معرفی 8 ماده غذایی که دندان‌ها را سفید می‌کنند

 خلاصه

  • برخی از مواد غذایی باعث سفید شدن دندان‌ها می‌شوند.
  • برای محافظت از دندان‌هایتان کمی روغن نارگیل روی آن بمالید.
  • در رژیم غذایی خود سرکه سیب را هم اضافه کنید؛ زیرا خاصیت اسیدی آن پلاک دندان‌ها را از بین می‌برد.
  • کمی توت فرنگی را له کرده و بر دندان‌های خود بمالید.

همه ما می‌دانیم که نوشیدنی‌ها و غذاهای خاصی بر دندان‌های شما تاثیر می‌گذارند. قهوه، آب گازدار، مشروبات الکلی دندان‌ها را زرد و لک‌دار می‌کند. همه ما می‌دانیم که برای پیشگیری از زرد شدن دندان‌ها باید از میوه‌ها و نوشیدنی‌های خاصی استفاده کنیم. اما نخوردن نوشیدنی‌هایی مانند قهوه هیچ لذتی ندارد. بنابراین به جای دادن لیستی از غذاهایی که باید بخورید، لیستی از موادی که دندان‌هایتان را سفید می‌کنند را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 1. جوش شیرین

جوش شیرین در ترکیبات خمیردندان‌ها استفاده می شود، بنابراین استفاده از آن هیچ مشکلی ندارد. این ماده همانند یک جرم گیر عمل کرده و پلاک های دندان را از بین می برد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند قاشق چای خوری جوش شیرین را با آب مخلوط کرده تا حالت خمیری پیدا کند. سپس دندان خود را با ان مسواک بزنید.

 2. روغن نارگیل

احتمالا با خودتان فکر می کنید که روغن نارگیل با ان همه فواید، حالا در سفید کردن دندان ها هم تاثیرگذار است؟ برای استفاده از این روغن می توانید روش های مختلفی را به کار ببرید. می توانید با این روغن دندان خود را مسواک زده یا دهان و دندان خود را با قرقره کنید. راه دیگر این است که این روغن را روی دندان و فک خود بمالید. این روغن خاصیت ضدباکتریایی دارد که می تواند از دندان های شما محافظت کند.

 3. پوست موز

پوست موز مقادیر بالای پتاسیم و منیزیم دارد که برای سفید کردن دندان مفید است. به مدت دو دقیقه دندان های خود را با پوست موز بمالید. بااین کار مواد مضر به پوست موز جذب شده و دندان هایتان سفید می شود..

 4. سرکه سیب

سرکه سیب در از بین بردن لکه های دندان، بخصوص لکه هایی که دراثر مصرف چای و قهوه بوجود می آیند، بسیار مفید است. عناصر موجود در سرکه سیب باکتری ها را از بین می برند اما در عین حال باعث رشد باکتری های پروبیوتیک می شوند. اسیدهای موجود در سیب پلاک دندان را از بین برده و دندان هایتان را سفید می کند.

 5. پوست لیمو

همانند سرکه سیب، پوست لیمو هم خاصیت اسیدی دارد. پوست لیمو اسیدهای مفیدی دارد که دندان ها را سفید می کند. البته در استفاده از آن زیاده روی نکنید زیرا افراط در استفاده از آن، به مینای دندان آسیب می رساند. یادتان نرود که بعد از استفاده از این روش دندان و دهان خود را بشویید.

6. توت فرنگی

چه کسی توت فرنگی دوست دارد؟ من دوست دارم، آیا می دانستید این میوه برای دندان هایتان مفید است؟ پس کمی توت فرنگی را چرخ نموده و برروی دندان های خود بمالید. حالا از دندان های سفید و مرواریدی خود لذت ببرید.

7. زردچوبه

زردچوبه معمولا لوازم خانه یا لباس را زرد و لکه دار می کند، پس احتمالا از خودتان می پرسید چطور دندان هایتان را سفید می کند؟ اگر به طور مداوم از آن استفاده کنید دندان هایتان را سفید می کند. دندان های خود را با زردچوبه مسواک زده و بگذارید 3 تا 5 دقیقه بماند. بعد از مدتی دندان های سفیدتر و سالم تری خواهید داشت.

8. زغال

این ماده غذا نیست اما دندان ها را سفید می کند. زغال، پلاک و هرچیزی را که دندان هایتان را زرد می کند، به خود جذب می کند. پس دندان هایتان را با زغال مسواک زده و سپس بشویید. مسواک زدن دندان با زغال به طور مداوم، دندان هایتان را سفید خواهد کرد.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم