25 انیمه سریالی برتر تاریخ که باید تماشا کنید

آیا می‌خواهید بدانید بهترین انیمه‌های تاریخ کدام یک هستند؟ در این لیست از با بهترین انیمه‌های تاریخ آشنا خواهید شد. در دنیای انیمه هیچ‌چیز غیرممکن نیست بنابراین اگر برای هدف خود تلاش کنید به آن دست می‌یابید. انیمه‌ برخلاف کارتون عمق زیادی دارد و نکات جالبی برای کشف کردن در اختیارتان قرار می‌دهد.

انیمه‌ هم مانند کارتون و رمان در سراسر جهان طرفداران بی‌شماری دارد. ازآنجایی‌که طرفداران انیمه‌ها در حال افزایش هستند بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله 25 انیمه‌ برتر را به شما معرفی کنیم.

 1. وان پیس – One Piece

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

به‌سختی می‌توان داستان صدها قسمت این سریال انیمه‌ای را در چند خط توضیح داد اما همین‌قدر بدانید که شخصیت اصلی، لوفی، درس زندگی را به شما می‌آموزد. او به شما می‌آموزد که اگر می‌خواهید به چیزی دست پیدا کنید باید تا آخرین لحظه زندگی برای آن بجنگید و دست از تلاش برندارید. این پیام به‌تنهایی برای اثبات موفقیت این انیمه‌ کافی است.

 1. نو گیم نو لایف – No Game No Life

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ زیبا به دلیل داستان خاص و دنیای فانتزی‌اش که بر اساس قوانین خاص که همه باید آن‌ها را دنبال کنند، تشکیل شده است می‌تواند افرادی که به بازی‌های کامپیوتری علاقه‌مند هستند را به خود معتاد کند. قهرمان‌های داستان برادر و خواهری به نام‌های شیرو و سورا هستند که وارد دنیای بازی شده و باید سبک زندگی خود را به‌گونه‌ای تغییر دهند که در آن دنیای خشن زنده بمانند.

 1. سایکو – پاس – Psycho-Pass

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این سریال انیمه‌ای درباره قدرت اراده بوده و اینکه آیا شرایط بد یک فرد می‌تواند او را به یک تهدید اجتماعی تبدیل کند یا خیر. در این سریال کارآگاهان می‌توانند اطلاعات مغزی یک فرد را مطالعه نموده و ببینند که آیا او پتانسیل کافی برای تبدیل‌شدن به یک مجرم را دارد یا خیر. اگر پتانسیل مجرم شدن یک فرد از حد معینی بالاتر باشد آن فرد در جامعه جایی ندارد. افرادی که به فیلم “گزارش اقلیت” علاقه دارند از این سریال خوشش شان می‌آید.

 1. آگامه گا کیل – Akame ga Kill

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

طبق گفت ها قسمت‌های اولیه این سریال کمی خسته‌کننده است اما هرچه به جلو می‌روید داستان جذاب‌تر می‌شود. این انیمه‌ درباره یک پسر روستایی به نام تاسومی است که برای یافتن جایگاهی مخصوص خود به پایتخت می‌رود و در آنجا با گروه خطرناکی از راهزنان به نام نایت رید آشنا می‌شود. آیا می‌خواهید در سفر او همراهش باشید؟

 1. رارونی کنشین: سامورایی آواره – Rurouni Kenshin: Wandering Samurai

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این سریال فانتزی درباره ماجراجویی‌های یک سامورایی است که می‌خواهد به یک مدرسه هنرهای رزمی در ژاپن، میجی ارا، برود. بنابراین اگر به شخصیت‌های دراماتیک، صحنه‌های مبارزه، کمی اطلاعات تاریخی (این داستان در سال‌های 1870 رخ می‌دهد) و فلسفه زندگی در خشونت در مقایسه با زندگی در صلح و دوستی، علاقه دارید، از این سریال خوشتان می‌آید.

 1. وان پانچ من – One-Punch Man

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ درباره قهرمانی است که در هر مبارزه تنها با یک مشت حریف را از پای درمی‌آورد اما این مسئله برای او خسته‌کننده شده و به دنبال حریف قوی‌تر از خود می‌گردد. آیا به نظرتان موفق می‌شود؟ آیا آموزش‌های او باعث می‌شود در مقابل حریف پیروز شود؟ برای یافتن پاسخ سؤالات خود باید این انیمه‌ را تماشا کنید.

 1. اینویاشا – Inuyasha

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

کاگومه یک دختر مدرن اهل توکیو است که توسط یک چاه به دوران قدیم ژاپن می‌رود و در آنجا با اینویاشا که نیمه اهریمن است آشنا می‌شود. کاگومه تصمیم می‌گیرد تا در یافتن کریستال جادویی و مبارزه به اهریمنی به نام ناراکو به او کمک کند. این انیمه‌ با ادغام عشق، طنز، ماجراجویی، تخیل و وحشت، توجه میلیون‌ها طرفدار را به خود جلب کرده و یک انیمه‌ کلاسیک محسوب می‌شود.

 1. ترای گان – Trigun

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

طبق نظر بسیاری از منتقدین این انیمه‌ عناصر مختلف طنز، پوچ‌گرایی و هوشمندی را به همراه عناصر قوی درام و وحشت در مکالمه‌هایش درهم می‌آمیزد. همچنین باید بدانید که قهرمان داستان، واش، یکی از متناقض‌ترین شخصیت‌های انیمه‌ای محسوب می‌شود. او مبارزی است که از کشتن دیگران متنفر است اما درهرحال این کار را انجام می‌دهد. او در عین قوی بودن بسیار شکننده است. او این توانایی را دارد که زندگی دیگران را نابود کند اما درعین‌حال از مرگ یک حشره هم ناراحت می‌شود. باید بدانید که برای سر او 60 میلیارد دلار جایزه تعیین کرده‌اند.

 1. سامورایی چامپلو – Samurai Champloo

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

داستان این انیمه‌ زیبا درباره یک سامورایی بامهارت و سنتی به نام جین، یک سامورایی بامهارت و نوآور به نام موگن و دختری به نام فو است که در قهوه‌خانه کار می‌کند. زمانی که جین و موگن دستگیر شده و در شرف اعدام هستند فو به آن‌ها کمک کرده و در عوض از آن‌ها می‌خواهد در یافتن یک سامورایی که بوی گل آفتاب‌گردان می‌دهد به او کمک کنند. شاید تصور کنید داستان این انیمه‌ تکراری و بچه‌گانه است اما مطمئن باشید از تماشای آن سیر نمی‌شوید.

 1. سول ایتر – Soul Eater

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

نکته جالب درباره سول ایتر این است که این انیمه‌ در رابطه با داستان، فضا، شخصیت‌های اصلی و روش به کار گرفته شده، حرف‌های جدیدی برای گفتن دارد. داستانان درباره یک مدرسه رزمی به نام شیبوسن است که در شهر تخیلی مرگ در نوادا قرار دارد. نکته اصلی این فیلم درباره شخصی است که می‌تواند خود را به یک سلاح تبدیل کند.

 1. توکیو غول – Tokyo Ghoul

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

غول‌ها موجوداتی هستند که از خون انسان تغذیه می‌کنند. زمانی که کانکی در یک حمله تقریباً می‌میرد به یک موجودی که نیمه غول و نیمه انسان است تبدیل می‌شود که برای زنده ماندن مجبور است مانند یک غول زندگی کند. حتماً این انیمه‌ را تماشا کنید اما اگر تماشای آن برایتان آزاردهنده است می‌توانید نسخه سانسورشده آن را تماشا کنید.

 1. کابوی بیباپ – Cowboy Bebop

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که چه می‌شد اگر یک نابغه تمام سریال‌های یک فیلم را در یک قسمت قرار می‌داد؟ پس باید بدانید که نقطه قوت این فیلم همین است. این فیلم وسترن عناصری از فیلم نوآر، گوتیک، وحشت، تخیلی، کمدی سیاه، کمدی اسکروبال، جاسوسی، جنایی، رمانتیک، تراژدی، اکشن، فلسفی، ماورالطبیعی، خوش‌بینی و فانتزی را در خود ادغام کرده است. بنابراین می‌تواند همه را راضی کند.

 1. کیمیاگر تمام فلزی – Fullmetal Alchemist

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ به دلیل داستان تأثیرگذارش یکی از محبوب‌ترین انیمه‌های آمریکا و ژاپن است، داستان فیلم درباره ادوارد و آلفونس الریک است که تلاش می‌کنند با کیمیاگری مادرشان را به زندگی بازگردانند. اگر حس می‌کنید یک سریال انیمه‌ای نمی‌تواند اشکتان را دربیاورد پس این یکی را حتماً امتحان کنید.

 1. کد گیاس – Code Geass

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ داستان زمانی را نشان می‌دهد که ارتش بریتانیا از طریق ربات‌های خود ژاپن را تسخیر کرده و آن را به منطقه 11 خود تبدیل نموده‌اند. لولوش یک شاهزاده بریتانیایی است که پس از مرگ مادرش به تاج‌وتخت پشت پا زده و می‌خواهد پدرش و همچنین بریتانیا را نابود کند. ادغام مشکلات خانوادگی با نبردهای جغرافیایی و جنگ قدرت می‌تواند یک موضوع جالب باشد.

 1. سفید – Bleach

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

کوروساکی ایچیگو یک دانش‌آموز دبیرستان است که برخلاف دیگران می‌تواند ارواح را ببیند. او پس از تصادف با یک حفره در میان درختان این قدرت را به دست آورد. بنابراین او تلاش می‌کند به یک مدیوم تبدیل شود. اگر به حس ششم علاقه دارید بنابراین از این انیمه‌ خوشتان خواهد آمد.

 1. فیری تیل – Fairy Tail

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

در دنیایی که جادوگری رایج است اعضای یک تیم برای پرداخت اجاره خود مجبور هستند مأموریت‌های مختلفی انجام دهند. در این گروه اعضایی مانند لوسی، یک ساحره، ناتسو، که اژدها را رام می‌کند و هپی، یک گربه بالدار، دیده می‌شوند. در این دنیایی جادویی می‌توانید به‌راحتی جادو را به دست آورید.

 1. سورد آرت آنلاین – Sword Art Online

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

در سال ۲۰۲۲، یک بازی واقعیت مجازی با نام هنر شمشیرزنی آنلاین رونمایی می‌شود که بازیکنان آن با گذاشتن کلاهی بر سر که با عصب‌های گردن ارتباط برقرار می‌کند می‌توانند به دنیای مجازی بازی منتقل شوند. کیریتو یکی از بازیکنانی است که می‌خواهد هرچه زودتر نسخه بتای این بازی را امتحان کند و در آنجا با مبارزی به نام کلاین آشنا می‌شود. این انیمه‌ صحنه‌های بسیار زیبایی دارد.

 1. دراگون بال زی – Dragon Ball Z

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

مبارزی به نام گوکو پس‌ازاینکه متوجه می‌شود به سیاره دیگری تعلق دارد به کمک دوستانش تصمیم می‌گیرد تا زمین را در مقابل دشمنان فرازمینی نجات دهند. این انیمه‌ را می‌توان معروف‌ترین انیمه‌ آسیایی دانست که طرفداران آن روزبه‌روز در حال افزایش هستند.

 1. ناروتو: شیپودن – Naruto Shippūden

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

ناروتو اوزومای یک نینجای قوی و فعال است که پیوسته به دنبال کسب تأیید از دیگران است تا به رهبر و قوی‌ترین نینجای روستا تبدیل شود. داستان زیبای این فیلم با مبارزات حماسی در کنار صحنه‌های احساسی و تأثیرگذار، در ذهنتان ثبت خواهد شد.

 1. حمله به تایتان – Attack on Titan

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

بدون شک این انیمه‌ اکشن یک انیمه‌ تأثیرگذار است. ارن جاگر جوان پس از فروپاشی زادگاه و قتل مادرش تصمیم می‌گیرد دنیا را از وجود تایتان ها که انسان را در معرض انقراض قرار داده‌اند پاک کند. داستان، تخیل، چشم‌انداز و فضای این داستان از نقاط قوت آن محسوب می‌شوند. شاید ایده وجود هیولایی که انسان را می‌خورد احمقانه به نظر برسد اما تماشای این فیلم احساس متفاوتی را در ذهنتان ایجاد می‌کند.

