رایج‌ترین دلایل جدایی‌ها و قطع روابط

رایج‌ترین دلایل جدایی‌ها و قطع روابط

در تمام رابطه‌ها مشکلاتی ایجاد می‌شود که حل کردن آن به مدیریت و توجه نیاز دارد اما اگر به آن‌ها توجه نشود ادامه پیدا کرده و می‌توانند اساس رابطه را زیرسوال ببرند و به جدایی منجر شوند. آغاز تمام رابطه‌ها همانند داستان‌های پریان است اما با گذشت زمان با حقیقت روبه‌رو شده و متوجه می‌شوید که حقیقت چندان جادویی است. در تمام رابطه‌ها بحث و مجادله و تنش دیده می‌شود اما اگر شرایط سخت‌تر شود دو نفر مجبور هستند راهشان را از هم جدا کنند.

1. سو تفاهم‌ها

سو تفاهم به دلایل مختلف رخ می‌دهد که شایع‌ترین دلیل آن عدم درک شدن یکی از طرفین توسط دیگری است. عشق یک احساس قوی است که فرد از خود می‌گذرد اما در دنیای امروز به نظر می‌رسد که عشق هم یک رابطه مکانیکی شده است. ما آن‌قدر در دنیای مادی غرق شده‌ایم که به خودخواهی رسیده‌ایم و این مسئله به سو تفاهم می‌انجامد. اگرچه سو تفاهم رخ می‌دهد اما نباید آن را نادیده گرفت. اگر برای درک طرف مقابل تلاش نکنید رابطه‌تان از هم فرومی‌پاشد.

2. عدم اعتماد

لازمه هر رابطه اعتماد است. اما در دنیای مدرن این مسئله نادیده گرفته شده و درنتیجه روابطی که از بیرون زیبا به نظر می‌رسند از درون حال‌وروز خوبی ندارند. عدم اعتماد می‌تواند رابطه را از بین ببرد. گاهی اوقات شک و تردید یکی از طرفین نسبت به دیگری مشکلات زیادی به بار می‌آورد. بنابراین به‌جای اینکه یکدیگر را کنترل کنید و تلفن، تماس و شبکه‌های اجتماعی او را چک کنید، بهتر است به او اعتماد کنید، البته نه اعتماد کورکورانه.

3. مشکلات ارتباطی

همه افراد به دنبال رابطه‌ای هستند که بتوانند احساس خود را بیان کنند و حتی گاهی اوقات بدون حرف زدن طرف مقابل به احساس آن‌ها پی ببرد. شاید این رابطه کمی رؤیایی به نظر برسد اما زندگی واقعی کمی متفاوت است. باید بدانید تا زمانی که طرف مقابل گفته‌هایتان را نفهمد نمی‌تواند بفهمد چه در مغزتان می‌گذرد. باید در یک رابطه باهم ارتباط داشته باشید و برای آینده برنامه‌ریزی کنید. در نبود ارتباط سو تفاهم رخ می‌دهد.

4. روابط راه دور

اگرچه در روابط راه دور می‌توانید به شکل‌های مختلف جذابیت و هیجان رابطه را حفظ کنید، اما در صورت عدم ملاقات کافی ممکن است طرف مقابل را خوب نفهمید. گاهی اوقات پس از ملاقات با او متوجه می‌شوید از فردی که با او چت می‌کردید کاملاً متفاوت است. در آن صورت ادامه رابطه برایتان مشکل خواهد بود. گاهی اوقات رابطه از راه دور مشکلاتی را ایجاد می‌کند که باعث خراب شدن رابطه خواهد شد.

5. داشتن راز

یک رابطه عاشقانه به‌عنوان رابطه‌ای در نظر گرفته می‌شود که افراد باید به هم نزدیک بوده و هیچ‌چیز را از هم پنهان نکنند. اما زمانی که بین دو نفر فاصله ایجاد می‌شود آینده تیره‌وتار به نظر می‌رسد. داشتن رمز و رازهای شخصی می‌تواند پرده‌های اعتماد را از بین ببرد و برای رابطه سمی باشد. ازآنجایی‌که هیچ رازی همیشه پنهان نمی‌ماند بنابراین ارزش آن را ندارد که رابطه‌تان را خراب کنید.

6. صحبت از آینده در زمان حال

همه افراد باید یاد بگیرند که در زمان حال زندگی کنند. بازگشت به گذشته، بودن در روابط گذشته و یا اشاره به اشتباهات شریکتان در گذشته، هیچ کمکی به رابطه‌تان نمی‌کند. این کار زمان حال و گذشته‌تان را خراب می‌کند. برای رابطه خود یک تصمیم قطعی گرفته و به آن پایبند باشید. فکر کردن به گذشته فقط باعث می‌شود که زمان حالتان خراب شود و هیچ تأثیری ندارد. باید زمان گذشته را فراموش کنید تا زمان حالتان آسیب نبیند. هرگز به اشتباهات خود و یا شریکتان در گذشته فکر نکنید تا رابطه‌تان دوام داشته باشد.

7. انتظارات غیرواقعی

زمانی که کسی را دوست داریم انتظار همان احساس را نیز از او داریم. زمانی که این انتظارات برآورده نمی‌شود بر رابطه‌مان تأثیر گذاشته و آن را خراب می‌کند. در حقیقت افراد وقتی کاری را انجام می‌دهند از طرف مقابل هم همین انتظار را دارند. یک فرد باید طرف مقابل خود را خوب بشناسد و نباید برای تحقق آرزوهای خود به او فشار بیاورد. اگرچه در یک رابطه طرفین باید به هم توجه نموده و نیازهای یکدیگر را برآورده کنند اما نباید در انتظارات خود زیاده‌روی کنند.

8. فشار خانواده

زمانی که دو نفر در یک رابطه جدی قرار گرفته و از آینده حرف می‌زنند خانواده‌ها هم اهمیت پیدا می‌کنند. گاهی اوقات خانواده‌ها به دلایلی یک رابطه را تأیید نکرده و به فرزند خود فشار می‌آورند که آن رابطه را تمام کند. در حقیقت خانواده‌ها خوبی ما را می‌خواهند اما آن‌ها به‌جای فکر کردن به عشق و علاقه به چیزهایی مانند درآمد، شغل و شرایط دیگر فکر می‌کنند.

9. طرز تفکر متفاوت

هیچ دو فردی کاملاً شبیه هم نیستند و افرادی که به‌عنوان یک زوج کنار هم قرار می‌گیرند هم نباید حتماً شبیه هم فکر کنند. برخی زوج‌ها تلاش می‌کنند تفاوت‌های میان خود را به حداقل برسانند و برخی دیگر نه. افرادی که دیدگاه‌های مختلف دارند می‌توانند کنار هم سر کنند اما افرادی که دو ایدئولوژی کاملاً متفاوت دارند معمولاً نمی‌توانند رابطه خوشایندی داشته باشند.

10. حسادت و خودخواهی

ما معمولاً نسبت به شریک زندگی‌مان خودخواه نیستیم و حسادت به خرج نمی‌دهیم بلکه او را حمایت نموده و از موفقیت اش خوشحال می‌شویم. بااین‌حال برخی از افراد خودخواه و بلندپرواز نمی‌توانند پیشرفت شریکشان را ببینند. احساس کمتر بودن در مقابل همسرشان باعث جروبحث و درنهایت جدایی می‌شود. یکی دیگر از دلایل فروپاشی روابط حسادت است. و این یک حقیقت غیرقابل‌انکار است که حسادت و خودخواهی نمی‌توانند در کنار عشق باشند. حسادت می‌تواند همانند گردوغبار عشق را پوشانده و خلوص و پاکی آن را زیرسوال ببرد.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم