معرفی 18 فیلم غم انگیز تاریخ سینما

اگرچه غم و ناراحتی احساس خوشایندی نیست اما بسیاری از مردم دوست دارند این حس را تجربه کنند. این پدیده بیشتر در شهروندان کشورهای جهان اول دیده می‌شوند زیرا آن‌قدر احساس راحتی می‌کنند که زندگی‌شان تکراری شده و دوست دارند در آن تغییری ایجاد نمایند. همچنین وجود این حس ناب و رنج‌آور می‌تواند در تمام افراد با هر طبقه اجتماعی تأثیر ایجاد کند.

در این فیلم‌ها به‌عنوان بیننده شاهد غم و ناراحتی یک شخصیت تخیلی هستید. در این صورت می‌توانید با خیال راحت اشک‌های خود را تخلیه کنید. شاید این ناراحتی اصلاً بد نباشد و حس خوشحالی ما را تقویت کند.

درهرحال این حس بازار داغی در سینمای هالیوود ایجاد کرده است. در حقیقت این ناراحتی در داستان فیلم نهفته است و باید در خدمت آن باشد. در این لیست برخی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما را می‌بینیم که درعین‌حال غم‌انگیزترین هم هستند. بااین‌حال این فیلم‌ها داستان بسیار قوی و تأثیرگذاری دارند اما غم نهفته در آن ها می‌تواند هرکسی را تحت تأثیر قرار دارد و به میزان بردباری فرد بستگی ندارد. با پروشات همراه باشید.


1. رقصنده در تاریکی – 2000 – Dancer in the Dark

یک فیلم ملودرام به کارگردانی لارس ون تریر با نقش‌آفرینی بیورک در نقش اصلی، به یکی از تاثیرگذارتین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شده است.

فیلم درباره زن جوانی از تبار چک به نام سلما است که در کارخانه‌ای در آمریکا کار می‌کند. داستان فیلم با کمک رقص و موسیقی، که برخی از آن‌ها از فیلم‌های دیگر گرفته شده، نشان داده می‌شود. سلما به‌طور مرتب به تئاتر و کلاس درام می‌رود و به رقص و موسیقی علاقه دارد. اما زمانی که از تخیلاتش جدا می‌شود در زندگی واقعی پسری به نام جین دارد که زندگی‌اش را وقف او کرده است. راز او این است بینایی وی رفته‌رفته کمتر می‌شود و پسرش نیز بیماری او را به ارث برده است.

تنها خواسته او این است که پیش از کورشدن پول عمل پسرش را جمع کند. اما همسایه مشکل‌ساز او یک پلیس به نام بیل است که پول‌های او را پیدا کرده و با آن بدهی‌های خود را پرداخت می‌کند. سلما که حالا کور شده بیل را متهم به دزدی می‌کند اما بیل دست پیش را گرفته و به او تهمت می‌زند. بیل روی او اسلحه گرفته و به زنش می‌گوید با پلیس تماس بگیرد. پس از رفتن زنش تفنگ را در دست سلما گذاشته و از او خواهش می‌کند که او را بکشد. سلما هم از سر ترحم او را می‌کشد.

سلما دستگیر و متهم می‌شود. اما به خاطر آرامش بیل و پسرش حاضر نیست حقیقت را فاش کند. بنابراین سلما متهم به قتل شده و باید قصاص شود. بااینکه با پول عمل می‌تواند به این حکم اعتراض کند اما آن را پذیرفته و در عوض می‌خواهد پسرش عمل شود.

در روز اعدام زمانی که طناب دار به گردنش آویخته می‌شود او به دشت می‌ترسد اما زمانی که دوستش عینک پسر کوچکش را به نشانه موفقیت عمل او در دستانش می‌گذارد، سلما کاملاً آرام شده، ترس از مرگ را فراموش می‌کند و با زمزمه موسیقی به دار آویخته می‌شود.

اگرچه برخی شدت ملودرام این فیلم را نقد می‌کنند اما مفاهیم انسانیت و سبک فیلم‌سازی، در کنار غم موجود در داستان، این فیلم را به یک فیلم موفق تبدیل می‌کند.


2. سه رنگ: آبی – 1993 – Three Colours: Blue

درباره زیبایی و نمادگرایی موجود در این اثر هنری فرانسوی حرف‌های زیادی زده شده است اما تأثیر واقعی این فیلم در غم عمیق آن نهفته است.

فیلم درباره زنی به نام ژولی است که در یک حادثهٔ رانندگی شوهر و دختر کوچکش را از دست می‌دهد. شوهر او آهنگساز مشهوری است. ژولی با شنیدن اخبار بد در بیمارستان تصمیم به خودکشی می‌گیرد اما جرئت این کار را نمی‌یابد و نمی‌تواند قرص‌ها را بخورد. بنابراین این تصمیم را کنار می‌گذارد.

او در واکنش به این درد و رنج تلاش می‌کند از خاطرات و دل‌بستگی‌های گذشتهٔ خود جدا شود. تمام یادگاری‌های همسر و دخترش را رها کرده و در آپارتمان کوچکی به‌صورت گمنام، زندگی می‌کند. او سعی می‌کند در زندگی جدیدش آزاد و رها باشد زیرا تصور می‌کند دل‌بستگی باعث درد می‌شود. او آن‌قدر احساس پوچی می‌کند که حتی نمی‌تواند گریه کند.

اما برخلاف جدایی او از دنیای بیرون دیگران سعی می‌کنند به او دسترسی داشته باشند و کمکش کنند، حتی برخی تصادفاً این کار را انجام می‌دهند. حقیقت این است که مردم ژولی را دوست دارند و او با خودش گرما و محبت به همراه می‌آورد. با وجود تمام تلاش‌هایش نمی‌تواند مدت‌زمان طولانی در انزوا زندگی کند و تصمیم می‌گیرد دوباره ازلحاظ حسی به دیگران وصل باشد.

در پایان فیلم می‌بینیم که ژولی برای اولین بار پس از تصادف گریه می‌کند. او درنهایت به این نتیجه می‌رسد که عزاداری از سر عشق از زندگی بدون عشق بهتر است.


3. عزیز میلیون دلاری – 2004 – Million Dollar Baby

معدود فیلم‌هایی وجود دارند که غم و رنج این فیلم را داشته باشند. این فیلم تنها حس غم و ویرانی را تداعی می‌کند. حتی برای افزایش حس غم و درد از رنگ‌های تیره استفاده شده است.

