همه‌چیز درباره شرکت هواپیمایی ارزان رایان ایر

اگر عادت دارید سفرهای ارزان انجام دهید پس احتمالاً درباره رایان ایر چیزهایی شنیده‌اید. رایان ایر یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین خطوط هوایی اروپا است. این شرکت هواپیمایی با هزینه کم خدمات خوبی ارائه می‌دهد، اما هزینه‌های مازاد دریافت نموده و خدمات مشتری چندان عالی ارائه نمی‌دهد، بااین‌حال اگر بدانید که چگونه از آن استفاده کنید می‌تواند یک راه بسیار ارزان برای سفر باشد. راه اصلی پرواز آسان این است که قوانین و مقررات را بشناسید. در اینجا راهنمای استفاده از این شرکت هواپیمایی را به شما معرفی می‌کنیم.

معرفی مختصر این شرکت هواپیمایی

شرکت هواپیمایی رایان ایر یک خط هوایی ارزان در اروپا است که بلیت‌های آن بهای نازلی دارند. قیمت متوسط بلیت یک‌طرفه آن حدود 44 پوند (60 دلار) است اما در حراج‌ها می‌توانید با مبلغ 1 تا 10 پوند هم بلیت دریافت کنید. اما باید مراقب باشید زیرا آن‌ها به‌آسانی هزینه‌های مختلف را به بلیت شما افزوده و مبلغ آن را افزایش می‌دهند. همچنین آن‌ها قوانین و مقرراتی دارند که در ادامه آن را توضیح می‌دهیم.

همه‌چیز درباره شرکت هواپیمایی ارزان رایان ایر

مواردی که در حین پرواز با رایان ایر باید در نظر داشته باشیم

همیشه آنلاین باشیم و ساعات حرکت را بررسی کنیم: همیشه باید به‌صورت آنلاین ساعات حرکت را بررسی کنید زیرا در فرودگاه این کار را انجام نمی‌دهند. (البته در فرودگاه برای این کار در ازای هر بلیت 40 پوند دریافت می‌کنند). حداقل از 4 ساعت قبل از عزیمت باید پرواز خود را بررسی کنید. در صورت تأخیر باید 40 پوند پرداخت کنید. همچنین باید برای بررسی آنلاین هم 5 پوند پرداخت کنید (هرچند گزینه دیگری ندارید).

همچنین حداقل 30 دقیقه پیش از پرواز باید در گیت پرواز حضور داشته باشید. زیرا 20 دقیقه پیش از پرواز گیت بسته می‌شود. اگر دیر کنید نمی‌توانید در پرواز حضور داشته باشید (و پولتان هم پس داده نمی‌شود).

خودتان باید کارت پرواز را چاپ کنید: شما باید خودتان کارت پرواز را در خانه چاپ کنید. زیرا یافتن یک چاپ گر در حین پرواز کار دشواری خواهد بود. اگر در مسافرخانه هستید از پذیرش بپرسید که آیا چاپ گر دارند یا نه و یا آدرس نزدیک‌ترین کافی‌نت را بپرسید.

به‌موقع بار خود را بررسی کنید: 40 دقیقه پیش از حرکت میز بررسی بار بسته می‌شود. بنابراین باید به‌موقع بار خود را بررسی کنید (4 ساعت پیش از ساعت حرکت). در صورت انجام آنلاین این کار باید 15 پوند و در صورت انجام آن در فرودگاه باید 35 پوند پرداخت کنید.

وزن بار خود را اندازه‌گیری کنید: شرکت رایان ایر درباره محدودیت اندازه و وزن بار مقررات ویژه‌ای دارد و تمام بارهای شما را اندازه‌گیری می‌کند. بنابراین بار شما باید دقیقاً به اندازه بار تعیین‌شده آن‌ها باشد وگرنه باید هزینه مازاد پرداخت کنید.

  • بار همراه: حداکثر بار همراه 10 کیلوگرم و اندازه آن 55 سانتی‌متر × 40 سانتی‌متر × 20 سانتی‌متر است.
  • اگر وزن بار شما از این بیشتر باشد باید وزن آن را اندازه‌گیری کنید (با هزینه 35 پوند) و یا بار اضافه را دور بیندازید (یا اینکه بسیاری از لباس‌ها را بپوشید).
  • بار بررسی‌شده: حداکثر وزن هر بار 15 کیلوگرم و حداکثر ابعاد 81 سانتی‌متر × 119 سانتی‌متر × 119 سانتی‌متر است.
  • هزینه اولین بار اندازه‌گیری شده 15 پوند و هزینه دومین بار 35 پوند است (درصورتی‌که بار را در فرودگاه اندازه‌گیری کنید این هزینه از 35 پوند به 70 پوند افزایش می‌یابد!).
  • در صورت اضافه‌بار به ازای هر کیلو باید 20 پوند پرداخت کنید.