 1. کیمیاگر تمام فلزی: برادری – Fullmetal Alchemist: Brotherhood

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ را می‌توان بهترین انیمه‌ بزرگ‌سالان معرفی کرد که در آن دو برادر به دنبال به دست آوردن سنگ یک فیلسوف هستند تا مادر بیمار و ضعیف خود را زنده کنند. این انیمه‌ زیبا و جذاب به‌خوبی می‌تواند در شصت‌وچهار اپیزود بیننده را به دنبال خود بکشاند.

 1. دراگون بال – Dragon Ball

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

دراگون بال انیمه‌ دیگری است که به یک پدیده جهانی تبدیل شده و میلیون‌ها طرفدار به دست آورده است. داستان این انیمه‌ درباره یک پسر جوان قدرتمند به نام گوکو است که به دنبال هفت توپ اژدها می‌گردد. زمانی که سه عدد از این توپ‌ها در کنار هم قرار بگیرند می‌توانند هر آرزویی را برآورده کرده و بقیه توپ‌ها هم جزئی از اعتقاد کلی هستند.

 1. پوکمون – Pokémon

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

بسیار خوب، احتمالاً بیشتر شما درباره ماجراجویی‌های افسانه‌ای‌اش کچوم و دوستش پیکاچو که به مناطق مختلف سفر می‌کنند تا به‌عنوان ارباب‌های پوکمون شناخته شوند، چیزهایی شنیده باشید. شاید این انیمه‌ چندان هنرمندانه نباشد اما محبوب‌ترین و تأثیرگذارترین انیمه‌ جهان است.

 1. میرای نیکی – Future Diary

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

یکی از جذاب‌ترین انیمه‌ها درباره قهرمانی است که به کمک یک دفترچه خاطرات متوجه می‌شود در صورت مبارزه با یازده نفر دیگر و درصورتی‌که درنهایت زنده بماند به خدا تبدیل می‌شود. جالب به نظر می‌رسد، نه؟

 1. دفتر مرگ – Death Note

25 انیمه‌ برتر تاریخ که باید تماشا کنید

این انیمه‌ را بهترین انیمه‌ ژاپن معرفی کرده‌اند. نکته جالب درباره این فیلم این است که قهرمان این داستان مانند همیشه یک فرد خوب و کامل نیست. در حقیقت این فیلم چیزهایی را دنبال می‌کند که هر قهرمان و هر انیمه‌ دیگری جرئت دنبال کردن آن را ندارد.


پیشنهاد می‌کنیم مطالب زیر را نیز مطالعه کنید:

25 انیمیشن برتر تاریخ سینما

10 شخصیت کارتونی محبوب و قدیمی در سراسر جهان

25 فیلم برتر ترسناک تاریخ سینما

10 فیلم برتر کمدی قرن 21

14 فیلم برتر علمی تخیلی تاریخ سینما

دیدگاه‌ها (22)

بستن فرم

 1. مهدی

  خرداد 23, 1397

  جایگاه وان پیس 25 نیست. انقدر این انیمه داستان های جذاب و ماجراجویی های قشنگی داره امکان نداره کسی 100 یا 200 قسمتشو ببینه و معتادش نشه با این که داستانه انیمه خیلی بلنده و ممکنه اوایل شروع انیمه بدلیل جذاب نبودن قدرت های شخصیت ها (که به مرور قدرت های جدیدی کسب میکنن) میل به دیدنه انیمه کم شه (برای من که اوایل اینجوری بود) ولی با پیش رفتن داستان خودتون متوجه داستان زیبا و دلیل طرفدارای زیاد این انیمه میشید

  پاسخ

 2. جفر

  خرداد 12, 1397

  داش درسته که بعضی انیمه ها تو سایت “مای انیمه لیست” و غیره رتبه شون بالاس، ولی خیلی ها یعنی میلیون ها نفر اعتقاد دارن attack on titan بهترین شاهکاره. بنظر من هم اینطوریه، فکر میکنم حداقل حداقل باید شماره دو باشه نه شماره شش. از کشور های عربی گرفته تا امریکا و المان و اسپانیا و فرانسه همه عاشق attack on titan هستن و حتی اونو دوبله کردن. یعنی یه توهین بزرگی بش کردی! باید شماره اول باشه چون از همه نظر بهتره، از داستان گرفته تا صداگذاری و حرکات و جلوه های ویژه و جنگ های فوق العاده هیجان انگیز … هیچ انیمه ای به اندازش خوب نیست! ولی میدونی چرا رتبش کمه؟ چون بعضی افراد مرگ و خون دوست ندارن، واسه همین رتبش کمه؛ ولی همونطور که مردم میگن بهترین سریال دنیا نبرد تاج و تخت هست، بهترین انیمه دنیا هم attack on titan هست

  پاسخ

 3. asenat76

  خرداد 2, 1397

  با سلام ممنون از لیستتون.ولی بعضی از انیمه های خیلی قشنگ از لیستتون کمه که از جمله می توان به انیمه kaichou wa maid (مبصر کلاس پیشخدمته ) sama اشاره کرد که پیشنهاد می کنم همه ببینن خیلی قشنگه.و همچنین انیمه سینمایی خیلی خیلی زیباHowl’s Moving Castle (2004) که حتما اینم ببینین.و همین طور انیمه سریالی Avatar the last airbender که این هم خیلی فوق العادست.

  پاسخ

  • ______

   خرداد 18, 1397

   مـــــــــــــــــوافقم مبصر کلاس ما پیشخدمته فــــــــوق العادست

   پاسخ

 4. محمد

  اردیبهشت 10, 1397

  سلام
  چرا Avatar the last airbender نیست تو لیست رتبش تو imdb از همه اینا بیشتره که؟؟؟؟

  پاسخ

  • ادمین

   اردیبهشت 10, 1397

   سلام محمد جان،
   بله حرفت درسته هم اون و هم چند انیمه دیگه هستن که ارزشش رو دارن که توی لیست باشن. سعی میکنیم یه لیست کامل تر و با تعداد بیشتر آماده کنیم

   پاسخ

 5. مهدی

  فروردین 30, 1397

  من انیمه توکیو غول رو دیدم و کاملا روانیش شدم .فصل دو که تموم شد ولی فصل سه که reهستش واقعا منو دلسرد کرده واقعا خراب کردن البته من دو قسمت دیدم شاید حد اقل داستانش بهتر شه ولی نقاشیاشون و طرحاشونو عوض کردن که حال گیری عمیقی بود . کلا هیچوقت از ذهنم بیرون نمیره

  پاسخ

  • ادمین

   فروردین 30, 1397

   سلام مهدی جان.
   بله شروع فصل سوم و همینطور تغییر تکنیک تصویرسازی‌ها تقریبا صدای همه طرفدارای توکیوغول رو درآورده. درباره تصویرسازی که نمیشه چیزی گفت ولی اینطور که مشخصه داستان انیمه رفته رفته قراره خیلی جذاب‌تر بشه و حتی بعضی از طرفدارا معتقدن که این فصل از فصل 1 و 2 هم بهتر خواهد شد در ادامه. ما هم امیدواریم همینطور بشه.

   پاسخ

   • آناهید

    اردیبهشت 9, 1397

    سلام، تا الان که از داستان فکر کنم 4 قسمت شده، من نه تنها هیچ قوتی توش ندیدم، بلکه احساس می کنم چه بسا تضعیف هم شده باشه…
    از شخصیت پردازیش که توی شخصیت های اصلیش بسیار ضعیف شده(مخصوصا برای جوزو و کانکی) بگیر تا داستانش بصورت کلی.
    حالا بگذریم از اینکه دیدنش حتی یه تجربه بصری جذاب هم نیست

    پاسخ

    • ادمین

     اردیبهشت 9, 1397

     سلام آناهید جان، اون زمان که من کامنتم رو نوشتم 2 قسمتش رو دیده بودم. ولی شما درست میگی، با گذشت 4 قسمت از این انیمه تقریبا ناامید شدم ازش. اصلی ترین ضعفش اینه که احساساتی که تو فصل اول و دوم توی همه سکانس های انیمه موج میزد، توی این فصل تا اینجا اصلا خبری ازش نبوده. البته این باعث نمیشه من منتظر بقیه قسمت هاش نباشم 🙂

