13 مورد درباره رابطه جنسی در 40 سالگی

13 مورد درباره رابطه جنسی در 40 سالگی
شاید باید بیشتر تلاش کنید

در سن 40 سالگی ممکن است که به دلیل تغییر در میزان هورمون‌ها میل جنسی تا کاهش پیدا کند، دیرتر به اوج لذت جنسی برسید و در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی کنید. به گفته متخصصین برای اینکه احساس رضایت و لذت بیشتری داشته باشید بهتر است بیشتر خود را تحریک کرده یا اینکه بر لذت جنسی خود تمرکز کنید.

ممکن است علاقه بیشتری نشان دهید

گفته می‌شود که افراد در 40 سالگی به انجام رابطه جنسی علاقه و تمایل بیشتری نشان داده و آن را با انگیزه بیشتری انجام دهند. معمولاً زوجین در این سن باهم احساس راحتی بیشتری داشته، اعتمادبه‌نفس جنسی بیشتری نشان داده و برای انجام کارهای نامتعارف و جدید آماده‌تر باشند، زیرا در این سن به هم نزدیک‌تر بوده و دوست دارند رابطه جنسی بااحساس و پرمعنی داشته باشند.

باید به سلامت قلب خود توجه کنید

منظورمان زندگی عاشقانه‌تان نیست. وضعیت قلب در رابطه جنسی تأثیر دارد. به همین دلیل برای اینکه رابطه جنسی بهتری داشته باشید باید به سلامت فیزیکی خود توجه کنید. اگر سلامت قلبتان بیشتر باشد دران صورت انرژی بیشتری داشته، اعتمادبه‌نفستان بیشتر است و رابطه جنسی بهتری خواهید داشت.

ممکن است آرام‌تر شوید و هیچ اشکالی ندارد

با افزایش سن ممکن است میل جنسی‌تان کاهش یابد و در این زمینه آرام‌تر شوید. معمولاً در آغاز رابطه و در سنین جوانی افراد برای انجام رابطه جنسی آماده‌تر هستند، یکدیگر را تحریک و آمده کرده و برای این کار هیجان بیشتری دارند، اما با افزایش سن این نشانه‌ها کمتر شده و فرد آرام‌تر می‌شود. مشکل اینجاست که افراد در این سنین دراین‌باره باهم صحبت نمی‌کنند درصورتی‌که بهتر است با یکدیگر و یا یک متخصص دراین‌باره صحبت کنند.

اگر تلاش می‌کنید بچه‌دار شوید رابطه جنسی‌تان خسته‌کننده خواهد شد

با کاهش کمیت و کیفیت تخمک زنان پس از 40 سالگی توانایی باروری آنان کاهش می‌یابد. اگر می‌خواهید تعداد اعضای خانواده‌تان را گسترش دهید بهتر است از روش‌های درمانی کمک بگیرید و یا تعداد دفعات رابطه جنسی خود را افزایش دهید. در این صورت ممکن است رابطه جنسی‌تان خسته‌کننده شود.

زنان سریع‌تر به ارگاسم می‌رسند

متخصصان معتقدند زنان بالای 40 سال در رابطه جنسی لذت بیشتری کسب کرده و با استفاده از تجارب قبلی، اعتمادبه‌نفس و راحتی، زودتر به ارگاسم می‌رسند. در حقیقت بسیاری از زنان وارد دومین مرحله تجربه جنسی‌شان خواهند شد، آن‌ها می‌دانند که می‌خواهند به چه لذتی برسند و برای رسیدن به آن خجالت نمی‌کشند.

مردان توانایی بیشتری دارند

باوجود کاهش هورمون‌ها در این سن، مردان بالای 40 سال توانایی جنسی بیشتری داشته و می‌توانند رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشند. در حقیقت می‌توانند ارگاسم خود را به تأخیر بیندازند. در این صورت می‌توانند لذت بیشتری کسب کنند.

می‌توانید از روغن یا کرم استروژن استفاده کنید

به دلیل کاهش هورمون‌ها در سنین 40 سالگی زنان به خشکی واژن دچار می‌شوند. کاهش سطح استروژن و عادت ماهیانه نامنظم می‌تواند باعث ناراحتی رابطه جنسی شود. دیواره وازن خشک‌تر، ملتهب‌تر و حساس‌تر خواهد شد. برخی از پزشکان معتقدند که می‌توانید از روغن یا کرم‌های استروژن استفاده کنید.

بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مقاربتی قرار دارید

شاید افراد 20 ساله بیشتر نگران ابتلا به بیماری‌های مقاربتی باشند اما حقیقت این است در افراد بالای 40 سال امکان ابتلا به این بیماری‌ها افزایش می‌یابد. متخصصان معتقدند استفاده از داروهای اختلال نعوظ، نیاز کمتر به پیشگیری از بارداری و حساسیت دیواره واژن، بدن زن را به بیماری و عفونت حساس‌تر می‌کند. بنابراین حتی اگر نگران بارداری نیستید بهتر است از کاندوم استفاده کنید.

