یک جزوه

فراخوان جذب نویسنده دورکار در پروشات

بیشتر بدانید

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

در هزاره جدید ساخت فیلم‌های علمی تخیلی با واکنش بسیار زیادی روبه‌رو است، زیرا رؤیاهای ما را به حقیقت تبدیل نموده و باعث بروز نوآوری‌های جدید خواهند شد. زیرا فیلم‌های علمی تخیلی تأثیر مثبت ویژه‌ای دارند و درعین‌حال که حق امتیاز خود را حفظ می‌کنند، مفاهیم جدید را به تماشاگران معرفی می‌نمایند. در این لیست که فیلم‌های برتر قرن 21 به نمایش گذاشته می‌شود، شاهد فیلم‌هایی با مفاهیم هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، نقد برنده و غیره هستیم.

دقت داشته باشید که در این 17 سال اخیر از قرن 21 فیلم‌های موفق بسیاری در قسمت علمی تخیلی ساخته شده شدند، به همین دلیل در اینجا تنها به فیلم‌های برتر در این زمینه اشاره می‌کنیم، پس ما با همراه باشید.


25. پرومته – Prometheus)  2012)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

فیلمی علمی-تخیلی به کارگردانی ریدلی اسکات که به‌نوعی قصهٔ اولیه یا ماقبل سری فیلم‌های بیگانه تلقی می‌شود اما داستانی کاملاً مستقل دارد. فیلم بیگانه (1977) از اسکات یک شاهکار کلاسیک محسوب می‌شود، به همین دلیل ممکن است اصلاً به دیدن فیلم پرومته علاقه‌ای نداشته باشید و تصور کنید که ذهنیتتان را کاملاً تغییر می‌دهد.

بنابراین بهتر است این فیلم را تماشا کنید، اما بهتر است به لحظه‌لحظه آن توجه نموده و حتی در صورت لزوم نت‌برداری کنید، زیرا امکان نداشت که سری فیلم‌های بیگانه از این بهتر باشد.

همچنین بخوانید: برترین فیلم‌های علمی تخیلی سال 2018 (تا به امروز) + تصاویر


24. تلقین – Inception) 2010)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

شاید تصور کنید چرا این فیلم روان‌شناسانه را در لیست فیلم‌های علمی تخیلی گنجانده‌ایم، اما باید به این نکته توجه کنید که در این فیلم مرز واقعیت و رؤیا درهم‌آمیخته شده و هر چیزی در رؤیا امکان‌پذیر است، بنابراین وقایع تخیلی در آن روی می‌دهد. موسیقی متن هانس زیمر نیز در تأثیر این فیلم بی‌بهره نیست.

یک سارق حرفه‌ای که لئوناردو دی کاپریو نقش آن را ایفا می‌کند وارد ذهن افراد شده و رازهای ناخودآگاه آن‌ها را سرقت می‌کند. اما او وادار می‌شود از این استعداد در کارهای خلاف استفاده کند و این کار به قیمت تحت تأثیر گرفتن زندگی شخصی‌اش تمام می‌شود. اما زمانی که می‌تواند یک ایده را در ذهن یک فرد بگنجاند فرصتی نصیب اش خواهد شد.

نولان در ساخت این فیلم موفق و داستان تحسین‌برانگیز از بازیگران برتر استفاده کرده، رضایت تماشاچیان را جلب نموده، صحنه‌های اکشن به‌یادماندنی ایجاد کرده است. بسیاری از مردم از این فیلم استقبال نموده و این فیلم در گیشه فروش موفقی داشت. این فیلم را می‌توان یکی از بهترین آثار نولان دانست.

همچنین بخوانید: 14 فیلم برتر علمی تخیلی تاریخ سینما


23. منطقه 9 – District 9) 2009)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم موفق محصول آفریقای جنوبی و کانادا از نیل بلومکمپ که از آپارتاید الهام گرفته و داستان بیگانه‌هایی را نشان می‌دهد که از سیاره خود اخراج شده‌اند. موجودات زمینی این بیگانگان را در منطقه مشخصی به نام منطقه 9 ساکن کرده‌اند، البته نه بخاطر صلاح آن‌ها بلکه به خاطر تکنولوژی پیشرفته‌ای که با خود به سیاره زمین آورده‌اند. یکی از کارکنان سازمان چندملیتی متحد به نام ویکوس فان در مِروه (شارلتو کاپلی) به ویروسی آلوده می‌شود که DNA او را با تغییر ماهیت روبه‌رو می‌کند.

نویسندگان داستان این فیلم نیل بلومکمپ و تری تاچل هستند، کارگردان این فیلم آن را به روش مستند تهیه نموده و همچنین در بسیاری از صحنه‌ها از دوربین‌های دستی استفاده شده است. همچنین بلومکمپ از لنزهای مخصوص DP و لنزهای نچرال و رئال CG استفاده می‌کند. این عوامل این فیلم را بیشتر به یک مستند تاریخی تبدیل می‌کند تا یک فیلم تخیلی و به همین دلیل یک فیلم موفق محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم‌های ترسناک قرن 21 به همراه تریلر و خلاصه داستان


22. آفتاب – Sunshine) 2007)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم علمی تخیلی تأثیرگذار به کارگردانی دنی بویل و نویسندگی الکس گارلند که فاجعه حیات انسان و آخرین امید او در سال 2057 را نشان می‌دهد و می‌توان این فیلم را تاثیرگرفته از فیلم‌های کوبریک و تارکفسکی دانست. خورشید در حال نابودی است و یک عصر یخبندان دیگر در انتظار بشریت است و دراین‌بین یک کشتی که حاوی هشت خدمه است در تلاش هستند تا نسل بشر را حفظ کنند.

نقاط قوت این فیلم عبارت‌اند از جلوه‌های بصری مهیج، امتیاز بالا از جان مورفی و نشان دادن نکات بسیار مهم. اگرچه شیوه روایی این فیلم کمی پرسش‌برانگیز است و در پایان فیلم بسیاری از سؤالات بیننده را بدون پاسخ رها می‌کند، اما تأثیر این فیلم و هیجانی که در بیننده ایجاد می‌کند، شگفت‌انگیز است.

همچنین بخوانید: 25 فیلم برتر عاشقانه در قرن 21


21. لوپر – Looper) 2012)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

ریان جانسون با ساختن این تریلر جنایی درباره سفر در زمان اولین فیلم علمی تخیلی خود را تولید نمود. در این فیلم بازیگرانی همچون بروس ویلیس، جوزف گوردون-لویت، امیلی بلانت، پایپر پرابو و جف دانیلز ایفای نقش می‌کنند. در سال 2044 یک گروه تبه‌کار برای افرادی که از سال 2074 به گذشته سفر کرده‌اند کار می‌کنند، اگرچه در سال 2044 سفر در زمان قانونی نبود اما آن‌ها به‌طور مخفیانه فعالیت می‌کردند. جو (Gordon-Levitt) با نسخه مسن‌تر خود آشنا شده و اتفاقات مهم فیلم از آنجا روی می‌دهد.

این فیلم زیبا و مهیج با معرفی پیچیدگی‌های جدید چشم‌انداز جدیدی به روی فیلم‌های مسافرت در زمان گشود، و درکنار این پیچیدگی‌ها پایان دل‌چسب و رضایت بخشی نیز داشت. لوپر را می‌توان یک فیلم علمی تخیلی قدیمی با طراحی مدرن دانست.

همچنین بخوانید: 30 فیلم برتر آسیایی در قرن 21


20. یک پوینده تاریک – A Scanner Darkly) 2006)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم علمی–تخیلی مهیج آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی ریچارد لینکلیتر که بر اساس رمانی به همین نام نوشته فیلیپ کی. دیک ساخته شده است. بازیگرانی نظیر کیانو ریوز، رابرت داونی جونیور، وودی هارلسون و وینونا رایدر در آن نقش‌آفرینی می‌کنند. داستان این فیلم کاملاً مجذوب‌کننده است بااین‌حال پیچیدگی این فیلم باعث می‌شود که برخی از تماشاگران آن را به‌سختی دنبال نمایند.

رابرت ارکتور (ریوز) به همراه دوست‌دخترش دونا هاتورن، یک مأمور مخفی است که با مواد مخدر و شناسایی آن‌ها سروکار دارد که در این راه زندگی دوستانش را نیز به خطر می‌اندازد. او با ماده مخدر جدیدی آشنا شده و می‌خواهد این ماده مخدر به نام دی را به شهر وارد کند. این ماده مخدر بسیار قوی و اعتیادآور می‌تواند بر نیمکره‌های چپ و راست مغز تأثیر گذاشته و کاری کند تا فرد نتواند مرز رؤیا و واقعیت را تشخیص دهد. آیا رابرت می‌خواهد خودش مصرف‌کننده این ماده باشد یا آن را در اختیار دیگران نیز قرار دهد؟

فعالیت مخفیانه رابرت که باعث می‌شود در حین فعالیت ناشناخته باقی بماند صحنه‌های جالب و مهیجی ایجاد می‌کند. در این فیلم غمناک و تأثیرگذار، همه شخصیت‌ها، چه خوب و بد، تنبیه می‌شوند. این فیلم هم همانند رمان اصلی یک اثر کلاسیک محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: 25 فیلم برتر درباره نقش پدر در قرن 21


19. برف‌شکن – Snowpiercer) 2013)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

فیلمی علمی-تخیلی اکشن، به کارگردانی بونگ جون-هو که بر اساس یک رمان گرافیک فرانسوی با همین عنوان و به نویسندگی ژاک لاب، ساخته شده است. به دلیل تسریع گرمای جهانی کره زمین نظام آب و هوایی برهم خورد و عصر یخبندانی ایجاد شده که حیات کره زمین را مملو از برف و یخ نموده است. در پی رخداد عصر نوین یخبندان در زمین، یک قطار برف‌شکن آخرین بازمانده‌های بشر را در خود جای داده است.

نماهای اکشن بونگ، خلاقیت او و انتقادهای زیرکانه او، که در نمای قرار دادن طبقات پایین جامعه در یک قسمت مشخص از قطار نشان داده می‌شود، از جمله نقاط قوت این فیلم هست. این فیلم زیبا را می‌توان یک فیلم علمی تخیلی موفق با صحنه‌های مهیج و اکشن دانست.

همچنین بخوانید: 50 فیلم برتر اکشن در قرن 21


18. تقدیر – Predestination) 2014)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم در سبک علمی–تخیلی و مهیج به کارگردانی برادران اسپیریگ است که فیلم‌نامه فیلم بر اساس داستان کوتاه “همه شما زامبی‌ها” اثر رابرت آنسون هاین‌لاین نوشته شده است و به یکی از برترین و جذاب‌ترین فیلم‌های هزاره جدید تبدیل شده است. ای‌تان هاوک در آخرین مأموریت مسافرت در زمان باید مانع یک حمله تروریستی شود که جان هزاران نفر را به خطر می‌اندازد.

سارا اسنوک با اجرای چندلایه و تأثیرگذارش لایق تحسین و تشویق است و به همین دلیل جایزه آکادمیک استرالیا را از آن خود نمود. در حقیقت نقش‌آفرینی موفق او در فروش این فیلم تأثیر بسزایی داشت.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های ترسناک سال 2018


17. لبه فردا – Edge of Tomorrow) 2014)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

در این فیلم از داگ لیمان که اقتباسی از رمان ژاپنی فقط باید بکشی از هیروشی ساکورازاکا هست، ویلیام کیج (تام کروز) یک افسر جنگی بی‌تجربه است که در میدان جنگ با بیگانگان مبارزه می‌کند. اگرچه او در میدان جنگ کشته می‌شود، اما خود را گرفتار یک حلقه زمانی می‌بیند که با هر بار کشته شدن او را به روز قبل از جنگ بازمی‌گرداند.

کیج به همراه ریتا ورتاکسی (بلانت)، یک جنگجو نیرو ویژه گروهی تشکیل می‌دهد تا راهی برای شکست دادن موجودات فرازمینی بیابند و آن‌ها را به زانو دربیاورند. این فیلم مهیج می‌تواند برای افرادی که به بازی‌های کامپیوتری علاقه دارند و طرفداران فیلم‌های علمی تخیلی یک شاهکار باشد و انتظاراتشان را برآورده کند. با فروختن حق امتیاز این فیلم احتمالاً باید شاهد دنباله آن هم باشیم.

همچنین بخوانید: 13 فیلم با داستان غیرمنتظره که ارزش دیدن دارند


16. زمان جنایت – Timecrimes) 2007)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

ناکو ویگالوندو، فیلم‌ساز اسپانیایی، که در گذشته با ساخت یک فیلم کوتاه نامزد جایزه اسکار شده بود، با ساخت این فیلم بار دیگر موفقیت را از آن خود نمود. زمان جنایت یک تریلر مهیج است که در هر گام بیننده را شگفت‌زده نموده و ژانرهای مختلف را باهم ادغام می‌کند.

هکتور (Karra Elajalde) در میان درختان اطراف خانه‌اش جاسوسی همسایه‌اش را می‌کند و ناگهان مجبور است از دست مهاجمی که خود را باندپیچی کرده بگریزد. او در حال فرار به سراغ دانشمندی می‌رود که او را مجاب می‌کند در ماشین زمان آزمایشی او پنهان شود. قهرمان داستان با کمک این ماشین زمان یک ساعت به عقب بازگشته و خود را در حالی می‌بیند که از دست مهاجم در حال فرار است.

اگرچه ویگالاندو یک فیلم مینیمالیست ساخته اما اجازه نمی‌دهد که بودجه کم خلاقیت و ظرافت فیلم را زیرسوال ببرید یا بیننده را دچار سردرگمی کند. اگر از حلقه‌های زمانی و مسافرت در زمان لذت می‌برید می‌توانید از این شاهکار سینمایی لذت ببرید.

همچنین بخوانید: معرفی 50 فیلم برتر سال 2016 از دید مخاطبین و منتقدین


15.  دانی دارکو – Donnie Darko) 2001)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم درام، تریلر، علمی-تخیلی به نویسندگی و کارگردانی ریچارد کلی، که نوجوانی به نام دانی (Jake Gyllenhaal) در یکی از محله‌های ویرجینیای آمریکا از یک اتفاق جالب زنده بیرون آمده. دانی با خرگوش-انسان غول‌پیکر و زشت‌رویی به نام “فرانک” (James Duval) ملاقات می‌کند که می‌تواند در زمان سفر کند. دانی در این فیلم به وجود خود می‌اندیشد، عاشق می‌شود و می‌خواهد نه‌تنها زمان بلکه تقدیر را تغییر دهد.

از جمله نقاط قوت این فیلم را می‌توان موسیقی متن دهه هشتادی و حضور بازیگرانی مانند جیک جیلنهال، جنا ملون، درو بریمور، مگی جیلنهال، نوح وایل، کاترین رأس و پاتریک سوویزی دانست. این فیلم که حاوی صحنه‌های جالب و غیرمعمولی مانند تصادف هواپیما است در اکران اولیه چندان موردتوجه واقع نشد، اما سپس تمثیل‌های روان‌شناسانه علمی تخیلی و هوشمندانه آن موردتوجه سینما دوستان قرار گرفت.

همچنین بخوانید: 50 فیلم برتر سال 2017 براساس انتخاب 200 منتقد فیلم و سینما


14. حمله به بلاک – Attack the Block) 2011)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم علمی تخیلی از جو کرنیش که داستان یک گروه گانگستری نوجوان در جنوب لندن را نشان می‌دهد و درعین‌حال نقد اجتماعی را نیز دربرمی گیرد. بازیگران جوان این فیلم بسیار موردتوجه واقع شدند، بخصوص جان بویگا رهبر این گروه گانگستری که کاملاً باورپذیر است. یکی دیگر از نقاط قوت این فیلم حملات بیگانه‌هاست. احتمالاً باور نخواهید کرد که بیگانه‌های باورنکردنی این فیلم، صحنه‌های اکشن، عناصر طنز و روایت ظریف آن، با بودجه کم ساخته شده‌اند.

همچنین بخوانید: بهترین فیلم هایی که در سال 2018 اکران شدند


13. خدا بودن سخت است – Hard to Be a God) 2013)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

آخرین فیلم فیلم‌ساز روسی الکسی ژرمن که در سال 2000 ساخت آن آغاز شد، در طول شش سال فیلم‌برداری شد، چند سال مراحل پس‌تولید را طی نمود، درنهایت توسط پسر ژرمن به اتمام رسید و سرانجام در سال 2013 اکران شد. این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های سینمای روسیه است و از هر لحاظ یک فیلم حماسی محسوب می‌شود.

فیلم اقتباسی از رمانی به همین نام، اثر بوریس و آرکادی استروگاتسکی است. این شاهکار استروگاتسکی در یک سیاره بیگانه به نام آرکانار رخ می‌دهد که یک کابوس به تمام معناست. خدا بودن سخت است، یک اثر سیاه‌وسفید ظریف است داستان وحشی‌گری و زیبایی را نشان می‌دهد.

همچنین بخوانید: لیست کامل بهترین فیلم های سال 2019 به همراه تریلر و خلاصه داستان


12. گزارش اقلیت – Minority Report) 2002)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک شاهکار سینمایی که ستارگانی چون تام کروز و استیون اسپیلبرگ نقش‌آفرینی و ساخت آن را بر عهده داشته و فیلم‌نامه آن از داستان کوتاهی از فیلیپ کی دیک گرفته‌شده است. این اقتباس یک اقتباس تمام‌عیار است و از بسیاری جهات مهیج هست. کاپیتان جان اندرتون بخشی از یک تیم جنایی است که سعی می‌کند به کمک عناصر روانشناسی جرائم مرگبار را پیش‌بینی نموده و پیش از رخ دادن آن را کنترل کند.

اسپیلبرگ در این فیلم از فیلم‌بردار موردعلاقه خود یانوش کامینسکی استفاده نموده و ماکس فون سیدو هم در نقش مکمل، به‌عنوان کارگردانی به نام لامار بورخس، بسیار درخشان ظاهر می‌شود و تأثیرگذاری فیلم را افزایش می‌دهد.

همچنین بخوانید: لیست بهترین فیلم های کمدی سال 2018


11. هرگز رهایم مکن – Never Let Me Go) 2010)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم رمانتیک درام و علمی تخیلی به کارگردانی مارک رومنک، که بر اساس رمانی به همین نام، نوشته کازو ایشی‌گورو در سال ۲۰۰۵، ساخته شده‌است. داستان دربارهٔ سه دانش‌آموز با نام‌های کتی (کری مالیگان)، روث (کیرا نایتلی) و تامی (اندرو گارفیلد) و زندگی آن‌ها در یک مدرسه شبانه‌روزی مرموز به نام هلشیم است. اما در این مدرسه راز مخوفی وجود دارد که از دانش آموزان پنهان می‌شود و آن این است که عمر بسیاری از آن‌ها باید به بیش از 100 سال برسد.

این فیلم داستان انسانیت، فلاکت، بشردوستی، رفاقت و آسیب‌پذیری عشق را نشان می‌دهد. این فیلم از آن دست فیلم‌هایی است که نباید دیدن آن را از دست بدهید.

همچنین بخوانید: 15 فیلم فانتزی تاریخ سینما


10. فراتر از رنگین‌کمان سیاه – Beyond the Black Rainbow) 2010)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

از بسیاری از جهات می‌توان این فیلم هنری، تجربی و الهام‌بخش را یک فیلم وهم‌آور نیز نامید. بسیاری این فیلم را با فیلم‌های کارگردان‌هایی مانند ماریو باوا، جان کارپنتر، دیوید کروننبرگ و برخی آثار تارکوفسکی استاکر مقایسه می‌کنند. فیلم‌های علمی تخیلی به‌ندرت می‌توانند این‌چنین مهیج و به طرز هوشمندانه‌ای سورئال باشند.

در سال‌های 1983 پانوس کاسماتوس که یک نویسنده و کارگردان است یک دنیای سینمایی عجیب‌وغریب به وجود می‌آورد که اوا آلن در آن زندانی شده و تلاش می‌کند تا از آنجا بگریزد. یکی از نقاط قوت این فیلم تدوین گری جرمی اشمیت است که جذابیت فیلم را افزایش داده و فضای احساسی کاسماتوس را افزایش می‌دهد. شاید همه افراد نتوانند جذابیت این فیلم را درک کنند، اما سینما دوستان واقعی برتری این فیلم را درک خواهند نمود.

همچنین بخوانید: 10 فیلم کمدی رمانتیک برتر که باید تماشا کنید


9. چشمه – The Fountain) 2006)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک فیلم فانتزی علمی تخیلی روان‌شناسانه که طی یک دوره چند هزارساله مفاهیم، عقاید و روایت‌های مختلفی را بیان می‌کند. این فیلم از دارن آرونوفسکی درباره حیاتی است که در یک درخت اساطیری شکل گرفته است. هرگز یک فیلم علمی تخیلی مشابه این ساخته نشده است. در این فیلم هیو جکمن در سه نقش ظاهر می‌شود: یک شوالیه قرن هجدهمی، یک پزشک قرن بیستمی به نام تام کرو و یک فضانورد به نام تامی که هر بار برای نجات معشوقه‌اش (Rachel Weisz) از مرگ تلاش می‌کند. داستان این فیلم از افسانه درخت زندگی در کتاب مقدس الهام گرفته است.

این فیلم همچنین اشاره‌هایی به استعمار اسپانیا و تمدن مایا و همچنین شخصیت تامی از دیوید بوی دارد. این درخت زندگی بر مفاهیم ترس از مرگ دلالت می‌کند و می‌توان آن را یکی از شخصی‌ترین و تأثیرگذارترین فیلم‌های آرونوفسکی دانست.

همچنین بخوانید: 30 فیلم کمدی رمانتیک که زنان باید تماشا کنند


8. ماه – Moon) 2009)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

این فیلم از دانکن جونز بر مفاهیمی مانند هوش مصنوعی، تنهایی و هویت دلالت می‌کند. فضانوردی به نام سام بل در ایستگاه ماه کار می‌کند و قرارداد فعالیت چندساله‌اش در این قمر رو به اتمام است و تنها کسی که در این قمر با او همراه است گرتی است (صدای کوین اسپیسی).

بنا به مشکلات نامعلوم ارتباط این ایستگاه با زمین قطع شده و سام نمی‌تواند با خانواده، دوستان و همکاران اش ارتباط داشته باشد. پس‌ازاینکه تمرینات روتین خود را به‌اشتباه انجام می‌دهد به توهم و هذیان مبتلا شده و نمی‌تواند مرز واقعیت و توهم را تشخیص دهد. جونز در این فیلم لایه‌های پنهان شخصیت انسان را به معرض نمایش قرار می‌دهد.

