الدین

پرنسس جاسمین پوست تیره داشته و اهل خاورمیانه است

باوجوداینکه پرنسس‌های دیزنی سفیدپوست هستند، پرنسس جاسمین پوست تیره داشته و اهل خاورمیانه است. او نشان می‌دهد که زیبایی به رنگ پوست نیست و زیبایی باطنی اهمیت دارد. پدر او هرگز اجازه خروج از قصر را به او نمی‌داد اما او تصمیم گرفت جهان اطراف خود را بشناسد. او عقاید خود را دارد و علیه پدرش عصیان می‌کند. ظاهر او با شلوار سمبادی، نیم‌تنه زیبا و تل منحصربه‌فردش، بسیار جذاب است. او نشان می‌دهد که برای زیباتر شدن نباید لباس‌های زیبا بپوشد بلکه باید لباسی به تن کند که در آن راحت است. بااینکه حیوانات خانگی پرنسس‌های دیگر موش، پرنده و خرگوش است، پرنسس جاسمین یک ببر دارد. بنابراین متوجه می‌شوید که او چقدر شجاع است.

2. بل – دیو و دلبر

بل به‌عنوان یک چهره فمینیست قوی‌ترین پرنسس دیزنی است

بل به‌عنوان یک چهره فمینیست قوی‌ترین پرنسس دیزنی است. او به تمام قوانین جامعه که زن را در خانه و آشپزخانه محصور می‌کند، پشت کرده است. علاقه او به کتاب و ادبیات باعث شده که در طی سال‌ها هوش، گفتار و خلاقیت اش افزایش بیابد. او ذهن فعالی دارد و درباره همه‌چیز اظهارنظر می‌کند. یکی از ویژگی‌های او این است که بر اساس ظاهر کسی را قضاوت نمی‌کند. او دوست دارد ویژگی‌های خوب دیگران را ببیند. به همین دلیل به‌جای ترسیدن از دیو به او احترام می‌گذارد. او به ماجراجویی علاقه دارد و نقد و انتقاد را قبول می‌کند. شخصیت او بسیار قوی و شوخ‌طبع است. او می‌تواند برای دختران جوان یک الگوی تمام‌عیار باشد.

1. آنا – پرنسس یخی

شاهزاده آنا جدیدترین پرنسس دیزنی است

پرنسس آنا جدیدترین شاهزاده دیزنی است که بسیار پرانرژی بوده و خوش‌طبع و مهربان است. او همانند دختران معمولی رفتار می‌کند و از کمک خواستن از دیگران هراسی ندارد. او بازیکن یک تیم است و شخصیت اش به‌عنوان یک پرنسس مانع دوستی او با کریستف و الیو و یا کمک خواستن از آن‌ها نمی‌شود. عشق او به خواهرش السا باعث شد که در بدترین شرایط آب و هوایی به دنبال خواهرش بگردد. زمانی که همه از السا می‌ترسند او به خواهرش ایمان دارد و می‌خواهد او را بازگرداند. او بسیار خاکی است و با روحیه شوخ‌طبع اش حتی به اشتباهات خودش هم می‌خندد. او بسیار شجاع است و می‌تواند الگوی کسانی باشد که عشق به خانواده را به همه‌چیز ترجیح می‌دهند.

دیدگاه‌ها (43)

بستن فرم

 1. لیندا

  آبان 9, 1399

  من دلم برای السا جونم میسوزه 😭 آخه هیچکس بهش توجه نمیکنه، هیچکس بهش اهمیت نمیده، مثل اینکه شما بهش اهمیت ندادید و بجاش اون آنای بی دست و پا و لوس رو معرفی کردید براتون متأسفم، همه ی ویژگی های السا رو به بل (دیو و دلبر) ترجیح دادید، فعلا السا الگوی دختراست، خودتون میگید دخترای جوان کدوم پرنسس های دیزنی رو دوست داشتن آنا رو که گذاشتید اما السا رو نذاشتین!!!!! واه واه واه واه واقعا اشتباه کردید، خب بیشتر دخترا السا رو بیشتر از همه دوست دارن! شمام نذاشتینش 😡هنوزم دیر نشده، میتونید السا رو هم به لیستتون اضافه کنید.

  پاسخ

 2. پروین پروینیان

  آبان 9, 1399

  من عاشق آریل و راپونزلم بعقیه پرنسس ها در جایگاه های بعدی قرار میگیرنند
  راستی دختر کفشدوزکی چطوریه من تعریف ازش زیاد شنیدم ولی یکی دو قسمت تلوزیون نشون داد خوشم نیومد بگید چطریه اگه خوب بود ببینم

  پاسخ

 3. محیا

  آبان 6, 1399

  پنسس های مورد علاقه من اول از همه میدا شجاع❤❤❤❤ بعدیا موانا بل راپونزل و تیانا و جاسمن و خلاصه همه بجز آنا و السا و ارورا که ازشون بد جوری متنفرم😡😡😡🤮🤮🤮🤮🤮😬😬😬

  پاسخ

 4. sonia

  مهر 22, 1399

  تیانا و آنا و جاسمین ازشون متنفرم

  پاسخ

  • عسل در پاسخ به sonia

   مهر 28, 1399

   انا هم از تو متنفره

   پاسخ

 5. فرحناز

  شهریور 10, 1399

  منم اریل و مرینت یاهمون دختر کفشدوزکی دوست دارم بقیرو هم دوست دارم ولی اینارو بیشتر

  پاسخ

 6. بیتا

  مرداد 29, 1399

  چرا السا رو نذاشتین، آنا رو گذاشین السا رو نذاشتین.

  پاسخ

 7. زهرا

  مرداد 28, 1399

  عالییییییییییییی

  پاسخ

 8. مریم

  تیر 31, 1399

  پس مولان و پوکوهانتس چی☹

  پاسخ

 9. هستی

  تیر 19, 1399

  شما پسری علاقه نداری

  پاسخ

 10. atena

  خرداد 20, 1399

  السا از همش بهتره چرا نزاشتین

  پاسخ

  • سوده در پاسخ به atena

   تیر 10, 1399

   من از السا متنفرم حتا از پرنسس ها🤮🤢🤢 من فقط ترفدار فیلم هری پاترم

   پاسخ

   • آنا در پاسخ به سوده

    تیر 31, 1399

    منم عاشق هری پاترم هر قسمتش رو 17 بار دیدم ولز از السا متنفر نیستم

    پاسخ

   • فضول سنج در پاسخ به سوده

    مرداد 9, 1399

    پس چرا نظر میدی عزیزم

    پاسخ

   • مریم در پاسخ به سوده

    مهر 10, 1399

    خب منم از هری پاتر متنفرم

    پاسخ

   • دختر در پاسخ به سوده

    مهر 10, 1399

    سلام ببخشید شما اصلا پرنسس های دیزنی را میشناسید?

    پاسخ

  • فرزانه در پاسخ به atena

   شهریور 10, 1399

   همشون خوبه بجز السا و انا

   پاسخ

  • عسل در پاسخ به atena

   مهر 28, 1399

   کسی که به همه چی گند میزنه خوبه یا انا که همه ی گند کاریای السا رو درست میکنه ؟

   پاسخ

   • لیندا در پاسخ به عسل

    آبان 9, 1399

    بهتره که کلاه خودتو بگیری که باد نبره وبه السا هم توهين نکنی، السا کجا گند کاری کرد؟؟؟؟؟؟ ها؟ به نظرم باید میگفتی که السا گندکاریای آنا رو درست میکنه

    پاسخ

 11. لوسی

  خرداد 20, 1399

  سلام من لوسی هستم و به همه پاسخ بدم همه ی پرنسس های که دوست دارین عالی هستن ولی سیندرلا از همه بهتر من خودم میدونم که سیندرلا بهترین نه چون دوستش دارم من السا دوست دارم ویل میدونم که سیندرلا عالیه

  پاسخ

 12. یاس

  اسفند 26, 1398

  کاشکی دختر کفشدوزکی هم بین پرنسس های دیزنی بود.آخه مگه چی می شد که اون هم بین پرنسس های دیزنی بود

  پاسخ

  • آنا در پاسخ به یاس

   تیر 31, 1399

   من هر جا اسم دختر کفشدوزکی میاد میخوام بالا بیارم ولی وقتی کارتونش رو میزاره میبینم

   پاسخ

 13. ریحانه

  بهمن 18, 1398

  من از پرنسس انا خیلی خیلی خوشم میاد کاش انا والسای 3رو هم درست کنن😍😍💝

  پاسخ

  • عسل در پاسخ به ریحانه

   مهر 28, 1399

   دمت گرم. منم عاشق انام

   پاسخ

 14. elsa

  آذر 12, 1398

  باسلام من میگم چرا پرنسس موانا رو نذاشتین اونم خیلی خوجگله خو تازه شبیه خودمم هست فقط من کمی تپل تر از اونم لاغر بودم کپ پرنسس موانا میشدم☻☻و همچنین عاشق آنا هستم♥♥

  پاسخ

 15. فاطیما

  شهریور 27, 1398

  من خودم‌سیندرلا رو خیلی دوست دارم.به دلیل مهربانی و زیبایی درونیش.