     پاسخ

 6. محمد

  فروردین 24, 1397

  سلام لیست خوبی بود ممنون
  تو این لیست من چند تاشو دیدم که شدیدا توصیه میکنم .توکیو غول . اتک ان تایتان .و دد نات رو حتما ببینین عالیه
  بعد به ترتیب سورد ارت انلاین .کد گیاس و اگامه کا کیل انیمه هایی خیلی خوبی هستند که پیشنهاد میکنم
  اما فکر میکنم اینجا جای انیمه های سری (سرنوشت) یعنی Fate/stay night: Unlimited و fate/zero وfate apocryphaخیلی خالی بود و بنظرم باید جزء پنج برتر قرار میگرفت
  انیمه berserk هم خیلی انیمه خوبی هست اما به عنوان شروع سه تا سینمایی داره و بعد وارد فصل 1 میشه که berserk 2016 اسمش هست و بعد فصل 2 berserk 2017 اگه تونستین گیر بیارید اون سه تا سینمایی رو حتما ببینید

  دوستان اگه کسی انیمه زیبا مثل همین هایی نام بردم و در همین سبک میشناسه پیشنهاد بده
  ممنون

  پاسخ

 7. من

  فروردین 12, 1397

  من قبول ندارم.درسته خیلی ها رو درس گفتین ولی بی انصافیه که حداقل گینتاما تو این لیست نیس.
  چرا گینتاما یا نوراگامی یا دی گری من تو این لیست نیس؟؟

  پاسخ

 8. علی

  فروردین 12, 1397

  لیست خوبی بود ممنون

  پاسخ

 9. s

  بهمن 25, 1396

  انیمه های هایائو میازاکی که معروف ترینش شهر اشباح چرا تو این لیست نیست؟ حتی انیمه یور نیم هم تو این لیست نیست!!!!

  پاسخ

  • a

   اسفند 17, 1396

   اینا انیمه‌های سریالی هستند.
   نه سینمایی

   پاسخ

 10. یلدا

  بهمن 25, 1396

  “خاطرات آینده” و “بازی نباشه زندگی هم نیست” از امتیاز های خیلی پایینی برخوردار بودن و ارزش ندارن که توی این لیست با “دفترچه مرگ”، “روان گذر” و “کد گیاس” توی یه رده باشن. چون که هر دوی این انیمه ها بخش های بسیاری از هنتای رو در خودشون جا دادن البته اگه بدون سانسورش رو دیده باشین متوجه میشین مخصوصا “بازی نباشه زندگی هم نیست”

  پاسخ

 11. man :|

  بهمن 22, 1396

  من واقعا نمیدونم چرا همیشه باید دث نوت اول باشه 😐
  من تمام انیمه های لیست رو ندیدم اما بنظرم کد گیاس از همه بهتره ! شبیه دث نوت اما با پایانی بسیار بهتر و راضی کننده ! دث نوت رو اگه دیده باشید میدونید منظورم چیه !

  پاسخ

  • فرهاد

   اردیبهشت 1, 1397

   حق با شماست
   پایان دث نوت اصلا راضی کننده نبود اما اکثر اتافاقات اون منطقی بود و با عقل جور در میومد
   لااقل 10 قسمت اولش معرکه بود و نفس آدم رو بند میاورد
   اگه بقیش هم همینطور خوب ساخته میشد با فاصله اول میشد اما پایان کد گیاس فوق العاده عالی بود که باعث شد هیچ وقت از خاطره آدم پاک نشه

   پاسخ

   • sina

    اردیبهشت 4, 1397

    اگه دث نوت این پایان نداشت شاید نمی فهمیدم که چه شاهکاریه
    قاعدتا مرگ ضد قهرمان و پیروزی قهرمان اتفاق خوبیه، ولی دث نوت با روان آدم جوری ور می ره که ناخودآگاه مون جای قهرمان و ضد قهرمان رو عوض می کنه

    پاسخ

 12. Yasser

  بهمن 22, 1396

  توکیو غول رو ببینید، اگه نبینید زندگی نکردید….

  پاسخ

 13. haniye

  بهمن 21, 1396

  Attack on titan تو جایگاه6این لیسته؟؟؟
  کلا با جایگاه خیلی از انیمه ها تو لیست موافق نبودم اما ممنون از این مطلب…

  پاسخ

 14. مهدی

  دی 11, 1396

  ناروتو -بلیچ- سورد آرت -توکیو غول شدیدا پیشنهاد میکنم

  پاسخ

بیشتر بخوانید