مردان بهتر است برای مقابله با اختلال نعوظ کاری انجام دهند

مردان با رسیدن به سن 40 سالگی به اختلال نعوظ دچار می‌شوند. ممکن است نعوظ آن‌ها بی‌ثبات بوده و بافاصله رخ دهد. به همین دلیل مردان پیش از استفاده از داروهای درمان اختلال نعوظ مانند ویاگرا و سیالیس، بهتر است به تغییر در سبک زندگی خود روی بیاورند. مطالعات نشان می‌دهد که ورزش کردن یا مصرف غذاهای سرشار از فلاونوئیدها (شاه‌توت، شراب قرمز، آلبالو و تربچه) احتمال اختلال نعوظ را کاهش می‌دهد. رفتن به باشگاه و ورزش می‌تواند در رفع این مشکل مؤثر باشد.

ممکن است نیاز باشد که به اشکال دیگر نزدیکی تمرکز کنید

رابطه جنسی لذت‌بخش است اما ممکن است به اشکال دیگر لذت هم توجه کنید. توجه زیاد به رابطه جنسی می‌تواند آن را به یک فعالیت روتین تبدیل نموده و لذتان را کاهش دهد. به لذت و ارتباط میان خود و همسرتان تمرکز کنید. یاد بگیرید که عجله نکنید و به چیزهایی که دوست دارید فکر کنید. رابطه جنسی در میان‌سالی می‌تواند یک تجربه لذت‌بخش باشد نه یک لذت سریع و فوری.

بر رابطه‌تان تمرکز کنید

در سنین پس از 40 سالگی دیگر نباید نگران مراقبت از فرزندانتان باشید و بهتر است به همسرتان فکر کنید. در این سن که دیگر لازم نیست مراقب فرزندتان باشید یا به شغل خود فکر کنید می‌توانید رابطه احساسی زیبایی باهمسر خود برقرار کنید. متخصصین توصیه می‌کنند در این سن باهمسر خود به سفر بروید یا باهم قرارهای عاشقانه ترتیب دهید.

رابطه جنسی هنوز برایتان مهم است

اگرچه در این سن به نظر می‌رسد که دیگر به رابطه جنسی اهمیت نمی‌دهید اما مطالعات نشان می‌دهد که 85 درصد زنان بالای 40 سال هنوز به رابطه جنسی اهمیت زیادی می‌دهند. برای اینکه رابطه جنسی‌تان کاهش پیدا نکند باید مراقب آن باشید، به رابطه‌تان اهمیت بدهید، به هم متعهد باشید. در آغوش کشیدن هم، بوسیدن و قرار گذاشتن را فراموش نکنید. با انجام این کارها به همسرتان نشان می‌دهید که هنوز برایتان مهم است، حتی اگر در رابطه‌تان مشکلی وجود دارد می‌توانید آن مشکل را از بین ببرید.

                               

دیدگاه‌ها (4)

بستن فرم

 1. دلنیا

  خرداد 20, 1399

  سلام برای ارتقای ان مقاله عکسای جنسی رو بردارید و شراب توصیه نکنید چون ضررش خیلی بیشتر از نفعشه و در صورت بارداری روی سلامت عقلانی و جسمانی بچه بسیار تاثیر بدی داره
  و تا سه نسل تاثیرش میمونه تازه اگه هیچکدوم از این سه نسل شراب نخورده باشن
  دیگه عاقبت آخرتش بمونه …………

  پاسخ

  • فومنی در پاسخ به دلنیا

   خرداد 20, 1399

   مقاله مفیدی بودمتشکرم. من فکر می کردم خانم باقری فقط درمسایل سینما وهنر تالیف وترجمه کارمی کنندولی وقتی این متن راخواندم وبعداسم خانم باقری رادیدم برایم جالب بود.چون بانگاه سینمایی پروشات رادنبال می کنم ، مثل فیلمهای راز آلود دراین متن نکته عجیب ولی واقع نگارانه ای وجودداشت وآن اینکه درجامعه ماسن ازدواج (بدلایل زیاد اماموجه وبه حق) بالا رفته واینکه سایت خوب شمادراینجا مبنا سن در رابطه ازدواج را40سالگی وبالاتر قرار داده کاری زیرکانه و درست هست.

   پاسخ

  • آیلین در پاسخ به دلنیا

   آبان 2, 1401

   چی میگی حالت خوب نیست

   پاسخ

 2. نسیم

  فروردین 10, 1398

  به جا این چرت پرتا بگید چکار کنیم میل جنسی اقایون زیاد بشه

  پاسخ

  • نیما در پاسخ به نسیم

   فروردین 12, 1398

   یه ذره اخلاق داشته باشی اکی میشه

   پاسخ