  پاسخ

 16. ملیکا

  شهریور 25, 1398

  از راپونزل خیلی خوشم اومد از بل هم که بهتر پیدا نمیشه

  پاسخ

 17. مهدیه

  شهریور 19, 1398

  بنظرمن سیندرلا زیباترین ومهربانترین پرنسس ها ومریدا شجاعترین انهاست

  پاسخ

 18. لوسی ایزدی

  شهریور 11, 1398

  مریدا ماهر و آرورا عشق ابدی هر ۲ شون رو دوست دارم🌸🌺👠

  پاسخ

 19. nobody

  خرداد 16, 1398

  السا به این خوبی واقعا چرا نذاشتینش

  پاسخ

  • لوسی در پاسخ به nobody

   مهر 1, 1398

   غصه نخور بلخره عکس آنا که هست

   پاسخ

   • نرگس در پاسخ به لوسی

    آذر 28, 1398

    پرنسس ها خیلی عالی هستند

    پاسخ

   • نرگس محمدی شماره 09193307954 در پاسخ به لوسی

    آذر 28, 1398

    از پری دریایی خیلی خوشم امد

    پاسخ

   • رز در پاسخ به لوسی

    اسفند 26, 1398

    من خیلی بیشتر از سیندرلا و زیبای خفته خوشم میاد چون اون دو تا واقعا مهربانند و اینکه دلسوز هم هستند😍😘🥰🤩

    پاسخ

  • عسل در پاسخ به nobody

   تیر 7, 1399

   چون السا یک ملکه است نه پرنسس اون خودش یک کشور رو اداره میکرده بدون هیچ پادشاهی پس پرنسس حساب نمیشه

   پاسخ

   • merrriiiiiinet در پاسخ به عسل

    مرداد 9, 1399

    اره راس میگی

    پاسخ

   • بیتا در پاسخ به عسل

    مرداد 29, 1399

    السا خودش یک پرنسس بود بعدا شد ملکه تازه بهترین و قدرتمند ترین پرنسس دیزنی حساب میشه چرت و پرت حرف نزن 😠

    پاسخ

    • عسل در پاسخ به بیتا

     مهر 28, 1399

     خودت حرف الکی نزن. کجا السا قدرتمند ترینه. ؟؟؟ میشه دلیل بگی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

     پاسخ

     • لیندا در پاسخ به عسل

      آبان 9, 1399

      عسل جان، بیتا خانم دیگه نمیاد اینجا، پس دلیلشو خودم میگم، من خودم قبلا باورم نمیشد که السا قدرتمند ترین باشه اما خیلی از سایت هارو مطالعه کردم، نوشته بودن السا قدرتمند ترین پرنسس دیزنی هست، پس دلیلش همینه، انقدر نگو گند کاری میکنه، ، السا بيچاره چیکار کرده که انقد ازش متنفری، کسی که گند کاری میکنه آناست نه السا، آنا که به اون هانس لعنتی اعتماد کرد گندکاری نبود؟؟؟ السا هم خیرش رو میخواست و میخواست جلوشو بگیره درست کردن گندکاری نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس تجدید نظر کن و دست بردار

      پاسخ

    • Asal در پاسخ به بیتا

     مهر 28, 1399

     انا همین و بس. عالیه عاشقشم

     پاسخ

     • لیندا در پاسخ به Asal

      آبان 9, 1399

      السا همین و بس. عالیه عاشقشم

      پاسخ

  • عسل در پاسخ به nobody

   مهر 28, 1399

   اره اره اینکه گند میرنه به همه چی عالیه

   پاسخ

   • لیندا در پاسخ به عسل

    آبان 9, 1399

    عسل خانم، تو که فکر می کنی السا به همه چی گند میزنه پیشنهاد می کنم بری و فروزن 2 رو که تازه اومده رو تماشا کنی. در سکانس های پایانی انیمیشن فروزن 2، آنا سد جنگل میشکنه نمیگه آرندل غرق میشه(یه گندکاریای از طرف آنا جونت) بعد السا با شجاعت جلوی آب رو میگیره و آرندل رو از مرگ حتمی نجات میده. خب حالا السا گندکاریای آنا رو درست کرد. السا نه تنها گندکاریای آنا رو درست میگنه گندکاریای بقیه رو هم درست میکنه! برای مثال : در فروزن 2، وقتی جنگل آتیش می گیره السا جنگل رو نجات میده. خب این یکیش. دومیش : یه گردباد بزرگ، به همه حمله میکنه. بعدش حالا این السا چه میکنه! گرد باد رو ازبین میبره! حالا ببین کی خوبه السا یا آنا. من میگم السا عشق من و همه ی انسان های عاقل!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    پاسخ