همه‌چیز درباره شرکت هواپیمایی ارزان رایان ایر

یک‌بار همراه: شما تنها می‌توانید یک‌بار به داخل هواپیما ببرید. یک کیف، یک کوله‌پشتی، یک کیف لپ‌تاپ، یک کیف خرید، کیف کمری، هرکدام از این‌ها یک کیف محسوب می‌شوند.

پروازهای نقطه‌به‌نقطه: رایان ایر فقط پروازهای نقطه‌به‌نقطه انجام می‌دهد نه پروازهای اتصالی. بنابراین اگر دیر کنید ممکن است پرواز اتصالی خود را از دست بدهید و رایان ایر هم دراین‌باره هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کند (چه پرواز اتصالی شما با رایان ایر باشد چه نباشد).

فرودگاه‌های ثانویه: اغلب پروازهای رایان ایر در فرودگاه‌های ثانویه می‌نشینند. به این معنا که فرودگاه در همان شهری که باید باشد نیست. برای مثال، در پرواز به پاریس در شهر بووه (شهری که با اتوبوس در 90 دقیقگی پاریس قرار دارد). پرواز فرانکفورت هم در شهر هان می‌نشیند که با فرانکفورت دو ساعت فاصله دارد. فراموش نکنید که باید هزینه اتوبوس را نیز پرداخت کنید. بنابراین پیش از خرید یا رزرو بلیت موقعیت فرودگاه را بررسی کنید.

خدمات مشتری ضعیف: گفته می‌شود کارکنان این شرکت هواپیمایی به مشتری‌ها اهمیت نمی‌دهند. بنابراین انتظار نداشته باشید که به شما چندان توجه شود.

صندلی‌های یکسان: در این هواپیماها صندلی‌ها به انواع مختلف فرست کلاس و غیره تقسیم‌بندی نمی‌شوند و همه خدمات یکسان هستند، اما با پرداخت هزینه می‌توانید از خدمات مازاد بهره‌مند شوید (که البته لازم نیست). بااین‌حال اگر کوله‌پشتی دارید به شما توصیه می‌کنیم که در صندلی‌های جلو بنشینید زیرا اگر عقب بنشینید به‌سختی می‌توانید برای کوله‌پشتی خود جای مناسب پیدا کنید.

خدمات رایگان وجود ندارد: در این پروازها نه نوشیدنی رایگان به شما می‌دهند و نه اسنک، علاوه بر آن سعی می‌کنند بلیت‌های لاتاری را نیز به شما بفروشند. صندلی‌ها کوچک هستند تا افراد بیشتری در هواپیما جای بگیرند. همچنین گفته می‌شود که شاید در آینده برای سرویس بهداشتی هم هزینه دریافت شود.

وب‌سایتی با طراحی ضعیف: این شرکت هواپیمایی زشت‌ترین و ضعیف‌ترین وب‌سایت ممکن را دارد که شاید اهمیتی نداشته باشد اما باید به آن توجه کنند.

همه‌چیز درباره شرکت هواپیمایی ارزان رایان ایر

چگونه بهترین استفاده را از رایان ایر ببرید

از قبل بلیت رزرو کنید: از دو هفته مانده به تاریخ پرواز قیمت‌ها افزایش می‌یابد بنابراین بهتر است زودتر بلیت خود را رزرو کنید.

به دنبال بلیت‌های ویژه باشید: رایان ایر هرچند هفته یک‌بار حراج ویژه دارد. ازآنجایی‌که صندلی‌های ارزان‌تر سریع به فروش می‌رسند بنابراین باید عجله کنید.

انعطاف‌پذیر باشید: بهترین پروازها در ساعات ابتدایی و انتهایی سه‌شنبه و پنجشنبه است. بنابراین برای یافتن ارزان‌ترین قیمت‌ها باید خوب جستجو کنید.

سبک سفر کنید: در این صورت نیاز نیست بار خود را اندازه‌گیری کنید و درنتیجه در بودجه‌تان صرفه‌جویی می‌شود.

هزینه‌ها را بدانید: برای جلوگیری از بروز اشتباه به تمام قوانین و مقررات تسلط داشته باشید.

سخن آخر درباره رایان ایر

این هواپیماها ارزان‌ترین وسیله نقلیه برای مسافت‌های طولانی هستند. تا وقتی‌که انتظار خدمات ویژه نداشته باشید ناامید نخواهید شد. تنها این راهنمایی‌ها را دنبال کرده و انتظار دیگری نداشته باشید.

دیدگاه‌ها

بستن فرم