این فیلم به کارگردانی کلینت ایستوود درباره یک دختر بوکسور به نام مگی فیتزجرالد (با بازی هیلاری سوانک) با اصرار فراوان فرانکی دان (با بازی کلینت ایستوود) مربی‌ای که بوکسرهای موفقی را معرفی کرده است متقاعد می‌کند تا به او شیوهٔ مسابقه را بیاموزد و او را نیز تبدیل به یک قهرمان کند. مگی به دلیل کمک به خانواده‌اش در میسوری به این موفقیت نیاز دارد و فرانکی به خاطر رسیدن به موفقیت کاری و شخصی، زیرا در این زمینه احساس گناه می‌کند. سپس فرانکی مگی را به‌عنوان شاگرد انتخاب کرده و قسمت اصلی داستان آغاز می‌شود.

مگی با مربی‌گری فرانکی سخت تلاش می‌کند تا به مسابقات مختلف راه یافته و جایزه میلیون دلاری را به دست آورد. اما در یکی از مسابقات او ضربه بسیار بدی از حرف دریافت کرده و به دلیل این ضربه گردنش شکسته و قطع نخاع می‌شود.

باقی فیلم مگی را نشان می‌دهد که در آی سی یو بستری شده و قادر به حرکت نیست و فرانکی هم به این دلیل خود را ملامت می‌کند. داستان زمانی بدتر می‌شود که خانواده مگی برای ملاقات او به بیمارستان می‌آیند و متوجه می‌شویم آن‌ها اصلاً نگران مگی نیستند و تنها عضو خوب خانواده اوست.

تنها چیزی که خانواده او را نگران کرده دارایی مگی است و اینکه به چه کسی می‌رسد. رفتار سرد خانواده و بدتر شدن حال او، باعث می‌شود که مگی تنها به مرگ فکر کند. پس‌ازاینکه مگی تلاش می‌کند خود را بکشد و شکست می‌خورد، فرانکی به این نتیجه می‌رسد که این تنها راه رهایی مگی است و تنها کاری که او می‌تواند برای مگی انجام دهد. او آدرنالین را به بدن او وارد کرده و مگی می‌میرد.


4. بخت پریشان – 2014 – The Fault in Our Stars

یک فیلم اقتباسی از رمان جان گرین درباره یک بیمار مبتلا به سرطان به نام هزل با بازی شیلین وودلی به کارگردانی جاش بون که در شکل دادن به داستان این دو بیمار مبتلا به سرطان موفق عمل کرد. با دیدن این فیلم با هزل و آگوستس که می دانند در بستر مرگ هستند و از زمان خود استفاده می کنند، لذت می برید. عناصر عاشقانه در کنار عناصر غم آلود، داستان عشق و زندگی این قهرمان ها را جذاب می کند. پایان غم انگیز نیز جذابیت فیلم را افزایش می دهد.


5. جاده – 1954 – La Strada

عشق باعث می‌شود انسان‌های خوب به کارهای بد دست بزنند و انسان‌های بد کارهای خوب انجام دهند. فیلم جاده در طی یک ساعت و نیم این حقیقت را به‌خوبی نشان می‌دهد.

گلسومینا یک دختر جوان است که توسط خانواده فقیرش به یک مرد معرکه‌گیر به نام زامپانو فروخته می‌شود. این مرد قوی و خشن با گلسومینا همانند یک برده رفتار می‌کند. گلسومینا یک دختر زنده‌دل و بشاش است که برخلاف رفتارهای زامپانو با او فداکار و خوشحال است. درنتیجه سرنوشت گلسومینا غم‌انگیزتر به نظر می‌رسد.

در طول سفر گلسومینا با معرکه‌گیر دیگری به نام احمق آشنا می‌شود که در گذشته با زامپانو مشکل داشته است. او با گلسومینا دوست شده و درباره مسائلی با او صحبت می‌کند که برای گلسومینا ناراحت‌کننده است. او به گلسومینا می‌گوید که همه‌چیز مفید است، حتی گلسومینا، حتی مروارید در دست او، اگر آن مروارید بی‌فایده باشد، همه‌چیز حتی ستارگان بی‌فایده خواهند بود. احمق پیش از ترک آن‌ها از گلسومینا نیز می‌خواهد که ژامپانو را ترک کند، اما او نمی‌تواند. بنابراین دوباره به ژامپانو ملحق شده و به سفرشان ادامه می‌دهند.

آن‌ها در سفرشان به شهر بعدی دوباره با احمق روبرو می‌شوند که در جاده گیر کرده، زامپانو که می‌خواهد از او انتقام بگیرد به‌شدت او را کتک زده و تصادفاً او را می‌کشد. این اتفاق به‌شدت گلسومینا را تحت تأثیر قرار داده و او را ناراحت می‌کند. زامپانو تلاش می‌کند به او کمک کند اما او بسیار افسرده است. به همین دلیل زمانی که گلسومینا در خواب است با پتویی او را پوشانده و او را ترک می‌کند.

سال‌ها بعد زمانی که زامپانو در شهری آواره بود آهنگی را می‌شنود که گلسومینا عادت داشت آن را بخواند. او پرس‌وجو می‌کند و یک زن به او می‌گوید که صاحب این صدا از ساحل نزدیک شهر نجات داده شد. پدر آن زن گلسومینا را از آب نجات می‌دهد اما او زنده نمی‌ماند. زامپانو که از شنیدن این خبر آشفته شده به آن ساحل می‌رود و به پاهای مرد می‌افتد. او که به یاد صحبت احمق، در ابتدای فیلم، به ستاره‌ها خیره می‌شود، به زمین می‌افتد و گریه می‌کند. او خود را دلیل مرگ گلسومینا می‌داند و تنها کاری که می‌تواند انجام دهد غم و ناراحتی است.


6. بیوتیفول – Biutiful – ۲۰۱۰

فیلمی به کارگردانی “الخاندرو اینیاریتو” برنده جایزه اسکار و با حضور “خاویر باردم” در نقش اصلی. در مرکز داستان مردی به نام اکسبل قرار دارد که به همراه دو فرزندش در بارسلونا زندگی می کند. زنش به دلیل بیماری روانی و اعتیاد به الکل از خانواده جدا شده است. اکسبل از فرزندان مراقبت کرده و درگیر مهاجران غیرقانونی است. او بین مردگ و زندگی دست و پنجه میزند. با این حال زمانی که متوجه می شود به بیماری مرگباری دچار شده هیچ کدام از این ها اهمیت ندارند. اکنون پیش از هرکار دیگری و حتی پیش از درمان باید برای آینده فرزندانش نگران باشد.


7. ولنتاین غمگین – 2010 – Blue Valentine

در این داستان عاشقانه می‌توانید شاهد تمامی صحنه‌هایی باشید که در داستان‌های عاشقانه روی می‌دهد. این فیلم داستان عشق و افرادی که باعث شکست آن می‌شوند است.

این فیلم داستان رابطه دین و سیندی را نشان می‌دهد که رایان گوسلینگ و میشل ویلیامز نقش آن دو را ایفا می‌کند. آن دو از طریق مادربزرگ سیندی باهم آشنا می‌شوند که دین در حال آوردن اثاثیه به خانه سالمندان بود. دو به‌طور اتفاقی باهم در عرض چند هفته آشنا و عاشق می‌شوند. سیندی متوجه می‌شود که باردار است اما مطمئن نیست که این بچه دین است یا نه. او تصمیم می‌گیرد بچه را سقط کند اما در آخرین لحظه پشیمان می‌شود. دین تصمیم می گرد درهرصورت خودش سرپرستی بچه را بر عهده بگیرد.

پنج سال بعد آن‌ها باهم زندگی کرده و فرزندشان را بزرگ می‌کنند. آن دو اختلافات زیادی باهم پیدا کرده‌اند اما به خاطر دخترشان فرانکی کنار هم می‌مانند. درصدد این است که رابطه‌شان بهبود یابد بنابراین برای مدتی به خانه‌ای ساحلی می‌روند. اما حضور ناگهانی پدر احتمالی فرانکی همه‌چیز را خراب می‌کند. این زوج تمام روز دعوا کرده تا اینکه سیندی روز بعد به محل کار می‌رود.

دین با حالت مستی به محل کار او رفته و با او و دکتری که قصد سوءاستفاده از سیندی را داشت به خشونت می‌پردازد. سپس سیندی به دین می‌گوید طلاق می‌خواهد و درباره عواقب این تصمیم روی دخترشان صحبت می‌کنند.

د در صحنه غم‌انگیز فیلم دین گفته‌های سیندی را قبول کرده و تصمیم می‌گیرد که خانه را ترک کند درحالی‌که دخترش به طرفش می‌آید و از او می‌خواهد که بماند. سیندی دخترشان را بغل می‌گیرد و به دین اجازه می‌دهد که برود.

چه پدر باشید، چه مادر و چه فرزند، می‌توانید با دیدن این فیلم تحت تأثیر قرار بگیرید، زیرا تمام ارتباط‌های خونی به بهترین و تأثیرگذارترین شکل ممکن در این فیلم به نمایش گذاشته شده است.


8. مسیر سبز – 1999 – The Green Mile

این فیلم به گفته بسیاری غم‌انگیزترین پایان تاریخ سینما را دارد، به همین دلیل تعجبی ندارد که در این لیست قرار بگیرد.

جان کافی یک مرد بی‌گناه است که به جرم قتل و تجاوز به دو دختر زندانی شده است. او یک مرد قوی سیاه‌پوست بود و آن دو دختر کوچک و سفیدپوست. اما در زمان محاکمه مأمورین متوجه شدند او برخلاف ظاهر درشت اش فردی ساده و حساس است. در حقیقت او جادویی است.

او قدرت درمان و التیام بیماری‌های مختلف را دارد اما این کار خودش را ضعیف می‌کند. مأمورین که نمی‌توانند او را نجات دهند از او می‌خواهند در لحظات آخر از قدرت اش برای درمان و شفای دیگران استفاده کند. بااین‌حال هیچ‌چیز نمی‌تواند مانع مرگ او باشد. نگاه رئال و انسانی این فیلم مفاهیم اخلاق، عدالت و قضاوت را به سخره می‌گیرد و به همین دلیل یکی از برترین اقتباس‌های سینمایی استفان کینگ محسوب می‌شود.

این مرد بی‌گناه و مهربان به بدترین شکل ممکن از دنیا می‌رود و نگهبانان با دیدن این صحنه احساس گناه می‌کنند. همه آن‌ها با مرگ جان کافی به گریه می‌افتند، همانند بیننده‌ها.


9. سانشوی مباشر- 1954 – Sansho the Bailiff

این فیلم داستان بردگی یک خانواده ثروتمند در دوران هی آن ژاپن را نشان می‌دهد که هنر و وحشی‌گری را به نمایش می‌گذارد.

یک حاکم محبوب توسط ارباب فاسد تبعید می‌شود. همسر و فرزندانش برای امنیت بیشتر به نقاط مختلف فرستاده می‌شوند. چند سال بعد متوجه می‌شویم که همسر او در یک خانه بدنام زندگی کرده و فرزندانش برده سانشوی مباشر هستند. او با بردگانش رفتار بدی دارد بنابراین فرزندان متوجه می‌شوند که باید از او اطاعت کنند.

چند سال می‌گذرد، فرزندان او بزرگ شده‌اند و ده سال است که در اردوگاه زندگی می‌کنند. آنجو، دختر حاکم، عاقل و فهمیده است و تلاش می‌کند از آنجا فرار کند اما برادرش زوشیو سنگدل است و به یکی از نوکران وفادار سانشو تبدیل شده که بهترین راه را زندگی در آن اردوگاه می‌داند.

اما زمانی که یکی از دوستان آن‌ها بیمار است آن‌ها تصمیم می‌گیرند او را از آن اردوگاه خارج کنند. بنابراین فرصت فرار ایجاد شده است. زوشیو به همراه زن بیمار آنجا را ترک کرد و به صومعه‌ای را می‌یابند تا او را درمان کنند. اما آنجو حواس نگهبانان را پرت کرده و دستگیر می‌شود. او که نمی‌خواهد محل پنهان شدن برادرش را افشا کند و می‌داند که او را مجبور می‌کنند خودش را می‌کشد.

زوشیو به مقر حکومتی رفته، هویت اش را فاش کرده و به دنبال پدر می‌گردد. مشاور اعظم به او اطلاع می‌دهد که پدرش از دنیا رفته اما او می‌تواند به‌جای پدرش حکمرانی کند. زوشیو می‌پذیرد و پس از کسب قدرت بردگان آن اردوگاه را آزاد می‌کند.

اگرچه او موفق می‌شود اما پس از آگاهی از مرگ خواهرش غضبناک شده و قدرت حکومتی را رد می‌کند. سپس به امید یافتن مادرش راهی می‌شود اما پس از رسیدن به آن خانه متوجه می‌شود که مادرش نیز از دنیا رفته است.

سپس با شنیدن آهنگ مادرش به دنبال صدا رفته و به یک زن نابینا کنار ساحل برخورد می‌کند. او مادرش است. پس‌ازاینکه به او می‌گوید زوشیو است آن‌ها به هم ملحق شده و برای از دست دادن خانواده و روزهای خوششان عزاداری می‌کنند، بااین‌حال پایان خوبی است.


10. لیست شیندلر – 1993 – Schindler’s List

زمانی که صحبت از فیلم‌های غم‌انگیز به میان می‌آید این فیلم در صدر قرار دارد زیرا احساساتتان را دستخوش تغییر کرده و به‌طورکلی ویران گر و غم‌انگیز است.

این فیلم در درجه اول به جریان هولوکاست اشاره دارد. بدترین فاجعه در تاریخ انسانیت. یکی از بهترین فیلم‌سازان تاریخ سینما توانسته از دل این فاجعه مرگ‌بار یک داستان زیبا بیرون بکشد و آن را در اختیار بیننده قرار دهد.

اغلب شما داستان این فیلم را می‌دانید. اسکار شیندلر تاجری معمولی است که عضو حزب نازی می‌باشد، او موفق می‌شود کارخانه‌ای را با پول یهودیانی که در خفا با آنان شریک شده بخرد. سپس یهودیان را به‌عنوان کارگر در کارخانه اشتغال می‌دهد. زیرا استخدام آن‌ها ارزان‌تر است. رفته‌رفته این راه فراری برای بعضی از یهودیان می‌شود که در قرنطینه مانده‌اند و خطر مرگ هر لحظه آنان را تهدید می‌کند. زیرا کارگردان کارخانه تحت سرپرستی شیندلر قرار می‌گیرند.

پس‌ازاینکه قانون نهایی تصویب می‌شود، نگاه شیندلر از تجارت به انسانیت تغییر می‌کند. او با تهیه یک لیست افرادی را که قرار است به آشویتز برده شوند به کار می‌گیرد و به این وسیله جان هزاران نفر را نجات می‌دهد.

در پایان فیلم که غم‌انگیزترین لحظه فیلم است، یهودیان آزاد شده‌اند و در آن لحظه شیندلر حسرت می‌خورد که چرا جان افراد بیشتری را نجات نداد، در این اندیشه است که با فروش خودرو یا حتی گیره لباسش می‌توانست جان چند نفر را نجات دهد. درحالی‌که او با نجات جان هزاران نفر احساس گناه می‌کند، بیننده‌ای که کاری انجام نداده است حال بدتری پیدا می‌کند، زیرا نجات‌یافتگان شیندلر حتی یک قطره از آن اقیانوس بی‌کران قربانیان نیز نبودند.


11. مدفن کرم‌های شب‌تاب – 1988 – Grave of the Fireflies

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به فیلم‌های غم‌انگیز علاقه دارید پس این فیلم قطعاً برای شما مناسب است. یک فیلم بسیار ناراحت‌کننده که اگر به خاطر تأثیرگذاری‌اش نبود قطعاً از رده خارج می‌شد.

این فیلم داستان یک خواهر و برادر است که پس از نابودی شهرشان کوب در ژاپن توسط نیروهای آمریکایی، به حال خودشان رها شده‌اند. آن‌ها طی بمب گزاری مادر خود را از دست داده و با عمه خود فرار کرده‌اند. ازآنجایی‌که عمه آن‌ها خانواده خود را داشته و چیزی برای خوردن ندارد، او نیز به نگهداری از آن‌ها تمایلی ندارد. آن‌ها برای کاهش نگرانی عمه خود از آنجا خارج شده و در اطراف زندگی می‌کنند و منتظرند پدرشان، که یک کاپیتان نیروی دریایی است، بازگردد و آن‌ها را نجات دهد.

آن‌ها به‌سختی زندگی می‌کنند و اوضاع خوبی ندارند، به‌خصوص خواهر کوچک‌تر ستسوکو که دچار سو تغذیه است. سیتا که نگران بیماری خواهرش است شروع به دزدیدن غذا می‌کند. او پس از دستگیری مجبور است باقی‌مانده پول مادر را از حسابش خارج کند. او در بانک متوجه می‌شود که ارتش ژاپن شکست خورده و پدر و سایر نیروهای دریایی کشته شده‌اند.

او پس‌ازاینکه به همراه غذا نزد خواهرش بازمی‌گردد متوجه می‌شود که او در حال مرگ است و درحالی‌که سیتا مشغول حاضر کردن غذا برای خواهرش است او می‌میرد. سیتا جسد خواهر را سوزانده و در یک بطری حلبی می‌ریزد و آن را با خود به یک ایستگاه قطار می‌برد که سپس خودش هم در آنجا می‌میرد.

تنها نکته مثبت از این داستان غم‌انگیز این است که می‌دانیم ارواح سیتا و ستسوکو هنوز زنده هستند و غمی ندارند. بااین‌حال این صحنه پایانی فیلم است و نمی‌دانیم که بار غم این فیلم را سبک می‌کند یا خیر.


12. هرگز رهایم نکن – ۲۰۱۰ – Never Let Me Go

در یک دنیای آخرالزمانی که کودکان تنها برای مصرف شدن اندام هایشان برای گسترش حیات انسان، به صورت کلنی به دنیا آمده و بزرگ می شوند. در این میان سه کودک در این ناآگاهی بزرگ می شوند و عشق به دنیای آنها راه می یابد. سه دوست به نام های تامی، راث و کتی با وجود تفاوت ها به هم نزدیک می شوند. در دنیایی که نبود عشق به معنای مرگ است، این سه نفر چگونه به زندگی خود ادامه می دهند؟


13. زاکاری عزیز: نامه‌ای به یک پسر درباره پدرش – 2008 – Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

این فیلم غم‌انگیز آن‌قدر ناراحت‌کننده است که بسیاری از افراد را به ناراحتی و افسردگی می‌کشاند، اگر در دنیای اینترنت چرخی بزنید متوجه می‌شوید که درباره داستان فیلم توضیحی وجود ندارد، به همین دلیل است که شوک و ناراحتی آن افزایش می‌یابد. حتی اگر این افسردگی‌ها شایعه باشد بازهم از واقعیت گرفته شده است زیرا این فیلم غم‌انگیزترین فیلم تاریخ سینما است.

این فیلم در حقیقت یک فیلم ویدیویی بود که فیلم‌ساز برای نشان دادن زندگی بهترین دوستش که از دنیا رفته بود، به پسر به دنیا نیامده‌اش، ساخت. این تنها اطلاعاتی است که می‌توانیم در اختیارتان قرار دهیم. بقیه داستان حوادثی است که ظلم و خشونت این دنیای بزرگ را به آن پسر کوچک نشان می‌دهد و فیلم را از یک مستند به یک تریلر تبدیل می‌کند.

این فیلم غم و ناراحتی بسیار زیادی را تداعی می‌کند. بسیاری از افراد پس از دیدن آن به ناراحتی دچار شدند. در حقیقت می‌توانید این ناراحتی را سندرم زاکاری عزیز نامید. برخی معتقدند این ناراحتی تا هفته‌ها باقی‌مانده و علائم افسردگی را نشان می‌دهد.

اگرچه در تمام لحظات فیلم و حتی پس‌ازآن اشک خواهید ریخت اما داستان فیلم آن را از بقیه فیلم‌هایی که خود را درام می‌دانند مجزا می‌کند.


14. باشگاه خریداران دالاس – Dallas Buyers Club – ۲۰۱۳

“باشگاه خریداران دالاس” فیلمی در ژانر درام زندگینامه ای با داستانی واقعی است که با تاثیر گذاری بر احساسات مخاطب توانسته به هدف خود در نمایش یک زندگینامه جذاب دست یابد. داستان فیلم درباره یک شخصیت واقعی به نام “ران وودروف” است که دچار ایدز می‌شود و طبق ادعای پزشکان در آینده نزدیک خواهد مرد. وودروف اما به جای تسلیم شدن در برابر ایدز، یک انجمن برای قاچاق داروهای تایید نشده تشکیل می دهد.

این فیلم زیبا تحسین بسیاری از منتقدین و بینندگان عادی را برانگیخت و در ۶ رشته نامزد دریافت اسکار شد. متیو مک کانهی و جرد لتو برای بازی در این فیلم در نقش های اصلی و فرعی توانستند جایزه گلدن گلوب را به خانه ببرند.


15. لانه خرگوش – ۲۰۱۰ – Rabbit Hole

از دست دادن فرزند دشوار است و تنها کسی می تواند آن را درک کند که خودش به عنوان والد فرزندش را از دست داده باشد. روح آنها درهم شکسته و هنوز نمی توانند برخیزند. این فیلم درباره ی یک زوج عزادار است که می خواهند مرگ فرزندشان که با رفتن به خیابان مقابل خانه، تصادف کرد، را فراموش کنند. نیکول کیدمن و آرون اکهارت نقش این والدین را به زیبایی ایفا کرده و درد و غم آنها را نشان می دهند. صحنه پایانی فیلم یکی از به یادماندنی ترین صحنه هاست که والدین دست در دست هم به فرزند از دست رفته شان فکر می کنند. مسیر برخاستن از درد دشوار بوده و تنها افراد رنج دیده آن را درک می کنند.


16. منچستر کنار دریا – ۲۰۱۶ – Manchester by the Sea

“منچستر کنار دریا” درامی زیبا و دیدنی است که داستان مردی جوان را روایت می کند که با وجود داشتن مشکلات زیادی در زندگی اش، بعد از مرگ برادرش مجبور به مراقبت از برادرزاده اش می شود. نقش آفرینی های کامل، داستان بدیع و فضای تراژیک فیلم، از عوامل موثری اند که باعث موفقیت این فیلم شده اند.

“کیسی افلک” برای بازی در این فیلم موفق به دریافت جایزه ی گلدن گلوب شد. علاوه بر این، فیلم “منچستر کنار دریا” نامزد بهترین فیلم اسکار ۲۰۱۷ را هم در کارنامه ی خود دارد.


17. جاده انقلابی – ۲۰۰۸ – Revolutionary Road

شاید بتوان گفت “جاده ی انقلابی” علاوه بر اینکه فیلمی عاشقانه است، کمی ترسناک و البته غم انگیز هم هست؛ چرا که تاثیر انتخاب و تصمیم اشتباهی که انسان در زندگی اش می گیرد را به خوبی به مخاطب خود نشان می دهد. “لئوناردو دی کاپریو” و “کیت وینسلت” در این فیلم نقش زوجی را بازی می کنند که یکی از آنها آدمی رویا پرداز و دیگری بسیار محتاط است. با اینکه همه افراد آنها را به عنوان زوجی رویایی میشناسند، اما این دو نفر از درون غمگین و شکست خورده هستند. این ویژگی ها زمانی که این زوج با مهم ترین چالش زندگی مشترکشان رو به رو می شوند، باعث ایجاد مشکلات و اتفاتی می شوند که سرنوشت آنها را برای همیشه تغییر می دهد.


18. شیر – ۲۰۱۶ – Lion

این فیلم بر اساس یک اتفاق واقعی ساخته شده است و داستان آن درباره ی پسر بچه ای هندی به نام “سارو” است که در ایستگاه قطار گم می شود و با سوار شدن به قطاری اشتباه، به کلی از خانواده اش دور می افتد. “سارو” پس از مدتی آوارگی و زندگی در بهزیستی، توسط خانواده ای استرالیایی به فرزندی پذیرفته می شود. سال های زیادی می گذرد تا اینکه “سارو” تصمیم می گیرد برای پیدا کردن خانواده اش به هند برگردد.

به تصویر کشیدن فقر، آوارگی و مشکلاتی که جامعه هند با آن درگیر است در این فیلم به خوبی نشان داده شده است. علاوه بر این بازی بازیگران آن تاثیرگذار و دیدنی است.


امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید؛ منتظر شنیدن نظراتتان هستیم!

دیدگاه‌ها (69)

بستن فرم

 1. پارسا

  فروردین 10, 1400

  فیلم مرثیه‌ای برای یک رویا رو فراموش نکنید ، یکی از تلخ ترین فیلم هایی که دیدم هستش مخصوصا پایان‌بندیش که….

  پاسخ

 2. دیانا نظری

  بهمن 27, 1399

  جای فیلم هزارتوی پن به شکل خیلی عجیبی تو لیستتون خالیه… اون صحنه که افلیا کنار هزارتو میمیره و مرسدس براش لالایی میخونه غم انگیز ترین صحنه ای بود که تا حالا تو عمرم دیدم. اون لحظه حتی بیشتر از ختم بابابزرگم گریه کردم…. دم گیرمو دل تورور گرم با این تخیل بی نظیرش… باورم نمیشه یه

  پاسخ

 3. مدی

  بهمن 23, 1399

  سلام دوستان فیلم عاشقانه احساسی معرفی میکنید؟ مثل بخت پریشان ما

  پاسخ

  • امیر در پاسخ به مدی

   اسفند 13, 1399

   هیچی به پای بخت پریشان ما نمیرسه

   بهتر از این فیلم تو زندگیم ندیدم و نمیبینم!

   پاسخ

 4. زهرا

  دی 15, 1399

  معجزه در سلول شماره 7 رو از یاد نبرین….

  پاسخ

 5. متین

  دی 3, 1399

  به نظرم هیچ فیلم غمگینی به پای خاطرات خانوادگی نمیرسه

  پاسخ

 6. پارسا

  آذر 18, 1399

  سلام.جدیدا یه فیلمی اومده میکس میکنن با جملات غمگین و فاز سنگین و تیکه…میخواستم بدونم اسم فیلمه چیه
  ریش هم نداره اون آقاهه لطفاً جواب بدید

  پاسخ

 7. میگم :

  آذر 6, 1399

  داستان میان ستاره ای هم واقعا خوبه هم فضایی هست و هم غم انگیز
  داستان درمورد یک پدر (کوپر )هستش که قبلا به ماه سفر کرده و هیچکس حرفش رو باور نمی کنه او دارای پسر لجباز به نام تام و دختری باهوش به نام مورف است و یک پدربزرگ دارد مادر دو کودک مرده است و سیاره ی کرده ی زمین به خاطر گرد و خاک ، آلودگی دچار مشکل میشه پس از ناهنجاری جاذبه ای کوپر و مورد به سرزمین مخفانیه ای میروند که در آنجا معلوم میشه ناسا هست اونجایی که کوپر براش پرواز میکرد و قراره کوپر به همراه یه زن و دو مرد به فضا بروند که دنیا را نجات ذهن به یک کرم چاله سفر میکنن که (زمان در اونجا فرق داره یک هفته برابر 1 سال در زمین میتونه باشه ) چندین سال میگذرد و مورف هم سن پدرش میشه و میفهمه همه چی درباره ی نجات دنیا دروغ بوده و پروفسور برند پدر همون زن که با کوپر رفت به فضا درباره ی معادل فضایی و همه چی دروغ گفته تا دختر خودش در امان بمونه در فضا و پس از چند اختلاف و … مورف معادله ی فضایی را پیدا میکند اما در حالی که پدرش بازگردد سالیان سال طول میکشد و تام دو بچه دارد که یکی از آنها میمیرد و خودش هم میمیرد ،و پدر کوپر هم میمیرد مورف به تنهایی نسلی را بزرگ کرده و درحالی که کوپر به زمین آمده که دختر دکتر برند را جا گذاشته (در سیاره ای دیگر ) و مورف آنقدر پیر شده که دارد میمیرد اما مورف نمیذارد که کوپر لحظه ی مرگش را ببیند و کوپر میرود تا دختر دکتر برند را باز گرداند

  پاسخ

 8. سینا

  شهریور 20, 1399

  هیچ فیلمی به اندازه بوته آزمایش غمگین نیست…پیشنهاد میکنم حتما ببینید تجاوز مدیر و معلم به چند کودک تومدرسه ناشنوایان یه فیلم کره ای هست

  پاسخ

  • شاهدبت در پاسخ به سینا

   اسفند 16, 1399

   سکوت هم خیلی فیلم ناراحت کننده ای هست دقیقا با همینی شما میگید هست

   پاسخ

 9. متین

  شهریور 20, 1399

  فیلم (پسری با بیژامه راه راه) جاش خالیه
  یکی از غم انگیز ترین فیلم هایی بود که دیدم
  هیچوقت از یادم نمیره الانم یادم میوفته گریم میگیره
  پس از تموم شدن فیلم یک ساعت به صفحه سیاه تلویزیون نگاه میکردم و گریه میکردم

  پاسخ

 10. …..

  تیر 30, 1399

  من یه تیکه از یه فیلم رو توی یه کانال دیدم که به عنوان کلیپ غمگین بود . دختره وسط خیابون داد میزنه من از هیچی نمیترسم زود باش بعد یهو یه ون بهش نزدیک میشه و یه پسره اونو نجات میده . توی اینترنت هرچی میزنم پیداش نمیکنم اگه کسی میدونه ممنون میشم بگه

  پاسخ

  • َیه ادم ساده در پاسخ به .....

   بهمن 6, 1399

   میتونی کلیپشو بفرستی؟ شاید بتونم پیدا کنم..

   پاسخ

  • یه ادم ساده در پاسخ به .....

   بهمن 6, 1399

   میتونی کلیپو ببینم؟ شاید تونستم برات پیدا کنم..

   پاسخ

 11. ستاره

  تیر 22, 1399

  فیلم me before you , blow ,five feet apart , تعبیری برای یک رویا خیلی خوبن واقعا هر کدومشون رو سه بار دیدم مخصوصاblowکه جانی دپ توش بازی میکنه و بر اساس واقعیته ،توصیه میکنم حتما ببینید

  پاسخ

 12. ک. …. 😭😓😢

  تیر 5, 1399

  به نظر من جای لالالند تو این لیست خالی بود . به نظر من اون لحظه ای که رایان گاسلینگ می فهمه که می تونستند با هم باشن ولی با هم نیستن و در پایان فیلم یک نگاه و خنده تلخی به دختره نگاه میکنه خیلی غم انگیزه و آدمو به یاد تصمیم های اشتباهش می اندازه.

  پاسخ

 13. محسن

  تیر 1, 1399

  درخواست میکنم بخت پریشان و حتما مسیر سبز رو ببینید قلبتون از تنفر و نفرت خالی میشه 😭🙏🙏

  پاسخ

  • سامیار در پاسخ به محسن

   آبان 30, 1399

   اره من دیدم خیلی گریه دار بود😔😔😔

   پاسخ

 14. صبا

  خرداد 4, 1399

  هر فیلمی که معرفی‌کرده بودیو دیدم، واقعا به طور وحشتناکی غمگینه
  مخصوصا منچستر کنار دریا و راه سبز. واقعا اشکتو خشک‌میکنن تو چشمت. حتمااااا ببینین.

  پاسخ

 15. کیوان حاتمی

  اردیبهشت 24, 1399

  باشگاه خریداران دالاس و اون کرم شبتاب وحشتناک غمگینه و اون فیلم بخت پریشان

  پاسخ

 16. ایلیا

  اردیبهشت 17, 1399

  فیلم ناراحت کننده عاشقانه فقط تایتانیک ، هرکس این فیلمو دیده تا یک ماه شب روز نداشته ، این داستان بر اساس واقعیت و فوق العاده ناراحت کننده است و هر کس این فیلم دیده خیلی گریه کرده

  پاسخ

 17. arsham

  فروردین 7, 1399

  فیلم five feet apart هم بد نبود

  پاسخ

 18. آبتین

  اسفند 3, 1398

  فیلمایی مثل انجمن شاعران مرده،لئون حرفه ای،نفس بکش،من پیش ازتوو…… خیلیای دیگه جاشون تو این لیست خالیه

  پاسخ

  • صبا در پاسخ به آبتین

   خرداد 4, 1399

   وااای لئوننن عاااالیهههه هر کی ندیده یعنی نصف فیلمای دنیا رو ندیده

   پاسخ

   • narcy در پاسخ به صبا

    خرداد 4, 1399

    leonباعث شد من برم سمت فیلم و سریال و فیلمباز بشم

    پاسخ

 19. آبتین

  اسفند 2, 1398

  واقعا لیست خوبیه البته فیلم های زیادی هستن که میتونن تو این لیست اضافه بشن ولی واقعا تمام فیلم هایی که معرفی شدن عالین و به شدت تاثیرگذار

  پاسخ

 20. H

  اسفند 1, 1398

  آقا فقط فیلم مه آخر فیلم من هنوز باورم نمیشه خیلی بد و غمگین تمام شد

  پاسخ

 21. الینا باشوکیان

  بهمن 22, 1398

  خدایا.وقتی انیمه مدفن کرم هایه شب تابو نگاه میکردم واقعا فقط دلم میخواست از بغض فریاد بزنم.واقعا اینو جدی میگم واقعا تاثیر گذارترین داستانی رو که میشد دیدم.تا اخر عمرم لحظه لحظه این فیلم باهامه.حتما ببینید واقعا کلمه برا تعریف غم گین بودن داستانش پیدا نمیکنم.

  پاسخ

  • مرتضی در پاسخ به الینا باشوکیان

   اسفند 25, 1398

   خدا لعنتت کنه ادمین با معرفی کردن انیمه مدفن کرم های شب تاب.داشتیم زندگیمونو میکردیم.الان یک هفته هست افسردگی گرفتم.به هیچ کس توصیه نمیکنم این فیلمو ببینه بی نهایت غمناکه

   پاسخ

  • الینا اراکلیان در پاسخ به الینا باشوکیان

   فروردین 3, 1399

   این فیلم خیلی احسسی و گریه دار در کل نابود کننده است.واقعا غم انگیز تنها حسی که بعد از دیدنش پیدا میکنید بغض و بغض و بغض و گریه است

   پاسخ

  • anna در پاسخ به الینا باشوکیان

   آبان 7, 1399

   حالا فک کن من توی ده سالگی دیدم.تا یک ساعت مات و مبهوت به صفحه ی تلوزیون نگاه میکردم

   پاسخ

 22. محمد

  بهمن 14, 1398

  واقعا در حق تایتانیک ظلم شد توی بررسی شما، من ۹۰ درصد این فیلمهایی که گفتید رو دیدم اما ب نظرم تایتانیک یه سر و گردن از همه شون قشنگتره

  پاسخ

  • mahdi در پاسخ به محمد

   فروردین 16, 1399

   واقعا باید تایتانیک باشه غمناکترین فیلمی بود تا به حال دیدم

   پاسخ

 23. alireza

  دی 23, 1398

  فیلمی که دیدم و واقعا داغون شدم و اعصابم بهم ریخت.کلا فیلمی که غم انگیز باشه کم روم تأثیر میذاره ولی دختر میلیون دلاری از استیوود واقعا شاهکاره.اصلا یاده فیلمش میوفتم داغون میشم.البته فیلم های مرثیه ای برای یک رویا.مسیر سبز.
  فراموش شده.فارست گامپ و باشتگاه دالاس.البته فیلم های متیو مک کانهی شاهکاره
  کسیای که علمی تخیلی و درام میبینن حتما میان ستاره ای ر ببینن.همه چی تمومه.درام.غم انگیز.راز الود.علمی و…

  پاسخ

 24. همراز

  مهر 2, 1398

  این همه اندوه بی دلیل برای چیست ؟
  هیچ چیز همیشگی نیست
  فردا که بیاید
  امروز فراموش شده است
  غم حس عجیبیه همه ادما توی زندگیشون درد و رنجی رو دارن که نسبتش فرق میکنه ولی تو با دیدن فیلم یا یه انیمیشن مثه مدفن کرم های شب تاب وقتی با شخصیت فیلم همزاد پنداری میکنی غم تو ناشی از درک موقعیت قهرمان داستانه من خودم بچه اول خانواده ام وقتی خودمو جای ستسوکو گذاشتم احساس درد کردم اون درد ،درد بزرگ شدن اجباری ،پناه بودن در اوج بی پناهی، نتونستن و شرمنده شدن بود و در اخر وقتی خسته ایی و همه انگیزه ات واسه تلاش کردن رو از دست میدی …
  به کسایی که ندیدن پیشنهاد میکنم این انیمیشن فوق العاده رو

  پاسخ

  • کریستوف کلمپ در پاسخ به همراز

   مهر 29, 1398

   فیلم غمناک فقط فیلم هاچیکو داستان یک سگ محال این فیلمو ببینی و گریت نگیره اگه گریت نگرفت بدون از سنگ ساخته شدی

   پاسخ

   • فواد در پاسخ به کریستوف کلمپ

    خرداد 11, 1399

    هاچی داستان یک سگ عالیه عالی … واقعه غم انگیزترین فیلم تاریخه

    پاسخ

   • شادی در پاسخ به کریستوف کلمپ

    شهریور 30, 1399

    فیلم هاچیکو به جرات میشه گفت جز ناب ترین فیلم ها هست،مخصوصاً سکانس آخرش که همسر پروفسور بعد از ۱۰ سال هم چنان در همون ایستگاه هاچی رو میبینه با تلفیق موسیقی متن بی نظیر اشک رو از چشمه مخاطب جاری میکنه،بی نظیر بود این فیلم
    مخصوصاً که بر اساسه واقعیّت هست بیشتر میشه باهاش ارتباط گرفت عالی بود

    پاسخ

   • حسین در پاسخ به کریستوف کلمپ

    مهر 17, 1399

    نه بابا

    پاسخ

  • دیانا نظری در پاسخ به همراز

   بهمن 27, 1399

   تو برو فیلم هزارتوی پن رو ببین. نظرت درباره ی غم و اندوه عوض میشه. بعد از اینکه تموم شد تا یک ساعت داشتم به صفحه کامپیوترم و عکس مدیا پلیر که وسطش اومده بود نگاه میکردم. ارزش هزار بار دیدن رو داره. اون موقعس که میفهمی غم و اندوه واقعی چه مزه ای میده.

   پاسخ

 25. سما

  مرداد 5, 1398

  فيلم غم انگيز فقط مرثيه اي براي يك رويا و مدفن كرم هاي شب تاب هركسي اين دوتا رو ببينه محاله تا اخر عمرش هنوزم فكر و احساسش درگير اين دو تا فيلم نباشه

  پاسخ

 26. Mahdie

  تیر 10, 1398

  سلام اقا من ی سوال دارم اصلا ربطی ب موضوع ندارع ولی دلم طاقت نیاورد نپرسم گفتم شاید یکی بدونه..این میکس های شکست عشقی و خودکشی درست میکنن من واقا مخم درگیر شدع ک اسم چن تا از این فیلم یا سریالا چیه…مثلا یکی که پسره خودشو پرت میکنه جلو قطار یا اینکه ی دختره بالا ساختمون میخواد خودشو پرت کنه ی دختره دیگه رو به روش جلو نرده هاس ولی اون خودش رو پرت میکنه و و و اقا کسی از اسم این فیلمارو میدونه غیر اینام اگ میدونین بگین مرسی میشم..راسی ی چن تا مث:اسکم،اگر بمانم،اقای ربات اینارو تونسم درارم بازم مرسی میشما💓اینو دوبار کامت کردم اگ کسی میدونه بگه🌸

  پاسخ

  • ولی الله در پاسخ به Mahdie

   تیر 19, 1398

   اون دومی که راجع ب خودکشی یه دختر از بالای ساختمون گفتی، به گمونم سریال the 100 باشه

   پاسخ

  • Nazpolis در پاسخ به Mahdie

   اسفند 28, 1398

   سلام.سریال13reason whyتوش هرچی بخواین داره.فصل یکش ازبقیش بهتره.خودکشی و شکست عشقی و تجاوز و …..همه چی توش هس وخیلی غم انگیزه

   پاسخ

 27. سیاوش

  تیر 8, 1398

  سلام متاسفانه
  فیلم روشنایی در میان اقیانوس رو فراموش کردین
  یک دیالوگ در این فیلم کافیست تا مخاطب رو برای همیشه درگیر کنه

  یکبار میبخشی و یک عمر در آرامشی
  بار نفرت رو باید همیشه بدوش کشید

  پاسخ

 28. سینا

  خرداد 27, 1398

  چرا هزارتوی جادویی رو نزاشتین😭

  پاسخ

  • مهدی در پاسخ به سینا

   بهمن 5, 1399

   واقعا که هزار تو لایک داره

   پاسخ

 29. علیرضا

  اردیبهشت 12, 1398

  سلام..آقا زیرنویس فیلم زاکاری عزیز اصن تو اینترنت موجود نیس..من خیلی گشتم ولی زیرنویسی وجود نداره اصن..میشه اگه سراغ دارین بگین؟؟ممنون میشم

  پاسخ

 30. Sahi

  آبان 21, 1397

  سلام،گول حرفاشونو نخورین،به نظرمن که هیچ فیلمی به اندازه ی تایتانیک، قشنگ و با معنی و گریه دارم نمیشه و هیچ فیلم خنده داری به اندازه ی دروغگو دروغگو

  پاسخ

  • شششش در پاسخ به Sahi

   اردیبهشت 20, 1398

   رفیق شما مدفن کرم های شبتاب رو ببین، تایتانیک رو کلا یادت میره

   پاسخ

   • Siyavash در پاسخ به شششش

    مرداد 29, 1398

    ایول…
    موافقم باهات…

    پاسخ

   • الینا باشوکیان در پاسخ به شششش

    بهمن 24, 1398

    واقعا درسته.این انیمه واقعا شاهکار هستش و دیدنشو هزاران بار به همه توصیه میکنم

    پاسخ

  • م.ف در پاسخ به Sahi

   مرداد 25, 1399

   کجای تایتانیک غم انگیزه به شدت افتضاحه

   پاسخ

  • Tas در پاسخ به Sahi

   دی 7, 1399

   وای دروغگو دروغگو عالیه🤣🤣
   تایتانیک هم خیلی قشنگه ولی به نظر من خیلی غمگین نبود

   پاسخ

  • دیانا نظری در پاسخ به Sahi

   بهمن 27, 1399

   تایتانیک عاشقانه ست. ولی هزارتوی پن هیچ عشقی توش نداره و در عین حال یه فیلم خیلی غم انگیزه.

   پاسخ

  • دیانا نظری در پاسخ به Sahi

   بهمن 27, 1399

   دارم فکر میکنم چرا فیلم شکل آب رو نذاشتین. آخرش غم انگیز و غیر منتظره بود. کلا فیلم های گیرمودل‌تورو خیلی بی نظیرن.

   پاسخ

 31. God father

  مهر 1, 1397

  استاد فیلمی مثل فیلم یکشنبه غم نگیز و تو لیستت نزاشتی

  غم انگیز ترین فیلم تاریخ

  پاسخ

 32. nilow

  شهریور 24, 1397

  دلیبال ستارگان بخت ما اینا بشدت غم انگیزه تایتانیک ک دیگ فوق العادس چطور تو این لیستا نیس

  پاسخ

 33. rezA8A

  تیر 18, 1397

  فیلم ایرانی لاکپشت ها هم پرواز میکنند باید میبود.اگه دیدینش مفهمین چی میگم

  پاسخ

  • مملی در پاسخ به rezA8A

   مرداد 23, 1397

   یا خداااااا
   این فیلم شاهکاره
   زمانی برای مستی اسبها هم همین ژانره و بشدت غم انگیزه

   پاسخ

 34. rezA8A

  تیر 17, 1397

  the mist هم باس میبود.
  فیلم دریاچه ایدن یکی از دردناک ترین فیلم هاییه که دیدم
  این زاکار عزیز رو از کجا باید گیر آورد؟

  پاسخ

  • ادمین در پاسخ به rezA8A

   تیر 17, 1397

   سلام، ممنون بابت معرفی اون 2 فیلم.
   اگه عبارت «دانلود فیلم Dear Zachary» رو سرچ کنید سایت های زیادی هستن که فیلم رو به صورت رایگان
   گذاشتن برای دانلود

   پاسخ

 35. شش

  اردیبهشت 18, 1397

  واقعا فیلم لیست شلیندر و عزیز ملیون دلاری خیلی قشنگ بود

  پاسخ

 36. رسول

  بهمن 24, 1396

  با سلام
  لطف کنید در مورد نحوه دانلود فیلم ها راهنمایی کنید

  پاسخ

 37. محمد مهدیییی

  بهمن 18, 1396

  یعنییییی تایتانیک نیست ؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  پاسخ

  • م.ف در پاسخ به محمد مهدیییی

   مرداد 25, 1399

   به نظر من و ۹۹درصد کسایی که فیلم میبینن نباید هم باشه

   پاسخ

 38. ARASH

  دی 16, 1396

  sangam 1964

  این فیلم که تو لیست نباشه دیگه نمی دونم چی بگم !!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ

  • فومنی در پاسخ به ARASH

   مهر 28, 1398

   مثه همیشه عالی بود…متشکرم خانم باقری. نکته جالب این لیست اینه که یک فیلم هندی رتبه اول راداشت!! یعنی قشنگ حق به حقدار رسید!!

   پاسخ