9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

معمولاً همه ما در کودکی همه‌چیز را باور می‌کنیم، اما زمانی که بزرگ‌تر می‌شویم باورمان به جادو را از دست می‌دهیم. اما حتی به‌عنوان یک بزرگ‌سال هم گاهی با دیدن شعبده‌بازی آن را باور می‌کنیم. در اینجا برخی از رازهای شعبده‌بازی را برایتان برملا خواهیم نمود.

9. واگن نامرئی

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: مردم دست‌های یکدیگر را گرفته و اطراف واگن جمع می‌شوند. سپس واگن با یک تکه پارچه پوشانده شده و شروع به لرزیدن می‌کند. سپس می‌بینید که زیر پارچه هیچ واگنی وجود ندارد.

حقیقت: معمولاً واگن در قسمت مخصوصی که زیر واگن قرار گرفته پنهان می‌شود. به دلیل وجود یک قاب باریک زیر پارچه، حالت واگن تا آخرین لحظه حفظ می‌شود. نور اطراف واگن باعث می‌شود که مردم متوجه غیب شدن واگن نشوند.

8. رد شدن از بدن انسان

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: دستیار شعبده‌باز داخل یک جعبه باریک که در وسط آن یک حفره وجود دارد قرار می‌گیرد. این حفره با یک پرده پوشانده می‌شود. سپس شعبده‌باز هم وارد جعبه شده و از بدن دستیار می‌گذرد.

حقیقت: تنها زمانی که دستیار صاف بایستد جعبه باریک به نظر می‌رسد. اما زمانی که دستیار بدنش را کج کند، یک فضای کوچک ایجاد می‌شود که شعبده‌باز ازآنجا وارد شود.

7. ماهی در بطری

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: شعبده‌باز یک بطری پر از آب دربسته نشان می‌دهد. سپس روی آن یک پارچه انداخته، کلمات جادویی تکرار کرده و پس از برداشتن پارچه، یک ماهی داخل آن قرار دارد.

حقیقت: در بالای بطری یک درب کمانی وجود دارد که کنار می‌رود. ماهی بالای کمان است و به خاطر درب بطری متوجه آن نمی‌شویم. با برداشتن پارچه، شعبده‌باز کمان را کنار کشیده و ماهی به درون آب می‌افتد.

6. خوردن سوزن

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: نویسنده این ترفند هری هودینی بود. شعبده‌باز یک رشته نخ همراه با 50 سوزن را جلوی دیدگان همه می‌بلعد. سپس دوباره رشته نخ همراه با 50 سوزن را بیرون می‌آورد.

حقیقت: در حقیقت شعبده‌باز سوزن‌ها را نمی‌بلعد بلکه آن‌ها را با آب دهانش جمع می‌کند و به دلیل نورپردازی مناسب کسی متوجه آن نمی‌شود. در این حالت رشته سوزن دور یک مقوای قهوه‌ای جمع می‌شود. زمانی که او دهان خالی‌اش را به شما نشان می‌دهد مقوا را با انگشتان خود می‌پوشاند.

5. صندلی جادویی

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: شعبده‌باز روی یک صندلی می‌نشیند. سپس دستیارش صندلی را برمی‌دارد اما شعبده‌باز بی‌حرکت روی صندلی می‌ماند.

حقیقت: یک میله نامرئی وجود دارد که شعبده‌باز روی آن می‌نشیند. اگر کفش او به این میله وصل باشد می‌تواند در جای خود بماند و تکان نخورد. شکل میله کاملاً همانند صندلی است.

4. باز کردن ژاکت

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: شعبده‌باز یک ژاکت مخصوص پوشیده و آستین‌های آن دور بدن او بسته می‌شوند. سپس پرده‌ها پایین آمده و پس از چند دقیقه شعبده‌باز ژاکت را از تن درآورده است. گاهی اوقات هم شعبده‌باز را برعکس آویزان می‌کنند.

حقیقت: زمانی که آستین‌ها بسته شد، شعبده‌باز محکم دست‌هایش را روی قفسه سینه گذاشته و نفس عمیق می‌کشد. پس‌ازآن شعبده‌باز می‌تواند دستانش را تکان دهد. هودینی یک بار مجبور شد برای انجام این ترفند شانه‌هایش را از جا دربیاورد.

3. گرفتن تیر با دندان‌ها

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: به سمت شعبده‌باز تیری شلیک شده و او آن را با دندان می‌گیرد و صدمه نمی‌بیند.

حقیقت: این تیرها از جنس موم هستند و پس از شلیک شدن آب می‌شوند. در همان لحظه شعبده‌باز تیر واقعی که از قبل در دهانش پنهان شده را بیرون می‌آورد.

2. فرو رفتن در میله

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: شعبده‌باز روی یک جسم قرار گرفته و ناگهان یک میله از آن خارج شده و در بدن او فرو می‌رود.

حقیقت: لبه این جسم قابل حرکت است و زمانی که به حفره مخصوصی در کمر شعبده‌باز برخورد می‌کند پنهان می‌شود. همچنین بر روی شکم شعبده‌باز هم مکانیسم دیگری وجود دارد که هم‌زمان انجام می‌گیرد. این مکانیسم در همان لحظه یک میله تیز خارج می‌کند.

1. زن زیگزاگی

9 رازی که شعبده‌بازان هرگز فاش نمی‌کنند

ترفند: این ترفند تقریباً شبیه ترفند “به دونیمه تقسیم کردن یک زن” است. در این تکنیک، شعبده‌باز دستیارش را به سه قسمت تقسیم کرده و در پایان نمایش هم دوباره او را سالم نشان می‌دهد.

حقیقت: در این ترفند از چندین جعبه 35 سانتی‌متری و یک تخته قابل حرکت 20 سانتی‌متری استفاده می‌شود. زمانی که دستیار زن وارد جعبه می‌شود در بالای دریچه پنهان‌شده قرار می‌گیرد. این دریچه به یک محفظه خالی که در داخل یک تخته قابل حرکت قرار گرفته، منتهی می‌شود. زمانی که شعبده‌باز تمام دریچه‌ها را می‌بندد، دستیار از دریچه‌ها سر خورده و در محفظه داخلی می‌نشیند. زمانی که شعبده‌باز جعبه‌ها را باز می‌کند، تماشاگران شاهد گشت تاب‌های به‌هم‌ریخته دستیار هستند. البته منظورمان مدل‌هایی است که در دریچه‌ها گذاشته شده است.

                               

دیدگاه‌ها

بستن فرم