همچنین بخوانید: لیست 20 تایی بهترین انیمه های سینمایی جهان


7. اکس مشینا – Ex Machina) 2015)

 

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

گارلند در ابتدا به‌عنوان رمان‌نویس کار خود را آغاز نمود (ساحل)، سپس به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس (او 28 فیلم‌نامه نوشته است مانند 28 روز بعد، طلوع آفتاب و هرگز رهایم مکن)، و درنهایت کارگردانی این فیلم را بر عهده گرفت (که نویسندگی آن را نیز بر عهده داشت). این فیلم علمی تخیلی فلسفی داستان کالب (Domhnall Gleeson) یک برنامه‌نویس جوان است که برای یک موتور جستجوگر به نام Bluebook فعالیت می‌کند و سپس به دعوت ناتان بیتمن در پروژه‌اش جدیدش با او همکاری می‌کند.

آزمایش آن‌ها بر روی اِیوا (آلیسیا ویکاندر) بود، یک ربات انسان نمای فوق پیشرفته که هوش هیجانیش بسیار پیچیده، دلربا و فریبنده‌تر از چیزی بود که این دو نفر می‌توانستند تصورش را بکنند. اکس مشینا در عین نشان دادن ایده‌های بزرگ مدینه فاسده ای را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد نابودی انسان را به همراه دارد.

همچنین بخوانید: 28 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید


6. مکس دیوانه: جاده خشم – Mad Max: Fury Road) 2015)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

این فیلم از جرج میلر ادامه فیلم‌های مکس دیوانه است. از جمله نقاط قوت این فیلم ادیتور و همسر میلر، مارگارت سیکل است که روابط عناصر موجود در فیلم – لوازم، شخصیت‌ها و غیره – را نشان می‌دهد. سینمای اکشن به‌ندرت می‌تواند چنین فیلم موفق و تأثیرگذاری را بسازد.

از جمله نقاط قوت دیگر این فیلم عبارت‌اند از طراحی کولین گیبسون و جنی بیوان و فیلم‌برداری جان سیل. این فیلم فانتزی در ژانر خود یک شاهکار محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: 100 فیلم برتر تاریخ سینما (انتخاب شده توسط بازیگران مطرح سینما)


5. درخشش ابدی یک ذهن پاک – Eternal Sunshine of the Spotless Mind) 2004)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

بهترین فیلم میشل گوندری و بهترین فیلم‌نامه چارلی کافمن، البته با الهام از فیلیپ کی دیک، فیلمی درباره رابطه و عشق ازدست‌رفته. زوجی به نام‌های جوئل (جیم کری) و کلمنتاین (کیت وینسلت) پس از جداشدن یکدیگر را از ذهن خود پاک می‌کنند و دراین‌بین حوادثی رخ می‌دهد. آن‌ها سپس متوجه عشق و احساسی که بینشان بود شده و از اینکه چنین عشقی را فراموش کرده‌اند قلبشان به درد می‌آید.

این فیلم یک فیلم غم‌انگیز و تأثیرگذار درباره عشق ازدست‌رفته است که احتمالاً بتوانید با آن به‌خوبی ارتباط برقرار کنید.

همچنین بخوانید: 100 فیلم عاشقانه تاریخ سینما


4. رنگ سرچشمه – Upstream Color) 2013)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

این فیلم از شین کاروث یک تجربه منحصربه‌فرد است که می‌تواند سینما دوستان را تحت تأثیر قرار داده و با کمک جلوه‌های بصری و روایی اشک ذوق و شگفتی را از چشم آنان خارج کند. ایمی سایمتز در نقش الکس، قهرمان داستان ظاهر می‌شود که یک دزد (تیاگو مارتینز) با کمک دارو و مواد مخدر مغز او را شستشو داده و حساب بانکی‌اش را خالی می‌کند. او سپس به خود آمده و متوجه می‌شود تنها کسی نیست که به این شیوه به بازی گرفته‌شده است.

او سپس به سمت جف (کاروث) متمایل شده و این دو هنوز نمی‌دانند که چه چیزهایی را از دست داده‌اند اما هرچه که فیلم به جلو پیش می‌رود چیزهای بیشتری را متوجه شده و می‌بینیم که این دو به هم نزدیک می‌شوند. این فیلم را می‌توان یک فیلم هنری تأثیرگذار دانست که از دیدن آن پشیمان نمی‌شوید. این فیلم دومین فیلم کاروث است و در نوع خود یک اثر هنری برتر محسوب می‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین موسیقی های متن فیلم، 55 ساندترک ماندگار تاریخ سینما


3. زیر پوست – Under the Skin)  2013)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک دهه طول کشید تا جاناتان گلیزر این فیلم عمیق و شگفت‌آور از انسانیت و تمدن را بسازد. بسیاری این فیلم را با آثار استنلی کوبریک، آندره تارکوفسکی، و فیلم‌های مستند گونه کلر دنیس و لین رامسی، مقایسه می‌کنند. داستان فیلم اقتباس آزادانه از یک کتاب علمی تخیلی به قلم مایکل فیبر، محصول سال 2000، است. اسکارلت جوهانسون در این فیلم بسیار خوش درخشیده و درعین‌حال که دیالوگ کمی دارد اما بسیار تأثیرگذار است. او نقش یک زن فضایی را بازی می‌کند که پس از وسوسه کردن انسان‌ها آنان را به دام انداخته و می‌کشد، اما نیت او مشخص نیست.

یکی از نقاط قوت این فیلم موسیقی متن میکا لوی است که به تأثیرگذاری و پیچیدگی این فیلم می‌افزاید. با دیدن این فیلم تجربه جدیدی کسب نموده و اگر آن‌قدر صبور باشید که تا پایان فیلم صبر کنید، از پایان غیرقابل‌پیش‌بینی آن لذت خواهید برد. این شاهکار هنری و بدون نقص همان‌گونه که از نامش پیداست تأثیرگذار است.

همچنین بخوانید: 8 فیلم ابر قهرمانانه در سال 2017 از بدترین تا بهترین


2. ورود – arrival) 2016)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

یک تجربه منحصربه‌فرد، تأثیرگذار و رمانتیک از دنی ویلنو که می‌توان آن را با ادیسه فضایی کوبریک، درخت زندگی ترنس مالیک، نوشته‌های ری بردبری، پی کی دی و ارسلا لی گوین، مقایسه نمود. این فیلم نویسندگی اریک هیزرر است که اقتباسی از داستان کوتاه داستان زندگی تو به قلم تد چیانگ است.

لوییس زنی جوان و یک زبان‌شناس برجسته است که اغلب اوقاتش را به تدریس در دانشگاه اختصاص می‌دهد. با فرود آمدن دوازده سفینه فضایی در نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا جوی پر از وحشت و ترس و ابهام بر دنیا حاکم می‌شود. ارتش آمریکا با توجه با سابقه لوئیس به سراغش می‌آید و درخواست همکاری می‌دهد تا شاید او بتواند این کلاف سردرگم را باز کند.

این فیلم هوشمندانه و هنری با فیلم‌های موجود در سینما قابل‌مقایسه نیست، به همین دلیل دیدن آن توضیح می‌شود. نقش‌آفرینی ستارگان این فیلم، بخصوص آدامز، بسیار چشمگیر است و به زیبایی و عظمت این فیلم می‌افزاید. او در فیلم عشق و از دست دادن را به شکل عمیقی نشان می‌دهد و بیننده به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید: 25 سلبریتی که پیش از شهرت مشاغل عجیبی داشتند


1. فرزندان انسان – Children of Men) ۲۰۰۶)

25 فیلم برتر علمی تخیلی در قرن 21 (تا به اینجا)

آلفونسو کوارون در قرن جدید چندین فیلم کارگردانی نموده (مانند گرانش) که این فیلم او در سال 2006 از بقیه برتر است. فرزندان انسان از رمان پی دی جیمز در سال 1992 اقتباس شده و مدینه فاسده ای را نشان می‌دهد که در آن انسان به تنش و مشکلات روانی دچار می‌شود. کلایو اوون گروهی (کلر هوپ آشیتی، مایکل کین، چُوِتِل اجیوفور و جولیان مور) را رهبری می‌کند که در روزهای پایانی حیات بشر در سال 2027 درحالی‌که دیگر کسی قادر به تولیدمثل نیست، تلاش می‌کنند در خرابه‌های باقی‌مانده از بریتانیا از یک زن باردار محافظت کنند.

فیلم‌برداری امانوئل لوبزکی آن‌قدر تأثیرگذار است که جایزه بهترین فیلم‌برداری را برای او به ارمغان آورد. شات های کوتاه این فیلم‌بردار و شیوه روایی آن باعث شده که این فیلم به یک اثر علمی تخیلی موفق تبدیل شود.


امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. البته فیلم های بسیاری وجود دارد که لایق قرار گرفتن در این لیست هستند اما در اینجا به این 25 مورد کفایت کردیم. لطفا فیلم های پیشنهادی خود را در بخش نظرات به ما معرفی کنید تا در ویرایش های بعدی به لیست اضافه شود.

منتظر شنیدن نظرات شما هستیم!

دیدگاه‌ها (176)

بستن فرم

 1. علی

  آذر 18, 1397

  سلام من دنبال یه فیلمی هستم که حدود ده سال پیش از تلویزیون پخش شده چیز زیادی از این فیلمه یادم نیست فقط سکانس آخرش رو یادمه که یه نفر تیر خورده بود و تو بیمارستان بود و داشت میمرد یه نفر دیگه دلش میسوزه و جون اونو نجات میده ولی خودش میمیره انگار یه چیزی تو دهنش بود و یه نوری از دهنش زد بیرون و خودش مرد و اونو زنده کرد .

  پاسخ

  • محمدرضا

   آذر 20, 1397

   سلام The Green Mile- مسیر سبز ، ببین همین نیس

   پاسخ

 2. امیر

  آذر 17, 1397

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دنبال یک سری از فیلم های هستم موضوعشون درباره ی جهان های موازی باشه و از همین قبیل…

  پاسخ

 3. محمد

  آذر 16, 1397

  سلام
  دنبال فیلمی میگردم که یه موجود فرازمینی میاد زمین و اون شی که میتونه برگرده رو گم میکنه.اون شی میفته دست یه پسره و با اون میره فضا اونجا عاشق یه دختری میشه که چشمای سبزی داره و براشون میجنگه وسیارشون نجات میده بعدش نمیدونم چی میشه ناخود آگاه برمیگرده.دوباره دوست داره برگرده ولی نمیتونه خودشو به مردن میزنه وبه ورثش میگه من شی دارم که هرکی اونو داشته باشه میتونه فرمانروای تمام هستی بشه خبرش به گوش موجودات فرازمینی میرسه وقتی میان که شی بدزدن این با اون شی ای که اونا آوردن میره فضا

  پاسخ

  • عباس

   آذر 16, 1397

   سلام محمد جان،
   فکر میکنم منظورت فیلم John Carter محصول 2012 باشه

   پاسخ

  • مسیح

   آذر 20, 1397

   اسم اون فیلم جان کارتره

   پاسخ

 4. محمد خسروی

  آذر 9, 1397

  سلام . دنبال یه فیلمم با این موضوع
  یه عده تبهکارو توی یه زندان گذاشتن و تو شیکم هر کدومشون یه بمب کار گذاشتن که با یه نفر دیگه جفته و اگه این دو تا بمب از هم فاصله زیاد بگیره منفجر میشه و هیشکی جفتشو نمیشناسه و نمیتونه فرار کنه
  لطفن اگه میدونین بگین

  پاسخ

  • محمدرضا

   آذر 9, 1397

   سلام 16.17 سال پیش یه فیلم تقریبا با همین موضوع دیدم!اونموقع فک میکردم بازیگرش آرنولده (خخخ) الان سرچ کردم اسمش اینه Fortress محصول سال 1992 شماره دومشم 2000 پخش شده، ببین همونی نیس که دنبالشی

   پاسخ

 5. محمدرضا

  آذر 6, 1397

  سلام آقا خسته نباشید،من خیلی وقت پیش یه فیلم دیدم که تقریبا هیچی ازش یادم نیس بجز کمی از داستانش،حدود 15سال قبل دوبله شدش رو دیدم فک کنم احتمالا مال اواخر قرن 20 باید بوده باشه داستانش هم ازین قرار بود: یه زن و شوهری تو کل فیلم تحت تعقیب هستن فکر کنم بخاطر اینکه پلیسا فکر میکنن یکیشون فضاییه و تو بدنش بمبه خودشونم اینو نمیدونن…. خلاصه آخر سر که اینارو پیدا میکنن فک کنم فضاییه رو میکشن بعد همون لحظه یه محفظه ای باز میشه میبینن جسد هر دوتاشون اونجا هس و اون دوتایی که دنبالش بودن هر دو فضایی بودن همون موقع هم اونکه زندس منفجر میشه کل اون محوطه میره رو هوا … همچین فیلمی یادتون نیس؟!

  پاسخ

 6. T

  آذر 5, 1397

  سلام لطفاً اگه فیلمی مشابه دونده هزارتو سراغ دارید بگید ،ممنون

  پاسخ

 7. مهدی

  آذر 4, 1397

  متشکرم از لیست. فکر میکنم فیلم گانتز هم تخیل بسیار جالبی داره و فیلم خیلی خاصیه. اسم فیلم اول پرومتوس هست.
  به امید روزی که تخیل وارد سینمای ایران بشه

  پاسخ

 8. ali

  آذر 1, 1397

  سلام دوستان.من دنبال یه فیلم هستم که یه پسر از یه خانواده عضو یه گروه عجیب و شیطانی میشه.خانواده یکی رو استخدام میکنن تا پسرشون رو نجات بده و این اتفاق میفته.بعد از این ماجرا خانواده در یک کلبه پناه میگیرن تا پسرشون رو نجات بدن اما شب اون گروه میاد سراغشون و همه ی خانواده رو به قتل میرسونه و دوباره پسره رو میبره و فیلم دوم ماجراش اینجوریه که یه دختر با نامزدش توی پارکینگ مجتمع صدای تیراندازی میشنون و وقتی که از پارکینگ خارج میشن میبینن که کل شهر دارن با اسلحه همدیگه رو میکشن و بلافاصله نامزد دختره کشته میشه و دختره باید دخودشو نجات بده………..ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ

 9. هانيه

  آبان 30, 1397

  سلام مرسيي بابت پيشنهاداتتون!من دنباله فيلم هايي شبيهinterstellar هستم ممنون ميشم اگه موردي سراغ دارين معرفي كنيد!

  پاسخ

  • ایرانی

   آذر 1, 1397

   Contact 1997

   پاسخ

  • Amir

   آذر 16, 1397

   Filme (The Martian) ro bbinid

   پاسخ

 10. ایرانی

  آبان 29, 1397

  اطلاعات شما بالاست لطفا اگه تونستید معرفی کنید ممنون

  پاسخ

 11. ایرانی

  آبان 29, 1397

  سلام من دنبال 2 تا فیلم میگردم – خیلی وقت پیش دیدم – اولی در مورد یه شهر بود که کوچیک شده بود و در داخل کمد زیر سینک ظرف شویی بود باید یه چیزی شبیه به لامپ بش وصل میشد تا شهر به حالت اولش برگرده – دومی در مورد فیلم یا سریالی بود که یا ماده فضایی میافته روی زمین عینیه تپه هی زمینو داره میگیره و بزرگ میشه یادمه یه جاهاییش نشون داد هواپیما میفرستند داخلش تا نابودش کنن – هر 2 تو صدا سیما خیلی وقت پیش پخش شده بود – ممنون میشم فیلم تو سبک Contact 1997 که در مورد ارتباط گیری با موجدات فضاییه هم معرفی کنید . بسیار تشکر

  پاسخ

 12. سحر

  آبان 27, 1397

  دوستان دنبال یه فیلمیم که توش یه موجودی وارد بدن های انسان های میشه و به نحوی اون هارو کنترل میکنه و بطوریه که از بدن یه انسان وارد بدن دیگه ای میشه
  اینم اضافه کنم که از راه دهن وارد جسم انسان ها میشد و اونهارو کنترل میکرد
  خواهش میکنم اگه اسمشو میدونید بهم بگید.خیلی ممنونتون میشم

  پاسخ

  • saeid

   آبان 30, 1397

   ونوم

   پاسخ

  • محمد خسروی

   آبان 30, 1397

   فکر کنم فیلم دومیت annihilation باشه با بازی ناتالی پورتمن

   پاسخ

  • محمد خسروی

   آبان 30, 1397

   فیلم thing تقریبن شبیه همینه

   پاسخ

   • سحر

    آذر 3, 1397

    نههه هیچکدوم اینا نیست
    فیلمش ماله 5.6 ساله پیشه تقریبا
    من اون موقعها دیدمش یعنی
    یه موجودیه تقریبا مثل عنکبوت ایناس..وارد بدن انسان میشه و طرف تغییر شکل نمیده ولی تحت سلطه اون موجود در میاد
    مثلا جوریه که تو بدن یه انسانه بعد روبروی یه انسان دیگه قرار میگیره و از طریق دهن شخص اول خارج میشه و وارد دهن شخص دیگه میشه..
    خواهش میکنم کسی اطلاعاتی داره بگه

    پاسخ

  • محمد خسروی

   آبان 30, 1397

   سلام . دنبال یه فیلمم با این موضوع
   یه عده تبهکارو توی یه زندان گذاشتن و تو شیکم هر کدومشون یه بمب کار گذاشتن که با یه نفر دیگه جفته و اگه این دو تا بمب از هم فاصله زیاد بگیره منفجر میشه و هیشکی جفتشو نمیشناسه و نمیتونه فرار کنه
   لطفن اگه میدونین بگین

   پاسخ

  • udmi

   آذر 3, 1397

   اسمش مار 4 سر نیکله

   پاسخ

  • اشکان

   آذر 19, 1397

   venom
   اخه فیلم به این معرئفی رو نمیشناسی

   پاسخ

 13. ایرانی

  آبان 27, 1397

  سلام من دنبال 2 تا فیلم میگردم – خیلی وقت پیش دیدم – اولی در مورد یه شهر بود که کوچیک شده بود و در داخل کمد زیر سینک ظرف شویی بود باید یه چیزی شبیه به لامپ بش وصل میشد تا شهر به حالت اولش برگرده – دومی در مورد فیلم یا سریالی بود که یا ماده فضایی میافته روی زمین عینیه تپه هی زمینو داره میگیره و بزرگ میشه یادمه یه جاهاییش نشون داد هواپیما میفرستند داخلش تا نابودش کنن – هر 2 تو صدا سیما خیلی وقت پیش پخش شده بود – ممنون میشم فیلم تو سبک Contact 1997 که در مورد ارتباط گیری با موجدات فضاییه هم معرفی کنید . بسیار تشکر

  پاسخ

  • عباس

   آبان 29, 1397

   سلام دوست عزیز،
   متاسفانه من ندیدم این فیلم هارو امیدوارم دوستان بتونن کمک کنن.
   در مورد ارتباط با موجودات فضایی هم فیلم Arrival فیلم خوبیه اگه ندیدید ببینیدش

   پاسخ

 14. Nima

  آبان 25, 1397

  من دنبال فیلمی تو سبکdivergentوo maze runner میگردم
  اگه میشه معرفی کنین

  پاسخ

  • عباس

   آبان 25, 1397

   سلام،
   فکر میکنم نزدیک ترین فیلم به این فیلما، سه گانه عطش مبارزه (The Hunger Games) هستش. سه گانه ماتریکس رو هم اگه ندیدید حتما ببینید

   پاسخ

 15. ritardando

  آبان 17, 1397

  این که در این لیست inerstellar رو ندیدم واقعا شوکه شدم. تاسف برانگیز که چند فیلم متوسط در لیست دیده میشه ولی این شاهکار نولان و حتی فیلم قوی ای مثل the martian در این لیست جایی نداره
  این لیست ضعیف بیانگر عدم اشراف نویسنده به ژانر علمی تخیلیه 🙂

  پاسخ

  • مجتبی

   آبان 20, 1397

   واقعا اینتر ستایلر باید بالای لیست باشه

   پاسخ

 16. محمد

  آبان 15, 1397

  سلام. یک فیلم ماهواره دیدم اسمشو میخواستم. دوبله هم بود به نظر جدید نمیومد. چند نفر میرن به یه مکانی مثل صحرا و اون جا عینک سه بعدی میزارن و وقتی عینک میزارن مثل شهر میشه و … تو صحنه های دیگه شم از این سیاره به اون سیاره گشت و گذار هم میشه.کسی دیده؟ادم فضایی هم تو فیلم هست .نقش اولشم یه دختر پسرن. فیلم ریدی پلیر وان که نیست.دفیلم دیگه به ذهن کسی میرسه؟

  پاسخ

  • عباس

   آبان 15, 1397

   سلام محمد جان،
   کاش جزئیات بیشتری میدادی ولی فکر میکنم منظورت فیلم Tron: Legacy محصول 2010 باشه. اگه این نیست جزئیات بیشتری از فیلمو بگو تا دوستان معرفی کنن

   پاسخ

  • امیر

   آبان 16, 1397

   نام فیلم” والرین و شهر هزار سیاره ” است

   پاسخ

  • علیرضا

   آبان 17, 1397

   اسمه فیلمش اینه
   Valerian and the City of a Thousand

   پاسخ

  • فاطمه

   آبان 26, 1397

   اسم فیلم والرین هست

   پاسخ

  • حامد

   آبان 28, 1397

   والرین وشهر هزار سیاره

   پاسخ

  • عادل

   آذر 4, 1397

   فکر کنم یه برداشت از جنگ ستارگان بود . اسمش سولو بود

   پاسخ

  • علیرضا

   آذر 14, 1397

   منظورت ready player one نیست؟

   پاسخ

  • علیرضا

   آذر 14, 1397

   سلام
   من دنبال یه فیلم
   داستنش این بود که چند تا پسر بچه یه سنگ از کنار رنگین کمان پیدا میکنن اون سنگ هرچی آرزو میکردن براورده میکرد

   پاسخ

 17. mb

  آبان 10, 1397

  سلام دونبال یه فیلم چند سال پیش دیدم فکر کنم شبکه4 گذاشتش فیلم درمورد سرقت طلا بود یک گروه پیر بودن سرقط تلا با دخترش انجام دادن بعد یه گروه دیگه امدن طلا هارا بورن دختر مرد بش خیانت می کنه با پسره فرار می کند بعد اخر فیلم پیره مرده به دخترش میگه من حتی بند کفش هام هم بدونه برنامه ریزیی نمبندم طلاهاهم دست خودشه اگه ممکن اسمش را بم بگید خیلی وقت دونبالشم

  پاسخ

 18. Arm17

  آبان 8, 1397

  سلام .کسی میدونه تو فیلم انتقام جویان :جنگ ابدیت .تانوس چطوری سنگ قدرت رو داشت .وقتی که سفینه ی آزگاردی هارو نابود کرد؟

  پاسخ

  • عباس

   آبان 8, 1397

   سلام،
   تانوس قبل از حمله به سفینه ازگاردی ها به زاندار حمله کرده بود و سنگ قدرت رو که اونجا بود برداشته بود. تو سکانسی که ثور با نگهبانان کهکشان آشنا میشه به این موضوع اشاره میکنه

   پاسخ

   • صادق

    آبان 9, 1397

    آقا عباس عزیز در مورد اون فیلم دراکولا که گفتم اطلاع دارید؟

    پاسخ

    • عباس

     آبان 10, 1397

     سلام صادق جان،
     راستش چیزی به ذهنم نمیاد چون خیلی کلی گفتی داستانو، اگه یکمی جزئیات بیشتری از فیلمو بگی شاید بشه پیداش کرد

     پاسخ

     • صادق

      آبان 10, 1397

      سلام عباس عزیز:
      چند نفر شب میرن تو یه کلبه تو بیابون با ماشین و نیزه و غیره حمله میکنن و دراکولاهارو از اونجا شکار میکنن و فقط بعد مرگشون جمجمه شون باقی میمونه بعد که برمیگردن به نظر رئیس دراکولاها با عصبانیت از زیر زمین دور تر از کلبه بیرون میاد و میره برا انتقام اونا میرن پارتی و جشن اونم میره به سقف اتاق یکی از اونا میچسپه طرف که برمیگرده حمله میکنه این شروعش و یادمه….

      پاسخ

     • عباس

      آبان 10, 1397

      سلام صادق جان،
      فیلم Vampires (خون آشامان) محصول سال 1998 😉

      پاسخ

     • صادق

      آبان 15, 1397

      عباس عزیز مرسی خودش بود اینو 7 سالم بوده عموم برام گذاشت دیدمش خدا ازش راضی نباشه اون شب تا صب نخابیدم!!!!!

      پاسخ

     • عباس

      آبان 15, 1397

      خواهش میکنم صادق جان،
      😂😂
      منم فک کنم 6-7 سالم بود که فیلم Blade و کلبه وحشت رو پشت سر هم دیدم و دو سه شب نخوابیدم 🙂

      پاسخ

 19. نسترن

  آبان 8, 1397

  سلام ببخشید من خیلی وقته دنبال یه فیلمی میگردم که چند سال پیش از شبکه سه پخش شد و فقط ی تیکه هاییش یادمه… داستان زندگی دختری به اسم ویرجینیاست که مادرشو تو بچگی گم کرده و زندگیش وارد ی سری اتفاقات عجیب میشه و میره داخل دنیای قصه ها و میفهمه مادرش مث ملکه بدجنس قصه سفید برفی شده و آخرش مادرشو با شونه ی سر زهری که میزنه میکشه… با یه مردی هم سفر میکنه که در باطن ی گرگه… یه تیکه ش هم یادمه با ی طلسم موهاش انقدر بلند میشه ک مرده مجبور میشه با تبر قطعشون کنه… ممنون میشم اگه کسی اسمشو میدونه راهنماییم کنه

  پاسخ

  • سانی

   آبان 26, 1397

   فرمانروای قلمرو دهم یا یه همچین چیزیه،منم دیدم اما اسمش یادم نیس دقیق

   پاسخ

  • Amir

   آذر 1, 1397

   یه مینی سریال 10 قسمتس!
   The 10Th Kingdom

   پاسخ

 20. علی

  آبان 8, 1397

  سلام
  فیلمهای time crimes ,hard to be a god ,never let me ,upastroeam color, under the skinsکه معرفی کردین واقعا فیلمهای مزخرفی ان
  و جاشون تو لیست نیست

  پاسخ

 21. Farzad

  آبان 6, 1397

  سلام ببخشید یه فیلمی هست که موجودی ناشناخته در جایی که انسان های روی آن تحقیق می کنندوجود خانم خدمتکاری وجود دارد که به آن نزدیک می شود و از دادن تخم مرغ بهش شروع میشه این قضیه نیشه اسم این فیلن رو بگین؟

  پاسخ

  • ali

   آبان 7, 1397

   فرزاد جان سلام….فیلم مورد نظر شما بایدSHAPE WATERباشه

   پاسخ

  • ممد

   آبان 7, 1397

   The.Shape.of.Water.2017

   پاسخ

 22. فرشته

  آبان 6, 1397

  سلام من دنبال دوتا فیلم میگردم ممنون میشم یکی بهم بگه اسمشونو اولیش داستان یه گروهی که یه تعدادی از افراد مشهور رو میگیرن و میخوابونن در یه دنبای دیگه بسته دیگه با چهرهی دیگه بیدار میشن در اخر هرکی زنده بمونه در دنبیای واقعی میزارن که جوان باشه

  دومین فیلمم اینه که یه سری از افرادو میندازن داخل یه سالن بسته بزرگ هرکی زنده بمونه نفر اخر میتونه از اونجا خارج بشه که در اخر همون شخص وقتی ازادی میشه میبینه توی یه سالنی دیگست که به همه ی اونها همین گفته شده و دباره باید بین این ها زنده بمونه

  هرکی بهم گفت قول میدم جبران کنم ممنون

  پاسخ

  • ali

   آبان 7, 1397

   سلام…فرشته جان فیلم دوم مورد نظر شما اگه اشتباه نکنم خانه ی9نفره اسمش هست

   پاسخ

  • ع

   آبان 7, 1397

   دومی اره

   پاسخ

  • صادق

   آبان 7, 1397

   باسلام دوستان من یه فیلیم و خیلی وقت پیش دیدم که هرچی سرچ میکنم دیگه پیداش نکردم داستان تا اونجایی که یادمه دراکولاس.که تو یه کلبه مخفی شدن و یه گروهی اونارو شکار میکنن فک کنم محصول امریکا باشه تو یه صحنه ش یه دست دراکولا از زمین به سرعت میاد بیرون بچه گیا دیدمش

   پاسخ

  • محمد

   آبان 15, 1397

   House of 9

   پاسخ

 23. ali

  آبان 5, 1397

  درود بر شما……….دوستان لطفا فیلمهایی در سبک جک غول کش که هم موضوع جالبی داشته باشه و هم در فیلم از جلو ه های طبیعت بکر و زیبا استفاده شده باشه معرفی کنید….سپاسگزارم

  پاسخ

  • بهروز

   آبان 8, 1397

   سلام فیلمهای نارنیا، هابیت، آواتار دارای جلوه های بصری زیبا و طبیعت بکری هستن

   پاسخ

 24. ali

  آبان 5, 1397

  درود بر شما دوستان عزیز….من دنبال یه فیلم هستم که موضوعش اینه پسر یه خانواده به یه گروه عجیب پیوسته که خانواده یکی رو استخدام میکنن تا پسرشون رو نجات بده..این اتفاق میفته اما اون گروه این خانواده رو در یک کلبه جنگلی محاصره میکنن و بعد از کشتن خانواده دوباره پسره رو پس میگیرن

  پاسخ

 25. ابی

  آبان 4, 1397

  سلام
  فیلمی رو دیدم که مردی نامزد دختر یه سناتور بود و به یه هتل رفتن و قرص اکس مصرف کردن و همراه یه زن دیگه اتفاقاتی افتاد، که بعدش دختره پشیمون شد با نامزدش سعی کرد اون زن رو پیدا کنه تا اگه اشتباه نکنم به کسی نگه. اما در نهایت متوجه شد همش نقشه بوده واسه تلکه کردن دختره و یه تیم کلاهبرداری بودن. ممنون میشم اسمش رو بگید.

  پاسخ

 26. King

  آبان 3, 1397

  سلام یه فیلمی بود که چند نفر توش قلبشون رو از کار مینداختن تا ببینن اون دنیا وجود داره اسمشو لطفا بگین

  پاسخ

  • اصغر میرزایی

   آبان 3, 1397

   سلام.
   اسم این فیلم Flatliners هست.
   نسخه اصلی این فیلم در سال 1990 به کارگردانی جوئل شوماخر ساخته شده.
   در سال 2017 این فیلم به کارگردانی نیلز آردن اوپلیو بازسازی شده.
   از نظر خودم طبیعتا نسخه اصلی فیلم با اختلاف زیادی قویتره.
   در ضمن این فیلم در فارسی “مرگ بازارن” ترجمه شده که عبارت درستی نیست، در واقع معادل فارسی درستی براش وجود نداره.
   Flatliners در واقع اشاره به خطوط صافی هست که توسط دستگاه EKG در بیمارستان ها برای تشخیص به صفر رسیدن ضربان قلب مورد استفاده قرار میگیره، و در واقع اسم فیلم به طور معناداری این مفهوم رو نشون میده.

   پاسخ

 27. A,s

  آبان 3, 1397

  سلام دوستان
  چند سال پیش یک فیلمی بود که تعدادی افراد توی برف وارد یک ازمایشگاه دورافتاده شدن که تمامی افردا این ازمایشگاه یا مرده بودن یا ویروسی گرفته بودن که مثل پرنده ها سرشون رو به دیوار میکوبیدن و چشماشون سفید شده بود
  به شدددت دنبالشم ولی پیدا نکردم چیزی،ممنون میشم اگه اسمش رو بتونید بهم بگید

  پاسخ

 28. سارا

  آبان 2, 1397

  سلام دوستان من دنبال یه فیلمی هستم خیلی وقته دنبالشم قبلنا از شبکه 3 پخش شده چند بار داستانش تاریخیه و یه صحنه از فیلم یادمه اونم اینکه گروهی سوار کشتی بودن و سفر ماجراجویانه ای داشتن و تو مسیرشون میخاستن از وسط دو تا صخره رد بشن وقتی واردش میشن صخره ها به هم نزدیک میشن و اونایی که تو کشتی بودن تمام تلاششونو میکنن تا از اونجا رد شن و در اخر موفق میشن تا قبل از اینکه صخره ها به هم بچسبن از اونجا رد شن
  اگه کسی اسم فسلمو میدونه حتما بگه چند وقته دنبال اسمشم پیدا نمیکنم

  پاسخ

  • احمد

   آبان 3, 1397

   Jason and the Argonauts 2000

   پاسخ

   • سارا

    آبان 4, 1397

    خیلی ممنون از شما

    پاسخ

 29. Mohsen

  مهر 29, 1397

  با عرض سلام و خسته نباشید.ببخشید یه فیلمی که خیلی دنبالش بودم از این قرار بود که یه خانمی میتونست ذهن افراد رو بخونه.پلیسم از این تواناییش استفاده می کرد.چن بارم جون پلیسا رو نجات داد .ممنونم

  پاسخ

 30. بهروز

  مهر 25, 1397

  با سلام من دنبال یه فیلمم که خیلی وقته دنبالشم، داستانش اینجوری بود که یه هیولای کوچکی وقتی آهن میخورد بزرگتر میشد و آخرش به یه گروهی کمک کرد تا دشمن رو نابود کنن و خودشم در انتها افتاد تو دریا
  وقتی توپهای جنگی بهش میخورد اونا رو میخورد

  ممنون میشم یکی کمک کنه از صدا و سیما پخش شده اما شاید 15 سال پیش دیدمش یادم نیس دقیق

  پاسخ

  • عباس

   مهر 25, 1397

   سلام بهروز جان،
   فکر میکنم فیلم افسانه گالگامت (The Legend of Galgameth) محصول 1996 رو میگی

   پاسخ

   • بهروز

    مهر 26, 1397

    ممنونم دانلود کردم خیلی وقته دنبالشم

    پاسخ

   • شاهرخ

    مهر 30, 1397

    سلام دوستان دنبال یه فیلمم اسمش یادم نیست ولی سبکش حماسی تاریخی بود. یه قسمت فیلم طرف باید گردن یکیو با شمیر میزد اما اینکارو نکرد و با اون فرار کردن اونی که دستور قطع سر رو داده بود یه تیر پرتاب کرد که این تیر دنبال اینا می اومد و اخرم خورد به یکیشون. کسی میدونه اسمشو؟ لطفا راهنمایی کنید

    پاسخ

 31. علیرضا

  مهر 23, 1397

  سلام دوستان یه فیلم قدیمی بود که یه ویروسی پخش شده بود جانورا و حشرات جهش یافته و خیلی بزرگ شده بودن وفقط هم تو مه حمله میکردن بیشتر فیلم هم تو یه فروشگاه بود همه پناه گرفته بودن.میخوام دانلود کنم اسمش یادم نیست ممنون میشم کمک کنید

  پاسخ

  • عباس

   مهر 23, 1397

   سلام، فیلم مه (The Mist) محصول 2007

   پاسخ

 32. فیلم ورود واقعا یه فیلم زیبا زیبا زیبا هستش من این فیلم را دیدم خیلی قشنگ هستش عباس اقا توی لیست تون یه فیلمی که ژانر دانشمندی پر پیچ وخم که با موجودات ماورا طبیعی ارتباط باید بر قرار کنه همین ورود هستش …مدد مکس هم دیدم واقعا زیبا هستش این دوتا …مثل فیلم ورود فیلمی هست که معرفی کنی …با تشکر عباس اقا

  پاسخ

  • بهروز

   مهر 25, 1397

   Mad max واقعا یکی از بهترین فیلما هس در کنار The 100 و Game of Thrones

   پاسخ

 33. محمد

  مهر 21, 1397

  سلام توروخدا اگه میشه میشه کمک کنید..من یه فیلمی دیدم که نمیدونم کره ای بود یاژاپنی .که موضوه ازاین قراره که یه پدروپسرفقیرباهم زندگی می کنندوپسره ازخونشون میره بیرون ویه عروسک پیدامیکنه که تومدرسه بهش خیلی کمک میکنه کفشاش جادویی میشه وتوشناکفشاش فن داره اگه میشه کمک کنید ..راستی پدرشم. ودرودیوارسوسکارو بادست وپامیکشت.

  پاسخ

 34. Aidin

  مهر 20, 1397

  دوستان من دنبال یه فیلم میگردم،دقیق نمیدونم داستانش چیه ولی یه پسره میره به زمان قدیم با چن نفر آشنا میشه یکیشون یه هیولای سبزه که قدرت کنترل آب رو داره،و باید همیشه تو کوزه ی آب باشه،و گرنه میمیره

  کسی اسم فیلمو بلده؟؟؟؟

  پاسخ

  • مهران

   مهر 28, 1397

   اسمشو پیدا کردی ب منم بگو خیلی دونبالشم

   پاسخ

  • Amir

   آذر 1, 1397

   اسم فیلمش
   The Last Warrior 2017

   پاسخ

 35. mohammad

  مهر 19, 1397

  سلام دوستان وقتی بچه بودم یه فیلمی صدا سیما پخش کرد که پسر بچه ای با رادیو یا بی سیمی که داشت امواجی از طرف آدم فضایی ها دریافت می کنه و پسر بچه با پدرش و خواهرشو عموش زندگی می کنه که آخر داستان عموش یه چوب بیسبال یکی از اون هارو میکشه کسی یادش هست اسم این فیلم رو؟؟؟؟

  پاسخ

  • عباس

   مهر 19, 1397

   اگه تو مزرعه زندگی میکردن احتمالا فیلم Signs محصول 2002 مدنظرتونه

   پاسخ

  • سعید

   آبان 2, 1397

   فکر کنم الان هم سنیم چون اون فیلمرو منم بچه بودم نصفه دیدم ولی اسمشو‌نفهمیدم چیه 😂😂

   پاسخ

 36. امین

  مهر 14, 1397

  فیلمی ک هری پاتر بازی کرده،چیه ؟

  پاسخ

  • حمید

   مهر 16, 1397

   سلام یه فیلم قدیمی هست که یه کمان رو کسی نمیتونه زه کنه ولی یه پیر مرد از تو اون جمع موفق میشه کمان رو زه کنه و از بین هفت تا تبر به هدف بزنه. اسم فیلم رو میخواستم بدونم. ممنون🙏

   پاسخ

   • مهدی

    مهر 19, 1397

    اگر اشتباه متوجه نشده باشم اودیسه بود.(آخر فیلم اودیسه که به روستای خودش برمیگرده با کمک یک جادوگر پیر میشه زه کمانی که هیچکس نمیتونست بندازه و زن اودیسه شرط ازدواج قرار داده بود رو میکشه و همه رو میکشه و انتقام میگیره) در سه قسمت تلویزیون خودمون پخش کرد. فیلم فوق العاده ایِ در ژانر خودش

    پاسخ

   • اریا

    مهر 27, 1397

    سلام اسم فیلم پشم زرینه

    پاسخ

 37. بهار

  مهر 6, 1397

  سلام.
  چند سال پیش تلویزیون یه فیلم خارجی تاریخی تخیلی گذاشت که قهرمان اصلیش یه مرد مسلمان جهانگرد بود.که وارد شهری میشه که موقع مه موجودات ترسناک به اون حمله میکنند.و این مرد برای نابودی اونها به مردم این شهر خیلی کمک میکنه.
  اگه اسم این فیلم رو بفهمم خیلی خوشحال میشم.ممنون

  پاسخ

  • عباس

   مهر 6, 1397

   سلام بهار جان،
   فیلم سیزدهمین سلحشور (The 13th Warrior) محصول 1999 با بازی آنتونیو باندراس 😉🌺

   پاسخ

   • بهار

    مهر 8, 1397

    خیلی ممنون😊
    لطف کردین

    پاسخ

  • عادل

   آذر 4, 1397

   اگه سبک قدیمی بوده در مورد سیزدهمین جنگجو . در مورد یگروه از وایکینگاس تقریبا

   پاسخ

 38. علیرضا

  مهر 5, 1397

  باید رتبه ی یک این نوشتار به سری فیلم های سه گانه ارباب حلقه ها داده می شد که تقریبا تما جوایز اسکار را در زمان ارایه بهجشواره اذعان خود کردند . شاید این فیلم مورد پسند بعضی از دوستان نباشد اما با یک نگاه منصفانه یک شاهکار بی نظیر است. که مورد تحسین نقادان زمان خود بود.

  پاسخ

 39. رضا

  مهر 3, 1397

  سلام خدمت شما من چند سال پیش یه فیلم سینمایی توی تلوزیون دیدم فیلم انگار یه بخش کوچکیش مربوط به سفر زمان و اینجور چیزا بود تو فیلم یه هیولایی چند چشمی بود هیکلی شبیه حیوانات چهارپا ولی ترسناک و بزرگ یه قسمت فیلم که زمان گذشته بود و شمشیری بود اون حیوون سر یه اسب رو میکنه وقتی جنگجو ها و مردها میان فکر میکنن کار یه خرسه و میرن تو لونش و اونو میکشن ولی بعدا میفهمن اون نبوده و یه جا دیگه برای همون حیوون تو روستاشون تله میزارن گودال میکنن و توش نفت میریزن حیوون آتیش میگیره ولی باز نمیمیره یه جا دیگه تقریبا آخر فیلم هیولا و یه مرد جنگجو تو یه صخره آبشاری میجنگن و هیولا داشته سقوط میکرده دست مرد رو میگیره ولی اون با شمشیر دست اونو قطع میکنه و هیولا سقوط میکنه یه جا دیگش که یادم نیست انگار میره زمان جلو یا عقب با یه هواپیما فوق پیشرفته یه همچبن جانور رو میکشه فیلم فقط یه بخش کوچیکیش مربوط به تغییر زمانه لطفا بگید اسمشو چند ساله دارم میگردم اسمشو نفهمیدم هنوز😫

  پاسخ

  • رضا

   مهر 7, 1397

   تورو خدا بگید بهم فیلم بیشتر مال زمان قدیم هست و شمشیری و اینجور سبکا بقیه داستان هم گفتم تو پست بگید اسم فیلم رو😞

   پاسخ

  • رضا

   مهر 8, 1397

   اسمش outlander بود بعد از چند سال پیداش کردم😍😎😍😎

   پاسخ

 40. کوروش

  مهر 1, 1397

  با سلام . یک فیلمی دیدم که یک مردی توی جاده یک زنی رو سوار میکنه و اون مرد توی راه چند نفر رو میکشه . بعد اون زن از دستش فرار میکنه و میره توی یه جایی که توسط یک دستگاهی به یک ساعت قبل برمیگرده و هر بار اون مرد میاد و هر چقدر این زن سعی میکنه جلوی کشته شدن اون افراد رو بگیره موفق نمیشه و هی این ماجرا تکرار میشه و . . .
  اگر کسی اسم این فیلم رو میدونه ممنون میشم بگه .

  پاسخ

  • لادن

   مهر 5, 1397

   زمان جنایت اسمشه

   پاسخ

 41. علیرضا

  شهریور 31, 1397

  سلام ببخشید من دنبال یه فیلم می گردم اسمش یادم نیست هر چقدرم می گردم پیدا نمی کنم اول فیلم یسری حیوان و جادوگر می رن ی شهر تو زمان قدیم داخل چین رو نابود می کنند دنبال یه آدم می گردن بعدش زمان چند قرن میگذره و میاد به زمان حال ولی ایندفعه میان تو ی شهر تو امریکا و اونجا دنبال اون آدم میگردن میشه کمکم کنی

  پاسخ

  • خودمم

   مهر 1, 1397

   Dragon war

   پاسخ

  • کوروش

   مهر 1, 1397

   با سلام . من سالها پیش یک فیلمی دیدم که متاسفانه نامش را نمیدانم . در این فیلم حشرات بسیار غول آسایی وجود داشتند و سربازان با آنها می جنگیدند . در قسمتی از فیلم یک سرباز روی پشت یک سوسک غول آسا می رود و با شلیک مسلسل حفره ای درست می کند و یک نارنجک داخل آن می اندازد و حشره را منفجر میکند و هزاران حشره غول آسا هم در حال پرواز هستند و از تونل بزرگی بیرون می آیند . ممنون میشم اگه کسی اسم این فیلم رو بگه .

   پاسخ

   • حامد

    مهر 18, 1397

    درود . اسم فیلمی که گفتی قسمت اول مجموعه Starship Troopers محصول سال 1997

    پاسخ

 42. حمید

  شهریور 30, 1397

  سوال ببخشید من دنبال فیلم علمی تخیلی میگردم (البته زیادی علمی تخیلی) و درمورد فضا باشه مثل در میان ستارگان
  درضمن فیلم مسافران و جاذبه و درمیان ستارگان رو دیدم لطفا به غیر از اینا بگید
  خیلی ممنون میشم زودتر بگید

  اگه هم فضایی نبود اشکال نداره فقط درمورد آینده باشه و سه چهار قسمتی هم باشه مثل دوندگان مارپیچ و بازی های مرگبار و سنت شکن
  آینده بودنش خیلی مهمه
  فضایی هم باشه ک چ بهتر

  ی چندتایی بگید لطفا
  ممنون

  پاسخ

  • لادن

   مهر 5, 1397

   پیشتازان فضا.انتقام جویان جنگ بی نهایت.فیلم های مارول در کل فیلم های جالبی هستن شاید دیگه باشه ولی یادم نی

   پاسخ

   • حمید

    مهر 8, 1397

    داداش من خودم مارول بینم کل فیلماشو دیدم
    اون پیشتازان فضا هم دیدم

    پاسخ

  • میلاد

   مهر 11, 1397

   دوست عزیز سریال ۳ قسمتی “پایان کودکی” نوشته استاد داستانهای علمی تخیلی (ارتور سی کلارک) نویسنده ۲۰۰۱ ادیسه فضایی رو ببینید ، حتما لذت میبرید

   پاسخ

  • مجتبی

   آبان 20, 1397

   چقدر هم نظریم کاش میشد چند تا فیلم تبادل میکردیم متاسفانه اسم فیلمها یادم نمیمونه ولی sun shane رو که توی همین لیست گذاشته ببین یه فیلم دیگه هم هست اسمشو نمیدونم پیدا کردم برات میزارم

   پاسخ

 43. Ali

  شهریور 28, 1397

  سلام من دنبال دو تا فیلم میگردم خیلی دوستش داشتم ولی هیچ کدوم از بازیگرارو یادم نمیاد فقط داستانش یادمه
  اولی این بود یه گروه یا سرباز میرن جنگل که قوانین فیزیک و زمان فرق داره و آسمون تو اونجا خیلی عجیبه جوری که سیاره زحل از ماه هم بزرگ تر دیده میشه یه چیزی مثل فیلم نابودی 2018 هست ولی بهتر از اون بود
  دومین فیلم هم یه گروه سرباز میرن به گذشته و موقع برگشت یه تکه کوچیک از گذشته همراه خودشون میارن و کل زمین با پوشش درخت و موجودات ترسناک پر شده
  خیلی ممنون میشم ازتون اگه اسم این فیلم هارو بگید بیشتر از دو ماهه میگردم ولی پیدا نمیکنم

  پاسخ

  • A.rah

   شهریور 30, 1397

   منم خیلی وقته دنبال همینم پیداش نکردم😑😑😑😑

   پاسخ

  • Rezgar

   شهریور 30, 1397

   اسمش Predators هستش ،خیلی عالیه تو وب سرچ کن میتونی دانلود کنی

   پاسخ

  • خودمم

   مهر 1, 1397

   سلام اولی predator 2010
   دومی هم تا ثانیه پیش تو ذهنم بود

   پاسخ

  • علیرضا

   آبان 17, 1397

   اسم فیلم دومی اوای رعد هستش به انگلیسی فکر کنم بشه
   The sound of thunder

   پاسخ

 44. زهرا ع

  شهریور 13, 1397

  سلام ببخشید دوستان دنبال اسم یه فیلمم که یه مرد که تقریبا نصف صورتشو نداشت یه جعبه که شکل کلبه بود فکر کنم میسپرد به خانواده ها که ازش نگهداری کنن اما اگر خانواده ها باز میکردن جعبه رو اتفاقای بدی واسشون میافتاد میتونین راهنماییم کنید لطفا

  پاسخ

  • عباس

   شهریور 13, 1397

   سلام،
   یه فیلم هست به اسم The Box محصول 2009 که داستانش خیلی شبیه اینه شاید منظورتون همین باشه. تو این فیلم اگه جعبه رو باز کنن یه نفر تو یه جای دنیا میمیره

   پاسخ

  • خودمم

   مهر 1, 1397

   اسمش box ی دکمه قرمز داره میزنی 1 دلار گیرت میاد ولی یکی میمیره تو مرحله بعدی اونی ک میمیره نفر قبلیه

   پاسخ

 45. الهه

  شهریور 12, 1397

  سلام من دنبال چندتا فیلمم که اسمشونو یادم رفته بخشیشو تعریف میکنم اگه دوستان میدونن لطفا بهم بگن
  اولی ی سریاله که تو تلوزیونم پخش شده راجبه ی دختره که فلجه و پدرش گم شده و اون و برادرش میتونن توسط تلوزیونی که پدرش اختراع کرده برن به دورا قدیم دوران رابین هو و اینا
  دومی و خیلی کوچیک بودم که دیدم دقیق یادم نمیاد اما جادوی سیاه یا همچین چیزی بود اسمش سه شنبه ها ه پخش میشد ی جادوگر بود که برای پادشاهی خبیث کار میکرد ی پسرجوون هم بااینا میجمگید ی قسمتش جادوگره با چاقو کتابی رو برید و ازش خون اومد دیگ زیاد به خاطرندارم

  پاسخ

  • مرسا

   شهریور 13, 1397

   اسمش هری پاتره

   پاسخ

 46. reza

  شهریور 5, 1397

  سلام
  من دنبال یه فیلم کره ای یا ژاپنی میگردم که داستانش از این قراره افرادی بعد از تصادف یا اعدام به کما میرن و وارد یه بعد دیگه از جهان میشن (روی زمین هستن و تو شهر ولی کاملا خالی از مردم ) و میرن توی یه اتاق که برای هر کی یه کیف هست و اسمش روی کیفه و لباس مخصوصی توی اون کیفه هست باید زود اون لباس رو بپوشن و وارد خیابون ها گیشن با یسری موجودات عجیب میجنگن مال چند سال پیشه تلوزیونم پخش کرده اگه اسمش رو میدونی لطفا بگو ممنون میشم

  پاسخ

  • عباس

   شهریور 5, 1397

   سلام رضا جان،
   فیلمی که دنبالشی اسمش Gantz محصول 2011 هستش و خیلی فیلم جالبیه،
   تو سال 2016 هم انیمه ای به اسم Gantz: O منتشر شد که داستانش دقیقا همینه و اونم خیلی قشنگه اگه پیداش کردی حتما ببین

   پاسخ

   • reza

    شهریور 6, 1397

    عالی بود ممنون
    خیلی دنبال این فیلم بودم

    پاسخ

  • خودمم

   مهر 1, 1397

   Gantz

   پاسخ

 47. فاطمه

  شهریور 5, 1397

  سلام تو سبک سریال the100 چنتا سریال معرفی کنید
  منظورم هم هیجانی باشه هم بافضاایناسرکارداشته باشه

  پاسخ

  • عباس

   شهریور 5, 1397

   سلام،
   پیشنهاد میکنم سریال های Falling Skies و The Expanse رو تماشا کنید،
   فیلم های سینمایی interstellar، Gravity، life و alien: covenant هم درباره فضا هستن و جالبن

   پاسخ

 48. reza

  مرداد 24, 1397

  کسی درمورد سریال های کره ای اطلاعات داره؟
  اسمشو نمیدونم ولی یه خورده از داستانشو یادمه.داستانش در مورد یه دختر فقیر بود که با یه پسر پولدار اشنا میشه ولی خانواده هاشون مخالف بودنشون با هم هستن.بعد دختره بزرگ میشه و تو یه کارخونه کار میکنه حالا نمیدونم چه کارخونه ای بود و رابطش با اون پسره تقریبا بهم میخوره.زیاد یادم نمیاد دقیقشو ولی میدونم فیلمش مال 7الی8 سال پیشه.اگه اطلاع دارین کمک کنین بخدا خودمو کشتم نتونستم سریالشو پیدا کنم.خیلی هم دنبالشم کمک کنین ممنون میشم.

  پاسخ

  • فاطمه

   مرداد 29, 1397

   تقریبا تمام سریال های کره ای همچین مضمونی دارن.

   پاسخ

 49. فاطمه

  مرداد 21, 1397

  سلام از مدل فیلم هایی مثل inception یا درخشش ابدی یک ذهن پاک میتونین معرفی کنین؟ ممنون میشم

  پاسخ

  • milad

   مهر 11, 1397

   the fountain

   پاسخ

 50. فاطمه

  مرداد 17, 1397

  سلام. من چند وقته دنبال یه فیلمم هرچی هم میگردم پیداش نمیکنم. اسم فیلم و نمیدونم فقط از داستانش یه مقداری یادمه.
  دو تا خانوم به یه جایی دعوت میشن و دو نفر مامور میشن که اونها رو به اون محل یا جشن ببرن. اما توی راه تصادف میکنن و اون دوتا خانم زخمی میشن و میگن ما نمیتونیم با این قیافه زخمی به اون محل یا جشن بیایم (دقیقا یادم نیست کجا بود) اون دو تا مرد تصمیم میگرن که خودشون رو گریم کنن و جای اون دو خانم وارد جشن بشن و کلی اتفاقات جالب و خنده دار براشون رخ میده
  و اینم میدونم که اخرای فیلم یه رقص جالب دست جمعی هم داره که کری خونیه بین دو تا گروه و این دو مرد که خودشون رو جای اون دو دختر جا زده بودن حسابی با رقصشون حال گروه طرف مقابلو میگیرن.
  خواهش میکنم اگه کسی میدونه کمکم کنه که اسم این فیلم چی بود. خیلی دنبالش گشتم. اینم میدونم که یکی از اون دو تا مرد سیاه پوست بود یا شایدم دوتا شون!
  دقیقا نمیدونم.

  پاسخ

  • عباس حسن زاده

   مرداد 17, 1397

   سلام
   فک کنم منظورتون فیلم “دختران سفیدپوست” (White Chicks) محصول 2004 هستش

   پاسخ

   • فاطمه

    مرداد 20, 1397

    وای..
    واقعا متشکرم.اره دنبال همین بودم
    خییییییییییییلی ممنونم

    پاسخ

  • Cyrus.m.Zarkoob

   مرداد 20, 1397

   Inception

   پاسخ

  • الان هالیود انقدر تکنولوژیش پیشرفت کرده توی سال 2018 و 2019 نسبت به سال 2000..2003…2004…فیلم های اون موقع را با فیلم های زمان جدید مقایسه میکنی کلا زمین تا اسمون فرق میکنه هم ژانرها هم داستان ها و جلوه های ویژه و فیلنامه ها …

   پاسخ

  • عباس اقا سابقه هالیود چند سال هستش و میدونید در سال چقدر فیلم تولید می کند …در ضمن سینما هالیود یه سینما هست که از تمام نقاط جهان در سیما هالیود فیلم اکران می کنند اره …سینما هالیود در کدام کشور و شهر واقع شده عباس اقا میشه یه تصویری از سینما هالیود عکسی بگذارید بینیم این چطور سینمای هست که سر زبون تموم ایرانیان جهان هستش چقدر در امد زادیی می کنند …که بخاطر گلشیفته فراهانی رفته در هالیود فیلم بازی میکنه با تشکر

   پاسخ

   • عباس

    شهریور 14, 1397

    هالیوود به مجموعه فیلم‌سازی امریکای شمالی گفته میشه که یه شهرک سینمایی خیلی بزرگ و معروف هستش. جدول باکس آفیس هم معمولا به میزان فروش فیلم ها تو سینماهای امریکای شمالی گفته میشه. در آینده یه مطلب در این مورد منتشر میکنیم که اطلاعات کاملی راجع به هالیوود رو به کاربرا منتقل کنیم

    پاسخ

 51. رحيمه نوروزي

  مرداد 9, 1397

  با سلام دنبال يك فيلم خارجي قديمي مي كردم كه مردي با قدرت ذهن هر كاري مي كنه بليس مي خواهد انرا دستكير كند كه در همين اثناء بمبي خطرناك به جايي برخورد مي كند و مواد خطرناك ان در حال خارج شدن است كه اين مرد با قدرت ذهنش موجب مي شود مواد دوباره به داخل بمب بركردد  

  پاسخ

 52. دی حی

  مرداد 5, 1397

  اقا خداوکیلی چرا الکی یه چیزی مینویسین
  برف‌شکن – Snowpiercer) ۲۰۱۳)
  اینو مزخرف بود… نبینینن…

  پاسخ

  • ادمین

   مرداد 5, 1397

   سلام دوست عزیز،
   نظر شما محترمه منتها اگه به جوایز و امتیازات این فیلم یه نگاه کنید متوجه میشید که شاید به سلیقه شما نخورده نه اینکه فیلم بدی باشه
   IMDB: 7
   Rotten Tomatoes: 95%
   Metacritic: 84%

   این لیست شاید کامل و جامع نباشه ولی طبق نظرات مخاطبین و امتیازات فیلم ها تهیه شده

   پاسخ

  • فرهاد

   مرداد 30, 1397

   یکی از فیلمایی که واقعا ازش لذت بردم و دو بار دیدمش. البته خیلی قبل تر از خوندن در این مقاله.

   پاسخ

  • سارا

   شهریور 28, 1397

   یخ شکن یکی از بهترین فیلمایی بود که دیدم… البته نظر هرکسی محترمه

   پاسخ

  • ابی

   مهر 23, 1397

   جناب؛میدونی فیلم چی چیه اصلا؟؟

   پاسخ

 53. eli

  تیر 27, 1397

  یه فیلمی هم بود که چندتا فرشته نمی ذاشتن دختر و پسر به هم برسن و اسم شخصیت اصلیش دیوید بود لطفا اگه اسمش رو میدونید بگید.

  پاسخ

  • سعید

   مرداد 1, 1397

   اسم فیلم The Adjustment Bureau – 2011 هست با بازی مت دیمون و امیلی بلانت.بله فیلم بسیار زیبایی بود.

   پاسخ

 54. بهاره

  خرداد 28, 1397

  ممنونم

  پاسخ

 55. محمد فراهانی

  خرداد 28, 1397

  سلام از رده فیلم هایی مثل شماره 2 میتونید چنتا معرفی کنید؟ بشدت خوشم اومد

  پاسخ

  • بنیامین میرزایی

   خرداد 28, 1397

   اگه از فیلم Arrival خوشتون اومده پیشنهاد میکنم فیلم های زیر رهم از دست ندید:

   Frequency (2000)
   Following (1998)
   Contact (1997)
   La Jetée (1962)
   The Naughty Nineties (1945)

   برخی از فیلم های فوق شاید قدیمی باشن، اما ارزش دیدن رو دارن.

   پاسخ

 56. حمیده

  خرداد 26, 1397

  ممنون از مطالب خودتون کاش فیلم آواتار،جاذبه و بین ستاره ای رو هم می گذاشتید

  پاسخ

 57. رضا

  خرداد 20, 1397

  سلام من دنبال یه فیلم میگردم داستانش اینکه پسری هست که شعبده باز است عده ای در یک فروشگاه دنبال اوهستند . او از دست آنها فرار میکند و وارد یک تونل پر از آب میشود وقتی به انتهای تونل می‌رسد از یک تنه ی درخت به بیرون پرتاب می‌شود و ناگهان پیرمردی روبه رویش ظاهر میشود … اگر امکان داره اسمشو بگید

  پاسخ

  • ماهان

   مهر 20, 1397

   فیلم اخرین مبارز

   پاسخ

 58. مهدی

  خرداد 19, 1397

  چرا انتقام جویان رو نگذاشتین مگه اون خوب نیست

  پاسخ

 59. سیامک

  خرداد 18, 1397

  سلام من دنبال یه فیلم میگردم.داستانش اینه که یه عینک هست که وقتی اونو میزنن میتونن آدم فضایی هارو ببینن.فیلم قدیمیه.اگه میشه میتونید اسمشو بگید

  پاسخ

  • ادمین

   خرداد 18, 1397

   سلام کاربر عزیز،
   فکر میکنم منظورتون فیلم «آنها زنده هستند» (They Live) محصول سال 1988 باشه

   پاسخ

  • میلاد

   تیر 25, 1397

   مردان سیاه پوش

   پاسخ

 60. مهدیه

  خرداد 15, 1397

  سلام خسته نباشید من دنبال یه فیلم تخیلی میگردم امیدوار بودم بتونید بهم کمک کنید در مورد دختریه که یه کتاب داستان پیدا میکنه و هر داستانی میخونه شخصیت ها از کتاب بیرون میان بعد یکی از شخصیت هایی که بیرون اومده دختر رو مجبور میکنه یه سری داستان ها رو بخونه تا با بیرون اومدن شخصیت ها به هدفش برسه خییلی ساله دنبال این فیلمم ولی هیچ جا نتونستم پیدا کنم

  پاسخ

  • ادمین

   خرداد 15, 1397

   سلام،
   فکر میکنم منظورتون فيلم “قلب‌جوهری” (Inkheart) محصول سال 2008 هستش

   پاسخ

   • مهدیه

    خرداد 15, 1397

    اره خودشه خییییییلی ممنونم

    پاسخ

  • خودمم

   مهر 1, 1397

   Inkheart
   Goosebumps

   پاسخ

 61. محسن نامجو

  خرداد 13, 1397

  پوستر ماتریکس رو گذاشتین بعد اسم خود فیلم رو ننوشتید ,مگه داریم ؟ انتظارم این بود شماره 1-ماتریکس می بود

  پاسخ

  • ادمین

   خرداد 13, 1397

   سلام دوست عزیز،
   پوستر مربوط به فیلم inception هستش که تو شماره 24 همین لیست ذکر شده.
   فیلم اول ماتریکس در سال 1999 اکران شده و این مطلب برای فیلم های قرن 21 نوشته شده، اگه از سال 2000 به بعد اکران شده بود حتما میتونست شماره 1 این لیست رو به خودش اختصاص بده.
   فیلم های 2 و 3 ماتریکس هم در حد فیلم اول نبودن و ترجیح دادیم تو این لیست ذکر نکنیم اون هارو

   پاسخ

 62. اسماعیل

  اردیبهشت 21, 1397

  با سلام. من یه فیلم علمی تخیلی حدود 20 سال پیش دیدم. فیلمش کره ای چینی یا ژاپنی بود. یه خانواده فقیری بود بچه دار نمیشدن. بعد یه سفینه ای از آسمون سقوط کرد یه بچه توی یه جعبه طلا بود بچه بزرگ شد و خانواده فضایی اون بچه اومدن دنبالش و …
  ممنون میشم اسم فیلم رو بهم بگین

  پاسخ

  • زیبا

   خرداد 12, 1397

   شاهزاده خانمی از ماه (princess from the moon 1987)
   خانواده فقیر از طلا استفاده می کنند و خانه زندگی خوبی دارند دختر که بزرگ میشه خانواده فضایی به دنبالش می آن.

   پاسخ

 63. امیر

  فروردین 10, 1397

  جای فیلم لوسی بین این فیلما خیلی خالیه

  پاسخ

 64. بهزاد

  فروردین 4, 1397

  سلام، پرسش دوست باران مرا امیدوار کرد تا چنین سوالی بپرسم
  چند سال پیش یک فیلم دیدم که یک دسته انگلیسی نشان می داد که با قبایل افریقایی درگیر می شوند و علی رغم عده بسیار زیاد بومی ها به علت تکنیک و تاکتیک صحیح دسته انگلیسی در نبرد پیروز می گردند و نشان افتخار دریافت می کنند
  نام فیلم و هیچ بازیگری را نمی دانم . این فیلم تقریبا از اواسط ان در نیمه شب چند سال پیش از شبکه یک دیدم و به شدت لذب بردم
  با سپاس

  پاسخ

  • عباس

   فروردین 4, 1397

   شاید منظورتون فیلم «طلوع زولو» (Zulu Dawn) باشه. محصول 1979
   یا زولو (Zulu) محصول 1964
   که هر دو جنگ بین نیروهای بریتانیایی با امپراطوری زولو رو نمایش میدن

   پاسخ

 65. باران

  اسفند 24, 1396

  سلام من دنبال یه فیلم علمی تخیلی میگردم که حدود ۷ سال پیش دیدم از تلوزیون هم پخش شد اسمشو نمیدونم و متاسفانه هیچ کدوم از بازیگراش رو هم یادم نیس فقط داستانش یادمه.داستان: یه خانواده به دلیل مشکلات مالی به خونه ی قدیمیه متروکه توی یه جنگل مهاجرت میکنن پسر خانواده یه کتاب توی انبار پیدا میکنه که روش نوشته هرگز بازنشه و خونده نشه چون زندگیه همروبه خطر میندازه پسره بازش میکنه و تمام موجودات کشیده شده توی اون کتاب که خواب بودن بیدار میشن و به اون خونه حمله میکنن اما یه حلقه نامرئی دور خونه وجود داره که از اون محافظت میکنه اما اون حلقه قراره به زودی بشکنه و…

  ممنون میشم کسی کمکم کنه

  پاسخ

  • Amaj

   اسفند 29, 1396

   سلام
   فکر میکنم منظورتون The Spiderwick Chronicles هست…سال 2008 فیلمش ساخته شد البته ار روی یک مجموعه کتاب به همین نام اقتباس شده بود…
   خوندن کتابشو توصیه میکنم فیلمش چندان قوی نبود.

   پاسخ

  • Venom

   اسفند 29, 1396

   فیلم ماجراهای اسپایدرویک به انگلیسیThe Spiderwick Chronicles

   پاسخ

   • Mehrdad

    شهریور 7, 1397

    دنبال فیلمی ام قدیمی ب اسم اهورو مزدا یادمه فیلم‌ترسناکی بود ولی پیداش نمیکنم اسمو فک می‌کنم اشتباس کمک کنید لطفا مرسی

    پاسخ

    • عباس

     شهریور 7, 1397

     بخشی از داستان فیلم که یادتون هست رو بنویسید اگه دوستان دیده باشن معرفی میکنن

     پاسخ

     • soleyman

      شهریور 12, 1397

      سلام من دنبال یه فیلم می گردم داستان از این قراره که چند تا جوون تو گاراژ خونه یه دستگاه برای سفر در زمان می سازن که اونشب هم پارتی هست کنار خونه شون و احتیاج به باتری ماشین دارن و اونا باتری ماشین یه دختر رو بر میدارن و اون دختره بهشون اضاف میشه . تو زمان سفر می کنن و اشتباهاتشون رو درست می کنند مثل امتحان مدرسه حتی رفتن به کنسرت های گذشته یا شرط بندی روی مسابقاتی که نتیجه شون رو می دونن. و اگر با خود شون در زمان گذشته دیدار کنن از بین میرن . اولین سفرشون میرن خونه پسره که از خواب بیدار میشه و خودشو میبینه دیوونه میشه و هنگ میکنه اونا هم سریع فرار می کنن. البته هر دفعه که چیزی رو تغییر میدن خیلی چیزا تغییر می کنه. اخر فیلم شخصیت اصلیه بر می گرده به گذشته و پدرشو ملاقات می کنه….. لطفا اگر کسی می دونه جواب منو بده یا به تلگرامم بفرسته. اینم ایدی من @soleyman4538

      پاسخ

     • عباس

      شهریور 12, 1397

      فیلم های زیادی با داستانی شبیه این وجود داره
      شاید شما فیلم Project Almanac محصول 2015 مد نظرتون باشه؟!

      پاسخ

     • soleyman

      شهریور 13, 1397

      اقا خیلی ممنون من دنبال این فیلم بودم از هر کجا که پرسیدم کسی نتونست راهنماییم کنه حتی تو نت سرچ کردم فیلم هایی با تم سفر در زمان یا زدم فیلم های سال ۲۰۱۵ ولی پیداش نکردم. هزار بار ممنونم از اینکه راهنماییم کردین.خیلی اطلاعات فیلمی تون بالاست

      پاسخ

     • عباس

      شهریور 13, 1397

      خواهش میکنم، خوشحالم تونستید پیداش کنید 😉

      پاسخ

     • farzad

      آبان 15, 1397

      سلام.ببخشید یه فیلمی بود که چندین سال پیش دید .که مردی یه سگ داشت که هرکاری میگفت انجام میداد.یه روز یه قطار حاوی کازهای سمی از ریل خارج میشه وسم همجا پخش میشه صاحب سگه اتیش روشن میکنه که قطار رو منفجر کنه سگش میفهمه که اگه صاحبش بره نزدیک قطار میمیره به خاطر همین اتیش رو از دست صاحبش میگیره فرار میکنه خودش میره قطار رو با اونواتیش منفجر میکنه .کسی میدونه اسم فیلمش چیه .فقط بگم سریال نبودا. فیلم سینمای بود

      پاسخ